Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:47:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Пао авион ВС  (Pročitano 8851 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Да ли Орао може да слети на стомак? Оно што ми се свиђа код МиГ-29 и СУ-27 је то што могу да слете и без стајног трапа, на мотогондоле...

« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 15:56:09 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
G-4 moze na "trbuh" Orao ni pod razno, posto je visokokrilac postoji prevelika pretnja prevrtanja i stradanja pilota. 1991. se desilo nesto slicno u JNA, kada je pilot isto po komandi iskocio.

http://www.mycity-military.com/Avijacija-i-PVO/Vazduhoplovne-nesrece_33.html#941616
« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 16:09:31 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 6300
Ау, стварно нешто мора конкретно да се промени.  Smile Хвала Богу па је пилот жив.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Orao je oduvek imao problematičan stajni trap, palo ih je najmanje 5-6 zbog otkaza stajnog trapa.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3

Ovo je najbolji pokazatelj u kakvom su stanju borbeni aparati.Odma posle navodnog remonta,dolazi do pada letelice usled tehnickog kvara.Sta reci. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 138
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1064
Gruzansko jezeo sluzi sa snabdevanje vodom vise od 150000 ljudi...znam da je pilot dao sve od sebe ali mislim da ce 100-150l kerozina u tom jezeru napraviti veeelike probleme oko snabdevanja vode!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (lucid)
Gruzansko jezeo sluzi sa snabdevanje vodom vise od 150000 ljudi...znam da je pilot dao sve od sebe ali mislim da ce 100-150l kerozina u tom jezeru napraviti veeelike probleme oko snabdevanja vode!
Ne bi trebalo da bude problema, znas li ti koliko je to jezero? Pa koliko smeca tamo bace kamperi i vlasnici divlje gradnje to je marginalno.

Sa konferencije za stampu.

http://www.vs.rs/index.php?news_article=17cc38ee-c070-102d-8dd7-000c29c8a039

Citat
Авион Ваздухопловства и противваздухопловне одбране типа Орао, којим је пилотирао мајор Слободан Јоцић, командир 1. одељења 241. ловачко-бомбардерске авијацијаке ескадриле 98.авијацијске базе, срушио се данас пре подне у Книћко језеро у близини Крагујевца.

Узрок пада авиона је, како је на конференцији за новинаре данас рекао командант ВиПВО, бригадни генерал Ранко Живак, немогућност извлачења левог стајног трапа авиона. Иако су предузете све прописане процедуре, летелица није могла да се безбедно приземљи. Мајор Јоцић, је по наређењу претпостављених, довео авион у реон Книћког језера, усмерио летелицу за пад и безбедно се катапултирао. Пилот се тренутно налази на Војномедицинској академији и ван је животне опасности.

Обраћајући се новинарима, бригадни генерал Живак је рекао да је током редовне обуке мајор Јоцић летео у оквиру одељења ваздухоплова, увежбавајући редовне летачке поступке. Иако током лета није било никаквих проблема, леви стајни трап Орла није се спустио када је авион требало да слети. Живак је нагласио да се ради о техничком отказу који је предвиђен у упутствима за летење, и да је пилот у кординацији са руководиоцем лета и командантом 98. базе предузео све прописане процедуре како би се стајни трап спустио и летелица безбедно приземљила.

Пошто је реч о једном од најискуснијих пилота на том типу авиона, предузети су и додатни кораци не би ли се избегла коначна могућност катапултирања пилота, односно, уништења летелице. Живак је објаснио да је Јоцић у два наврата десним точком додирнуо писту, како би се услед тога ослободио заглављени трап. Пошто ни тај покушај није уродио плодом, а количина горива је била на измаку, команда која је све време пратила ситуацију, донела је одлуку да се авион усмери у ненасељено подручје, а пилот катапултира. Тиме је, како је објаснио Живак, избегнуто наношење штете трећим лицима. Пилот се безбедно катапултирао са висине од око 500 метара, усмеривши авион у језеро.

Poznavaoci isticu jednu zanimljivu stvar a to je da se i sam Zivak pre 20 godina zbog identicnog kvara katapultirao sa Orla.


@ujkaalbert

Moze da bude ali i ne mora da znaci, pao je i jedan B2 koji kosta milijardu po komadu ili novi SU-30 u Indiji, relativno novi J-10 u Kini itd.
« Poslednja izmena: 03. Jun 2010, 18:15:17 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
dobro je da je pilot proshao bez vecih povreda . o tome da je avijacija u kritichnom stanju ne treba troshiti rechi .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 243
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
BlackBerry 
Nedostatak novca za kvalitetno odrzavanje tehnike i mali broj sati naleta pilota. U ovom slucaju mislim da je tehnika zakazala i da to nema veze sa odrzavanjem. Desava se, ne samo kod nas vec svuda u svetu. Ako neko kojim slucajem prati incidente u avijaciji videce da svaki dan po jedan avion padne, bilo vojni bilo civilni.
Najvaznije je da nema zrtava, ljudski zivot je nenadoknadiv sve ostal ose moze nadoknaditi.
Pilotu zelim brz oporavak i sto pre da se vrati u jedinicu i svojim redovnim zadacima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla YFF35
Nslucajem prati incidente u avijaciji videce da svaki dan po jedan avion padne, bilo vojni bilo civilni.

ne padne svaki dan . osim toga , nije isto kad neko vazduhoplovstvo ima hiljade aviona pa izgubi 2-3 godishnje i kad ima 30 pa izgubi 1 godishnje .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:47:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.