Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 05:17:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: BBC intervju: Mihail Gorbačov  (Pročitano 6037 puta)
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
Камбоџа више није комунистичка земља, већ су ваљда монархија.

Не би им у супротном Бред и Анђелија свраћали. Smile

Švedska je kraljevina, pa kažu da je socijalistička zemlja.

   Neće još zadugo - kako čili ribe i nafte iz Severnog ledenog okeana,tako će se svim tim skandinavskim državama ,lagano,urušavati sistem socijalne pravde...
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
Zastava
OS
Windows 2000
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Камбоџа више није комунистичка земља, већ су ваљда монархија.

Не би им у супротном Бред и Анђелија свраћали. Smile

Švedska je kraljevina, pa kažu da je socijalistička zemlja.

   Neće još zadugo - kako čili ribe i nafte iz Severnog ledenog okeana,tako će se svim tim skandinavskim državama ,lagano,urušavati sistem socijalne pravde...

Za tvoju informaciju, samo Norveška ima izlaz na severno more, Švedska, Finska i Danska nemaju naftu i njihov socijalni sistem nije zasnovan na profitu od nafte.  Smile
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Hvala ti što se trudiš da naučiš jednog geologa ko vadi naftu u tom delu sveta.Subotnje veče koje bi trebalo da služi nečemu drugome do tumaranju po forumu i fraza "mrzi me da kucam više od par rečenica" dovoljno dobro opisuju zašto sam izvukao samo glavnu crtu ideje (,a ne godišnji izveštaj njihovih privrednih komora i BDP) u prvi plan !   Smile
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
   Hvala ti što se trudiš da naučiš jednog geologa ko vadi naftu u tom delu sveta.Subotnje veče koje bi trebalo da služi nečemu drugome do tumaranju po forumu i fraza "mrzi me da kucam više od par rečenica" dovoljno dobro opisuju zašto sam izvukao samo glavnu crtu ideje (,a ne godišnji izveštaj njihovih privrednih komora i BDP) u prvi plan !   Smile

Geologija i geografija su različite nauke. Samo Norveška ima izlaz na Severni ledeni okean i graniči se sa  Rusijom na Barencovom moru, ostale skandinavske zemlje izlaze na Baltičko more, gde nema nafte, koliko je meni poznato.

Inače, Švedska je prva zemlja u svetu koja je donela zvaničnu odluku da pređe na sopstvene, obnovljive izvore energije tj. da smanji zavisnost zemlje od uvoza nafte i prirodnog gasa. Čak su formirali zvanični državni organ koji će se baviti ovim pitanjem. Taj organ se zove "Kommissionen för att bryta oljeberoendet i Sverige till år 2020".

Zemlja koja ima naftu sigurno ne bi planirala da do 2020. godine u potpunosti pređe na obnovljive izvore energije.

Drugo je pitanje da li švedske naftne kompanije imaju svoja nalazišta na severnom okeanu ili rade u kooperaciji sa norveškim i britanskim kompanijama, ali generalno Švedska nema naftne izvore i socijalni sistem im nije zasnovan na prihodima od nafte. Finska takođe, tamo je NOKIA glavni punilac državnog budžeta sa 40% učešća.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
   Naravno,kad izmisle tankere-pedaline,skandinavska  brodogradilišta će i nakon nestanka izvora nafte nastaviti sa radom praveći nove modele koji koriste obnovljive izvore nožne energije,finski mobilni telefoni će spasiti Skandinaviju od haosa jer su Kinezi glupi i ne prave jeftinije i šarenije,Šveđani će sledećeg petka u pola tri reći :"Dobro,odričemo se socijale - vlada je rekla da više nema lokanja i kurvanja",Holanđani će rezolucijom saveta Evrope narediti moru da im ne preliva preko bedema jer država mora da štedi,odreći se "Marokanca" i preći na "Albanku"...Filips,Hajneken i Ikea će pokoriti planetu,Royal Dutch Shell će se preorijentisati na recikliranje zejtina iz kineskih prčvarnica,Volvoa ćemo svi odreda voziti...Biće Skandinavija rajska zemlja i u vekovima koji slede.
Da citiram naslov knjige Reja Bredberija :"Something Wicked this Way Comes" i zapad to ne može da spreči (,a kako planiraju da pokušaju - izvoli pročitaj sledeće : http://starisajt.nspm.rs/koment_2007/2007_gunar1.htm i sledeće :  http://starisajt.nspm.rs/koment_2007/2007_hajnzon1.htm ).Zar ovakva razmišljanja iz usta jednog univerzitetskog profesora,pa ako se tip još zove Gunar ? Zar bi se stabilna,bezbedna i zanavek srećna i bogata zapadna civilizacija bavila ovakvim razmišljanjima,osim ako kao onaj dečkić iz priče nije već upotrebila sve prstiće da zapuši rupe iz kojih ,na brani,šiklja li šiklja ? Island je već bankrotirao,ostali,naprasno,razmišljaju o evropskoj uniji,niko više ne priča o odlasku iz Iraka i sklanjanju šape sa iračkih naftnih polja...


IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
@ Torivoje

znam ja da će biti problem kad nestane nafte, a ona će nestati za 120-150 godina. Ti kao geolog to valjda znaš, tako da ćemo svi pre ili kasnije pedalirati  Smile ako se ne napravi prelaz na drugu vrstu energetskih sirovina.

Moja poenta je bila da si sve skandinavske zemlje strpao u isti koš, vezano za socijalni sistem zasnovan na nafti, a ja sam ti lepo rekao da samo Norveška živi od nafte, ostale skandinavske zemlje NE.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

disident Burek-foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10067
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Motorola 
  Nafte će nestati mnogo ranije no što misliš (da,ja to kao geolog,verovao,ili ne - znam),a Skandinavce trpam u isti koš zato što su im ekonomije povezane,zato što u tako zatvorenom sistemu veoma bitnu ulogu  ima upravo jeftina nafta.SEKA nije okončana,mani ti priče naših dileja-obrati pažnju na tekstove koji izlaze u Financial Times-u (oprezno govore o sinusoidi i to pod uslovom da ne dođe do nekog dodatnog,spoljašnjeg udarca,a Kinezi koračaju čizmama od sedam milja...).
« Poslednja izmena: 27. Sep 2009, 22:23:05 od Torivoje »
IP sačuvana
social share
Od Vučića pedera do Ane lezbejke : Srpska Napredna, stranka kontinuiteta
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 05:17:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.