Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje ?  (Pročitano 3598 puta)
26. Okt 2004, 16:07:49
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 468
Pozdrav svima... evo da vas pitam i ja malo posto trenutno sigurno vise znate o ovome od mene Smiley  Na mobilnisvet.com nisam dobio nikakve odgovore, svi se nesto pale  Smile
nije ni bitno
stvar je u tome da sam nekako skupio pare i da hocu da uzmem nokiu6600. E sad da se ne bih zeznuo pitam vas sledece :

-da li je dobro uzeti nokiu 6600 ako je recimo skinuta sa vodafone mreze i da li je ok cena od 310e za taj telefon u ns radnji gde daju garanciju od godinu dana?

1)Na sta treba posebno da obratim paznju kada uzimam ovaj tel?
2)Sta treba da pise unutra u telefonu i na bateriji (Made in ... ?)
3)Koja verzija firmware-a je trenutno prihvatljiva? (Koju mi preporucujete?)
4)Sta bih trebao da dobijem uz telefon?
5)Kako izgleda bas bas originalno pakovanje ovog moba i sta ide uz njega? Kolika garancija ?
6)Da li je tacno da se prakticno ne moze preneti ceo divx film preko bluetooth-a, nego samo par mb?
7)Predlozite mi top10 najdobrih Smiley aplikacija koje bi trebao da instaliram i za sta sluze


svaki savet je dobrodosao.. hvala vam svima unapred
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
da li je dobro uzeti nokiu 6600 ako je recimo skinuta sa vodafone mreze i da li je ok cena od 310e za taj telefon u ns radnji gde daju garanciju od godinu dana?

Ne, ne. To je dranje koze sa ledja.

Citat
1)Na sta treba posebno da obratim paznju kada uzimam ovaj tel?

Obracanjem paznje malo sta mozes postici, uzmi ga probaj 10ak minuta kako radi, izivljavaj se... u sustini jedini nacin da znas sigurno da ces proci ok je da kupis na proverenom mestu.

Citat
2)Sta treba da pise unutra u telefonu i na bateriji (Made in ... ?)

Pobrini se da na kutiji i kucistui i u telefonu pise isti IMEI , u sustini Made in je nebitan.. Nokia je nokia kao sto je i Nike - Nike.

Citat
3)Koja verzija firmware-a je trenutno prihvatljiva? (Koju mi preporucujete?)

Najbolje bi bilo da je 5.27.0 , ali i 4.09 je ok.

Citat
4)Sta bih trebao da dobijem uz telefon?

Standardni paket:
Aparat
Punjač
Uputstvo
CD sa programima
32MB MMC memorijska kartica

Citat
5)Kako izgleda bas bas originalno pakovanje ovog moba i sta ide uz njega? Kolika garancija ?

Godinu dana, ali to sto neki servis daje garanciju nista ne znaci... uvek procitaj garantne uslove.
Sliku kutije nemam... ali kad vidis bice ti jasno i samom.

Citat
6)Da li je tacno da se prakticno ne moze preneti ceo divx film preko bluetooth-a, nego samo par mb?

Kupi card reader, i onako u telefonu nema dovoljno memorije za divx a bluetooth je prilicno spor ako mislis bilo sta veliko kopirati.. idealan je za sitnice ali mp3 i divx... cardreader = 10 evra = ne brines.

Citat
7)Predlozite mi top10 najdobrih  aplikacija koje bi trebao da instaliram i za sta sluze

Osvrni se oko sebe, procitaj teme koje okruzuju ovu, i sam ces se snaci. Niko ne voli da ponavlja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Sve je ok, osim dve stvari. Za cenu ne znam, ali ti ne preporucujem da kupijes najjeftinije, jer tako sam ja uzeo upravo 6600 za 305 eu pre 3-4 meseca i crkla mi je posle 0 dana. Posle sam izgubio mesec dana i totalno poludeo dok nisam uspeo da povratim svoje pare nazad. Onda sam kupio pre nekih dva meseca u drugoj ozbiljnijoj radnji i platio 325 eu, ali zato telefon radi k'o pravi. Smiley U sustini original mozes da kupis, a kada kazem original mislim na originalu kutiju, samo u comtrade-u gde kosta vise od 500 eu ako se ja dobro secam ili eventualno u roaming-u, mada tu nekada imaju nekada ne original i kod njih kosta oko 400 eu. Sve ispod toga je ista prica, znaci dobijas u nekoj levoj kutiji BEZ imei broja na njoj, telefon je skidan sa mreze i tako dalje, ali to sve ne mora nista lose da znaci, ako naravno nije upropasten telefon tom prilikom.

