Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Чекам да земља порасте  (Pročitano 261 puta)
03. Sep 2007, 06:22:03
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
I-mate 30 Pro
Пословни подухват или лудост?

Чекам да земља порасте

Двоје пословних људи са Хаваја однедавно путем Интернета нуди куповину поседа на острву које још не постоји, а ако се и појави на

површини Тихог океана, то може да се догоди тек за неколико хиљада година

 
 
Илустровао Добросав Боб Живковић
Норм Николс и Линда Крамер основали су предузеће „Лоихи дивелопмент” и пре извесног времена почели су да га рекламирају на Интернету. Заинтересованима нуде могућност да купе земљиште на једном од хавајских острва. Додуше, не крију да острво још не постоји, а када ће се појавити у Тихом океану, Николс и Крамерова не могу да кажу. Иако прорачуни указују да ће се то догодити 5997. године, заиста нико не може тачно да предвиди када ће од вулканске лаве из дубине океана настати још једно хавајско острво. Једино што је извесно јесте да ће се звати - Лоихи.
Чак да се то заиста и догоди 5997. године, како верују Норм Николс и Линда Крамер, зашто би неко улагао новац за куповину земљишта које ће настати у тако далекој будућности? У томе и јесте читава драж, објашњава Норм Николс: „Ми никога не приморавамо да се одлучи на такав пословни подухват за који сви кажу да је потпуно бесмислен. Можда и јесте, али наша намера била је да се сви добро забавимо.” I да зараде, што није споменуо.
Из богумилске „Тајне књиге”
Хаваји
Хаваји су вулканска острва настала пре четрдесетак милиона година. Осам већих острва чини 99 одсто укупне површине: Оаху, Мауи, Хаваји (Велико острво), Кауаи, Молокаи, Ланаи, Кахулаве (ненастањено) и Нихау (у приватном поседу). Заузимају 16.641 квадратни километар.
Августа 1959. године Хаваји су постали педесета по реду држава Сједињених Америчких Држава. По попису из 2005. године на Хавајима живи милион и триста хиљада становника. Претпоставља се да тренутно има још само пет хиљада домородаца, остало су белци (око 23 одсто), Јапанци (16 одсто), Филипинци (13 одсто), Кинези (око 4 одсто), припадници измешаних раса (18 одсто). Хаваје годишње обиђе око седам милиона посетилаца.
 
На сајту: www.petroglyphs.com/ loihi/ default.htm заинтересовани будући велепоседници могу да сазнају у шта се упуштају. Лоихи ће настати у непосредној близини једног од осам главних острва која, заједно са 124 мања, чине Хавајска острва. Дакле, Лоихи ће се налазити поред Хаваја или, како га још називају - Великог острва. Уколико се што пре одлуче да купе земљиште, власници ће имати могућност да одаберу парцелу на самој обали мора и да својим (више него) далеким потомцима оставе у наслеђе вредну имовину.
За Николса и Крамерову све је то једна велика игра. Они с будућим купцима већ расправљају како да назову улице на Лоихију и какву власт да успоставе. Наглашавају да тамо где ће се налазити њихово земљиште сада у океану плута један гумени сплав. Пошто земљопоседници нису у могућности да виде то што су купили, ово двоје пословних људи са Хаваја позива их да једном годишње, и то не случајно баш првог дана априла, заједно обиђу место где ће се „родити” острво.
Свим заинтересованима на крају кажу да се не устручавају да им се јаве електронском поштом, али уколико покушају да их позову телефоном, нека буду веома стрпљиви. „У тренутку док се ви јављате, наши запослени можда су отишли на роњење или пецање и не могу одмах да вам се јаве”.


В. Софреновић

IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.