Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Partner/partnerka vas neće učiniti kompletnim  (Pročitano 731 puta)
17. Okt 2008, 15:36:56
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0



Postoji ideja, koja nekima deluje romantično, da vas voljena osoba čini kompletnim kao osobu. Na filmu, to možda i deluje simpatično; u stvarnosti, nećete biti srećni ako verujete da ste falični ako ste sami, niti ćete sreću moći da nađete.

Divno je biti u lepoj vezi. Predivno je ako ste s nekim s kime se dopunjujete, ta osoba ima neke slabosti (ima ih svako), a vi je "pokrivate" baš na "kritičnim mestima", dok istovremeno, ona "pokriva" vas tamo gde ste vi "tanki". Nije nikakva retkost da ljudi teže vezama baš s onima koji ih dopunjuju. Međutim, to što vi jedno drugo dopunjavate ne znači da ste prethodno bili nekompletni kao ličnosti.

Kao ličnost ste kompletni sami. Ili niste kompletni, ali to nema veze s tim imate li partnera ili partnerku. Ideja da je ženi neophodan muškarac da bi bila kompletna kao ličnost je degradirajuća, baš kao i ideja da je muškarcu neophodna žena da ga "kompletira" (ili "dovede u red", što se češće govori kad su muškarci u pitanju). Ljubavna veza nije spoj dve nekompletne ličnosti, kao dva dela polomljenog medaljona koji se savršeno uklapaju jedan u drugi, pa se tek spojem dobije jedno celo. Veza je spoj dve celovite ličnosti (ili, u nekim slučajevima, ličnosti koje još uvek uče kako da budu celovite), a onda to što jeste podelite s voljenom osobom.

Ima onih koji nisu navikli da budu sami (uvek su živeli s nekim, bilo s porodicom, partnerom/partnerkom, možda cimerima), pa im se čini da nešto tu fali ako nema još nekog ko živi s njima. A ima i onih koji se osećaju nekako nekompletnim. I u jednom i u drugom slučaju, veza nije lek, niti će vas učiniti kompletnim. Voljena osoba može da vam pomogne da sebe u potpunosti izgradite kao ličnost, može da vam da poneku sugestiju, ali "kompletiranje sebe" je nešto što obavljate sami - i što možete da obavite i ako niste u vezi.

To može da bude zastrašujuće, ali zapravo je ohrabrujuće, jer u suštini ne zavisite ni od koga - sve je na vama.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 
Citat
jer u suštini ne zavisite ni od koga - sve je na vama

tacno ali ipak je lepo kada te neko osim tebe samog cini srecnim  Smile Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.