Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Piju-piju recepti ~ Jela od piletine  (Pročitano 30903 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Afganistanski ražnjići od piletine         
     
Sastojci

* 1 jogurt
* korijandar
* 70 dag pilećih prsa
* sol, papar ili paprika
* 3 češnja češnjaka
* po želji: lepinje ili pogača ili kruh
* rajčica
* luk
* 2 limuna

Priprema

Piletinu narežite na kocke koje marinirajte u smjesi jogurta, češnjaka, soli i papra barem dva sata na sobnoj temperaturi ili preko noći u hladnjaku. Nabodite piletinu na štapiće i pecite na roštilju. Na tanjur stavite prerezanu lepinju, na nju stavite meso, a pored toga poslužite rajčicu, luk, koriandar i limun tako da si svatko jelo može začiniti po želji.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Piletina u besamel sosu


Potrebni sastojci:

1 kg piletine (bataci, karabataci, moze i krilca),
 so,vegeta, brasno, prezle
 

Način pripreme:

Pilece batkove i karabatkove, dobro utrljati nekom kvalitetnom vegetom, i ostaviti da odstoje 30.tak minuta. Zatim ih uvaljati u brasno i kratko prziti na tihoj vatri. Kad su gotovi u tu masnocu dodati 1 varjacu brasna, polako nalivati toplim mlekom, posoliti i ostaviti da se krca uz povremeno mesanje, da brasno ne padne na dno. Kad je sos gotov, dodati meso, jednu celu pavlaku, promesati i skinuti sa vatre. U to dodati po zelji urendanog tvrdog gauda sira.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Pileći ražnjići s povrćem

Potrebni sastojc
i:

Dugi topli ljetni dani, vesela druženja uz roštilj, pileći ražnjići s povrćem i pivo najbolja su moguća simbioza.

    * 500 g pilećih fileta
    * 200 g svježe crvene paprike
    * 100 g tikvica
    * 100 g mladog luka
    * 200 g šampinjona
    * 200 ml tamnog piva
    * 4 - 5 žlica ulja
    * 1 žlica Vegete

Način pripreme:

pileci raznjici

   1. Pileće filete narežite na kockice, stavite u dublju zdjelu i pospite vegetom.
   2. Opranu papriku očistite od sjemenki pa je isto tako narežite na kockice.
   3.

      Bijeli dio očišćenog mladog luka narežite na veće komade, oprane šampinjone na četvrtine, a tikvice na kocke. Narezano povrće malo posolite, dodajte piletinu, zalijte pivom i sve dobro promiješajte.
   4. Meso s povrćem pokrijte i ostavite stajati na hladnome mjestu oko 30 minuta, a zatim nanižite na drvene štapiće za ražnjiće.
   5. Rešetku za roštilj ili tavu premažite uljem i dobro zagrijte. Pripremljene ražnjiće pecite sa svih strana dok ne postanu zlatnožuti.

Uz tople ražnjiće poslužite zelenu salatu.
Šampinjoni će zadržati lijepu boju i izgled ako ih prije pečenja dobro osušite. Umjesto mladog luka možete upotrijebiti kapulu. Umjesto u pivi, možete marinirati u bijelom vinu.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Piletina u slanini


Sastojci za 4 porcije

3 komada pilećih prsa
200 gr dimljene slanine tanko izrezane


Priprema

Pileća prsa isjeći na tanke šnicle, a slaninu na što duže režnjeve i tanko pa staviti dva režnja slanine jedan uz drugi, odozgo pileću šniclu, umotati u rolat, pričvrstiti čačkalicom i pržiti na vrlo malo masnoće sa svih strana(najbolje u roštilj tavi).

Kad je slanina pržena gotovo je i meso iznutra. Izvaditi čačkalice i služiti. Dobro je uz bijelo vino.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Kraljevska piletina  (za 4 - 6 osoba)
 

potrebno je :

1.   1 veliki tvrdi, zreli plod manga,
2.   50 g grožđica bez koštica,
3.   1 kg kuhanih oguljenih i narezanih
      pilećih prsa na štapiće debljine 12 mm,
4.   1,5 dl majoneze,
5.   1 žličica currya,
6.   1 žlica začina chutney,
7.   1 žlica limunovog soka, sol i papar,
8.   100 g cashew oraščića.

