Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:05:34
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paznja! Opasan virus!  (Pročitano 3162 puta)
24. Jan 2004, 02:02:22
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Ovo sam slucajno nasao vrsljajuci po internetu! Mislim na tekst, a ne virus:

Citat
Neko salje vrlo lijep screensaver od The BudweiserFrogs. Ako ga dowloadujete, sve ste izgubili! Vas cvrsti disk ce krasovati i neko drugi na Internetu ce preuzeti vase ime i vasu lozinku (password).
To je tek jos cirkulacija, od utorka. Ovo je jedan novi i opasan virus o kojem je upoznato malo ljudi.
Ovi podaci su utorak ujutro izdati od Microsofta. Jos jednom,posaljite email na svakog u vasem adresaru da bi ga na taj nacin zaustavili !!!
AOL kaze da je to jedan veoma opasan virus protiv kojeg momentano
nema rjesenja.
CNN je javio: Najopasniji virus sto je ikad bio poznat. Jedan novi virus je otkriven i prema Microsoftovim normama to je virus sa najvecim razaranjem nego ikad dosad !!!!!!!!!!!! Ovaj virus je jucer poslije podne otkriven od McAfee i jos nije napravljena zastita. Virus jednostavno unistava Sector Zero na vasem cvrstom
disku (HardDisk), gdje su pohranjeni sve vitalne informacije od vaseg kompjutora. Virus djeluje kako slijedi:
Odasilja se sam automatski na sve adrese u vasem adresaru pod imenom "AVirtualCardfor You".
Cim je takozvana virtualna karta otvorena, blokira kompjutor i korisnik mora iznova startovati.
U momentu kad su tipke ctrl+alt+del, ili ostale tipke upotrebljene, virus unistava Sector Zero, sto znaci definitivo unistenje cvrstog diska (HD). Po izvjestaju sa CNN virus je jucer u par sati vremena
napravio paniku u Njujorku. Dakle, ne otvarajte email sa predmetom "AVirtualCard for You", ali ga izbrisite.
Pored toga je Intel najavio postojanje jednog drugog vrlo opasnog virusa. U slucaju vi primite email sa predmetom "An Internet Flower forYou", morate to odmah Deleten (izbrisati), bez otvaranja. Ovaj
virus unistava sve "dynamic libraries" files (*.DLL. Vas PC nemoguce da vise startuje!
Posaljite ovu vijest vasim poznanicima, neka oni salju dalje. Bolje da ga primite 25 puta nego nikako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Koliko mi je poznato to datira još iz 2002 godine .. jedino ako nije nesto 'prepravljeno' u ovom periodu .. ?
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
Ne znam da li ste culi ali izvesni hakeri usptupaju svoje usluge i programe odredjenim institucijama, naravno za izvesnu sumu novca( moraju i oni od necega ziveti). E sad, ako neko ne zeli s njima da posluje preko noci se desi nesto sto strucnjaci objasne kao: Negde se zagubilo... Ah da.. krnjenje "po malo" s velikog broja racuna se desava svakodnevno...
A virusi se lako "radjaju". I naravno nece ih praviti neko ko nema pojma o njima. A microsoft nesto kaska u poslednje vreme s antivirusnim programima. Zadnjeg crva su jedva ubili. (secam se iz nekog casopisa, ali se ne secam imena sorry) Znaci, postoji sansa da takav virus zivi.
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ne znam da li ste culi ali izvesni hakeri usptupaju svoje usluge i programe odredjenim institucijama, naravno za izvesnu sumu novca( moraju i oni od necega ziveti). E sad, ako neko ne zeli s njima da posluje preko noci se desi nesto sto strucnjaci objasne kao: Negde se zagubilo... Ah da.. krnjenje "po malo" s velikog broja racuna se desava svakodnevno...
A virusi se lako "radjaju". I naravno nece ih praviti neko ko nema pojma o njima. A microsoft nesto kaska u poslednje vreme s antivirusnim programima. Zadnjeg crva su jedva ubili. (secam se iz nekog casopisa, ali se ne secam imena sorry) Znaci, postoji sansa da takav virus zivi.

Uh...
1. Malo manje citaj nasu smesnu senzacionalisticku informaticku stampu. HAKER nikad ne bi uradio nesto tako. 95% njih to ne bi uradili pa sve i da im je zivot u pitanju. Taj izraz haker je danas toliko ukaljan da je to katastrofa. Svi se ponasaju kao da su hakeri kriminalci, jer najcesce pricaju i pisu o onome o cemu nemaju ni najblazu predstavu sta je.
2. Microsoft nikad nije ni imao nikakav antivirus niti se ikad aktivno borio protiv virusa. Jedino sto je izdavao patcheve za rupe u sopstvenim programima.
3. Kad god naucite da se cuvate na internetu nece vam trebati ni antivirus ni firewall.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 890
Zastava Beograd
Citat: SerbianFighter
Citat

[3. Kad god naucite da se cuvate na internetu nece vam trebati ni antivirus ni firewall.


Slazem se u potpunosti. Smile
IP sačuvana
social share
Pozdrav, IvanR !!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Lazna vest!
tek danas sam saznao kada sam gledao PSTV emisiju na televiziji.

U pitanju je lazna vest o virusu koja se siri tako sto je prenose ljudi kao sto sam ja i tako stvaraju bespotrebnu paniku Smile

Izvinjavam se svima

KRIV SAM  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
Citat
Jos jednom,posaljite email na svakog u vasem adresaru da bi ga na taj nacin zaustavili !!!


Po ovome sam odmah na početku video da se radi o HOAXu i cilj ovoga je da čitalac pošalje što više emailova. To se dalo primetiti i iz preterivanja u vezi štetnosti virusa. A i u ovakvim porukama se uvek pominju CNN, MS, Symantec ... to ostavlja utisak.

Glupost,  to treba uvek proveriti pre nego što se bilo šta preduzme jer je 98% ovakvih poruka lažno.
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ali tuzno je koliko ljudi i dalje pada na hoaxe koji us matori po par godina tipa onog sa onom java komponentom sto su ljudi brisali[jgmb...exe] i sa sulfblnk.exe
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:05:34
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.