Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:05:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Patetika ili...?  (Pročitano 23296 puta)
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
... odnosi se na ljude koji ne zele da priznaju da su i oni ti koji nekada isprozivaju, neopravdano spuste i slicno.

pa ono .. to se valjda podrazumijeva, tj ja nikog ovdje ne gledam kao na nekog ko je potpuno imun na sopstvene istupe. sad to sto neko nece da prizna da zna biti mentol i debil, to mi nista ne znaci, posto znam kako se svako, ili bar vecina ponasa na raznoraznim temama.

mislim, i ja isto mogu reci da smatram sebe dobrom osobom i pricati kontra ljudi koji su uglavnom losi, jel to znaci da ja sebe smatram za nekog ko nikad nista u zivotu nije lose uradio i jel me ta prica cini dvolicnom?

Citat
Ovde obicno neko "nevest" nesto zapocne, a zavrsi se tako sto se objasnjavaju oni koji kazu sve bez dlake na jeziku.

nevjest u kom smislu? mislis naivni?
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
Da. Ti kazes "ja sam takva i takva", ja kaze "ume i ja da budem" a on cuti, smeska se i podjebava. E to su oni nevesti.

Ne kazem ja da mi je stalo do necijeg priznanja ili ne, svi pravimo sliku o drugima i to nece nista promeniti, samo konstatujem da se dosta puta ok ljudi popickaraju zbog nesporazuma ili loseg dana, a neki drugi uzivaju i smeskaju se i dalje... energetski vampiri kojima je hrana da se ljudi svadjaju.

I da zakljucim - svi znamo kakvi smo, a ovi sto se foliraju i glumataju - ko ih jebe  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
Ре: Староседеоци вс. дошљаци

Сад ми дошљаци појма немамо о чем ви причате, јелте?! Smile

I iz tog razloga ovde ide Temp Lock.

Ukoliko me Bambina ne preduhitri, dobićete sutra ujutru dostojan odgovor s kojim bi mogli završiti ovu priču koja se proteže zadnjih dana... u vezi nekih tabora ...  Mi Vs. Oni (mada, iskreno nemam pojma koji su koji i koji su gde)... do tad... negde na drugom kraju grada me čeka pola litre tekile i čujem kako me doziva Goaaa Goaaa Goaaaaa....  
... a tako nečemu ne mogu da se ne odazovem.  Smile


Temp Lock.
« Poslednja izmena: 17. Jan 2010, 23:34:58 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Wildfire S
Pre svega, u samom startu moram da vas upozorim da sam sinoć sklopio dil sa braćom Meksikancima i ponudio se u cilju poboljšanja i razmene kulturnih odnosa da degustiram njihovo nacionalno piće, eee ljudi moji šta sve moram da radim za vas samo da bi se očuvalo tradicionalno srpsko-meksičko prijateljstvo. Pa zar posle onolikog broja poslatih meksičkih serija da sve propadne. Znate li vi koliko je puta Kasandra bila ranjavana odnosno koliko je puta bila reprizirana... zar posle svega toga da pukne ko balon od sapunice?
Ne, nisam to mogao dozvoliti.
Zato sam se žrtvovao i molim vas zanemarite ako naletite na neke nerazumljive izraze, fraze, drogirane veverice i nemojte da vas to iznenadi. A gramatiku odnosno nedostatak iste zaobilazim iz verskih razloga.

Khm.
Dakle, već duže vreme primećujem neke stvari koje mi izuzetno smetaju. Te stvari su kulminirale na "analizi članova"... a potom ste nastavili ovde. Pitanje je vremena kad ćete nastaviti na nekoj drugoj temi, mislim da je pravo vreme da se suočimo s ovim jednom zasvagda. (neam pojma dal' se zasvagda piše odvojeno, boli me uvo.)
Već danima filozofirate o off-topiku i o tome kako ovde postoje neki tabori šta već. A svima je odavno poznato da ovde postoji samo diskriminacija prema ovima sa Astrologije. Jebote, pa ko još normalan veruje da pedeset miliona svetlosnih godina udaljeno nebesko telo koje se sastoji od užarenog vodonika utiče na vaš ljubavno-seksualni život?  Smile  Smile Ako uopšte posedujete ijedan od ta dva.
Svako odgovara za svoje postupke. Nije fer da krivimo nebeska tela za naše gluposti. Imaju one (zvezde) dovoljno i svojih muka.   Uvek im se može naći neka nadrkana crna rupa iza ćoška i ode sve u....
Međutim ako vam zvezde govore budućnost, u otklanjanju problema, ja ću vas vratiti u prošlost kako bi objasnio uzrok problema.

