Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pantelić za MONDO: Srbija će se ponositi nama  (Pročitano 528 puta)
29. Dec 2006, 23:49:25
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


GoNe WiTh ThE WiNd

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11180
Zastava Makedonija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Desire HD
Pantelić za MONDO: Srbija će se ponositi nama

Nagradno pitanje glasi: ko je najbolji strelac Bundeslige? Roj Makaj? Greška! U pitanju je centarfor Herte i napadač Srbije Marko Pantelić, koji se nakon završetka jesenjeg dela nemačkog šampionata nalazi na prvom mestu liste strelaca sa deset pogodaka, koliko je dao i Miroslav Klose iz Verdera.

Bivši kapiten Crvene zvezde igra sezonu života u dresu berlinskog tima, koji trenutno zauzima peto mesto na tabeli, sa dobrim šansama da sledeće sezone zaigra u Ligi šampiona.

"Zadovoljan sam učinjenim, ali postoje neke stvari koje smo mogli bolje da uradimo. Da mi je neko pre početka sezone ponudio peto mesto na tabeli, oberučke bih prihvatio. Sa druge strane, na nekoliko utakmica smo dobro počinjali, poveli, a na kraju ipak ostajali bez bodova. Platili smo danak neiskustvu, imamo mladu i perspektivnu ekipu, koja u nekim trenucima jednostavno nije umela da stane na loptu. Mogli smo da osvojimo pet-šest bodova više, ali nema veze, vratiće nam se u prolećnom delu šampionata", započeo je Marko Pantelić razgovor za MONDO.

Jedini "front" na kojem ove sezone niste imali uspeha je Kup UEFA?

"Ne bi trebalo zaboraviti da smo mi prvo morali da prodjemo tri runde Intertoto kupa i tu nije bilo većih problema. Možda smo se malo opustili kad smo prošli u prvo kolo Kupa UEFA, jer smo mislili da će protiv Odenzea uspeh doći sam od sebe. U prvom meču na svom terenu doživeli smo neprijatno iznenadjenje i remizirali. U revanšu smo pogadjali prečke i stative, a poništen nam je i jedan gol. Na kraju smo nesrećno ispali, ali ko zna zašto je to dobro. Sada imamo više vremena i snage za domaća takmičenja".

Nakon prvog dela šampionata delite prvo mesto na listi strelaca sa Miroslavom Kloseom, a uvršteni ste i u idealni tim Bundeslige. Obasuti ste pohvalama i priznanjima...

"Da budem iskren, nisam razmišljao o tim priznanjima. Nikada se nisam opterećivao time, pa to neću činiti ni sada. Najvažnije je da cela ekipa igra dobro, gura napred i bude u samom vrhu nemačkog fudbala".

Čim su krenuli da "padaju" golovi i stižu priznanja, razni mediji počeli su da vas "sele" u druge klubove. Da li ostajete u Herti?

"Ja sam igrač Herte, tako se osećam i to je jedino o čemu razmišljam u ovom trenutku. Potpuno je apsurdno pričati o mom odlasku iz Berlina, jer sam se sjajno snašao u Herti, dajem golove i igram dobro. Dokle god budem pružao ovakve partije, biću igrač Herte. Ne obazirem se na pisanje štampe, mogu da me sele gde god hoće, ja sam veran svom sadašnjem klubu".




"Mali" bodovi odlučuju o Evropskom prvenstvu

Letos ste debitovali za A tim Srbije, a potom ste i u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo opravdali poverenje Havijera Klementa. Čini se da su "orlovi" na dobrom putu ka Švajcarskoj i Austriji?

"Fenomenalno nam ide u dosadašnjem toku kvalifikacija za EP. Moramo da budemo zadovoljni postignutim, jer smo trenutno drugi na tabeli sa utakmicom manje od Finske. Ipak, ne smemo da poletimo, već da ostanemo sa obe noge čvrsto na zemlji, da znamo gde smo i šta smo. U svaki naredni meč u kvalifikacijama moramo da udjemo maksimalno spremni i motivisani, kao i do sada".

Predstoji nam nekoliko teških mečeva u grupi. Od kojih utakmica zavisi konačan rasplet u kvalifikacijama?

