Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:54:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Paralelne veze  (Pročitano 28331 puta)
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Well, well... opet isti mi vodimo iste bitke sa istim, predvidivim krajem. Smile

Ceo ovaj slučaj mi izgleda prilično komplikovano.
Ako je ona već nekim svojim (ne)ponašanjem ''zaslužila'' da je prevariš (pod, naravno, pretpostavkom da žena može biti kriva ako je muškarac prevari, a verujemo da može, je l' te), kako je onda odjednom sve supercool?

Verujem u ono: sto ljudi - sto ćudi. Pa i u to da, nakon prevare (pa makar ona bila netelesna, dakle emocionalna ili duhovna, jer razgovor sa nepoznatom devojkom o vezi i te kako može spasti u domen prevare, ako ćemo biti precizni), te osvešćivanja, zaista može doći do pozitivne promene u vezi.
Kao neka varijanta šok terapije.
Međutim, u to je upleteno mnooogooo faktora. Ne samo ličnosti osoba u toj vezi, nego i okolnosti (koje ti, u ovom slučaju, nimalo ne idu u prilog).

I šta sad?
Vi ste cool, sve je super, ljubav cveta, zeke skaču, ptice pevaju.
A šta je sa onim glasićem u glavi koji ti ne da mira?
Savest, prijatelju, to je savest.
Dobro je dok je imaš. Wink
I ta ista savest će se vremenom intezivirati, i biće ti sve teže nositi se sa njom.
I to je mnogo gore nego ovo sada.

Vidim da imaš neke pretpostavke tipa ''Sve to vidi neko gore'', ''Svakome zasluženo''.
Moram te razočarati. Ova uverenja su ipak prilično iracionalna.
Sva odgovornost za tvoje postupke pripada samo i isključivo tebi.
Nije ni bog ni viša sila tebe naterala da bilo šta uradiš. I neće. Možeš samo ti.
I isto tako ta griža savesti neće nestati ako jedno loše delo zakamufliraš dobrim. Tu nema kompenzacije.

Moraš se pomiriti s tim da si napravio grešku, i u najboljem slučaju izvući pouke i krenuti dalje.

Jer ti i samo ti i niko drugi sem tebe ne kroji tvoju sudbinu. Postoje stvari na koje ne možemo uticati, ali su u manjini u odnosu na ove nad kojima imaš kontrolu.
A ti sad razmisli da li želiš da ideš dalje sa grižom savesti, ili da okončaš jedno poglavlje, te iz cele priče izađeš, ako ništa, a ono sa jednom vrednom naučenom lekcijom.

A sve je, zapravo, samo stvar tvoje percepcije, nikakve kule i gradove ne treba pomeriti. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Misliis, svakodnevno pominjanje, u periodu od tri meseca? Po vise puta na dan...? Evo, tu smo i dalje, i svaki pomen sam uspeo da progutam i smirim.

bravo, dokazao si da nisam u pravu... a i to da bas nije sve normalno kod vas... no dobro, svaka krpa nadje zakrpu...

samo nemoj sutra da poubijas sve u marketu zbog zvake umesto kusura...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Ako tako lako treba odustati, kao sto kazes, i kad se pojavi problem, pobeci, onda imas ozbiljan problem u percepciji...
Zapravo si ti taj koji ima ozbiljan problem sa socijalnom percepcijom jer vas dvoje nemate jedan (1) problem, vec masu problema; od toga da si ti nezadovoljan jer ona ne cijeni tvoje pokusaje iskazivanja ljubavi i sto je neugledna, do toga da je ona nezadovoljna tvojom prevarom itd itd.

Da si poceo rijesavati jedan po jedan kad je trebalo, sad ne bi bio ovdje.
A ako ste zaista razgovarali o tome sta vam smeta bez da ste rjesili ijedan problem, cak i dobili po koji, da li si razmotrio opciju da niste jedno za drugo ? Sta se tebi svidja na njoj ?

