Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paralelni intervju: sadašnji i bivši ministar privrede  (Pročitano 2057 puta)
31. Dec 2005, 12:07:43
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Bubalo - Vlahović bolje peva

Da ste Deda Mraz, šta biste poklonili Vlahoviću?

- Jedno preduzeće iz restrukturiranja, da reši probleme. Ali bih mu ga dao više na zajam nego na poklon.

Sa kim od političara ne biste voleli da dočekate Novu godinu?

- Nova godina nema veze sa politikom, tako da je neću dočekati ni sa jednim političarem. Porodica i prijatelji biće moje društvo za doček 2006. godine.

Koga ne biste želeli da sretnete u 2006?

- Ne postoji takva osoba. Ne doživljavam nikoga kao neprijatelja, jer je to strano mom karakteru, pa nemam koga ni da izbegavam.

Ko će prvi otići na spavanje u novogodišnjoj noći?

- Verovatno ja, zbog izuzetnog umora. Ubrzani tempo rada tokom čitave godine nije mi dozvolio da stanem, tako da ću ovu priliku iskoristiti za odmor.

Koju Novu godinu želite da zaboravite?

- Nemam razloga da neku želim da zaboravim. Generalno, ne pamtim nove godine, samo mi se čini da sve brže dolaze. To možda ide s godinama.

Šta je Vlahovićev najveći promašaj?

- Što nije više uticao da Demokratska stranka, čiji je član, ne napusti Narodnu skupštinu. Tako bismo imali priliku da zajedno završimo najteže poslove koji su pred nama.

U čemu je Vlahović bolji od vas?

- Mislim da gospodin Aleksandar Vlahović ima više teorijskog znanja iz ekonomskih nauka. Osim toga, uverio sam se i da bolje peva i svira.

Ko se više zamerio radnicima od vas dvojice?

- Mislim da nije nijedan, a sve ono što se danas smatra kao zamerka, u budućnosti će biti pohvala. Samo je potrebno više vere i strpljenja da „lekovi“ deluju. Ipak je ovo vreme neminovnih promena i teških odluka, ali bez njih ne možemo ni očekivati da će nam biti bolje.

Ko će od vas sledeću novu godinu dočekati kao član Vlade?

- U ovom momentu šanse su na mojoj strani.

Šta privatno očekujete u 2006. godini?

- Očekujem diplomiranje i nastavak postdiplomskih studija moje ćerke.


Izvor: Blic \ K. Preradović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Opera 9.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Vlahović - Bubalo je bolji političar

Da ste Deda Mraz, šta biste poklonili Bubalu?

- Poklonio bih mu strateškog partnera za „Zastavu“ i još neke druge gotovo beznadežne slučajeve u restrukturiranju.

Sa kim od političara ne biste voleli da dočekate Novu godinu?

- Veliki deo vremena provodim sa političarima i bio bi čist mazohizam ukoliko bih sa bilo kim od njih dočekao Novu godinu. Verovatno ne toliko zbog njihovih pojedinačnih osobina (ima puno kvalitetnih i duhovitih), koliko zbog činjenice da bi se politika nametnula kao ključna tema. Početi Novu godinu sa politikom, prilično je onespokojavajuće.

Koga ne biste želeli da sretnete u 2006?

- Nemam problema ni sa kim, međutim, moje granice trpljenja su vremenom postale sve tananije, tako da ću se zbog „osetljivog stomaka“ i mentalne higijene truditi da izbegnem demagoge, populiste i bahate skorojeviće. Nekim ljudima bih preporučio da se trude da mene ne sretnu u 2006, s obzirom na gomilu neistina izrečenih na moj račun. Na svu sreću, reč je o nekoliko pojedinaca.

Ko će prvi otići na spavanje u novogodišnjoj noći?

- Verovatno gospodin Bubalo. Razlog je veoma prost - Novu godinu ću dočekati u SAD kod svoga oca, a tamo ona kasnije dolazi. Ko će opuštenije otići na spavanje, to je pravo pitanje. Opet mislim da sam ja u prednosti pošto teret odgovornosti za događaje u ekonomiji u 2006. nije na mojim leđima.

Koju Novu godinu želite da zaboravite?

- Ne bih želeo više nikada da mi se ponovi doček 2002. i 2003. godine. Naime, u oba slučaja, radeći kao ministar u Vladi, žrtvovao sam dva dočeka sa porodicom. Prvi put zbog projekta zatvaranja četiri državne banke, a drugi put zbog prenosa platnog prometa u banke. U oba slučaja bukvalno sam radio do kasno 31. decembra i već sledećeg jutra bio na poslu.

Šta je Bubalov najveći promašaj?

- Njegov najveći promašaj je taj što se nije odmah u martu 2004. prihvatio mesta ministra privrede, već je dozvolio da to ministarstvo vodi politikant - neznalica gospodin Maršićanin, koji je napravio veliku štetu daljem razvoju privatnog sektora.
 
U čemu je Bubalo bolji od vas?

- Ma koliko izgledalo apsurdno, mislim da je Bubalo bolji političar od mene, s obzirom na to da neke loše vesti zna da saopšti mnogo indirektnije i uvijenije. Mene je moja direktnost više puta puno koštala. Savet za Bubala je da se kloni političkih tema koje nisu u dodiru sa privredom. To je do sada najčešće razvodnjavalo rezultate njegovog rada.

Ko se više zamerio radnicima od vas dvojice?

- Tu nema nikakve dileme - ja, naravno. Temelje drugačijeg pristupa procesu privatizacije postavila je ekipa na čijem čelu sam bio ja. Drugo, prvi put smo otvoreno rekli da postoji višak zaposlenih i započeli realizaciju projekta finansiranja otpremnina. Takođe, mi smo bili ti koji smo vrlo jasno i bez uvijanja poslali poruku da gradimo tržišnu ekonomiju i da je prošlo vreme „radio ne radio, svira ti radio“. Bubalo je samo nastavio jedan uspešan projekat.

Ko će od vas sledeću novu godinu dočekati kao član Vlade?

- Kako stvari stoje, izbori su neminovni. DS će svakako biti stožer nove vlade, a bilo bi prirodno da DSS bude deo koalicije na vlasti. Od svih DSS ministara, gospodin Bubalo i gospodin Popović su najprihvatljiviji. Predviđam da Bubalo ima velikih šansi da sledeću novu godinu dočeka kao član Vlade. Što se mene tiče, to će biti stvar moje odluke koja će zavisiti od potencijalne snage tima Vlade kao celine.

Šta privatno očekujete u 2006?

- Biću zadovoljan ako svi ljudi koji su mi dragi - moja porodica i prijatelji budu zdravi i srećni.



Izvor: Blic \ K. Preradović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.