Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Патриоте и Издајници ( пажљиво прочитати)  (Pročitano 10176 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Zanimljiv tekst , a jos zanimljiviji podtekst Sase Borg-a . I to iz vise razloga .

Da li smo samo imali bratoubilacki rat 1941.-1945.-te ? Ako pogledamo unazad u istoriju , klali smo se medjusobno jos od vremena Nemanjica , pa nadalje . Necemo valjda ratove za presto u tadasnjoj Srbiji da nazovemo ratovima protiv zavojevaca ili ratovima za slobodu ? A kako nazvati pokret Crna Ruka , njihove atentate i na Kralja Aleksandra Obrenovica , a i kasnije planirani atentat na Kralja Aleksandra Karadjordjevica , koji im je najzad i dosao glave na procesu u Solunu ? Doduse , mozda su i trebali da ga maknu , s obzirom da je ne slusajuci Pasica umesto Srbije gradio Jugoslaviju koja je za nas postala nacionalna grobnica , a za Hrvate i ostale put ka nacionalnoj drzavi na nas racun .

Da li smo svi mi pod kletvom Kneza Lazara ? Pa mozda potomci velikasa koji na boj na Kosovu nisu dosli , ali ne i ceo narod .

Sto se Darvina tice , mislim da je poenta bila u najboljem uklapanju u datim uslovima . Mozemo postaviti pitanje da li je i jedna nasa odluka o stupanju u rat i herojskom otporu u oba svetska rata , a i ranije bila pametna , smislena , i u cilju nase nacije i drzave . Da li je veci drzavnik bio Karadjordje Petrovic , ili Milos Obrenovic ? Ko je od njih dvojice na kraju stvorio srpsku drzavu ( o vladanju tom Srbijom ne pricam , vec o stvaranju same drzave ) ? Da li je promena politike od saveznistva sa Austrougarskom do bezmalo otvorenog neprijateljstva dolaskom dinastije Karadjordjevic bila pametna , ili najveca glupost u nasoj istoriji ? Da li je odbijanje Trojnog pakta bilo pametno ili glupost ? Zar Nemci posle okupacije nisu iskoristili rudnik bakra u Boru , rudnik boksita u Mostaru i iskoristili nase puteve za prebacivanje snaga ? Sta su jos preko toga uradili ? A pri potpisivanju Trojnog pakta , koliko ja znam , mi smo preuzeli obavezu samo za te tri stvari , nismo morali da ratujemo na njihovoj strani , niti bi nas okupirali ( bar ne tada ) . Pitam se i sta je hvalilo bugarima da u oba rata budu na strani Nemaca dokle god su dobijali , a da se onda okrenu protiv njih kada gube ? Ako nista drugo , sacuvali su narod u mnogo vecoj meri nego mi , a pitanje je gde bi Srbija bila da u dva svetska rata nije izgubila po preko milion i po stanovnika .

Veliko je pitanje ko je u to vreme bio patriota , a ko izdajnik . Mnogi tvrde da Draza Mihajlovic bio izdajnik jer se protiv Nemaca borio samo u pocetku rata , i jer se borio protiv partizana . Medjutim , najnovija svedocenja i partizana i cetnika u emisiji o tom sukobu govore da su neposredni sukob ( prvi napad ) poceli partizani . A Draza se zalagao za pasivni ustanak zbog velikih odmazdi nad civilima u Srbiji . Da li je bio izdajnik ? Razmislite sami , meni vise lici da je bio patriota i realan covek .

