Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:00:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pavković ide u Hag  (Pročitano 3976 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pavkoviću će, možda, biti suđeno u Srbiji

BEOGRAD - Ministar pravde Srbije Zoran Stojković izjavio je da će bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije Nebojši Pavkoviću, koji je optužen pred Haškim tribunalom, "možda" biti suđeno pred sudovima u Srbiji, prenosi Beta.

"Sve više ljudi se vraća na slobodu do početka suđenja, i gledajući izlaznu strategiju Haškog tribunala, očekujem da će najveći broj predmeta biti ostavljen nama, i možda će biti ispunjena Pavkovićeva želja da mu bude suđeno pred domaćim sudovima", rekao je Stojković. On je naveo da "ne zna da je Pavković dobio novac za dobrovoljnu predaju Haškom tribunalu".

"Samo znam da je bilo pregovora i da je on pristao da se preda", rekao je Stojković. Upitan da li se Pavković predomislio, jer je ranije najavljivao da se neće predati tribunalu, Stojković je odgovorio da Pavković "nije rekao da neće da se preda, nego je tražio vreme kako bi pripremio odbranu". Ministar pravde Srbije je naveo da "nema informacije o tome da li Haški tribunal traži još nekoga iz Srbije", i izrazio uverenje da će se "sve završiti mirno, bez sukoba".

"Mi moramo da ispunimo naše obaveze, i da pružimo garancije i pomoć našim građanima i dokle god važi presumpcija nevinosti oni imaju ista prava u odnosu na državu kao i drugi građani", rekao je Stojković.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Citat: SerbianFighter
Ja ne znam da se iko kod nas predao koga nisu od nas i trazili...


Kako ne? Ima ih dosta. Zadnji mislim da se zove Vinko Pandurovic ili tako nesto? Nemoj me drzati za rec kada je ime u pitanju, jer su to uglavnom neka, meni nepoznata imena ali ima ih sve vise i vise.


@El Radisha

Pavkovic je po meni 0 od coveka. GLavna odlika jednog generala, bar kako ja to dozivljavam je maksimalna, fanaticna odanost svojoj zemlji. Sta mislis onda koliko je on cak i na Kosovu koje mu niko ne osporava, mogao da razmislja i radi hrabro i odlucno, neplaseci se za sovj zivot, kada sada bezi k'o mis da ne bi otisao u Hag? Drugo general mora biti apolitican, a on je bio sve samo ne to. PRvo nije vadio glavu iz Slobinog dupeta, onda je namirisao da je Sloba gotov, pa je onda odlucio da bude veliki narodni covek i ne poslsua naredjenje Slobe da puca na narod 5.oktobra, a sve opet zarad licnog interesa, odnosno pranja licne proslosti. Onda je postao zaljubljen i opsednut Kostunicom, a kasnije je postao blizak i Zoranu i ako ga ovaj nije mogao smisliti. Naravno ima tu i takvih prica koje su veoma moguce tacne, da je davao helikopter za prevoz ljudi za atentat na Vuka Draskovica i tako dalje. Onda se nakrao samo tako za vreme Slobe i tako dalje. Znaci po meni to je jadno skroz i on je cista nula od coveka. Licno mislim da je previse jadan karakter cak i za jednog politicara, jer je to cak i ispod njihovog nivoa i to po nasem shvatanju politike, a to ssto je bio general i to prvi general to je samo dokaz koliko smo mi nenormalno drustvo.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
па, пази, исто тако сам ја чуо приче за њега и његово понашање.. Чуо сам да је био фест доле на Косову и не оспоравам, слушао сам га на тв-у како су радили а и чињенице говоре своје.. мислим мање од 20 тенкова су нам сјебали а имамо преко 2000.. а тукли нас 78 дана.
па превлачење две оклопне дивизије (колоне од по више 20км) из Краљева и Ниша до Приштине возом а ови их нису ухватили..
не заиста, човек има војни мозак и зна шта и како треба у војсци, а он се није шлихтао Слоби већ је Слоба то искористио и само цепао Павковића на РТС-у..
а дал је пунио своје џепове не знам, али јебига када је мој стриц имао дневницу на Косову 50 марака дневно као полицајац и то тако скоро 3 године.... а и сама по себи војска је била плаћена у то време..а не верујем да је икада крао војне паре.. нећу да тврдим то али кад буду били изнешени докази погледаћу их..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Pavković stigao u Hag   
25. april 2005. | 13:04 -> 19:00 | Izvor: B92    
Beograd -- Poslednji uslov za pozitivnu ocenu Studije o izvodljivosti ispunjen je u podne. General Nebojša Pavković stigao je u Hag.


