Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:42:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pevači dobri promoteri  (Pročitano 1503 puta)
19. Jan 2006, 23:08:54
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Pevači dobri promoteri
Ana Stanić reklamira šampon za kosu, Alen Islamović pivo, a bubnjar Dragoljub Đuričić po svojoj ideji snimio spot za draj kuker

Marketinški stručnjaci su još pre deset godina počeli sa praksom angažovanja poznatih pevača u reklamama računajući na njihovu veliku popularnost, a njima kao velikim zvezdama nije bio problem da se oprobaju i u ovoj profesiji, koja je u svetu debelo plaćena. Umesto lakih nota, otpevali su nam slogane za kafu, pivo, kreditne kartice, čarape, gume...

Zaštitno lice "Panten" šampona, pop pevačica Ana Stanić, presrećna je što je baš ona izabrana da reklamira preparat za kosu. Posle pojavljivanja stizale su joj ponude jedna za drugom, ali ih je odbijala, jer je, po njenim rečima, "previše skupa".

- Reklamu smo snimali u Istanbulu, gde je cela ekipa bila podređena meni. Scenarista, šminker, kostimograf, vozač... svi su gledali samo u mene i trudili se da mi udovolje. Produkcija je bila svetska, satima smo snimali jednu scenu, što je za mene bilo fascinantno - kaže za Start Ana Stanić.
         
Slavica umire za reklamom

Mlada zvezda "Granda" Slavica Ćukteraš umire od želje da snimi reklamu. Kako smo saznali, najviše bi volela da reklamira neki dobar nakit ili fensi automobil.
   
Bivši pevač Bijelog dugmeta Alen Islamović smatra da je pojavljivanje pevača u reklamama svetski trend.

- Upravo sam se vratio iz Amerike i Kanade, i vidim da tamo dosta poznatih pevača reklamira razne proizvode. U Las Vegasu jednu od najvećih i najpoznatijih kockarnica reklamira Rod Stjuart. Meni je to simpatično, a i dobro se plaća. Što se tiče spota za "MB pivo", koji sam snimio sa Goranom Bregovićem, on je iskorišćen kao reklama za beogradski koncert. Spojili smo pivo i rokenrol, a to je to, zar ne? - smatra Islamović.

Najpopularniji "dobošar" Srbije Dragoljub Đuričić za Start objašnjava svoje razloge pojavljivanja u reklami.
- Ja sam snimio reklamu za nešto što koristim već četiri-pet godina - draj kuker. Nema veze sa novcem i uradio sam je samo iz jednog razloga. U reklami koju sam snimio sve je moja ideja, pa i scenario, a montirano je pod mojim nadzorom, ništa nisu menjali. Veoma sam kritičan prema reklamama, smatram da su kod nas stvoreni klanovi glumaca i reditelja koji nisu dobri u onom što su studirali, pa misle da se ostvare u reklamama. Glasam za Aleksandru Radović, koji bi bila pandan Tini Tarner u reklami za "Pepsi". Što se mene tiče, i ranije su mi nudili da snimim reklame, ali za sada je dosta!

Marina Perazić, pop ikona 80-ih, svojevremeno je bila zaštitno lice čarapa "Udarnik".

- Bio je to za mene veliki kompliment. To je osvežilo i moju karijeru, ali je novac koji sam dobila bio zanemarljiv, za razliku od svetskih zvezda koje zarađuju ogroman novac. Kod nas reditelji sve više angažuju glumce, a nas su nekako zaboravili - kaže Marina.

Da li će pevači uspeti da se izbore za svoje mesto na reklamnom nebu pored glumaca i raznih simpatičnih naturščika koji nam se smeju sa ekrana, ostaje da se vidi.
S. Vuković - S. Obretković

Izvor: Start
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 02:42:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.