O upotrebi reci patriota , patrijota i izdajnik u danasnje vreme je besmisleno govoriti , jer su danasnji politicari obezvredeli sve tri reci zloupotrebljavajuci ih u politicke svrhe . Ja kao neko ko bi bio pripadnik stranke centra ( kada bi postojala ) ne mogu da shvatim ni ove koji upotrebljavaju reci patrotizam i izdajnik u dnevno politicke svrhe za etikeciju politickih protivnika bez ikakvog pokrica . Takodje ne razumem ni liberale , mondijaliste i pacifiste , kao i nevladine organizacije , koji upotrebom reci patrijotizam etiketiraju i stavljaju u isti kos i ljude kao ja ( koji su opcija centra ) i lazne patriote . Takodje ne mogu da razumem ljude koji vole i cene vise tudje narode nego svoj vlastiti , kojima su tudje zrtve vaznije nego svoje , koji u ime mondijalizma stavljaju svoj narod na stub srama , optuzuju ga za sve i svasta , potpuno nipodastavajuci zrtve vlastitog naroda , i ne trazeci bar jednako pravo i pravdu za svoj narod koliko traze za tudje . Ako ne volis prvenstveno sebe kao jedinku , coveka , licnost , ako ne mozes da zivis sam sa sobom , kako mozes da zivis sa drugima , volis druge , da cenis druge ?

Sto se Rusije tice , ona nikad nije vodila politiku podrzavanja Srba kao bratskog naroda , vec politiku zadovoljavanja svojih interesa preko nasih ledja . Cuvena je anegdota , kada su u WWI srpski generali , shvativsi da se Bugari mobilizuju i pripremaju za upad u Srbiju i rat na strani Nemacke , trazili dozvolu od saveznika da upadnu u Bugarsku i okupiraju je pre nego sto izvrsi mobilizaciju i tako je izbace iz rata i osiguraju sigurnu pozadinu srpskoj vojsci . Akciju zabranjuju zapadni saveznici , Pasic moli za podrsku Rusije , a od ruskog ambasadora dobija zabranu , uz reci : Rusiji su na Balkanu na prvom mestu interesi Bugarske , a za njima interesi Rusije , pa tek onda Srbije .

Izvinite ako sam preterao , ali ovo su samo neke od stvari koje su mi pale napamet citajuci tekst i kasnije postove . Ima toga jos , ali je i ovo za sad previse . Zanima me sta svi vi o ovome mislite .

Sasa Borg , potpuno se slazem sa tvojim zadnjim postom .
« Poslednja izmena: 25. Jan 2008, 00:43:07 od miodrag2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Slazem se sa tobom  u potpunosti a primjer bratoubilackog rata sam naveo kao najkrvavi primjer i kao najbesmisleniji jer pored toliko nepriajtelja koji otvoreno zele da nas izbrisu sa lica zemlj emi se koljemo medjusobno !!!
Stoka i nista drugo nismo .
imas tekst orginal i pervod samog ugovora izmedju Jugosalavije u Nacisticke Njemacke i tamo se cak ne trazi ni prolazak Njemackih trupa niti slanje nasih vojnika sem ako to sami ne zelimo u neke vojne operacije
Stoji i to da nam je Hitler nudio Solun !!


O upotrebi reci patriota , patrijota i izdajnik u danasnje vreme je besmisleno govoriti , jer su danasnji politicari obezvredeli sve tri reci zloupotrebljavajuci ih u politicke svrhe . Ja kao neko ko bi bio pripadnik stranke centra ( kada bi postojala ) ne mogu da shvatim ni ove koji upotrebljavaju reci patrotizam i izdajnik u dnevno politicke svrhe za etikeciju politickih protivnika bez ikakvog pokrica . Takodje ne razumem ni liberale , mondijaliste i pacifiste , kao i nevladine organizacije , koji upotrebom reci patrijotizam etiketiraju i stavljaju u isti kos i ljude kao ja ( koji su opcija centra ) i lazne patriote . Takodje ne mogu da razumem ljude koji vole i cene vise tudje narode nego svoj vlastiti , kojima su tudje zrtve vaznije nego svoje , koji u ime mondijalizma stavljaju svoj narod na stub srama , optuzuju ga za sve i svasta , potpuno nipodastavajuci zrtve vlastitog naroda , i ne trazeci bar jednako pravo i pravdu za svoj narod koliko traze za tudje . Ako ne volis prvenstveno sebe kao jedinku , coveka , licnost , ako ne mozes da zivis sam sa sobom , kako mozes da zivis sa drugima , volis druge , da cenis druge ?

na ovo se nema sta dodati sem  Smile Smile
To i jeste nas problem mi ne volimo ni sami sebe sve nam smeta samo smo mi u pravu.
Pa zar je mogucu da u nicemu kroz istoriju nismo pogrijesili ?