Na ovaj forum me doveo milton43. Drug iz odeljenja.
Rekoh mu da sam se registrovao (i pelcovao) pre par godina ali da nikad nisam pridavao previše značaja forumima, al' posetiću.
Tako je sve krenulo.
To je bila ljubav na prvi pogled i svojski sam se potrudio da se posvađam s barem 5 forumaša i forumskom skriptom (ona će meni da zabrani da pišem velikim slovima, pff.  Smile ).
Lutao sam hodnicima foruma, ali uglavnom sam sebe pronašao na forumima za opuštanje, muzici i filmu, eventualno društvenoj hronici... skoro svugde sam bio samo sam Psihologiju zaobilazio. (dobro i Politiku i Astrologiju).
Iz jednog prostog i jednostavnog razloga.  - Mislio sam da ne pripadam tu.   Smile
Maltene, koju god temu da otvorim i pokušam da dam svoje mišljenje zateknem prepuno off-a, internih šala, prepirki svašta nešto.
I stekao sam utisak da se ja tu ne mogu baš najbolje uklopiti jer se svi vrlo vrlo dobro poznaju, toliko dobro da ne primaju nove članove.
Nadam se da ću vam ovo predstaviti dobrom analogijom jer nema ništa gore od loše analogije. Loša analogija vam je poput vibratora napravljenog od kikirikija. Zbunjujuće je, uvredljivo... i veoma opasno za ljude sa alergijama.
Shvata šta hoću reći?
Ni ja.
Elem, analogija bi bila - kao kad bi ja šetao Beogradom i zalutao u neki novi kraj. I u tom kraju naiđem na parkić iz kojeg izvire graja, smeh, raspoloženje, zajebancija, vrištanje, svađanje, glupiranje, momke sa puno limenki piva, neke ribe i neka tema o kojoj pričaju...  i poželim da im se priključim, uleteo na BUM među njih i rekao: E aj se družimo! Ja mislim da je to...
Naravno da bi me oterali u kurac, a možda bi dobio i batine. Ako bi zalutao u Zemun, možda bi mi pucali i u kolena. Ko zna.
I tako sam odustao od psihologije i trebalo mi je dosta vremena da se pojavim.
A sad zamislite da sam umesto u parkić uleteo na neku javnu tribinu koja govori o nekoj temi. Nekada se to u starom Rimu zvalo forum, javno mesto za razmenu diskusija... sad bi mogli da nazovemo javnom tribinom. Vrlo lako bi mogao da postanem član te zajednice jer mi dozvoljavaju da saopštim svoje mišljenje. Nije problem, možemo kasnije otići u parkić ali trenutno smo tu da diskutujemo o nekim stvarima i vrlo su dobrodošli novi ljudi kako bi čuli nova mišljenja.
E iz tog razloga je off zabranjen i nepoželjan! Kad se već pitate danima zašto. Zato postoji mesto koje je predviđeno za off, zapravo čitav jedan forum.

Da se vratimo u sadašnjost.
Ne želim da se ijedan (nov) korisnik ustručava da li da se uključi u diskusiju ili ne i da oseti ono što sam ja osetio tada!
Kao i da se oseti glupo i beskorisno što se nalazi između dve vatre.
To mi je primarni cilj kao moderatora.
Ako to ne uspem da postignem, onda jebati sve ovo...  Smile