Znaci original ces tesko naci , a i ako nadjes ne verujem da ces imati para za to planinarenje i drugo rekao sam ti za cenu, znaci bolje vidi neku mao vecu cenu, ali da znas da ipak to sto si uzeo nesto vredi.


E sada nesto sto mene zanima. Vidjao sam medju programima divx codec, ali nisam znao cemu slouzi, odnosno nekako mi je suvise sci-fi delovalo da telefon moze da pusta divx film, odnosno mislio sam da je ako nista drugo slab hardverski za tako nesto. Sada citam ovo i ne mogu da verujem. Moze li neko da mi potrvdi ovu informaciju id ami neke detalje oko toga, znaci sta kako, koja rezolucija, format i tome slicno?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Moze da pusti film sa prevodom, to sto neki pricaju o divx-u je mlacenje prazne slame.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 550
# DivX na telefonu #

E, ovako:

Za pocetak, treba da imate instalirane kodeke (codec: kompresor-dekompresor) na kompu, što je vec odavno normalno, svi gledamo DivX-se. Za video DivX 5.x ili Xvid, za audio mp3 pro (mada može i non pro mp3 jer kvalitet nije veliki). Za konvertovanje vam treba PC Converter (koji može da dode zajedno sa SmartMovie player-om) ili VirtualDub (program za amatersku audio-video montažu), program je besplatan, pratite link za download na http://www.virtualdub.org/
A PC Converter pronadite na netu, za njega nema poseban crack, program se otkljucava pomocu SmartMovie playera, na telefonu.
Može i bilo koji drugi program koji se bavi A/V montažom, recimo i Adobe Premier, mada je on poprilicno komplikovan za upotrebu, ali je najmocniji.

Na (ili u) telefon se instalira Smart Movie player i Xvid codec v1.01 (za sada on vrti DivX, možda se pojavi i novija verzija). Može da se pakuje i u Xvid ali je malko komplikovanije.

Poželjno je imati citac (ujedno i pisac) kartica, poznatiji kao USB Card reader (za one koji ne znaju). MMC ili SD kartica iz telefona se ubaci u doticni uredaj i direktno se na nju kopiraju fajlovi, što je mnogo brže i sigurnije nego prebacivanje preko BT-a ili IR-a. Postoje razni, za jedan ili više tipova kartica, svi idu na USB (1.1 ili 2.0). Ako imate i neki digitalni foto-aparat, taman možete da iskoristite citac i za njega.

Ja bih se zadržao na opisu za VirtualDub jer mi se PC Converter nije baš dopao, i zamislicu da ovo objašnjavam totalnim laicima.  

Dakle, kad se VirtualDub pokrene, u gornjem meniju imate: File, Edit, Audio, Options, Tools i Help.
Na File->Open Video File se naravno ucitava AVI koji ce se obradivati. Kad se ucita, prikazace se dva video panela, levi predstavlja original a desni kako ce izgledati obraden AVI. Mogu se zarotirati, pod Options->Swap input/output panes, pošto je zgodnije da radni panel bude sa leve strane, mada mogu i jedan ispod drugog.
Bitne stavke su Video i Audio, tu se sve podešava. I jedno i drugo treba da bude na Full processing mode. Pod Video->Compression je lista svih codec-a koji su instalirani u Windows-u, ja koristim Pro verziju jer ima više opcija.

Za Pro: Izaberite DivX Pro 5.x Codec, a sa desne strane Configure. Otvara se DivX codec properties, i pod DivX Codec podesiti Variable bitrate mode na 1-pass, Encoding bitrate na 125 kbps, oznacite Use GMC i Use Bidirectional Encoding. Pod General Parameters podesiti Max Keyframe interval na 125 frames, a ispod Scene change threshold na 100%. Ostale opcije ostaviti kakve jesu, klik na OK i gotovo.

Za non-Pro: Izaberite DivX 5.x Codec, a sa desne strane Configure. Otvara se DivX codec properties, i pod General podesiti Variable bitrate mode na 1-pass, Encoding bitrate na 125 kbps. Pod Video podesiti Scene change threshold na 100%, a ispod Max Keyframe interval na 125 frames. I u ovoj varijanti klik na OK.
Pravilo je, što veci bitrate (125 kbps), bolji je kvalitet ali je istovremeno veci fajl i zahtevniji za reprodukciju, dakle telefon može da se "uguši". Ostaje na vama da eksperimentišete sa ovim ali ne prelaziti 150 kbps.