U svakom slucaju nisi pretjerao  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Mozda bi ovaj dio najbolje oslikao stanje danas gdje neki prepustajuci da drugi odlucuju o njihovoj sudbini obicno razmisljajuci na nacin da sada ima recih poslova i da ce drugi za njega te stvari odraditi na najbolji moguci nacin.
Mozda ovo dijeluje kao jeftino parafraziranje ali citajuci postove na ( u zadnji par dana) aktulenim temama moram a da se zapitam zar opet tako teske podjele, zar opet bombem, zar cemo sutra poceti jedni drugima kuce paliti ?
Dokel vise?

Уочи Косовског боја  кнез Лазар упућује најпознатију српску “опомену” –клетву, свим “потенцијалним” издајницима; куне, а истовремено моли, преклиње, да се сви од српскога рода одазову и појаве на косовском пољу, где се у једној бици-судбинском боју, одлучује о опстнку народа и земље.
По предању већинa је дошла на Косово и “без позива” , али,” би изрода који се не одазваше”, рачунајући, ваљда да ће бој бити “успешан” и без њих, а ако-не дај боже крене “наопако”, био би севап да неко преживи.
На Косову, у бици коју огласише звона цркава широм  Европе “прерано”, “као велику победу хришћана”, изгину све “честито и ваљано”. Оно “мало” што се није “одазвало”, притаји се по шумама,клисурама и планинама, или настави да живи као “слободно робље” служећи “другој вери на својој земљи”-преживљавајући између “коца и конопца”.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Ma , problem je kao i uvek sto smo mi zemlja ekstrema . Ili nekoga volimo , ili ga mrzimo , ili nekoga cenimo , ili ga ne podnosimo . Niko ne razmislja hladne glave i ne radi za zemlju ono sto je za nju  najbolje . A najbolje za zemlju je da se ponasa u skladu sa svojim interesima bez ikakvih emocija . Primer : ja bih stisnuo ruku Solani uvek ako je to u interesu moje zemlje . DA li bi mi se pri tom stomak prevrtao ili ne , to je moj problem , a ne mog naroda ciji interes zahteva da sa Solanom saradjujem . Isto tako , ja mogu po mnogim pitanjima da se slazem ili ne slazem sa Busom ili Putinom , ali sa obojicom moram da razgovaram , pregovaram , da trazim zajednicki interes zbog buducnosti moga naroda . Sta ja o njima licno mislim , to je moj problem . A ovde ti imas ekstreme na strani radikala i DSS-a i njegove koalicije koji biraju sa kim ce da razgovaraju , a sa kim ne , uz izjave da im se od nekih stranih politicara prevrce stomak . Takodje imas ekstreme na strani " liberalnih " i " mondijalistickih " partija i  nevladinih organizacija koji kazu da ne mogu da pregovaraju sa radikalima i SPS-om o bilo cemu , ili kazu da sa Kostunicom nema razgovora , smatraju da mi ne trebamo da saradjujemo sa Rusijom , Kinom , bivsim nesvrstanim zemljama , i da treba da saradjujemo samo sa zemljama zapada , pri tom zaboravljajuci da celnici tih zapadnih zemalja pregovaraju sa tim istim radikalima i SPS-om kad god im trebaju , da odlicno saradjuju i sa Rusijom , i sa Kinom  , i sa Indijom , i sa bivsim nesvrstanima .