Ogulite plod manga a zatim ga narežite na tanke štapiće. U široku zdjelu stavite štapiće manga, grožđice i štapiće piletine. U posebnoj zdjeli izmiješajte majonezu, curry, chutney i limunov sok. Umakom lagano prelijte mješavinu od piletine. Dodajte pola količine oraščića i dobro izmiješajte. Jelo izručite na tanjure i ukrasite preostalim oraščićima i štapićima manga. Chutney je indijski ljuti začin, koji možete zamijeniti mljevenom ljutom paprikom. Vrijeme pripremanja: 20 minuta.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Piletina s mocarelom



POTREBNO JE
700 g pilećih grudi, 150 g paradajza, 170 g mocarela sira, kašika začina za piletinu, so, ulje


PRIPREMA
Pileće grudi posolite, začinite i kratko ispržite na ulju. Nakon toga ih stavite u pleh, odozgo poređajte kolutove sira, paradajza i pospite bosiljkom. Pecite 10 minuta u rerni zagrejanoj na 180 stepeni. Kao prilog servirajte pečene krompire ili kuvani pirinač.

Priprema: 20 minuta
Pečenje: 10 minuta



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Punjene pileće grudi



POTREBNO JE 
polovina pilećih grudi, po 20 g seckane slanine i krastavaca

PRIPREMA
Rastanjite belo meso u što tanju šniclu, pomešajte jogurt, so, biber i tucanu ljutu papriku i marinirajte preko noći piletinu u ovoj mešavini. Pre pečenja napunite šniclu kockicama slanine i krastavaca, pričvrstite čačkalicama i pecite na jakoj roštiljskoj vatri.



Izvor: Blic
« Poslednja izmena: 06. Jul 2009, 16:15:12 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Piletina u pavlaci s limunom



POTREBNO JE
Potrebno je: 200 g belog mesa, maslinovo ulje, kisela pavlaka, limun, nekoliko listova bosiljka, so i suvi biljni začin


PRIPREMA
Belo pileće meso isečeno na tanje šnicle propržiti na malo ulja da porumeni. Od ostalih sastojaka napraviti sos. Piletinu služiti uz bareni pirinač ili krompir.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Fini bataci



Sastojci

7 bataka sa karabatakom
1 tegla (manja) mariniranih pečuraka
1 šolja kisele pavlake
sok od pola limuna
so, biber, vegeta po ukusu
brašno za paniranje
ulje za prženje
peršunov list za posipanje

Način pripreme

Batake posoliti, pobiberiti, začiniti suvim začinom i preliti limunovim sokom. Ostaviti da stoji 5 minuta. Potom ih ispanirati u brašno (uvaljati u brašno), otresti višak, pa pržiti u zagrejanom ulju. Kada su bataci isprženi, dodati 3/4 l vode i ostaviti još 10 minuta da se ukrčka. Na kraju staviti i kiselu pavlaku, dobro promešati i posuti seckanim peršunom.

Uz ove fine batake, kao prilog možete poslužiti baren krompir, krompir-pire, bareni pirinač ili testeninu.

Vreme pripreme: 40 minuta



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Piletina na indijski način



POTREBNO JE
4 fileta pilećih grudi, 300 g šampinjona, 2 crvene paprike, 150 g tikvica, 2 paradajza, l 250 ml supe od povrća, 50 ml suvog belog vina, 3 kašike pavlake, 1 kašičica majorana, 1 kašičica timijana, 1 kašičica karija, malo šafrana, malo đumbira, gustin, biber, ulje, so

PRIPREMA
1 Meso operite i dobro osušite. Na dve kašike zagrejanog ulja pržite filete sa svake strane po dva minuta, pa ih izvadite. Na istoj masnoći prodinstajte pečurke sečene na komadiće, iseckan paradajz, papriku isečenu na trake i kolutiće oprane neoljuštene tikvice.
2 Dodajte proprženo meso, majoran i timijan, pa prelijte supom i vinom. Na niskoj temperaturi krčkajte 10 minuta. Izvadite filete i ostavite na toplom.
3 Začinite karijem, đumbirom, šafranom, biberom i solju. Umešajte gustin i mešajte dok se sos malo ne zgusne.



Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.