Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:59:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pevaljke, otkud lova? !  (Pročitano 4039 puta)
25. Sep 2006, 13:47:45
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
PEVALJKE, otkud lova?!

Poreska uprava Srbije kontroliše i poreklo imovine "narodnjaka", na spisku Seka Aleksić, Stoja, Dara Bubamara, Slavica Ćukteraš, Saša Popović...

Dara Bubamara....
Stoja: "Već sedam godina plaćam porez u Nemačkoj, gde imam status slobodnog umetnika. Imam sve crno na belo..."

BEOGRAD - Poreska uprava Srbije već više od mesec dana kontroliše poreklo imovine bogataša. Zbog strogih poreskih propisa zvanično nije moguće dobiti imena onih koji su do sada kontrolisani i koji će tek dobiti poziv za "poresko saslušanje".
Ipak, Press je juče uspeo nezvanično da sazna da se na "crnoj poreskoj listi", pored brojnih biznismena, sportista, menadžera i preduzetnika, nalazi i nekoliko desetina "estradnih umetnika". Kako saznajemo, prvi na spisku za kontrolu su menadžer Saša Popović, pevačice Seka Aleksić, Stoja, Dara Bubamara, Slavica Ćukteraš. Prema rečima našeg sagovornika, svi oni uskoro će biti saslušani i od njih će se tražiti da objasne poreklo svoje milionske imovine.
Saša Popović, direktor narodnjačke "Grand produkcije", odlučno demantuje da je na bilo kakav način umešan u poreske prekršaje. On kaže da su finansijska i poreska inspekcija stalno u njegovoj firmi i da do sada nisu utvrđene nikakve nepravilnosti. Na podsećanje da se ovde radi o pitanju lične imovine, Popović tvrdi da je i tu čist:
- Mene do sada nisu zvali iz Poreske uprave ni na kakav razgovor. Sve sam prijavio što sam morao da prijavim. A ako me pozovu, rado ću se odazvati... - tvrdi Popović.
Pevačica Dara Bubamara nije želela da komentariše priče o kontroli poreznika, a Saša Popović nam tvrdi da "pouzdano zna" da ova pevačica ima radnu dozvolu i regularne papire u Nemačkoj, gde je i poreski obveznik. Prema njegovim rečima, Dara Bubamara u Srbiji ne plaća porez pošto ovde zvanično nije ni zaposlena?!
Na isti način svoj status je rešila i folk pevačica Stoja. Ona kaže da nikakav poziv od poreznika nije stigao na njenu adresu, niti smatra da za to ima potrebe.
- Već sedam godina plaćam porez u Nemačkoj, gde imam status slobodnog umetnika. Imam sve crno na belo... - kategorična je Stoja.
I mlada "Grandova zvezdica" Slavica Ćukteraš odlučno negira da je utajila porez. Ona kaže da je pre dva dana sklopila ugovor za kupovinu stana i da je to prva vrednija stvar koja je registrovana na njeno ime.
- Nemam ništa drugo prijavljeno na moje ime! Zašto bih prijavljivala nešto što se ne vodi na mene?! I stan u Šapcu, za koji sam tek sklopila ugovor, neću prijavljivati dok ga ne otplatim - kaže folk pevačica.
Komentar Seke Aleksić nismo dobili, jer je ova pevačica juče otputovala u inostranstvo.
G. TADIĆ

Od Srba zarađuju, Nemcima porez plaćaju

Većina srpskih "profitabilnijih" pevačica ima prijavu boravka u nekoj od zapadnih zemalja, najčešće u Nemačkoj. One tako tamo plaćaju porez iako u Srbiji provode većinu svog vremena i iako su upravo ovde napravile svoje karijere. Dakle, od Srba zarađuju, a Nemcima plaćaju porez!?!
Poreska policija je, kako saznajemo, dobila nalog da proveri regularnost svih ovih aranžmana, kojima Srbija ostaje uskraćena za milionske poreske prihode.


Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Safari
lova od prostitucije
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6303
Nakrali se para pa sada zive u vilama sa bazenima a posten narod nema leba da jede   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Budi realan,trazi nemoguce.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6645
Zastava Južnoprugaš
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia E65
Ko zna sta rade.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
a ljudi se bacaju na pod kad te stoje,bubamare pjevaju  Smile

žalosno,šta reći....
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
sta rade.. zaradjuju...
ko im daje pare.. pa ljudi.. naravno..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Само ти...У моме срцу си...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 15336
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6303
Turbo folk rules    Smile   
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
IH BIN NARODNJAK

Srpski folk pevači tvrde da plaćaju porez na Zapadu zbog viza, zdravstvenog osiguranja i veće penzije

Dara Bubamara...
Božinovska: Da je kod nas sve u redu i da možemo da zaradimo za život, ne bismo se mi mučili i išli na tezge po belom svetu