I sad kada sve to pogledas , mozes da se pitas gde je tu mozak . A zbog tih ekstrema i preti da se desi to medjusobno paljenje kuca o kome pricas , i zbog njih i svaka iole dobra rasprava na forumu ode u k.... zbog njihovog medjusobnog pljuvanja i prepucavanja . A kad ih slusas i jedne i druge sta pricaju o svom narodu , ili delu svog naroda sa kim se ne slazu politicki , pomislis : da li je moguce da ovoliko mrzimo sami sebe ? Ako smo stvarno takvi , da li zasluzujemo da postojimo kao nacija i drzava ili nam je mesto da odemo u istoriju kao mnogi pre nas ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
Upravo to. Jednostavno neshvatljivo koliko smo iskljucivi kada se radi o nasim uvjerenjima koja cesto kod nas Srba idu i protiv interesa sopstvenog naroda i sopstvene drzave
Jednostavno za ne povjerovati !!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 18
OS
Linux
Browser
Mozilla
mob
SonyEricsson 
Ehej Brate moj,
Pa nema vishe Srba:
Pravoslavci su potomci Turaka,
Katolici preshli u Hrvate,
A poshto ih ne priznajemo za Srbe oni najchistiji postadoshe Boshnjaci!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
Interesantna razmisljanja, sa dosta se stvari slazem a sa dosta se ne slazem.
Problem u nasoj zemlji je prva stvar na koju se svaki Srbin poziva. Sloga! A sloge nema u jednoj kuci a kamoli na ovom forumu. Svi veruju da su u pravu i da niko ne gresi, ja iskreno kazem da ja verujem da sam ja u pravu. Neko ce da se slozi u nekim stvarima samnom a neko nece. Mi smo narod koji se mnogo poziva na proslost i na pretke i na heroje. Sve je to lepo i sve to valja ali mi preterujemo. Drugo menjamo se cim novi vetar dune. Nismo ostali adamant u nasim uverenjima nego se povinujemo razmisljanju vecine sto nije u svakom slucaju lose ali mnogo puta jeste.
Za svaku odluku treba poci od sebe. Gledaj sta bi se na primer desilo da ti zelis da uradis nesto nekome, da li bi zeleo da se to isto dogodi tebi? Naravno da ne bi. Pominjete Partizane i Chetnike i lepo ja kazem kako vetar duva tako od jednom svi skrecu.
Sta to znaci da od nacije koja je bila komunisticka ili ti koji su bili Partizani predju u chetnike jer je to nesto novo i odjedanput je ok posle tolike prolivene krvi. To znaci da nije cvrsta, plasi se sopstvene odluke i ide u smeru u kome bi neko drugi vodio. O chetnicima mozete da mi pricate do sutra kako su oni dobri kako je Draza heroj i legenda i sve i sja, i kako kazete da je sve to bilo maslo komunista i njihova propaganda da okaljaju lice jednog coveka. Mogu vam reci da ste mnogo naivni. Ko ce meni da kaze da bas sada vi ne verujete u chetnicku propagandu jer zele da operu svoje prljavo lice u ocima naroda. Tog istog naroda koji su klali zarad razlicitih uverenja i ideala. I danasnji chetnici zele da Srbija bude etnicko cista? Kako molim te neko moze da dokaze da je cist Srbin? Da li je ziveo 4-5 kolena u nazad pa da tacno zna ko je cist a ko ne? Nije. Kroz nasu zemlju su prosla razna plemena kao Kelti na primer, dosli su Rimljani, Turci, Austro Ugari, Bosanci, Hrvati i jos mnogo njih. Da li je stvarno vazno koliko si Srbin u krvi? Pravi patriota ili pravi Srbin ako hocete taj termin je onaj covek koji voli svoju zemlju, postuje svoje pretke i nosi sve to u svom srcu i dusi. A to ne znaci ako si 100% Srbin (ako tih jos ima sto ja cisto sumnjam) da si ti veci Srbin od mene zbog toga. Ja bih mogao imati 1% Srpske krvi i opet biti veci rodoljub od tebe koji si 100%.
Da li znaci da si pravi Srbin ako si Pravoslavac ili da nisi Srbin ako nisi? Ne znaci. Svi mi imamo pravo da odaberemo nas put, i zasto bi se iko mesao u moj zivot. Ako se ja ne mesam u tvoj ne moj ni ti u moj. Mirna backa.
Pokusavate prodati pricu kako su odredjeni ljudi heroji a nisu. Da li bi bilo ispravno da ja vas sve pobijem jer vi verujete u nesto drugo i imate druge ideale od mene koji verujem u nesto drugo? Naravno da ne bih.
