Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:01:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Parlament Srbije kao ogledalo vlasti  (Pročitano 13560 puta)
02. Sep 2008, 12:58:11
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Nastavljena sednica Skupštine, bez rada po dnevnom redu
Autor: Agencije | 02.09.2008. - 11:46
Nastavljena sednica Skupštine, bez rada po dnevnom redu

Skupština Srbije je danas nastavila vanrednu sednicu započetu 16. jula na čijem je dnevnom redu razmatranje predloga za potvrđivanje više međunarodnih sporazuma, među kojima su Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom i energetski sporazum sa Rusijom. Međutim, zbog javljanja poslanika opozicije po Poslovniku ni danas nije počeo rad po dnevnom redu.

Nastavak rada Skupštine Srbije posle letnje pauze obeležile su primedbe opozicije da je vlast odgovorna za blokadu rada parlamenta, jer nije uvažila zahteve da se raspravlja o dešavanjima na mitingu posle hapšenja Radovana Karažića, kao i da se u dnevni red uvrsti predlog rezolucije 108 poslanika o Kosovu.
Kako je i najavljeno, na početku današnjeg zasedanja šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić je optužio vlast za dešavanje na mitingu posle hapšenja Radovana Karadžića i tražio da se utvrdi odgovornost za "prebijanje funkcionera radikala i smrt Ranka Panića".
On je dodao da bez odgovora na ova pitanja na današnjoj sednici neće biti rasprave po dnevnom redu.
"Danas ga neće biti po tome kako ste ga vi zamislili. Mi danas tražimo predsednika vlade i izjašnjavanje vlade. Bez toga ove sednice nema", rekao je Nikolić.
Predsednica parlamenta Slavica Đukić-Dejanović obavestila je poslanike da je, u skladu sa zahtevom SRS, MUP u pisanoj formi poslao obaveštenje i da je ono danas podeljeno poslanicima.

Šef poslanicke grupe DSS Miloš Aligrudić ukazao je na propuste koje je vladajuća koalicija učinili u radu parlamenta, navodeći da najveću odgovornost za šestonedeljnu pauzu snosi predsednica parlamenta, jer je prekinula sednicu da ne bi bilo reagovanja na hapsenja Karadžića. Ističući da DSS nema nameru da opstruira rad, Aligrudić je ocenio da parlament mora da reaguje posle nemilih događaa na mitingu, posle proglašenja kosovskog ustava i raspoređivanja misije Euleks.

I lider LDP Čedomir Jovanović se pridružio kritikama, ukazujući da se mora pronaći odgovor na problem koji je nastao i za koji je i prema njegovom mišljenju najodgovrnija predsenica Skupštine.
Jovanović je rekao da LDP insistira na potvrđivanju SSP, ali da Srbija ne može otići u Evropu dok se ne razjasni smrt jednog čoveka posle mitinga.
On je podsetio da je opozicija na jučerašnjim konsultacijama izašla sa konkretnim predlozima i od vlasti tražila da "učini minimum" za nastavak rada sednice, a umesto toga poslanicima je prosleđeno samo devet redova odgovora Ministarstva unutrašnjih poslova o neredima u Beogradu.
Jovanović smatra da se odgovornost mora utvrditi, a ministar policije treba da podnese ostavku ako ne zna šta se desilo.
"Previše je grešaka učinjeno da bi Skupština normalno radila," kazao je Jovanović, tražeći da račune građanima podnesu ministar policije i predsednik vlade.

Blic

Sve će učiniti da bi blokirali Srbiju u bilo kojem pravcu. Važno je ne snositi formalnu odgovornost i uzeti što više para.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 311
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Svi oni rade za sebe.. Boli ih uvo za srpski narod i Srbiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Qtek 小米
Citat
Sve će učiniti da bi blokirali Srbiju u bilo kojem pravcu. Važno je ne snositi formalnu odgovornost i uzeti što više para.
Жути  Smile , починили сте злочин и неко мора да одговара. Чак је и Слоба после нереда и погибије једног студента и полицајца, морао да повуче неке потезе и смени директора РТС-а, министра МУП-а и ко зна кога још.
Чак се и Батић данас придружио захтевима опозиције која тражи да се овај злочин испита.
Ако је ово блокада Србија знај да сви који су гласали за опозицију подржавају ту 'блокаду'.
Ако су вам важније поједине фотеље и пар глупих керова који су починили злочин од европских интеграција, онда ја могу вас да оптужим да ви минирате евроспке интеграције и гасни споразум са Русијом.
Сими да ли мораш увек бити страначки војник, зар не видиш да твојим жутима из неких разлога одговара ова такозвана блокада парламента ?
 Smile
« Poslednja izmena: 02. Sep 2008, 13:31:57 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ево малопре заврши говор један опозициони посланик, не знам да ли је СРС или ДСС, и лепо човек рече ...ми још нисмо добили питање на одговор... па да би нагласио поенту (мученик) све је то још два пута поновио колико ја запазих...