Zatim Video->Frame Rate, e ovde treba podesiti koliko ce video imati slika u sekundi. U principu, ne bi trebalo ici ispod 15 fps jer to vec secka, a ni prelaziti 25 fps. Ovde je zez što može doci do desinhronizacije izmedu slike i zvuka (što i piše pod "Note"), malo je komplikovano da objašnjavam kako to prevazici.  

I na kraju opet Video->Filters, sa desne strane klik na Add, u novom prozoru oznaciti Resize, pa OK, i ovde treba podesiti dimenzije novog AVI fajla. Navešcu primer kako da izracunate: recimo da je originalna velicina AVI fajla 720x320, a treba da ga smanjimo u max 208x176, jer je to rezolucija ekrana na telefonu (uzeo sam za primer 3650, 3660, 6600, itd). Info o AVI-ju može da se vidi pod File->File Information. Video stream polje prikazuje velicinu i broj frejmova, a Audio stream - kako je pakovan zvuk. Znaci: 720/208=3,46 a 320/3,46=92,4 i pošto mora da bude ceo paran broj, zaokružite na 92. Pravilo DivX-a je da širina mora da bude deljiva sa 4 a visina sa 2. Dakle, Filter:Resize ukucati 208 za width, 92 za height, i za Filter mode izabrati Lanczos3 (ovo i nije toliko bitna stavka). Ovo je osnovno što se tice videa.

U Audio opcijama izabrati Full Processing Mode (ako vec niste), zatim Conversion. U ovom prozoru se takode može videti kako je spakovan zvuk, vrednosti stoje na "No change". Naravno, menjamo ih, Sampling rate na 22050Hz, Precision na 8-bit i Channels na Mono. Ako je nešto od ovoga vec na tim vrednostima, onda i neka ostane na "No change".

Opet na Audio pa na Compression, zatim levo izabrati MPEG Layer-3, a desno 24kBit/s, 22,050Hz, Mono, pa OK.

Ostaje još da pustite da se film pakuje: File->Save as AVI, izaberete gde i ime, kažete Save i cekate.
Meni je za Matrix (zašto svi uzimaju ovaj film za primer?   ) predvideo 40-ak minuta posla, i velicinu od oko 130MB (P4 HT 2.4G). Moguce je sve ostaviti za naknadno pakovanje, recimo u toku noci, pre nego što kliknete na Save, oznacite u dnu prozora opciju "Don't run this job now...". Posao je snimljen pod File->Job control, oznacite Job1 (ili 2,3,4), pod Options - Shutdown when finished, klik na Start i laku noc. Ako ste zadovoljni ucinjenim, iskopirate uz AVI i titl na telefon i Voila!  Ime titla treba da bude isto kao i AVI-ja, da bi ga Smart Movie ucitao.

Podešavanja za Smart Movie, u opcijama:
Always show time: no
Always show seekbar: no
Time Display: normal ili remaining
Show subtitles: yes (naravno)
Preferred mode: Landscape
Text coding: Central Europe
Open last clip: no
Brightness: 100% (može da se podešava naknadno na 1 i 3)
Audio preroll time: -0,35 sec (probati, zavisi od pakovanja)
Full screen zoom: no
U help-u su objašnjene sve komande.

Iskreno, vrlo su male šanse da se ovoliki fajl uspešno prebaci preko BT-a ili IR-a, a i potrajalo bi. Može još svašta da se uradi prilikom pakovanja, odsecanje delova, zamena zvuka, mixovanje, itd, itd, ali ko voli neka se igra, mislim da je ovo sasvim dovoljno za pocetak.  Ako neko oseca potrebu da nešto doda, pojasni, ispravi, odlicno, samo napred, možda i ja pokupim neki dobar novi trik.


/ preuzeto sa mobilni-svet /
IP sačuvana
social share
Volim i postojim.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 74
a sve to moze i ovako mnogo jednostavnije, smo je potrebno da nadjes ovaj dole navedeni program i podesis kako je opisano.
1. You need Helix Producer Plus 9 installed on your computer.

2. Check if you have all the needed divx decoders installed, if not, go to your
favourite divx page and download the latest codecs.

3. Start the program and click [Browse] to add your movie.

4. Go to menu [Edit]-[Audience Templates].
This will open a dialog window with several templates and settings.
Choose any template and edit it like this:
4.1. Template name: You can keep the name or create a new one.

