Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:53:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: PhpBB2 pitanje  (Pročitano 3564 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Kako je najbolje i najsigurnije backup-ovati forum?
Cronjob se podesi da se automatski radi.. kako ti nemas pristupa tome jer imas obican hosting, verovatno je rucno iz phpmyadmina najbolja varijanta sto se baze tice, a ostalo. Svuces...
Citat
I ako mozes malo jasnije da mi napises, sta i gde da napisem, posto sam evo dva sata ukucavao ko debil promene za onaj drugi hack sto si mi dao i to nece da radi.
Skines viewtopic_body.tpl
Otvoris ga u html editoru.
Tamo gde hoces da ti stoji podatak koji je u tom polju upisan ubacis {INFO}
I to je to.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Hvala.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pored backup-a u admin control panel-u foruma, koji kako kazes nije pouzdan, imam u control panelu na serveru opcije backup i u mysql i phpmyadmin imam export. Kod prve imam opcije sa slike jedan, a imam i varijantu sa slike dva. Ako sam ja dobro razumeo, prva varijanta je parcijalno bekapovanje, a druga full. Da li to znaci da je dovolljno uraditi full i da me ne boli glava ili je potrebno raditi obe stvari? Ako vidis na slici, pise, ako sam aj dobro razumeo da ja ne mogu da vracam bekap, vec samo da mogu da ga pravim i da to moze da uradi samo administrator servera. Da li to znaci da ja ako mi se nesto neplanirano desi sa forumom treba da saljem taj fajl administratoru i da mu trazim da mi to vrati ili sta? U kakvoj su relaciji prve dve slike odnosno bekap, sa trecom, odnosno export database iz phpmyadmin?

I jos nesto, ovo je mail koji sam dobio kada sam stavio da uradi full backup. Koliko se ja razumem u ovo, a nerazumem se uopste, to valjda znaci da je pokupio sve sto se moglo pokupiti u taj jedan file, koji sam ja svukao sa servera zbog sigurnosti.

Citat
--------------------------------------------------------
pkgacct started.
pkgacct version 4.1 - running with uid 0
using time::hires for speedups
Copying Reseller Config...Done
Copying SSL Certificates, CSRS, and Keys...Done
Copying Mail files....Done
Copying frontpage files....Done
Copying proftpd file....Done
Copying www logs.............
.........
Done
Grabbing mysql dbs............
Done
Grabbing mysql privs...Done
Copying mailman lists....Done
Copying mailman archives....Done
Copying homedir....Done
Copying cpuser file.......Done
Copying crontab file.......Done
Copying quota info.......Done
Storing Subdomains....
Done
Storing Parked Domains....
Done
Storing Addon Domains....
Done
Copying password.......Done
Copying shell.......Done
pkgacctfile is: /home/backup-9.25.2005_12-08-52_stomforu.tar.gz
Creating Archive ....Done
md5sum is: cac4ff8bcde0e5a1e738db0a9592a8 2d
--------------------------------------------------------


P.S. Znaci ovo sve pitam najvise zbog toga, sto ja sada recimo hocu da petljam nesto sa onim hakovima i ako nesto za*ebem, sta treba da uradim da bih brzo i efikasno sve vratio u prvobitno stanje?

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1.jpg
(51.07 KB, 737x502)
2.jpg
(49.2 KB, 737x502)
3.jpg
(77.52 KB, 635x602)
« Poslednja izmena: 25. Sep 2005, 12:46:40 od Bad Habbit »
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
1. Ja sam ti rekao sasvim dovoljno i sasvim detaljno. Takodje sam ti rekao i gde da naucis, i preko cega da trazis i sta da procitas.
2. Za sva pitanja vezana za rad cPanela, i mogucnosti backupa tvog paketa imas suport tvog hosting providera.
3. Da li / ako / kako moze da se vrati backup kad ga ti napravis (a sasvim jasno pise kakva je koja vrsta backupa i sta backupuje, a ako ti pak nije jasno, opet imas support pa zovi i sedi im na kicmi dok ti ne nacrtaju sta je sta) znacu cim budem naucio da gledam u buducnost ili eventualno da citam misli.

Citat
P.S. Znaci ovo sve pitam najvise zbog toga, sto ja sada recimo hocu da petljam nesto sa onim hakovima i ako nesto za*ebem, sta treba da uradim da bih brzo i efikasno sve vratio u prvobitno stanje?
Treba da poslusas da to ne radis, jer ja ti garantujem da cu ti svaku temu sa tom tematikom brisati jer ako cu ja ili neko drugi svaku sitnicu da ti crta kako da uradis, onda stvarno ne vidim poentu u tome da ti budes bilo cega admin. Lepo daj nekom ko se razume status admina, plati mu da ti to odrzava i svi zadovoljni. Ako neces, imas dokumentaciju, sedi procitaj nauci pa radi.

Tema je zakljucana jer je na pitanje iz nje odgovoreno.
« Poslednja izmena: 25. Sep 2005, 12:58:23 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 21:53:37
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.215 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.