Da se batalimo direktnih borbi Partizana i Chetnika i da se bacimo da ono sto se zbivalo kada se nisu tukli.
Moja pradeda je video Chetnike kada su usli u jedno selo blizu Arandjelovca i poceli da kolju celu familiju. Moj deda je bio zaklan od strane vasis vajnih heroja jer nije hteo da ubija ljude. Jer ja lazem? Da li je krv mojih oceva vrednija ili manje vredna od krvi vasih?
Svi vajni vernici koji ni ne citaju bilbliju, koji se uzdaju u popove i crkve koje su prve za prolivanje tudje krvi meni mogu da pokusaju da prodaju tu pricu kako su to samo mitovi i legende i odredjene grupe su bile dobre. Dobre kao nase Crvene Beretke sto pobise onoliki narod  u Srebrenici. Zarad cega? Zarad koga? Za veru koju niko ne postuje. Ljubi bliznjega svoga kao samoga sebe. Gde je to? Nema niko to ne postuje.
Meni vecina moze da sere da nisam pravi Srbin jer ne navijam za chetnike niti sam pravoslavac, a ni oni sami nemaju pojma sta rade.
Dosla nova moda,da skinemo petokrake i stavimo kokarde. Da pustimo brade i ostrimo nozeve od kojih naravno niko nije poginuo ko to nije zasluzio.
Zar sam Pecanac nije zeleo sve komuniste da pobije? Koliko bi to bilo naroda da je uspeo? Stotine hiljada? Bio bi heroj i onda jel da? I on i svi koji su ubice.
Problem kod nas je sto smo svi licemeri a vecina toga nije svesna. Ideali, politika i religija se ne mesaju ikada. Paklena kombinacija.
Koliko od vas bi mogli da ubijete drugog coveka? Vecina bi rekla, ja bih mogao. Mogli bi kurac. Samo ako nemate duse ni srca, mogli bi. Mi uzdizemo pogresne ljude gore a one koji je treba bacamo dole. Ispade sve sto je Draza uradio je bilo zlato a sto je Tito uradio bilo je govno. Ili mozda smeta ljudima sto Tito nije bio "cist" a Draza jeste?
Ja ne razdvajam ljude po veri, boji koze, nacionalnosti, politickom uverenju. Ali od nekih cu naravno da se sklanjam i zaobilazim. Nije ni cudo zasto je Srbija propala. Toliko laznog morala i ideala za koga i za sta? Srbin jeste vala lud. Lud sam i priznajem da sam lud. Jer kako neko ne bi bio lud kad je okruzen sa tolikim ljudima kojima je samo stalo da ubijaju jedni druge do besvesti zarad nevaznih gluposti.
Ja zelim da u Srbiji vlada mir, ali to su puste zelje.
Gledajte dobre i lose stvari u ljudima ne samo lose i ili samo dobre.
Uskoro ce i Vuk Brankovic da bude heroj. Samo nek prodje jos malo vremena. I magicno ce da se nadje neki text koji pere prljavstinu Vuka i pretvara ga u sveca. Mozda ce i Milos Obrenovic da bude heroj. Onaj koji ubija dok neko spava a posle dize pokajnice.
Srbijo medju sljivama i laznim moralistima.
Monarhistima i komunistima svim istima.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 732
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9;M
mob
Nokia 
Raven , pogresno si shvatio , ne opravdavam ja ni partizane ni cetnike , niti navijam ni za jedne , ni za druge . Ono sto sam rekao je da su i jedni i drugi ( barem ovi koji su jos uvek zivi ) , na kraju priznali da su neposredni medjusobni sukob zapoceli partizani napadom na jednu cetnicku patrolu . To je bilo u delu dokumentarne serije o Jugoslaviji u WWII , a nemoj da mi kazes da si u Milosevicevo vreme mogao bez argumenata da pljujes po partizanima . O politickim igrama , ko je koga zavlacio , ko je zeleo borbu , a ko ne , i sve ostalo sto se tu pominje , ne zelim da raspravljam . I Tito i Draza su se borili za monopol nad ustankom u Srbiji i bili spremni da ga ako treba zadobiju oruzjem i bratoubilackim ratom , i tu su isti bez razlike . A slicno su se kasnije ponasali , tu je svako tukao svakog bez milosti , a price iz partizanksih filmova kako su jedni bili dobri , a drugi zli , mozemo da bacimo u vodu . Ja ne obozavam previse delo Dobrice Cosica zadnjih 20 godina , ali ne bi bilo lose da procitas deo njegovih knjiga koji govori o Katicima u WWII , prilicno je zanimljivo stivo . A toliko grozno za nas Srbe kao narod , da mi se povracalo dok sam citao pojedine delove .