4.2. Audio/Video Encoding:
4.2.1. Choose Constant bit rate and change it to 70kbps.
4.2.2. Target frame rate: Keep it on 15fps
4.2.3. Advanced Video Options: Just enable Loss protection and leave the rest.
4.2.4. Voice Codec: 16kbps Voice (G2,RA8)
4.2.5. Music Codec: 16kbps Music

4.3. Audio Only Encoding:
4.3.1. Voice codec: 16kbps Voice (G2,RA8)
4.3.2. Music codec: 16kbps Music

4.4. Click Apply and OK.

5. If the movie has low sound, go to menu [Settings]-[Show Audio Gain Control]
and move the pointer from 0dB to +6dB. Only change it to +12dB if the
sound is really LOW.

6. Now click the [Audiences] button and you will find this:
6.1. Encoding Settings:
6.1.1. Audio mode: Music (Keep this one)
6.1.2. Video mode: Normal Motion Video (Keep it too)
6.1.3. Video codec: RealVideo9 (Change this to RealVideo8)
6.1.4. Use high quality resampler for audio (don't change it)
6.1.5. 2-pass video encoding (Enabling this is up to you, cause i don't use it)
6.1.6. Resize Video to: Enable this to [172] x [XXX](automaticaly inserted if
(6.1.7.) is enabled).
6.1.7. Maintain aspect ratio: (Keep this on)
6.1.8. High quality resize: (Keep this one too)

6.2. Audience Selection:
6.2.1. Templates: Choose the one that you have created/edited and double click
to add it to the Audiences in Job.
6.2.2. Audiences in job: Delete all audiences except the one that you just added.

7. Now click the [Clip Information] button.
7.1. Edit the following fields:
7.1.1. Title: Leave it blank for now.
7.1.2. Author: Encoded by <nickname>
7.1.3. Copyright: The Nokia Vault Network (c) 2003
7.1.4. Keywords: Optional
7.1.5. Description: Optional
7.1.6. Rating: Optional
7.1.7. Go to menu [Settings]-[Default Settings]-[Save Current As Default]
7.1.8. Title: Insert the complete movie title

8. Finally go to menu [File]-[Add File Destination] wich will open the [Save As] dialog.
Now insert the file name, save it, and click the [Encode] button on the lower right
corner.
You are now readdy to encode movies for The Nokia Vault Network.

8.1. Every time you want to encode a new movie for the Vault, repeat steps (6.1.3.), (6.1.6.), (7.1.8.) and (8.).

eto to je to, ima ces i titl  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 468
hvala na savetima... samo jos jedno pitanje:
da li cardreader moze i da upisuje podatke na karticu ? (posto ime kaze 'reader'=citac) , da li je bolje da nabavim taj cardreader ili neki bluetooth adapter ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Moze i da pise.

Nego ja sam pokusao da napravim jedan film za phone i nece da radi. Prvo, ja sam mislio da phone pusta filmove bas u avi obliku a ne u rm. Drugo, koristio sam ovu drugu varijantu, nekako mi se cinila laksom i dobio sam file u rm obliku. Naravno nisam prebacivao ceo film vec sam preko video edit magic-a crop-ovao samo dva minuta. Prebacio sam file u phone, medjutim nece da ga pusti, kaze unable to play movie. U cemu je stvar?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 399
Zastava Pancevo
mob
HTC Tytn II
Citat: Bad Habbit


E sada nesto sto mene zanima. Vidjao sam medju programima divx codec, ali nisam znao cemu slouzi, odnosno nekako mi je suvise sci-fi delovalo da telefon moze da pusta divx film, odnosno mislio sam da je ako nista drugo slab hardverski za tako nesto. Sada citam ovo i ne mogu da verujem. Moze li neko da mi potrvdi ovu informaciju id ami neke detalje oko toga, znaci sta kako, koja rezolucija, format i tome slicno?


Moze da pusta divx filmice( avi ),snimi taj xvid codec i smart player i videces,ja sam snimio na 6600 i odlicno radi...
Samo nisam jos stigao neki veci fajl-filmic da napravim tj. da ga resize-ujem ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Smart movie player eto posto sam jedva nasao ovo sto trazim, evo vam linka pa ga skinite i sami ako treba. Inace jos uvek mi se skida tako da ga nisam jos probao. Nadam se da ce ovo ratiti, posto ova varijanta sa Helix producer plu ne radi, bar meni.

Nego, ajde recite mi jos ovo. Pod pretpostavkom da ce ovaj smart movie player stvarno pustati filmove u avi formatu, a ne u rm, kao sto je to helix radio, koliko to sve realno opterecuje telefon, jer ja mislim da ipak on hardverski nije toliko jak, a opet ako se preoptereti posle par filmova pa crkne, to gledanje filmova ce onda izaci mnogo skupo, zar ne?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.