Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Tekstopisac proglašen piratom  (Pročitano 1405 puta)
11. Apr 2005, 07:33:32
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Tekstopisac proglašen piratom

BEOGRAD - Poznati tekstopisac Pera Budimčić iz Obrenovca, ostao je nedavno bez svoje bogate muzičke kolekcije, vredne desetine hiljada evra, kada su je pripadnici obrenovačkog SUP-a, oduzeli uz nemušto obrazloženje da je reč o piratskim izdanjima.

Budimčić još ne veruje da je proglašen najvećim piratom u Obrenovcu i da mu je iz kuće odneto neprocenjivo bogatstvo koje je pasionirano skupljao godinama kao jedan od najvećih muzičkih kolekcionar u Srbiji.

Bez kolekcije je ostao kada je krajem februara u njegov stan upalo sedam policajaca sa sudskim nalogom i odneli sve što su unutra zatekli. U stanu je tada bila njegova supruga Slavica koju su odveli na informativni razgovor.
- Odneta je gomila ploča, kaseta i kompakt- diskova na kojima je bilo preko 1.000 autorskih tekstova za pesme poznatih estradnih zvezda. Među njima bilo je rariteta, starih albuma, koji ni pevači nemaju, demo snimaka, nesnimljenih muzičkih materijala, nosača zvuka, koje je moj suprug kupovao u inostranstvu i plaćao i po nekoliko stotina maraka. Odneti su i unikati, a policija je sve to strpala na gomilu bez ikakve evidencije. Sa tim je moj suprug mogao i muzej da otvori. Sa mnogih radio-stanica su molili da im proda svoju kolekciju, ali on nije hteo - priča Budimčićeva supruga Slavica koja je i sama tekstopisac.

Supružnici Budimčić su svoja autorska prava zaštitili u SOKOJ-u (Savezu organizacija kompozitora Jugoslavije). Osim toga, Pera je na estradi 22 godine, a Slavica 15. Ima bezbroj priznanja, diploma, zahvalnica i plaketa za unapređenje muzike i drugih nagrada. Prvu Budimčićevu pesmu snimio je Šaban Šaulić 1984. godine, a posle njega još oko 250 njegovih pesama našlo se na albumima mnogih drugih poznatih pevača.
- Nema govora o pirateriji. Strašno je što policija ne razlikuje kolekcionara od pirata. Celu kolekciju su, navodno, poslali u SUP u 29. novembar na veštačenje i od tada joj se gubi svaki trag - dodaje Slavica i izražava sumnju da je njihova zbirka možda nekome trebala i za fonoteku.

Osim što je ostao bez muzičke zbirke, Pera je pre neki dan ostao i bez posla u obrenovačkoj kasarni, u kojoj je radio kao civil 15 godina. Njegova supruga Slavica obilazi policijske stanice i pokušava da dokaže da kolekcionarstvo nije isto što i piraterija.
D. Ć.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Srbija, brale...  Smile
A gloopi pandur-oligofren vidi diskove na gomili, njegov mali zakrzljali mozak (ispravka, konglomerat koji cine 2-3 neurona, osim  u slucaju porucnika, koji ima 4) iskonstruise pirateriju... Pa da, heaven forbid banu kod mene, ja bih zaglavila for life.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
prenerazen sam , to ti je kao ono kad se mala deca hoce igrati odraslih, tako i mi pokusavamo da imitiramo Evropu i njene zakone, al` ne znaju deca sta ces, i od igracke placka.
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
"Srbija - zemlja cudesa"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 21 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.