A sad malo patetike.   Smile
Mislim, ipak je tema. Smile

Ne znam odakle je krenula ta ideja za deljenjem po taborima... po starim i novim članovima... po članovima sa razlčitih podforuma i njihovim predrasudama o ovim drugima. Ali mi se ne dopada uopšte. Ne razumem čemu takvo ponašanje pojedinaca.
Ako ćete već tako da postavljate stvari, nezvanično i između redova, verovatno i nakon ovog post-a. U redu. Samo ću vam reći - Umesto da se "starosedeoci" potrude kao domaćini, i dođoši potrude kao kulturni gosti, zajedničkim snagama, jedni sa iskustvom drugi sa znanjem - ko šta već poseduje... potrude da dođu do nekog trećeg zajedničkog saznanja... mi se svađamo i prepiremo. Negde direktno a negde se vodi hladni rat. I time teramo sve ljude oko nas.
Ne znam za vas ali ja nekako ne volim da kakim tamo gde hodam. Čak i ako to radite u nekom zabačenom ćošku, nije u redu.
Nije problem, mogu moderatori ukloniti to malo nesrećno govance... ali ako ne promenimo razmišljanje i način ophođenja, jednog dana će stvari izmaći kontroli i usmrdećemo se svi zajedno. A tad će biti kasno.
Možemo od ovog mesta napraviti bolje, a možemo i da se izdrkavamo jedni prema drugima ko drogirane veverice...
U prvoj varijanti, mozda nešto od svega i bude. U drugoj, sigurno neće. Smile

Hajde da napravimo da nam bude lepo i prijatno u mestu na kojem provodimo neki deo svog vremena. Smile
Hajde da napravimo da nekom novom bude drago što je pristupio ovakvoj zajednici.
Ne kažem da treba po ceo dan da se smeškamo jedni drugima, smeškanje posle nekog vremena izaziva grčeve.
Pa šta ćete onda? Da vas koriste kao scenografiju za Kursadžije? Da provedete dobar deo mladosti smeškajući se retardiranim vicevima u toj retardiranoj emisiji samo zato što ne možete da skinete osmeh s lice?
Ne.
Ali samo malo dobre volje, pozitivnosti i razumevanja za onog drugog.
Ne pravite od komarca magarca. Ne budite maliciozni u svakoj mogućoj prilici.
Muškarci, ne budite žene koje imaju problem za svako rešenje.
Žene, ne budite muškarci koji u svakom nedostatku argumenata vade penise da vide čiji je veći.
Samo malo lepše i zdravije atmosfere zarad svih nas, nije teško.

Izmišljenom podelom ne doprinosite tome.

Dakle.
Ne zanima me koji status imate ispod nick-a.
Ne zanima me kad ste se registrovali.
Ne zanima me koliko imate istomišljenika.
Ne zanima me koliko imate post-ova.
Pravila važe za sve i ovde su dobrodošli svi bez obzira na veru, rasu, pol, nacionalnost... Jedino ne trpimo one koji imaju usrane operativne sisteme. 'Nači kome vidim Windows 95 u profilu može slobodno da se pokupi i da ode odavde.  Smile
 Smile

Svestan sam da sam ovim post-om otvorio mnoga pitanja. Verujem da imate mnogo primedbi i replika na ovaj post. Ali ne želim da vidim ni jedan jedini na ovoj temi kao ni na drugim u okviru psihologije, želim da ih vidim isključivo u svojim PP ili javno na mestu predviđenom za to. http://forum.burek.com/predlozite-pitajte-prijavite-gresku-b26/

U suprotnom, pronaći ćete ih u kanti.
Takođe očekujem da drastično smanjite s off-om na svim temama i posvetite se konstruktivnijim post-ovima, kao što sam objasnio gore. Smile

Ko neće, neka istupi saam da mu pošteno sudimo, pa da ga streljamo.  Smile


Hvala. Smile





Tema otključana. Nastavite.

Tema: Patetika ili...?

« Poslednja izmena: 18. Jan 2010, 08:20:13 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Sta je patetika?

Svasta.

Zasto je patetika - svasta?

Zato sto su merila koja koristimo bolno individualna.
Da se nalazimo na forumu Religija, pokrenuli bi pricu sta je to merilo, sta je to individualnost i na kraju dosli do pitanja sta je istina.
Znaci, da bi razumeli sta je patetika, moramo da krenemo od sebe i svojih predrasuda i stavova.
A njih je beskonacno mnogo i tu bi mogli da se prebacimo na forum Nauka i raspravljamo da li je beskonacnost ogranicena ili neogranicena.