Ne moras meni odgovarati, vec bi trebao biti realan prema sebi. Takvi prolaze u zivotu, btw.
Ali ako ti uzivas u svom pjesnickom nadahnucu koje poklanjas djevojci iako nju zabole za to, onda te ne bih ometala.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola V3i
Kao što imamo pravo da nekog hvalimo ili kudimo, isto tako imamo i pravo da komentarišemo njegovo ponašanje/ličnost/itd.
Isto tako, dajemo sebi za pravo i da osuđujemo druge.
To ti je ta... kako beše... da, sloboda govora. Smile

Ali jedna stvar mi konstantno nije jasna:
zašto se ljudi dele na nemoralne i lažno moralne?
Jesmo li dotle došli u relativizaciji morala, dovraga?  Smile
Sve je drugacije kad se iznese sa dobrom namerom, kao preduslovom... A drugo, znas ono iz tesne koze, kad Mima Karadzic kaze Nikoli Simicu, "svi smo mi, Panticu spijuni..." Ako nisi gledala film, pokusacu ovako da kazem, najlazniji moralisti su oni koji se kunu u moral, i postavljaju sebe kao bezgresne, kao kosace, sa kosom pravednika, koja ce britkim secivom reci, poseci sve "nevernike"...
Sto se tice gubitka morala, mislim da smo na tu temu komentarisali na "radioaktivne barbike". Gde je i dokle stigla nemoralnost. Ali zato cemo teziti svi da to prevazidjemo, da se priblizimo idealu koliko je to moguce, je l'...
Meni, pak, nesto drugo nije jasno, zasto, ako neko kaze "pokajao sam se", zbog bilo cega, nailazi na odgovor tipa: "jao, kako mi te je zao" sa sarkasticnim prizvukom???

evo jednog jako dobrog primera sta postupak i sta pokajanje, iskreno mogu da urade

Imao je otac sina jedinca, koji je bio brzoplet,ohol, nepromisljen.
Jednoga dana otac je poveo sina do obliznjeg drveta i rekao mu: "Vidis ovo drvo, ubuduce kad zelis nekoga uvrediti, dodji ovde i ukucaj jedan ekser, vidices proci ce te ljutnja, neka to bude nacin da precutis nekome grdnju koju inace ne znas precutati."
Svakoga dana kada bi ovoga uhvatio bes,uzeo bi cekic, ekser i odlazio do drveta koje mu je otac pokazao i ukucavao bi ekser. Tako je cinio nekih dva-tri meseca, dok nije shvatio da sve redje odlazi do drveta i sve cesce ukucava ekser! Razmislio je i shvatio da je prevazisao ljutnju i brzopletost.
Zureci je otisao svome ocu da se pohvali. "Oce, video sam sta si zeleo da mi kazes sa onim sto si mi rekao da ukucavam ekser u drvo iza nase kuce svaki put kad osetim bes i ljutnju u sebi. Znaci li to da sam sada naucio ono sto si me zeleo nauciti?" "NE"- odgovori otac- "jos uvek nisi sve naucio." "Od danas svaki put kada savladas bes i ljutnju u sebi, idi do onog istog drveta i izvadi jedan ekser."
Mladic je tako i cinio. Svaki put kada bi savladao bes u sebi otisao bi do onog istog stabla i izvadio jedan ekser.
Jednog dana nije vise imalo ni jednog eksera u tom istom drvetu. Mladic se ode pohvalti ocu. "Oce, upravo sam izvadio i poslednji ekser iz onog drveta! - radosno ce mladic." Otac ga uze za ruku i povede do tog istog stabla.
"Vidis li ovo stablo?" - "Vidim!"-odgovori mladic.
"Vidis li ove rupe od eksera na njemu?" - "Vidim!" odgovori mladic.
"Zamisli da je ovo drvo ljudska dusa. Zamisli da je onaj svaku ukucani ekser uvreda koju si nekada nekome nanaeo, a da je svaki izvadjen ekser tvoje izvinjenje za izrecenu uvredu. Secas se kako je ovo stablo bilo lepo pre nego sto si poceo kucati eksere u njega? Pogledaj ga sad, izranjvano, i nimalo prijatno za oko."

Zapamti sine moj: "Svako srce bi moglo biti ovo stablo, i svaka uvreda ostavlja traga na srcu drugih ljudi, zato pazi sta pricas, jer ma koliko bilo iskreno tvoje izvinjenje oziljak ostaje - bas kao sto ce ostati na ovom drvetu dok ono bude postajalo!"