Bivši načelnik Generalštaba Nebojša Pavković na Aerodrom Beograd stigao je oko 11 sati, uz jaku policijsku pratnju i snajperiste, koji su kontrolisali područje oko ulaza u zgradu aerodroma. Pavković se, u pratnji ministra Zorana Lončara i lekara sa Vojno-medicinske akademije, ubrzo ukrcao u avion i otputovao u Hag, ali preko Roterdama, gde su ga pregledali lekari.

Za Pavkovićem je i u Srbiji raspisana poternica pre oko mesec dana, jer se nije pojavio na suđenju za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi, za koje je optužen. Upravo u vreme raspisivanja poternice Pavković je ponovio ranije izjave da se neće dobrovoljno predati. Spekulisalo se da je napustio zemlju, a nijedan ministar u Vladi Srbije, pa ni ministar pravde Zoran Stojković, nije mogao da kaže da li je to tačno, kao ni gde se on nalazi.

"Ne, mi nismo znali, ali advokat generala Pavkovića, koji je čak izlazio javno, kontaktirao je sa nama. Mi smo shvatili da on ima volje da ode, ali da, kako je tvrdio advokat, on želi samo da se pripremi odbrana, tako da ja lično nisam bio u dilemi da će se to dobro završiti", rekao je Zoran Stojković.

Nejasno je i zašto je Pavković promenio mišljenje i od izjave pre mesec dana da ne pristaje na trgovinu glavama, stigao do verzije da želi da pomogne Srbiji tako što će dobrovoljno sesti u avion i otići u Hag. Pavković je i prvi javno pokazao sumnju u to da su se ostali generali koje poznaje dobrovoljno predali Haškom tribunalu, čime je na neki način ponovo aktualizovao priču o velikim svotama novca koje haški optuženici dobijaju ako, kako se to kaže, dobrovoljno odu u Hag.

Zvanična verzija, koju je ponovio i ministar pravde, podsetimo, glasi da je u tim ljudima sazrela svest i poverenje u Vladu. "Ja sam razgovarao sa advokatom generala Pavkovića, da vam kažem, razgovarao sam sa par ljudi, drugim advokatima, ja zaista ne znam da se spominje bilo kakav novac, tako da mogu da tvrdim da on ne postoji", kazao je Stojković.

Potpredsednik Vlade Miroljub Labus kaže da je i ova dobrovoljna predaja usladila zbog dobrog rada državnih organa, u koji je i on verovao: "Poverenje da kada država na jedan dobar način počne da radi svoj posao da će na kraju i da ga obavi. Što se tiče suma, o tome nemam nikakvu predstavu, pitajte generala Pavkovića za to."

Pavković je optužen po komandnoj odgovornosti za ratne zločine na Kosovu 1999.  Na zajedničkoj je optužnici sa generalom Vladimirom Lazarevićem i policijskim generalima Vlastimirom Đorđevićem i Sretenom Lukićem.

Četiri deteta, tri braka, dva ordena, jedna optužnica

Nebojša Pavković je rođen 10. aprila 1946. u selu Senjski Rudnik, kod Despotovca u Srbiji. Završio je Učiteljsku školu 1966. u Aleksincu, a potom Vojnu akademiju Kopnene vojske u Beogradu, Komandno-štabnu školu operatike i najvišu Školu nacionalne odbrane.

