Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:53:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Partner/ka za put u inostranstvo  (Pročitano 11394 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung E720i
Ne bih ti preporucijo da odlazis nigde u inostanstvo a narocito u tako daleke zemlje kao sto su Usa,Canada...
Ok, narode, prihvatam sve komentare. Slobodno pisite. Mobb Deep, navedi mi neke argumente koje idu u prilog tvom komentaru. Pozz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Samsung E720i
E, da, ovo zaboravih. Voleo bih da cujem i eventualna iskustva forumasa koji su se okusali u beli svet, sa uspehom ili bez. Svako novo saznanje i iskustvo je dragoceno. Uz to, i ostali mogu nauciti nesto iz toga.

Dakle, pisite.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 577
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Nokia N95
Pazi...
1)Sistem rada u inostranstvu je mnoooogo drugaciji nego u Srbiji,znaci da bih stigao do nekih parica moras doooooobro da se namucis(mnogo ljudi misle da u inostranstvu pare se beru na drvetu)
2)Da se uklopis u novu sredinu(da nadjes posao,prijatelje..)treba ce ti dosta vremena
3)Ako ti je cerkica vec velika(mislim ako vec ide u skolu)ne bih ti preporucijo da je udaljavas od sredine gde je odrasla(pricam iz licnog iskustva)jer ce nositi posledice celog zivota.
4)Poznajem ljude koji zive u u Australiji i u Usa i koji dolaze u zavicaj  jedanput u 5 godina jer nemaju para da dodju(1000$ kosta samo avionska karta)
5)Sve je teze zaraditi jer i u inostranstvu vlada kriza i nije vise kao sto je nekad bilo(pre 15-20 godina)
Ima jos stotine razloga ali posto polako zaboravljam da pisem na srpski malo mi je teze da ti ih nabrajam.Zato sedi tu gde si i ne mrdaj jer nigde na svetu se bolje ne zivi nego tu.  Smile

P.s Nadam se da se razume

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 811
Zastava Australija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Motorola V3x
slazem se mobb deep!
na zapadu covek moze da stekne lovu, naravno i da padne u komu od rada, ali zivot se desava samo i jedino u srbiji!
IP sačuvana
social share
Ljubav je trijumf maste nad inteligencijom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Uf sto volim imigrantske tuzbalice. Burazeru evo ti po koja rec mudrosti od mene (trenutno sam u Kengurlendu bez namere da menjam)

- Sistem je mnoogo drugaciji nego u Srbiji - bullshit - sve sto ti treba naucices u prvih godinu dana - principi su isti, nijanse se razlikuju od zemlje do zemlje - svaka banka ima svoje cake, svaki poreski sistem je drugaciji, sve osiguravajuce kompanije imaju malkice drugacije polise

- Ako mislis da dodjes negde nadjes posao zaradis $100,000 u prvih godinu dana i vratis se u Srbiju - zaboravi - to mozes samo da sanjas

- Ako hoces da dodjes i da zivis normalno - dobrodosao.

- Avio karta iz AU za Srbiju je A$2500 (1A$~50 dinara) - nisu pare problem - najveci je problem uklopiti vreme sa raspolozivim odmorom.

- Dali se radi mnogo - zavisi kako gledas na stvari - ako mislis da sedis ceo dan i srfujes po internetu a neko da te placa $100,000 godisnje zaboravi. Ako volis posao koji radis nista ti nece biti tesko

- Oko posla - ako hoces da dodjes da radis bilo sta - bolje sedi kuci - takvih likova ima bilo gde. Mislim ako ti je bas stalo da se patis i rmbacis 12 sati dnevno za $10/h izvoli niko ti nece nista reci. Najbolje je da se drzis svoje kvalifikacije i boris da radis u struci. To je jedini nacin da te neko ceni. I u Srbiji mozes da fizikalises dan i noc - zasto bi to isto radio hiljade kilometara daleko od porodice i kuce.

- Najbolja varijanta je da zavrsis nesto od skole u stranoj zemlji - lakse se dobija posao sa lokalnom kvalifikacijom.

- Dobijanje radne vize nije tako jednostavno - ne znam kako mislis to da sredis.

- Na zapadu svi crnche i padaju na nos a u Srbiji se zivi - bullshit - ali ako tako mislis zasto bi i odlazio bilo gde.
« Poslednja izmena: 08. Sep 2006, 08:48:13 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Samsung E720i
Zanimljivo! Ima dosta toga u cemu se slazemo, decky999. Ja bih najradije da radim nesto u struci ali mislim da je dosta, dosta tesko naci tako nesto nego neki fizicki posao. Takodje, rado bih i nastavio skolovanje u ino ali kako? I to je vrlo tesko, a Boga mi i skupo. Australija je lepa zemlja i veoma mi se dopada. Ja jednostavno hocu da radim i da zaradim. Znaci, da moj rad bude adekvatno placen. Jezik nije problem - govorim i pisem engleski odlicno i trenutno radim kao prevodilac u jednoj firmi za 10.000 din. Od posla sam poceo da zaboravljam srpski. Samo engleski i engleski. Mozes da zamislis kako mi je. Odlicno stojim i sa racunarima - sem programiranja, znam gotovo sve i svakodnevno ucim i dopunjavam znanje. Izuzetno dobro poznajem i racunovodstvo ali ne mogu naci takav posao jer nemam radnog iskustva na toj poziciji. Dakle, to su stvari koje najbolje radim i bio bih presrecan kada bih negde "van" pronasao neki posao u toj bransi. Kako stoje stvari u Australiji po tom pitanju?
Cime se bavis tamo i sa kim zivis(ako neces javno, pisi mi na mejl konkord1984@yahoo.com, pa mozemo razgovarati o tim i nekim drugim stvarima vezanim za tamosnji zivot)?

Ima li jos utisaka i misljenja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:53:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.