Medjutim, ova ogoljeno znacenje ima i svoju nadogradnju - nase okruzenje.

Mislim da je citava prica o patetici potekla iz americkih filmova. Tamo je svaka druga recenica u dramama - "It's pathetic!", a nasi prevodiocu su to "pathetic" prevodili uvek kao pateticno u smislu jadno, iako to "pathetic" nema uvek negativno znacenje.

Evo sto kaze Vebsterov recnik:

Main Entry: pa·thet·ic
Pronunciation: \pə-ˈthe-tik\
Function: adjective
Etymology: Middle French or Late Latin; Middle French pathetique, from Late Latin patheticus, from Greek pathētikos capable of feeling, pathetic, from paschein (aor. pathein) to experience, suffer — more at pathos
Date: 1598

1 : having a capacity to move one to either compassionate or contemptuous pity
2 : marked by sorrow or melancholy : sad
3 : pitifully inferior or inadequate <the restaurant's pathetic service>
4 : absurd, laughable <a pathetic costume>


Prema tome, na nase shvatanje sta je patetika, uveliko je uticala i (iskvarena?) masovna kultura. Tu rec smo prihvatili kao kisobran za sve ono sto gledamo sa neodobravanjem, gotovo gadjenjem.
Patetika, pateticno je postao sinonim za sve pezorativne izraze koje smo ranije koristili: jadno, bedno, beznacajno, isfolirano, ... cak i kada u svom osnovnom znacenju potice ono cime se dicimo - saosecanje.
« Poslednja izmena: 18. Jan 2010, 09:35:13 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 215
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Слажем се, тако нешто сам и рекла у свом посту...додуше, не тако детаљно.
Кад неко неког воли-смешан је.Кад пати-јадан је.
А колико људи је заправо способно за праву љубав, за велике снове, за одрицање, за жртвовање, за велику срећу, па и велику патњу?
Они који то могу, којима није тешко да помогну другима, који дају другима и оно што им је самима потребно-они су лузери и јадници.
Као што рекох, веома олако људе и догађаје карактеришемо као патетичне, у најгорем смислу те речи (који заправо и не постоји).
IP sačuvana
social share
"За мене постоји само путовање путевима који имају срца.  Туда ја путујем, и једини достојан изазов је да се тај пут пређе сав, до краја.  И туда путујем, гледајући, гледајући без даха. "

Дон Хуан
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
sjajna tema .. pretvorila se u govno na drugoj strani   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N97
nije bilo namerno ...
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Upada mi u oči koliko brzo nešto okarakterišemo a zatim i otpišemo, " ah patetika, smor " . Mislim, ni ja ne volim patetisanje, ali možda ipak malo preterujemo?
Nije svako iskazivanje emocija patetisanje...valjda.
 Da li se mi to trudimo da budemo grubi, neosetljivi, beskrupulozni?
Ili samo želimo da tako izgleda.
Nije na odmet malo emocija, malo romantike, malo empatije. Meni se čini da nam upravo fali toga.

Mnogi zele samo tako da izgleda, inace su mnogo osetljiviji od onih koji javno iskazu svoju emociju, ma o kojoj da se radi. Potenciranjem da neko patetise, nekako slepo veruju da nisu zagazili u taj vrtlog, medjutim radi se o zajebu i to zescem Smile
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Problem nije to sto ljudi danas mnoge postupke tako karakterisu.... problem je sto su precesto u pravu, jer da nisu, ne bi to radili...

Od preuzimanja odgovornosti za bilo sta, pa i sopstveni zivot i postupke, bezi se kao od kuge...
Od misa se pravi slon... Kapiram da su uvek nasi problemi bili veci od tudjih, ali sada je to stvarno preko svake granice...

I onda vremenom covek otupi...
I prestane da reaguje...
Cak i kad treba...
A i oni koji imaju realan problem, zacute...

Polako ali sigurno drustvo, koje i nije bilo lose, sve vise podseca na "zapadna i razvijena" ... ona gde ako umires na ulici, pricice ti turista...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:05:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.