Gledano iz danasnje perspektive , po Srpski narod je bila pametnija Drazina taktika ustanka manjeg obima , i odrzavanja pasivnog ustanka do iskrcavanja saveznika uz manje gerilske akcije . To bi sacuvalo i borce i narod od bespotrebnog stradanja . Kada ti neko strelja 100 civila za jednog ubijenog Nemca i 50 za ranjenog , trebas da budes lud i da nastavis borbu i time istrebis vlastiti narod . A da ne pricamo o tome da su u NOVJ 80% sastava do 1944.-te cinili Srbi , a da su nagradjeni rasparcavanjem po svim republikama cije su granice povlacene kao da su svi jeli bunike . O zabrani povratka na Kosovo Srpskih izbeglica da i ne pricamo , o planu za pripajanje Kosova Albaniji zarad Balkanskog saveza socijalistickih drzava da i ne pricamo , o ubijanju svakog srpskog rukovodioca koji se borio za interese svog naroda pod izgovorom da je Staljinista da i ne pricamo .

To je bila poenta price , cija je politika i taktika bila povoljnija za Srbe i Srbiju , a ne koga podrzava neko , da li je neko za partizane ili cetnike . Po meni , da imamo dva grama mozga , to bi poslali u istoriju i ne bi nikad vise spominjali ni jedne ni druge , jer su i jedni i drugi bili zaludjenici za propale ideje i grobari vlastite nacije , svaki na svoj nacin .

Da je mene neko pitao , mi bi ostali u Trojnom paktu i cekali razvoj situacije . Instalirao bih neki minorni gerilski pokret cisto da ga ima , kao Pokret otpora u Francuskoj , i cekao ko ce da pobedi . Ako pobedi Nemacka , u paktu sam , ako pobede saveznici , imam pokret otpora i sve snage ukljucujem u njega , opet sam na strani pobednika , narod sacuvan , zemlja sacuvana .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 26
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
           Pa valjda od tih srba koji su izginuli na Kosovu neko od njih pre nego sto je otisao u boj ostavio potomke, pa valjda ima danas i njihovih potomaka, a ne samo potomaka od izdajnika, odnosno dezertera. Podele medju srbima su sasvim prirodne jer su Srbi policentrican narod. Znaci ima vise centara, odnoso regija gde su Srbi, Srbi Crnogorci, Srbi Makedonci,Srbi Sremci, Srbi Bosanci, Srbi Krajisnici i slicno. Ta podela medju Srbima nije strasna i moguce je prevazici je. Najstrasnija podela je ideoloska podela iz drugog sveckog rata kada su srbi se podelili na Srbe Komunste i ostale. Ovi prvi zadojeni komunizmom i sa pomocu SSSR-a i pasivnim posmatranjem zapada okrvavili su ruke do lakata krvlju drugih Srba. Tome je doprineo komunsiticki diktator Tito koji je izjavio da je velika Srbija mala Jugoslavija te je sve cinio da jos vise podeli Srbe i da ih sto vise udalji od etnickog prostora Hrvata posto je i sam bio Hrvat. Taj lik je bio prvo Hrvat, pa Jugosloven pa Komunista znaci trio koji je izuzetno nepovoljan za Srbe. Podele medju nama su ocigledne (pogledajom predsednicke izbore) i duboke koje u nacionalnom interesu moramo prevazici, zbiti redove, traziti mocne mentore i saveznike u svetu i tako i samo tako cemo ostavriti svoje nacionalne interese
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni su te neke podele odvratne...
S jedne strane... ispada da oni koji najvise arlaucu da su patriote, u sustini samo obicni laprdavci koji prvi beze kad zagusti..
S druge strane... nalaze se osobe koje nikada za sebe nece reci da su patriote, ali svakodnevno rade u interesu ove drzave...

I ko je tu u pravu?
Laprdavci ili ovi drugi?
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.