Rupe u drvetu ostaju Wink
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Ja jedino umem da budem Don Kihot...

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 60
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
SonyEricsson D750i


evo jednog jako dobrog primera sta postupak i sta pokajanje, iskreno mogu da urade

Imao je otac sina jedinca, koji je bio brzoplet,ohol, nepromisljen.
Jednoga dana otac je poveo sina do obliznjeg drveta i rekao mu: "Vidis ovo drvo, ubuduce kad zelis nekoga uvrediti, dodji ovde i ukucaj jedan ekser, vidices proci ce te ljutnja, neka to bude nacin da precutis nekome grdnju koju inace ne znas precutati."
Svakoga dana kada bi ovoga uhvatio bes,uzeo bi cekic, ekser i odlazio do drveta koje mu je otac pokazao i ukucavao bi ekser. Tako je cinio nekih dva-tri meseca, dok nije shvatio da sve redje odlazi do drveta i sve cesce ukucava ekser! Razmislio je i shvatio da je prevazisao ljutnju i brzopletost.
Zureci je otisao svome ocu da se pohvali. "Oce, video sam sta si zeleo da mi kazes sa onim sto si mi rekao da ukucavam ekser u drvo iza nase kuce svaki put kad osetim bes i ljutnju u sebi. Znaci li to da sam sada naucio ono sto si me zeleo nauciti?" "NE"- odgovori otac- "jos uvek nisi sve naucio." "Od danas svaki put kada savladas bes i ljutnju u sebi, idi do onog istog drveta i izvadi jedan ekser."
Mladic je tako i cinio. Svaki put kada bi savladao bes u sebi otisao bi do onog istog stabla i izvadio jedan ekser.
Jednog dana nije vise imalo ni jednog eksera u tom istom drvetu. Mladic se ode pohvalti ocu. "Oce, upravo sam izvadio i poslednji ekser iz onog drveta! - radosno ce mladic." Otac ga uze za ruku i povede do tog istog stabla.
"Vidis li ovo stablo?" - "Vidim!"-odgovori mladic.
"Vidis li ove rupe od eksera na njemu?" - "Vidim!" odgovori mladic.
"Zamisli da je ovo drvo ljudska dusa. Zamisli da je onaj svaku ukucani ekser uvreda koju si nekada nekome nanaeo, a da je svaki izvadjen ekser tvoje izvinjenje za izrecenu uvredu. Secas se kako je ovo stablo bilo lepo pre nego sto si poceo kucati eksere u njega? Pogledaj ga sad, izranjvano, i nimalo prijatno za oko."

Zapamti sine moj: "Svako srce bi moglo biti ovo stablo, i svaka uvreda ostavlja traga na srcu drugih ljudi, zato pazi sta pricas, jer ma koliko bilo iskreno tvoje izvinjenje oziljak ostaje - bas kao sto ce ostati na ovom drvetu dok ono bude postajalo!"



Rupe u drvetu ostaju Wink
Lepo receno! I u pravu si potpuno. Ali, bolje ispraviti, ako postoji sansa...
IP sačuvana
social share
Vetar prosipa bokal fosfora.
Vitraz mraza na oknu prozora.
Jedne noci k'o ova, znace Bog,
doslikacu portret zivota svog.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola V3i
@ cesarica18,
...
Ako tako lako treba odustati, kao sto kazes, i kad se pojavi problem, pobeci, onda imas ozbiljan problem u percepciji... Dakle, Zajebao sam ja, zajebala ona, ok, kraj...? Kod mene ne ide bas tako... Pa, koliko puta me je samo brat iznervirao, pa keva, cale... Pa, sta, trebalo je da kazem, "ok, kraj naseg odnosa...?" Nema tu veze rodbinski odnos, nego sustina... Jer, neke prijatelje koji su sa mnom od malena, mnogo vise volim i cenim nego neke, ne tako daleke rodjake, samo zato sto su rodjaci...
...

Cini mi se da si ipak ti onaj koji sagledava ovde izgovorene reci, a citajuci celu temu rekao bih i zivot, crno - belo.

