Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 20:05:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanje o pjevanju  (Pročitano 1833 puta)
04. Jan 2013, 14:39:33
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Pozdrav svima koji ovo čitaju! Imam jedno pitanje...

Naime, imam 17 godina i volim pjevati... Naročito pjevam sevdalinke i narodnu muziku a ponekad i zabavnu. Ali nisam se baš "proslavio" svojim pjevanjem, nisam nikada nastupao pred velikom masom ljudi, najvjerovatnije zbog straha i toga što sam veliki tremaš (nažalost). Ali ima tu još jedna prepreka što se pjevanja tiče, nemam glasa, to su mi mnogi rekli a i sam to mogu utvrditi. Dakle, nemam dovoljno jak glas da "iznesem" pjesmu, kako to ljudi vole reći. Ali imam jako dobar osjećaj za ritam, imam "melodičnost", znam pogoditi i držati pravilnu intonaciju, što je najvjerovatnije nasljedni faktor od moga oca koji također ima tu "melodičnost" ali nema jak glas. Ni moja mama nema jak glas. Roditelji su mi rekli da se jak glas mora naslijediti, da se on nikako ne može steći. Sad ja vas pitam, da li se zaista jačina glasa nasljeđuje, ili se glas ipak može pojačati nekim metodama. Predlažete li možda pijenje sirovog jajeta jer sam čuo da se tako može dobiti glas. Postoji li bilo kakvo rješenje, način da ja "pojačam" svoj glas, jer zaista volim pjevati?!

Unaprijed hvala!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Ovako @Nermindjuza posto se od malena bavim muzikom i poshto mi je to i poso mogu ti reci ovo :

jacina glasa kako ga ti zovesh nije nasledna osobina to se ispravlja otvaranjem grla odnosno ti sada pevash i usne duplje a kada bih otvorio grlo kao sto to rade operski pevaci glas bih ti se pojacao a intonaciju odnosno pevanje intonativno se postize vezbanjem ali ne uz pesmu kada peva pevac vec na karaoke i pri tome da se snimash kako bih mogao da uvidish odnosno cujes svoje greske prilikom izvodjene pesme.

A da li si pevao ikada s nekim instrumentalistom (da svira ili klavijaturu ili harmoniku) da vidish da ti se odredi tonalitet iz kog najbolje pevas ??

Zasto ti kazem za tonalitet upravo zbog toga sto ne odgovara svima da pevaju kao i pevac ili pevacica sa CD-a jer je nekom visoko da otpeva tu deonicu ili receno muzickim recnikom ne odgovara mu ta laga.

Da pijesh ziva jaja ja ti ne bih preporucivo jer ne vidim efekta u tome ali kako zelish mozes da probash.
Ali ti zato iskreno preporucujem da nikako ne pijesh Gazirane sokove jer sama soda nagriza glasne zice i s tim ti kvari glas i zatvara grlo.

Ako ti nesto treba jos jasnije obrati mi se u privatnoj poruci .

Pozdrav Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
pokusavao sam pjevati uz matricu i uz pratnju, i ne sviđa mi se baš kako pjevam.... kada dođu neki visoki tonovi ne mogu ih otpjevati uz muziku, kao recimo što to mogu kad pjevam "nasuho" bez muzike. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
pokusavao sam pjevati uz matricu i uz pratnju, i ne sviđa mi se baš kako pjevam.... kada dođu neki visoki tonovi ne mogu ih otpjevati uz muziku, kao recimo što to mogu kad pjevam "nasuho" bez muzike. 

Gore sam ti rekao da taj ko te prati mora da odredi s tobom iz kog tonaliteta mozes da pevash odnosno koliki ti je raspon glasa ( da li je to seksta,okrava ili dve oktave ) pa tek onda mozes reci da li falshirash ili ne odnosno nemoj odmah da se obeshrabrish jer svaki pocetak je tezak bilo da je ucenje pevanja ili sviranja.

U pocetku ces biti nezadovoljan tvojim izvodjenjem pesama jer ce da ti bezi intonacija ili ces ritmicki pomalo da ispadash to ce sve tako da ti bude dok ne naucish da slushash instrument i da isti intonativno pratish zato budi uporan i istraj u svojoj nameri a ne da budesh kukavica i odustanesh.

Ako budesh odustao nikada necesh znati da li si zaista spreman da se poklonish muzici u celosti.

A uvek cesh moci da pevash akapela odnosno bez pratnje muzike sto morash priznati u danashnje vreme bas u ne donosi zaradu.
A s druge strane kada odesh s bendom na svirku i kao pevac krenesh kroz masu a pare lete na sve strane onda se svima nama to svidja veruj mi......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
mob
Qtek 小米
jefta1 како штедети глас, рецимо почетницима брзо пуца глас, једноставно су неспособни да две вечери или чак један репертоар одраде ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
Imam jos jedno pitanje. Da li se mogu visoki tonovi pjevati bez problema ako se pjeva koristeci dijafragmu a ne iz grla kako ja inače pjevam pa ne mogu "iznijeti pjesmu" upravo zato što nemam glasa za visoke tonove. I kako mogu naučiti pjevati uz dijafragmu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
jefta1 како штедети глас, рецимо почетницима брзо пуца глас, једноставно су неспособни да две вечери или чак један репертоар одраде ?


Glas se shtedi na takav nacin sto se peva iz nizeg tonaliteta ili kako ga muzicari zovu pevanje iz donje lage i naravno ako se peva na Mikrofon onda se Gein (osetljivost mikrofona) pojaca da se pevac ne bih "drao u mikrofon" a da se dobije efekat jacine.A ako se peva na suvo ili ti bez mikrofona onda se peva a capela i onda se peva iz tonaliteta koji tebi odgovara u tom slucaju ti birash kojom jacinom ces pevati
Imam jos jedno pitanje. Da li se mogu visoki tonovi pjevati bez problema ako se pjeva koristeci dijafragmu a ne iz grla kako ja inače pjevam pa ne mogu "iznijeti pjesmu" upravo zato što nemam glasa za visoke tonove. I kako mogu naučiti pjevati uz dijafragmu?

pevanje iz dijafragme se vezba kao i disanje jer disanje iz pluca kod pevaca i muzicara koji sviraju duvacke instrumente dovodi do proshirenja vena vrata i proshirenje srca.A sto se tice visokih tonova ti imash kao i svaki chovek glasovni opseg koji ti dozvoljava da pevash bez falsete visoke tonove odnosno bez naprezanja.Ako ne isposhtujesh svoj opseg glasa dolazi do zamora glasnih zica i receno narodski izdaje te glas i pocinjes da se gushish i grkavish zato ti predlazem da prvo odredish glasovni opseg pa tek onda da pronadjesh pesme koje tebi odgovaraju za pevanje i koje ce da dostojanstveno predstave tvoj glas i pevanje.
« Poslednja izmena: 05. Jan 2013, 21:45:00 od jefta1 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
moj glasovni opseg, raspon glasa je dosta mali, volio bih to povećati, možda angažujem sebi uskoro nekog stručnog za to da mi pomogne... Ali me zanima da li mogu pjevati visoke tonove bez problema uz pomoć dijagragme, dakle ne kkoristeći isključivo grlo, dakle samo uz pomož dijafragme  i bez grčenja vratnih žila ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 30. Apr 2024, 20:05:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.