Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pasoš za kućne ljubimce  (Pročitano 3594 puta)
10. Sep 2004, 01:44:52
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pasoš za kućne ljubimce

Svih ovih godina postojale su mnoge birokratske prepreke i velika papirologija za putovanja sa ljubimcima, ali sada je tome, najzad, došao kraj. Umesto da se sa mukom prikupljaju mnogobrojni dokumenti i potvrde, vlasnici će odsad moći potpuno rasterećeno putovati svuda gde žele da vide njih i njihove ljubimce.

Za prelazak granice vašem četvoronožnom ljubimcu prvo je potrebna međunarodna knjižica vakcinacije, koja sadrži podatke o svim vakcinacijama koje je vaš pas, vaša mačka ili neki drugi mezimac primio tokom celog života, sve u skladu sa uzrastom u kome se nalazi.

Danas je veoma česta pojava da psi ili mačke lete avionom. Ovaj "pet turizam" naročito je razvijen na zapadu, gde čak postoje i posebni hoteli, ali i čitavi lanci hotela posvećeni isključivo onim turistima koji putuju sa životinjama, ili čak za same životinje. Većina država Britanskog Komonvelta priznaje jedan poseban vid pasoša, poznat kao "pet pasoš", to jest pasoš za kućne ljubimce. Ostale zemlje sveta zadovoljavaju se posebnom zdravstvenom knjižicom.

Odlukom Evropske unije sve životinje, baš kao i ljudi, prilikom prelaska državnih granica moraju imati unificirani životinjski pasoš. Ovaj životinjski pasoš biće dokument ekvivalentan ljudskom istoimenom dokumentu, a donekle je sličan zdravstvenoj knjižici i pet pasošu. Takoreći, on predstavlja unifikaciju svih postojećih dokumenata za putovanje životinja i sadrži osnovne elemente koje su i ostali dokumenti dosad sadržali.

Na naše četvoronožce ova priča se, nažalost, neće odnositi sve dok se nivo zdravstvene zaštite životinja ne podigne na nivo zaštite unutar Evropske unije. Epilog ove priče može biti podjednako i veseo i tužan, zavisi kako na njega gledate. Veseli pogled na svet glasi: sve ove procedure pomoći će lakšem prelasku državnih granica putnicima sa četvoronožnim ljubimcima. Neveseli pogled na svet, međutim, kaže: pre će bilo koja životinja moći da bez ikakvih prepreka putuje svetom nego naši građani. Ipak, gledajte na sve sa vedrije strane.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2180
  cu pasos za dzukca...  
IP sačuvana
social share

Nisam vegeterijanac zato sto volim zivotinje vec zato sto mrzim biljke
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Heh svasta Znaci ja za mog Milosa moram praviti pasos...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2180
Smile  Smile
IP sačuvana
social share

Nisam vegeterijanac zato sto volim zivotinje vec zato sto mrzim biljke
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 281
U prevodu to znaci, dace "nasim" kucnim ljubimcima trebati u skorije vreme i viza, ako budemo hteli da ih povedemo na neko putovanje!
IP sačuvana
social share
All the ways you wish you could be, that''s me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Licni tekst :)

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 821
mob
Nokia 6630
Pa evo pre par dana mi je dolazio komsija koji radi u CG doveo neko kucence, slabo se razumem u rase... kaze on ima vise papira nego ja i ti zajedno, passos mi je ostao u CG.... 8Eura pregled veterinara, pa se mislim da li je lud ili ja nista neznam, za dzukelu pasos....
IP sačuvana
social share
Veruj u ljubav i kad ti zadaje bol!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.