IN < - Petković odredio putnike za Sofiju - >LO
(1/2) > >> :: Odgovori!
Autor: SerbianFighter :
Petković odredio putnike za Sofiju

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore odredio je spisak igrača koji će našu zemlju predstavljati u prijateljskom odmeravanju sa Bugarskom koja je u Sofiji na progamu 9. februara od 15:00h po lokalnom odnosno od 14:00h po našem vremenu.

Na spisku selektora "plavih" našli su se:

Golmani: Dragoslav Jevrić (Ankaraspor), Oliver Kovačević (Železnik)

Odbambeni i spoljni igrači: Milivoje Ćirković (Partizan), Ivica Dragutinović (Standard Lijež), Goran Gavrančić (Dinamo Kijev), Mladen Krstajić (Šalke), Milan Dudić (C. Zvezda), Nemanja Vidić (Spartak Moskva)

Vezni igrači: Dejan Stanković (Inter), Zvonimir Vukić (Šahtjor), Predrag Đorđević (Olimpijakos), Igor Duljaj (Šahtjor), Dragan Mladenović (Glazgov Rendžers), Ognjen Koroman (Krila Sovjetov), Simon Vukčević (Partizan), Nikola Trajković (Zeta)

Napadači: Savo Milošević (Osasuna), Mateja Kežman (Čelsi), Nenad Jestrović (Anderleht), Marko Pantelić (C. Zvezda)

(02. May 2007, 21:48:10)

Autor: -Dragan- :
Moze se reci da je bez nekih vecih iznenadjenja!
Dobro je sto daje sanse i mladim talentovanim igracima da postanu jos bolji i iskusniji.
Zali boze sat i po vremena.... 0:0
Bugarska – Srbija i Crna Gora 0:0

Stadion: ˝Vasil Levski˝ u Sofiji
Gledalaca: oko 3.000
Sudija: Anton Genov (Bugarska)

Bugarska: Ivankov (od 46. Zdravkov), Kišišev (od 52. Georgijev), Petkov, Markov, Karaslavov, Kamburov (od 46. Bukarev), S. Petrov (od 46. Topuzakov), Jankov (od 70. Mančev), Lazarov (od 46. M. Petrov), Berbatov, Božinov.

SCG: Jevrić, Gavrančić, Vidić, Krstajić, Mladenović (od 46. Duljaj), Ćirković (od 83. Dudić), Dragutinović, P. Đorđević (od 68. Trajković), D. Stanković (od 46. Kežman), Vukčević (od 65. Vukić), Milošević (od 65. Jestrović).

Žuti kartoni: Vidić, Vukčević, Trajković, Dudić
Crveni karton: Trajković.

Prijateljska utakmica u Sofiji između Bugarske i Srbije i Crne Gore završena je bez pobednika. Po izuzentno hladnom vremenu selektori Stoičkov i Petković iskoristili su priliku da isprobaju veliki broj igrača pred nastupajuće utakmice u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u kojima su obe selekcije do sada neporažene.

Iako nije bilo golova viđena je interesantna utakmica, posebno u drugom poluvremenu, kada su najbolje prilike propustili Mateja Kežman za ˝plave˝ odnosno Valerij Božinov za Bugarsku.

Kao što je i obećao selektor ˝plavih˝ Ilija Petković od prvog minuta pružio je šansu 19-godišnjem fudbaleru Partizana Simonu Vukčeviću, od koga se očekuje da u meču sa Španijom zameni suspendovanog Zvonimira Vukića. Ono što nije bilo najavljeno, ali je dogovorom između igrača i selektora urađeno uoči početka meča u Sofiji, bio je mali poklon Dejanu Stankoviću. As Intera je danas po 50. put obukao dres nacionalnog tima, pa mu je u tu čast Savo Milošević prepustio kapitensku traku.

Po velikoj hladnoći (temperatura – 9 C), prvo poluvreme je proteklo u borbenoj igri, ali i pravoj prijateljskoj atmosferi, bez oštrijeg starta. Viđene su po dve dobre prilike sa obe strane, a golu su nešto bliži bili domaći fudbaleri.

Prvu šansu imali su ˝plavi˝ i to već u 3. minutu kada je posle centaršuta Predraga Đorđevića, Nemanja Vidić šutirao glavom, ali je golman Ivankov bio na mestu. Bugari su odgovorili šutevima iz slobodnih udaraca. Najpre je zvezda prelaznog roka u Italiji Božinov zagrejao Jevrića, da bi u 19. minutu najbolji strelac Bugarske u kvalifikacijama za SP, Berbatov sa 30 metara pogodio prečku.

To je ujedno bio i jedini period igre u prvih 45 minuta u kome su dominirali izabranici Hrista Stoičkova. ˝Plavi˝ su uz prepoznatljivo čvrstu i disciplinovanu igru u odbrani uspeli da se oslobode kratkotrajnog pritiska, ali su ponovili ˝boljke˝ iz nekih ranijih mečeva, kada je u pitanju saradnja veznog reda i napada. Savo Milošević je bio usamljen u špicu, teško je dolazio do pozicije da ozbiljnije ugrozi gol Bugara, ali je ipak propustio najbolju priliku da dovede našu reprezentaciju u vođstvo. U 35. minutu posle asistencije Stankovića, Savo Milošević se odlično oslobodio čuvara, ali zatim sa ivice petarca šutirao preko gola.

Do kraja prvog poluvremena Predrag Đorđević je dva puta oprobao šut, a sa druge strane priliku da nešto više učini pred golom Jevrića propustio je Stilijan Petrov.

Ulazak Kežmana i Duljaja umesto Stankovića i Mladenovića, doneo je na početku drugog poluvremena nešto agresivniju i otvoreniju igru ˝plavih˝, ali istovremeno i više prostora bugarskom napadačkom tandemu. Božinov i Berbatov su u nekoliko navrata odlično kombinovali, ali su naši defanzivci u poslednjem trenutku otklanjali opasnost.

Sredinom drugog poluvremena izabranici Ilije Petkovića bili su najbliži vodećem golu. Najpre je Vukčević sa tridesetak metara snažno šutirao u desni ugao, ali je golman Zdravkov uspeo da izboksuje loptu. Nekoliko trenutaka kasije Mateja Kežman je propustio šansu utakmice. Posle ˝bombe˝ Vukića sa ivice kaznenog prostora, bugarski golman je kratko odbio loptu do Kežmana, koji sa pet metara uspeva da prebaci prazan gol.

Desetak minuta kasnije na isti način revanširao mu se Božinov, koji je posle kiksa Krstajića sam izašao pred Jevrića i uradio ono što je bilo mnogo teže – poslao loptu pored stative. Finiš utakmice u potpunosti je pripao domaćoj selekciji koja je još dva puta bila nadomak pobede. Najpre je šut glavom Berbatova Jevrić uspeo da zaustavi na gol liniji, a zatim je Božinov iskosa sa desne strane pogodio spoljni deo mreže.

U samoj završnici, tek da ne bude sve na prijateljskoj osnovi, pobrinuo se debitant u našoj reprezentaciji Nikola Trajković, koji je zahvaljujući neiskustvu, ali i preteranoj strogoći sudije Genova za manje od jednog minuta dobio dva žuta kartona, pa su ˝plavi˝ meč završili sa desetoricom igrača.

Izabranici Ilije Petkovića će se ponovo okupiti sledećeg meseca, da bi 30. marta u Beogradu odigrali možda i ključnu utakmicu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo protiv Španije.

Autor: Zrenjaninac 79 :