Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:42:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje za vernike  (Pročitano 6777 puta)
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Ја рек'о да нисам у Џибутију...заиста,очи "читају"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Jeli kume jesi li ti zaista toliko mentalno nadaren ili se samo pravis. 

Ako se pravis nema frke ali u suprotnom  Smile

Bar vise ne lupas citate - havala Bogu.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
Имам кума,и сам сам био кум неколицини,и сигуран сам да ти ниси у тој групи...
Слушај,ни ја ни Коста нисмо твој проблем,то зато што смо прозвани па ћу се дрзнути да кажем и у његово име,а ако погрешим нека ме исправи...Дакле,нисмо ми твој проблем,већ онај који је рекао"тешко ти је с бодилом праћати се...".Ето још једног цитата...хавала,хавала...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Samsung S7
Jeli kume jesi li ti zaista toliko mentalno nadaren ili se samo pravis. 

Ako se pravis nema frke ali u suprotnom  Smile

Bar vise ne lupas citate - havala Bogu.

Bez vredjanja,smatraj ovo zutim kartonom.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
 Smile  OK OK kajem se ... Bezklizecih startova sa ledja od sad, pa nadalje i ubuduce.

Cvetic svim navredjenim  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46917
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Jeli kume jesi li ti zaista toliko mentalno nadaren ili se samo pravis.

Ako se pravis nema frke ali u suprotnom Smile

Bar vise ne lupas citate - havala Bogu.

Bez vredjanja,smatraj ovo zutim kartonom.

ovo je stvarno prebrzo, sa 55 poruka zuti. Sta li ce tek da bude ?
« Poslednja izmena: 06. Jul 2006, 14:18:20 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@decky999

Sta to tebe toliko pika u vezi zlata? Pa i vasi ashrami su pozlaceni isto tako kao i budisticki hramovi. Ja recimo ne zameram ni malo budistima sto su svoje hramove pozlatili daleko vise nego sto zlata ima na jednoj pravoslavnoj crkvi. No budisti su svoje hramove gradili kada zlato nije imalo nikakvu komercijalnu vrednost, a za njih nema ni sad, nego je bio samo plemenit metal koji ima dobre fizicko-mehanicke karakteristike. Kao sto rekoh zlato je Bozija tvorevina, koju su ljudi komercijalizovali i ono se u bogosluzbene svrhe ne razlikuje puno recimo od kamena ili drveta, jer se i drvo upotrebljava, i celik i kamen i svi ostali prirodni materijali, s tim je razlika sto se zlato ne moze pohabati, isprljati, ili dobiti neku drugu fizicku anomaliju. Dakle dugotrajno je. Srebro pocrni, bakar pozeleni, drvo istruli, celik pohrdja, i onda zasto ne pozlatiti recimo kupolu crkve kada zlato nema nijednu tu anomaliju? Isto tako je i sa putirom za pricesce koji nije od suvog zlata nego je samo pozlacen, jer se u njega sipa voda pomesana sa vinom. Dakle u toku vremena bi korodirao ako bi bio od celika, odnosno istrulio ako bi bio od drveta, a ako bi bio od keramike mogao bi se lako razbiti. Dakle opet prakticna primena. Dakle ako imate glavu, a nadam se da je imate mislite malo zasto se zlato uoptrebljavam osim sto belebecete bezveze. Sta to vas pika u vezi zlata, ako vam je srce pozlaceno? Jedino ako vam je srce korodiralo onda mogu da vas shvatim kako vam zlato smeta, jer samo onome ko se nije dovoljno odvojio od zemljskog nacina razmisljanja moze da smeta zlato u crkvi.

Kazes pljujes po dogmi? I mislis da siris ljubav i pokazujes pozlaceno srce sto pljujes?

Radi sta god hoces. Meni je tako svejedno, hteo ti da postujes svestenike ili ne, i isao ti u crkvu ili ne isao, ili nazivao se ti pravoslavnim ili ne. Vecita zabluda svih koji zive po svojim zeljama je ta sto misle da svojim postupcima nadmasuju 2000 godisnje iskustvo crkve i njenih svetih otaca, onih koji su postradali Hrista radi, svetih bozijih pravednika i ugodinka, a u stvari manji su od makovog zrna, ali zbog svog duhovnog slepila nisu to u stanju ni da primete.

Moje pitanje oko zlata odnosilo se i na sam raskalasni zivot nasih popova (cast izuzecima). Pogledajte samo njihove kuce u kojima zive i automobile koje voze. Verovatno ste videli ste je onaj vladika u Bijeljini napravio. Palatu. Kaze covek, ovo je moj raj na zemlji. Smile Daleko je to od toga da oni dele sudbinu svoga naroda. Oni u Vrscu su otisli jos dalje pa izdali i svoj cenovnik za raznorazne obrede i sluzenja. Otisli ljudi u privatnike. Fali im jos samo fiskalna kasa. Smile Ja bih licno, da mogu, svo to zlato i drago kamenje koje crkva poseduje uzeo i rasprodao za debele pare. Sigurno bi se skupilo toliko novca da niko u Srbiji, bar mesec dana, ne bi bio gladan. Da ne pricam o onim silnim pozivima ljudi koji ocajnicki traze novac za operacije ili slicno koje vidimo svakodnevno na TV-u.