Zivot je siva zona sa nijansama od bele do crne i/ili obrnuto pri cemu se odredjeni postupci i/ili ponasanja mogu svesti pod apsolutno crne ili apsolutno bele. cesarica18 nije rekla da treba odmah prekinuti. To sagledavanje sa tvoje strane ja vidim kao crno-belo. Naprotiv, ako na duze staze vidis da ne ide, da reakcija nije nikako srazmerna akciji u vecini slucajeva zasto maltretirati sebe i drugu stranu? To spada u domen mazohizma.

Moral jeste jako rastegljiv pojam, ali definisan zakonom vecine. Neke stvari koje su bile jako nemoralne u 18 i 19 veku sada su potpuno normalne i opsteprihvacene. Ponovicu primer sa jedne teme: Ako tvrdis da su u tvojoj zgradi od preostalih 11 porodica 9 ludo, pre ce biti da je pravi broj normalnih porodica 9 od 12 a da su 3 lude.

U fundamentalistickim muslimanskim zemljama, izrazito je nemoralno, kaznjivo da se zenskoj osobi vidi bilo koji deo tela. Nose feredze, dimije na +40, +50. To je jedna moralna norma. U vecini drugih svetskih drzava, smatra se najnormalnijim da se zenskim osobama vidi lice, i to nije nemoralno. Naprotiv.

Zakon vecine.

Medjutim ovim ne zelim da iskljucim onu stranu racija, svesti.... Ovo je samo jos jedan kontraargument tvom izlaganju
« Poslednja izmena: 19. Jan 2009, 23:46:32 od vaterpolista »
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
Citat
Ali, bolje ispraviti, ako postoji sansa...

Nema pravila... ne uvek.

Na tebi je da preispitas sebe, koje su ti namere. Da li si (sebican) ponosan u njima kao i u svojim postovima.

Da pogledas u sebe i vidis kako kucas.. zasto ispravljas ? Zato sto imas viziju o sebi da nikad ne gresis? Da si epski castan? Da si uvek u plusu, nema toga sto ti ne mozes da resis, nema te zene koju ne mozes da zavedes?

Ne kazem da je lose imati neke od tih ideala, ali ispravljati cisto da bi ispravio nesto, u ljubavi nije nuzno dobro.

I recimo da ti oprosti potpuno... uradio si nesto, prijalo ti je... sta te sprecava da uradis to ponovo ? Uvek mozes da se izvadis. Sta te sprecava da se deres sutra na nju ?

Tako ti je to sa tim nesigurnim , popustljivim ljudima... ako nisi takav to te moze sve vise nervirati.
Kao sto te nervira sto ne vodi racuna o licnoj higijeni... takve stvari ne ocekuj da ces da promenis, vec samo najverovatnije da ce se skupiti i da ces to okoncati jednom.

A ako vec nazires kraj, zasto da se jos mucite zajedno ? Zasto da se ne iskupis kroz neko prijateljstvo ?

Mozda gresim, ti si ipak covek nade. Ja sam samo cinicni optimist.


« Poslednja izmena: 20. Jan 2009, 00:10:26 od yourtoiletpaper »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 107
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6131
bila sam jednom u paralelnoj vezi, i nakon tog iskustva rekla sebi nikada vise! prvo sto nije fer, a drugo sto nije dobro po psihicko zdravlje! tako da je moj savet svima onima koji ikada dodju u situaciju da stupe u paralelnu vezu da se odluce za jednu varijantu. . .  mada ima i onih koji bi se odlicno izborili s nastalom situaciom, pa zato svima njima zalim srecu jer ce im trebati  :mrgreen:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Motorola V3i
@HeeLa kako si se ti osecala dok si bila u paralelnoj vezi? Sta si osecala prema tim osobama? Sta si osecala nakon prekida sa jednom ili obe osobe? Sta si osecala prema njima? Da li su saznali? Kako su se osecali?

Pojasni nam malo vise
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


a i zapisi su reči...

Zodijak
Pol
Poruke 28485
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
HeeLa ne pričaj ništa streljaće te : )
IP sačuvana
social share
dok ne smislim nešto pametno, nema ništa Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 15 16 18
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 16:54:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.112 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.