Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pitanja o postanku Vremena (time, not weather)  (Pročitano 6963 puta)
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Jeste, po tom osnovu je i univerzum nastao, stvoren je trenutno prostor, a onda bum, sve u njemu. Samo sta je pre toga, da li je nesto moglo postojati ili nastati u nepostjanju. Nekako mi deluje da se dosta vezujemo za ljudske okvire razmisljanje u koje implementiramo ostojeca saznanja. A postoje stvari o kojima jos blage veze nemamo.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
 nije "stvoreno" nishta - i za stvaranje je potrebno vreme ...  Smile jednostavno , ta semitska koncepcija o nekakvom "stvaranju" je potpuno pogreshna .

  razmishljaj vishe u domenu kvantne fizike , gde je vreme kompleksni parametar ,a ne stvarna dimenzija.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Citat
razmishljaj vishe u domenu kvantne fizike , gde je vreme kompleksni parametar ,a ne stvarna dimenzija.

Na to konkretno i mislim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Bez čovjeka - što je vrijeme?

Jedino ga čovjek pokušava mjeriti...
IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Citat
Jedino ga čovjek pokušava mjeriti...

Svesno, da. Ali to rade i zivotinje i biljke svojim bioritmom, iako nesvesno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Agent provocateur iz Silikonske Doline

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1645
Zastava USA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
BlackBerry Torch
Da, i mislio sam na svjesno.

Ovo nesvjesno - to mi je upitno. Ako tijelo postoji od nastanka do nestanka, kroz određen broj ritmičkih otkucaja srca, po nestanku se raspadne, da li je ta materija odredila vrijeme? Jer vrijeme bi trebalo postojati bez obzira da li je ta materija postojala a opet bez materije ni vrijeme nema smisao postojanja.

IP sačuvana
social share
Prije nego odgovoriš na moj post molim lijepo pročitaj moj potpis
              Ja se ovdje uglavnom dobrano zajevavam!

Ignorancija je zdrava za živce. Dakle, ako nisam odovorio na negdje nešto a ti očekuješ moj odgovor, shvati - ignorirao sam to!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Vreme je vrlo dinamično,i možemo ga opažati kroz procese.Što su procesi brži, vreme brže teče,a što su procesi sporiji,vreme sporije teče.Kao kada zamrznemo hranu.Toj hrani produžavamo život tako što ga zamrzavamo.To jest usporavamo proces raspadanja ćelija.A na toploti gde su procesi daleko brži hrana,i ćelije hrane brzo raspadaju.Vreme raspadanja se povećava srazmerno brzini procesa raspadanja.Oni koji su bili prisutni malo duže u pećinama kažu da je tamo kao da je vreme stalo.Pošto nema nikakvih procesa.Sve je mirno. Takođe čoveku vreme sporije teče srazmerno povećanjem brzine kojim se kreće kroz svemir.Recimo astronaut u svemiru kada se vraća na zemlju,bude mlađi nekoliko minuta.I to samo zato što procesi u atomima nemogu brže da se odvijaju od svetlosne brzine.I vreme procesa se oduzima,smanjuje se srazmerno povećanjem brzine astronauta kojim se kreće kroz svemir,a usporavanje procesa usporava i vreme. Vrlo jednostavno.
« Poslednja izmena: 13. Mar 2008, 02:00:23 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
u subotu su najavili lepo vreme  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Sony xperia
Citat
Oni koji su bili prisutni malo duže u pećinama kažu da je tamo kao da je vreme stalo.Pošto nema nikakvih procesa.Sve je mirno.

Tu vec moze igrati ulogu i licni osecaj za vreme. Nesto u stilu, kada se nekom zuri ima osecaj da vreme leti i suprotno, ocekujete nesto ili nekog a vreme nikako da prodje. Subjektivni osecaj vremena.
Na tu temu se i Anstajn zezao, kada je objasnjavao relativnost vremena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 288
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vreme jedino definiše kretanje (bilo da je to kretanje planeta ili elektrona) tako da dok je god kretanja biće i vremena. Vreme isto može da se definiše kao promena stanja i svojstva materije. Nastaje problem jer se u svemiru sve ne krece istom brzinom tako da je i merenje vremena u tom smislu otežano, bila je jedna emisija o Ajnštajnu gde se kaže ako bi se čovek kretao brzinom svetlosti on bi u suštini sporije stario u odnosu na ljude koji normalno žive.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.