Vi mislite da to smo vi primecujete? Zadnji put kada sam bio kod crkve, jedan djakon vozi audi A5 ganc nov. Da se zapitam otkud jednom djakonu audi A5? Bas me briga! Uostalom, oni se nisu zavetovali na siromastvo pa ako oni hoce da zaradjuju novac,i ako to rade iz srebroljublja rade to sebi na sud ne meni. SPC nije bogata recimo kao Vatikan koji bi sad mogao izliti iz kase bar 100 milijardi dolara, no crkva nije ni doborotvorna ustanova niti tor za ovce. Ljudi ranije nisu bili gladni, a crkve su bile iste kao i danas. Crkva je zivo telo, a ljudi u njoj bili siromosani bili bogati su samo udovi koji se seku jesu li bolesni i otpadaju. Dakle ako neki svestenik ima auto i kucu i sve ostalo, to nikakve nema veze sa Crkvom. U Crkvi se na evharistijskom delu Liturgije u svetoj tajni pricesca pricescujem i sjednjujem sa zvim istinitim Gospodom, i zato je Crkva kao Crkva meni vazna. Ja Crkvu vidim kao brod koji ce me prevesti u Carstvo Nebesko, a svojim ponasanjem ja sebe mogu izbaciti iz njega, pa tako i raskalaseni svestenici. A to sto bi neki povezali siromastvo naroda sa raskalasenim zivotom nekih svestenika je njihov vid slabosti, jer su jaki kada treba citati bukvice svestenicima, a sami nebi bili sposobni staviti siromahu ni dinar iz svog dzepa u ruke kada bi ovaj to trazio, a otimali bi tudju svojinu.
« Poslednja izmena: 06. Jul 2006, 12:56:29 od costa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ajd da nastavimo

@kole - opet ti besedis brate Kosta

"Pa i vasi ashrami su pozlaceni..."

Nisam bio obavesten da sam vlasnik ashrama. Zasto me bre brate u asram stavi - pa nisam bas toliki gresnik valjda  Smile.

Gresis Kosta - nisam clan ni jednog kluba, crkve, asrama, zajednice bilo koje vrste. Ne zastupam ni jednu zvanicnu ili ne zvanicnu religiju iako sam upoznat u praktikovanje mnogih. Radim sve sto osecam u srcu da treba da radim. Ako pljujem i vredjam nesto - radim to jer me boli da videm da ljudi ispastaju zbog tog necega. Bole me ljudska arogancija, glupost i laz. Ali nisam ni sam imun da pravim iste takve greske. Zato, u isto vreme prihvatam posledice svojih postupaka i pogresnih zakljucaka. Znas kako kazu - ako osudjujes, onda prvo sam stavi glavu na panj. Moja uvek stoji na panju i nikad necu bezati od posledica ako napravim gresku. Ipak u jedno sam uvek siguran - sve ljude postujem i smatram im sebi ravnima. Seda kosa i brada i crna mantija nikoga ne mogu naciniti vecim od deteta od 3 godine koje jedva zna da prica. Pred Bogom smo svi isti - duse koje traze spas. To bi ti trebao najbolje da znas.

Nema gresnika niti svetaca - nema hijerarhije bilo koje vrste. Sve je to laz za ljude ciji ego pati od i za velicinom - za one koji zele da budu bolji od sebi ravnih. Ako gresim u svemu tome, onda sam bar siguran da je to moja licna greska a ne nesto sto mi je neko drugi nametnuo.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
Citat
1) dozvoljava da se radjaju bolesna deca?
Surovo.Ne.
Kako bi ti znao sta je sreca ako nikad nisi cuo da je dete rodjeno bez ruku a tvoje mozda bez ikakve mane(banalan i glup primer), mozda to dete koje je na ovom svetu osudjeno na patnju u raju kod naseg Oca ima bolje i sigurnije mesto, mozda je ono samo pokaztelj da Mi treba da budemo vise srecni i zadovoljni stim sto imamo.Jel bi voleo da jedes ceo dan, jel bi nekad bio gladan ? ne bi jel bi tvoja hrana imala smisla, ako nisi zadovoljan svojim patikama pogledaj nekog ko hoda bos.

Citat
2) dozvoljava da deca ginu? (deca su uzeta kao primer potpuno nevinih i bespomocnih bica)
Otprilike isto kao i 1, samo bespomocan ili nije tako, dete umire od gladi jel ti imas sansu da se iskupis danas si kupio kutiju cigara, kontaj da 365*50=18250, 15 paketica slatkisa, 700 hlebova tim gladnim "bespomocnim" tako ti sa svojim materijalnim dobrima mozes da skupis "sevapa" za carstvo nebesko, takodje i neki ubica sto ubije slabijeg ranjenog ili sta vec, on se zamera pravdi boga i on ne moze u carstvo nebesko. Tako dolazimo do sustine naseg postojanja znaci sve sto radimo ovde danas sutra za 90 godina dok smo zivi, je zasluzivanje Nebeskog Carstva i priblizavanje nasem Tvorcu.
Da Bog hoce(takodje mozda pregrub izraz ali svakako moze) da pomogne jel bi tvoj,moja, kostina ili bilo cije postojanje imalo neku svrhu???

Citat
3) dozvoljava da okoreli zlocinci i kriminalci dozive duboku starost?
Takvim ljudima je malo 99999 godina zivota, oni su promasili svrhu postojanja, nece ispuniti cilj za kojeg su stvoreni, vecno prokletstvo.bez spokoja mira i bez bilo cega drugog.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11186
Zastava t
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Alcatel 258
^ pogresno se izrazih ne da pomogne nego da nas stvara bezgresne, zdrave pravedne. nase postojanje ne bi imalo svrhu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 03:42:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.