"Najvažniji su nam bodovi na takozvanim malim mečevima. Tu ne sme da bude kiksa, jer u duelima sa favoritima u grupi svako svakog može da dobije. Mala je razlika izmedju nas, Poljaka, Portugalaca, Belgijanaca i Finaca. Ukoliko dobijemo sve utakmice u Beogradu, a na strani ostanemo neporaženi, plasman na EP je zagarantovan".

Atmosfera u reprezentaciji je sjajna, stadion je pun kada igraju "orlovi". Prvi put reprezentacija ima masovnu podršku.

"Igramo veoma dobro, funkcionišemo kao prava ekipa. U prilog tome govori i činjenica da je na obe utakmice u Beogradu, stadion bio pun, imali smo sjajnu podršku navijača, koji su bili naš 12. igrač. Evidentno je da nacionalni tim sada odiše drugačijim, pozitivnijim duhom. Promene koje su se dogodile u reprezentaciji donele su neku novu energiju, koja ranije nije postojala".

Iako je do EP ostalo još mnogo vremena i utakmica, može li Srbija ako se kvalifikuje, konačno da napravi značajniji rezultat?

"Sam odlazak na EP je izuzetno velika stvar i to je već pola puta do uspeha. Mnogo teže je igrati na EP nego na SP, jer na Mundijalu uvek možete da dobijete neku slabiju ekipu iz Azije ili Afrike. U Švajcarskoj i Austriji će sve ekipe biti podjednakog kvaliteta, a prednost imaju timovi koji igraju čvrsto, kao Grčka, koja je pre dve godine bila šampion. Razliku će praviti vrhunski igrači, koje nema svaka reprezentacija".

Uvereni ste u plasman na EP?

"Verujem da možemo da ostvarimo taj cilj. Sada je u reprezentaciju došla nova generacija fudbalera, koji su svi sjajni momci i ljudi. Veoma je važno to što smo gladni uspeha i zaista se nadam da će narod u Srbiji konačno imati zbog čega da se ponosi nama".




Nigde nije lepo kao u Beogradu

Drugu godinu ste stanovnik Berlina, kako ste se snašli u nemačkoj prestonici?

"Berlin je ogroman i lep grad, prava metropola. Tek kada sam se preselio u Nemačku, shvatio sam šta je Berlin. Dobro sam se snašao i grad mi potpuno odgovara. Zapadni deo podseća na Beograd, dok je istočni još uvek u izgradnji, modernizuje se, krcat je soliterima i velikim poslovnim zgradama, tako da podseća na velike američke gradove".

Da li još uvek postoji jezička barijera ili ste se brzo snašli sa učenjem nemačkog?

"Ovladao sam nemačkim dovoljno da mogu da se sporazumevam, pre svega na terenu sa saigračima. U ozbiljnijim i delikatnijim razgovorima, ipak, koristim engleski, koji dobro poznajem".

U Beogradu se dosta pričalo o vašoj saradnji sa Mercedesom i novom modelu koji ste od tog proizvodjača dobili na poklon.

"Naši mediji su to malo napumpali, jer to je, ipak, moja privatna stvar. Ja jesam promoter Mercedesa i pomogao sam im u nekim promotivnim kampanjama. Zauzvrat su mi omogućili da dobijem novi model pre nego što je zvanično pušten u prodaju i mogu vam reći da je sjajan!"

Uprkos lepoti Berlina, golgeter Herte, nakon sjajne polusezone, novogodišnje i božićne praznike provešće tamo gde najviše voli - u Beogradu.

"Ja sam beogradsko dete i nema boljeg mesta za praznične radosti od našeg glavnog grada. Uvek je najlepše kod kuće".

Na kraju razgovora Pantelić je svim čitaocima portala MONDO čestitao nastupajuće praznike.

"Želim svima u 2007. godini mnogo zdravlja i sreće u ljubavi. Što se mene tiče, nadam se da će me mimoići povrede, koja su najgora stvar za svakog sportistu, a za sve ostalo ću se svojim kvalitetom izboriti na zelenom tepihu!".

Izvor: MTS-Mondo

(02. May 2007, 21:47:28)
IP sačuvana
social share

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Panteli MONDO

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.