Bubamara: Nemačka zdravstvena knjižica nam uliva sigurnost, a kada ostarimo nemačka penzija će da nam omogući lagodniji život

"Crna poreska lista" na kojoj se naše estradne zvezde visoko kotiraju i najavljeno ispitivanje njihove imovine od strane Poreske uprave Srbije, izgleda da nije uplašila ovdašnje narodnjake. Kontrola poreskih obaveza otvorila je jednu novu temu i postavila pitanje - zbog čega srpski narodnjaci plaćaju porez Nemcima, iako su rođeni u Srbiji, gde su i napravili velike karijere.
Goca Božinovska tvrdi da srpski zakoni ne valjaju i ističe da pevači nisu ti koji bi trebalo da budu uvek prvi na udaru.
- Pet godina plaćam porez i osiguranje u Nemačkoj zbog obezbeđenja skromne budućnosti za sebe i svoju decu. Da je kod nas sve u redu, i da možemo da zaradimo za život, ne bismo se mi mučili i išli na tezge po belom svetu. Uvek nas prozivaju za taj porez, a ni valjan zakon nemamo. Neka kontrolišu šta god hoće, mene baš briga - kaže Božinovska.
Pored ove pevačice, koja već decenijama živi u Surčinu, na listi naturalizovanih Nemaca nalazi se još mnogo zanimljivih imena, koja su uvek bila sinonim za "srpstvo".
Među njima je i Rada Adžić, poznatija kao Dara Bubamara, koja kaže da je već 12 godina uzoran poreski obveznik Srbije, uz priznanje da joj je veoma važan i status u Nemačkoj:
- Pored Srbije, već dugo plaćam porez i u Nemačkoj, jer tamo radim uglavnom od septembra do juna. Prijavljujemo se u Nemačkoj jer dobijamo njihove vize s kojima možemo gde god hoćemo. Iznosi koje plaćamo na ime poreza su nešto veći nego u Srbiji, ali zauzvrat imamo mnogo više privilegija na Zapadu. Najviše pevača se na plaćanje poreza u inostranstvu odlučuje zbog penzionog osiguranja. Kad budemo stari i kada više ne budemo radili, nemačka penzija će nam omogućiti daleko lagodniji život. Nemačko zdravstveno osiguranje mi donosi mir, jer sa njihovom knjižicom zdravstveno sam skroz pokrivena - kaže novosadska folk pevačica, i dodaje da se ne plaši srpskih poreznika jer svoje srpske obaveze izmiruje uredno i na vreme:
- Ne pamtim kad sam nastupala u Srbiji, ali za svaki nastup plaćam porez. Ne plašim se od poreskih kontrola jer za sve imam uredne papire. Dešava se da mi, kao javne ličnosti o kojima se stalno nešto piše, tako skrenemo pažnju na sebe pa se ljudima čini da imamo više nego što stvarno imamo - objašnjava najpoznatija srpsko-nemačka Bubamara.
(A. R.)

Monte Karlo, poreski raj!

Odavno je poznato da mahom vozači Formule 1 i teniseri porez plaćaju u Monte Karlu, a među njima dugo je bio i naš Boba Živojinović. Za razliku od Nemačke, Švajcarske i još nekih novih domovina srpskih estradnjaka, u kneževini Monako, gde su poreski uslovi najpovoljniji u Evropi, postoji obaveza boravka od najmanje nekoliko meseci tokom godine.

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Putuj Evropo,ziveo svinjokolj

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 286
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2652
Ako je neko igrom slucaja svratio do srpske diskoteke u  Diseldorfu recimo,sve ce mu biti jasno!!!Prosta nasha radna snaga,jadni nashi ljuda...Pa oni zive i rade za vikend;za Cicu,Micu,Zoricu...Ljudi,to je strahota perverzije,to je krv zagadjena,strasne su to stvari,ali to je tako!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ја би их ОДРО..... Пичка им материна, сад певају другу песму, а кад гостују по разним емисијама: Јао, па ја кад одем по Бечу, купујем крпице, накит, на то сам слаба, у Паризу ово оно, муда мас, ту причају овом затупављеном народу како троше хиљаде евра на "улагање у себе", и после наравно наше клинке уместо да држе књиге, хоће да певају по кафанама. Које је то лицемерство, немам речи. А за певање по свадбама где паре узимају на руке, и по 20000 евра циганима и власима, да "памти село", о томе не причају. Прво пуне хале по 3000 људи, е сад кад треба да се плати, ма то су више били онако клубови са по 100 места...
Али, ово је ипак Србија, тресе се гора, а роди се миш, исто као и са оним фамозним екстрапрофитом, на крају враћали паре уз камате.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:59:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.