Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Participacija od 20 dinara do 30.000  (Pročitano 2028 puta)
19. Mar 2007, 08:20:59
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Participacija od 20 dinara do 30.000

BEOGRAD - Ako idete na redovan lekarski pregled, ili bi trebalo da idete na snimanja, ispitivanja ili operaciju, glava vas boli od troškova jer, iako nam je zdravstvo još državno, i socijalno pokriva većinu troškova, nešto mora i da se doplati.
- Participacija za lekarske intervencije kod nas nije velika, ali se ona uvela da bi se ljudi sprečili da idu lekaru zato što na to imaju pravo, a besplatno je, kao i da ne bi lekove gomilali kod kuće, zato simbolično plaćaju i tako se zloupotrebe sprečavaju. Neće se povećavati, jer smo siromašan narod, a svako treba da ima pravo da se leči - izjavio je za Glas Vasilije Antić, pomoćnik ministra zdravlja.

Treba napomenuti da je većina participacija za implante od 2.000 do 4.000 dinara, a da je najskuplja intervencija u pravilniku 30.000 dinara. Najčešće se navodi da je participacija za ugradnju kuka, proteze ili sočiva pet, deset ili 20 odsto od tržišne cene, ili najviše 30.000 dinara. Pregledi, operacije, zračenje i lekovi kod pacijenata bolesnih od raka se ne naplaćuju.
M. B.

CENE USLUGA

Lekarski pregled 20
Hirurški zahvat van operacione sale 50
Operacija (ne plaća se, već se plaća
bolnički dan) -
Dan ležanja u bolnici 50
Laboratorijski pregled 20
Rendgen 20
Rehabilitacioni tretman 20
Magnetna rezonanca 600
Skener 300
Ugrađivanje kuka 4.000
Ugrađivanje proteze 2.000 do 4.000
Operacija katarakte i ugrađivanje
mekog sočiva 2.000
Pejsmejker sa defibrilatorom do 30.000
Zračenje (kod maligniteta) -
   


Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung e730
Ja se baš maločas vratih iz užičkog Doma zdravlja, gde sam bila na "pregledu" (čuj, "pregled"... koji je trajao čitavih 2 minuta, od čega sam ja blebetala minut i po, a doktorka samo klimnula glavom i napisala uput...)... da li zbog činjenice da sam dobrovoljni davalac (da li sam ponela knjižicu? Jok ti si!  Smile), nisam ništa platila..
Baš me zanima da li ću se na isti način prošvercovati i kada budem išla na operaciju za par nedelja.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 922
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
dobrovoljni davaoci krvi ne placaju participaciju , mislim da lica koja odredjeni broj puta daju krv ne placaju participacija ali praksa je da svi davaoci krvi ne placaju participaciju (znam jer sam sluzio na rendgenu civilku , na salteru radio )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 221
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.02
mob
SonyEricsson P910
Dobrovoljni davaoci krvi placaju participaciju, cak i ako su dali krv preko 100-puta za:
lekove, medicinsko-tehnicka pomagala i implantante.

http://www.rzzo.sr.gov.yu/download/pravilnik_sadrzaj_obim_prava_zdr_zastite.pdf - strana 12
« Poslednja izmena: 19. Mar 2007, 19:24:21 od j00j4nt200 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung e730
Za Zakon ne znam, ali znam da sam ljubaznu "šalter-sestru" još ljubaznije pitala: "Koliko vam dugujem?", na šta je onda odmahnula rukom, i rekla "Ništa".
'Aj da je bio neki "medicnski brat", pa da kažeš da sam ga šarmirala, ali mislim da je ta mogućnost isključena u konkretnom slučaju.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Dobrovoljni davaoci bi trebali da placaju participaciju, pre nisu trebali sad treba mada srecom nisam primetio da se to mnogo praktikuje.
Inače kad je donesen taj zakon ili kako je sve to islo jedan dobrovoljni davalac je doneo sva svoja priznanja (davao je krv valjda vishe od 100 puta  Smile ) i ostavio im tamo i rekao da im vishe od njih nista ne treba... I u pravu je skroz!
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung e730
Ej, ali meni je to glupo... ako si dobrovoljni davalac krvi, čemu onda insistiranje na nekim povlasticama? To je onda neki vid trgovine: ja vama krv, vi meni dva dana odmora, uštedu od 20 dindži za participaciju...
Mislim, ako daješ krv, super... Ali ako je daješ iz pravih pobuda, tj da bi nekome pomogao, to je prava stvar. Ta satisfakcija bi morala da bude dovoljna. Valjda.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Sve si u pravu sto pišeš, nikome ne znači tih 20 din.
Ja doktora nisam video ... ni sam ne pamtim, 20 din tamo vamo. Ali pazi u nekim ambulantama davaoci krvi imaju prednost bla bla bla . . . Ali ako ima zasto to ne iskoristiti? (ne mislim na grbavljenje od 20 din Smiley ) nego 2 dana odmora, prednost u ambulanti ... sta vec ima...
Mislim ako je neko mogao da odvoji pola sata da im da krv sto ne bi imali neke povlastice?! Satisfakcija jeste lepa ali lepo je to kad dodjes u ambulantu a ono prepuno pa cekash 2 sata.

Ne znam da li me shvatas ali mislim da je vazno da to postoji barem iz njihovih moralnih razloga tipa "oni nama daju krv mogli bi i mi nesto za njih da uradimo".
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung e730
Naravno da je super osećati se kao VIP, pa barem to bila i čekaonica lokalne ambulante.  Smile
Slažem se sa tobom u potpunosti. Samo mislim da nije baš "moralno" da te beneficije budu povod da neko da krv...
Ali da prija - prija.  Smile
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


-Dabre idu kobre. -Ko bre? - Da bre!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 394
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
mob
Siemens c 45
Pa ne trebaju da budu povod ali ako ce navuci jos ljudi da daju krv makar iz tog razloga onda je ok jer je njima poenta da nakupe sto vishe krvi ... kako god to zvucalo Smile
IP sačuvana
social share
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.

Tvoj život je možda nečiji san
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.