Kao oficir je bio na dužnostima u garnizonima u Bileći, Mostaru i Banjaluci, gde je komandovao 16. motorizovanom brigadom. Jedno vreme je bio načelnik katedre operative u Školi nacionalne odbrane, a izvestan vremenski period je proveo u kabinetu generala Vuka Obradovića, nekadašnjeg portparola JNA i lidera stranke Socijaldemokratija.

Na Kosovo je prekomandovan 1994, a čin general-majora dobio je u 1996, kada je bio na dužnosti u komandi Prištinskog korpusa. Za komandanta tog korpusa postavljen je 24. decembra 1997. Ukazom predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića 21. jula 1998. vanredno je unapređen u general-potpukovnika. Za komandanta Treće armije sa sedištem u Nišu postavljen je 25. decembra 1998, a dužnost je zvanično preuzeo 13. januara 1999. i iste godine unapređen u general-pukovnika. Na funkciji načelnika Generalštaba Vojske Jugoslavije bio je od 15. februara 2000. do 24. juna 2002, kada je ukazom predsednika Jugoslavije Vojislava Koštunice razrešen dužnosti i penzionisan.

Tužilaštvo Haškog tribunala je 28. novembra 2001. saopštilo da se Pavković nalazi pod istragom, a 20. oktobra 2003. objavljena je optužnica protiv njega i tri generala vojske i policije za ratne zločine na Kosovu 1999.

Pavković je odlikovan Ordenom za hrabrost i Ordenom slobode, jednim od najviših vojnih odlikovanja, kojim ga je odlikovao Slobodan Milošević 16. juna 1999. Novinsko izdavačko preduzeće "Panorama" iz Prištine dodelilo mu je u martu 1999. zlatnu plaketu "Car Dušan".

Pavković se ženio tri puta i ima kćerku i sina iz prvog braka, kćerku iz drugog i sina iz trećeg.

Još 10

Na spisku optuženika koje traži Haški tribunal ostalo je 10 osoba koje su na slobodi, a to su Zdravko Tolimir, Stojan Župljanin, Milan Lukić, Sredoje Lukić, Dragan Zelenović, Vlastimir Đorđević, Goran Hadžić, Ratko Mladić, Radovan Karadžić i Ante Gotovina.

Ministar pravde Zoran Stojković je u Nišu izjavio da Haški tribunal nije postavio nikakav rok za isručenje haškog optuženika Ratka Mladića, a da on ne zna gde nalazi odbegli general, prenosi Fonet. "Vršili smo provere čak i uz kontrolu međunarodnih organa i nismo dobili nijedan validan trag. Rok za njegovo izručenje ne postoji, ali moramo da preuzetu obavezu ispunimo do kraja", rekao je on. Stojković je, takođe, rekao da su haški optuženici "definitivno shvatili da država stoji iza njih".

"Gardijan": Koštuničin zaokret

Britanski "Gardijan" piše da predaja Nebojše Pavkovića Tribunalu predstavlja zaokret u odnosu premijera Srbije Vojislava Koštunice prema pitanju ratnih zločina.

"Pod jakim pritiskom Evropske unije i SAD Koštunica je odustao od protivljenja slanju osumnjičenih u Hag i od prošle godine izručio 14 osoba. Nagrada će stići u vidu 'zelenog svetla' za početak razgovora o dugom putovanju do ulaska u EU", navodi list, prenosi Beta.

Zaokret koji je Koštunica napravio rezultat je mahom međunarodnog pritiska, sankcija i međunarodne izolacije Srbije, podstaknut i promenom politike SAD. Vašington je prošle godine nagovestio da bi Beograd mogao da organizuje suđenja za ratne zločine ako izruči dva najtraženija haška optuženika Radovana Karadžića i Ratka Mladića, koji su još u bekstvu. Ti nagoveštaji su ohrabrili Koštunicu u njegovoj neposlušnosti prema Hagu, ali je posle protesta Tribunala i lobija za ljudska prava, Vašington promenio smer, dok je EU podstakla veću saradnju Srbije s Tribunalom", piše list.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 01:00:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.