Укинути преносе под хитно, да се не гледамо више у таквоме огледалу... Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Gambi ja kritikujem i moje a ne samo tvoje, za razliku od tebe. I budi ljubazan skrati malo sa tim stalnim vređanjem, prevršili ste svaku meru. Mislim ti i još nekoliko strastnih radikala.
« Poslednja izmena: 02. Sep 2008, 13:43:10 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Citat
Svi oni rade za sebe.. Boli ih uvo za srpski narod i Srbiju.
Nazalost tacno dok se oni zamajavaju kojekakvim glupostima i gledaju kako da amo napakoste jedni drugima tako ste ce jedni drugima upropastiti poslove
Dotle se sirom zemlje  desava svasta problemi se nagomilavaju a u svijetu se mnogo tofa promjenilo
Poljsa nas proziva tokom samita govori kako smo odustali od Kosova kao ona pita Ruse sto se oni toliko brinu kad se evo Srbi pomirise sa tim
Ovde nema nikakvih reakcija
Smiejsno i zalosno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Qtek 小米
Gambi ja kritikujem i moje a ne samo tvoje, za razliku od tebe. I budi ljubazan skrati malo sa tim stalnim vređanjem, prevršili ste svaku meru. Mislim ti i još nekoliko strastnih radikala.
Одкуд то да ја стално вређам, мени је пре свега циљ да чињеницама поразим саговорника т.ј. политичког неистомишљеника.
Шта се сада дешава ? Опозиција тражи одговор на нека питања и одгворност режима, тој опозицији се придружује део режима у њеним захтевима.
Значи да режим спроводи блокаду, када део тог режима не може да се помири са недемократским поступцима власти.

Остаје питање зашто ДС блокира парламент и какве политичке користи има од тога ?
Надам се да није у питању гасни споразум ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Gambi ja kritikujem i moje a ne samo tvoje, za razliku od tebe. I budi ljubazan skrati malo sa tim stalnim vređanjem, prevršili ste svaku meru. Mislim ti i još nekoliko strastnih radikala.
Одкуд то да ја стално вређам, мени је пре свега циљ да чињеницама поразим саговорника т.ј. политичког неистомишљеника.
Шта се сада дешава ? Опозиција тражи одговор на нека питања и одгворност режима, тој опозицији се придружује део режима у њеним захтевима.
Значи да режим спроводи блокаду, када део тог режима не може да се помири са недемократским поступцима власти.

Остаје питање зашто ДС блокира парламент и какве политичке користи има од тога ?
Надам се да није у питању гасни споразум ?
Izvini Gambi, a koji to deo rezima se "priblizava" opoziciji? Smile Ako je za tebe cinjenica i zdrav razum da se za ubistvo mora odgovarati isto sto i priklanjanje opoziciji, to govori dosta o tebi. Koliko ja znam, ubistvo Panica se istrazuje.
Kako to DS blokira parlament? Objasni. Pa tvoji indijanci bacaju crnu magiju i kletve na predsednika drzave. Kraj vam je tu negde  Smile Kada ste bili jaci, niste "bacali kletve" Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ево малопре заврши говор један опозициони посланик, не знам да ли је СРС или ДСС, и лепо човек рече ...ми још нисмо добили питање на одговор... па да би нагласио поенту (мученик) све је то још два пута поновио колико ја запазих...



Укинути преносе под хитно, да се не гледамо више у таквоме огледалу... Smile

И старо и млади, и старо и младо.... сви, сви, сви, у циркус Колорадо Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Qtek 小米
Gambi ja kritikujem i moje a ne samo tvoje, za razliku od tebe. I budi ljubazan skrati malo sa tim stalnim vređanjem, prevršili ste svaku meru. Mislim ti i još nekoliko strastnih radikala.
Одкуд то да ја стално вређам, мени је пре свега циљ да чињеницама поразим саговорника т.ј. политичког неистомишљеника.
Шта се сада дешава ? Опозиција тражи одговор на нека питања и одгворност режима, тој опозицији се придружује део режима у њеним захтевима.
Значи да режим спроводи блокаду, када део тог режима не може да се помири са недемократским поступцима власти.

Остаје питање зашто ДС блокира парламент и какве политичке користи има од тога ?
Надам се да није у питању гасни споразум ?
Izvini Gambi, a koji to deo rezima se "priblizava" opoziciji? Smile Ako je za tebe cinjenica i zdrav razum da se za ubistvo mora odgovarati isto sto i priklanjanje opoziciji, to govori dosta o tebi. Koliko ja znam, ubistvo Panica se istrazuje.
Kako to DS blokira parlament? Objasni. Pa tvoji indijanci bacaju crnu magiju i kletve na predsednika drzave. Kraj vam je tu negde  Smile Kada ste bili jaci, niste "bacali kletve" Smile Smile
Па конкретно ЛДП. Е сад да ли је њима прорадио здрав разум или је нешто друго у питању ... није битно.
ДС ињени сателити блокирају парламент, пре свега зато што више немају ни просту већину да би наставили са заташкавањем овог злочина. ДС се понаша неодговорно и диктаторски, јер њима су фотеље важније, него некада СПС-овом режиму, што је и Батић потврдио.

А у клетве би и ти веровао када би твој потпис био на неком акту издаје.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 14:01:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.