Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pamet-mozak-um-genije-intelektualac-pametan za buvljak-pametan za svemir  (Pročitano 7691 puta)
13. Sep 2010, 01:21:47
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Uplicemo sve teme koje krenemo i zavrsimo kod ovoga..
Ja kapiram da smo svi ovde pametni i ako ne znamo sta je pamet..nazalost tako je..(mozda i na srecu) .
Mozda ovo ne bih ni rekao...ali kad sam otkucao na google nema definicija pameti  Smile a ono sto tamo nema...znaci da ne postoji  Smile
Da nastavim..udarali smo jedni druge..Jedan kaze pametan je onaj koji je zavrsio 5 faksa ..doktor nauka bla bla //Drugi kaze ma neeeee pametan je onaj koji zna da prevari bankara uzme mu pare i ostane bez posledica..
Gde se mi napinjemo u sustini..kod ovoga :
Pametan je covek-ucen covek
Pametan je covek-snalazljiv covek

Koga vi smatrate pametnim?
Sta je pametan covek ? Mudar ili pak pismen ili pak snalazljiv ?
Drustveno pametan ? kako to shvatate ?

François de La Rochefoucauld
"Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi."


Geoffrey Chaucer
"Najučeniji ljudi nisu i najpametniji."


Goethe
"Pametnom čovjeku je gotovo sve smiješno, mudrome gotovo ništa."     Vidi razlike izmdju mudrog i pametnog  Smile

Inteligentan-Pametan ..valja isto,vise nisam ni siguran
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
po koji put  Smile Smile Inteligencija vs Socijalna inteligencija

Pametan covek ne mora da bude niti skolovan niti socijalno snalazljiv. Skola nije merilo pameti pa ni snalazljivost  Smile Uostalom, kako izmeriti i jedno i drugo kada se skola u danasnje vreme zavrsava na "mucke" a ako se socijalna snalazljivost meri npr bogatstvom onda je Paris Hilton jedna od najpametnijih osoba na svetu  Smile Smile

Ako se pod pamecu podrazumeva inteligencija onda postoje testovi po kojima se ona meri i tako se moze izvrsiti selekcija ali cak i u tim testovima ima "propusta" pa se desi npr na Mensa testu da neko ko ima 130 "na srecu" ubode 155-160 tako da ni oni nisu neko merilo (ispravice me Bambina ako gresim). Doduse svi visoko inteligentni ljudi bi trebalo da budu i pametni ali vecina njih je neshvacena od strane drustva

Pamet je previse individualna kategorija tj svako ima svoju definiciju iste. Meni je pametan neko ko je visoko inteligentan i dovoljno socijalno ostvaren (tj uspeo je da tu svoju inteligenciju iskoristi u nekoj sferi zivota kao sto je npr posao) ali kao sto rekoh, pamet je previse individualna kategorija  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia 
pametan covek -snalazljiv , mudar i pismen .. oh da..ovo poslednje vezano za forum  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.9
Toliko vrsta inteligencije ima...govorim iz ličnog iskustva...za neke stvari sam potpuno retardirana, toliko da ne znam kako sam školu završila.
Moj dragi, matematički genije, uspešan, ostvaren, sve po ps-u, a socijalna inteligencija-minus beskonačno.Da nema mene da vršim medijaciju, davno bi bilo mrtvih.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.61
mob
Samsung Galaxy SII
Kako razloziti pamet na sastavne komponente  Smile

Ima tu raznih varijabli koje su ukljucene tu, tipa:
1) inteligencija
2) prakticna znanja o stvarnosti
3) mudrost (+ duhovnost)
4) obrazovanje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.55
Ali pametan za svemir, hahahaha.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Kako razloziti pamet na sastavne komponente  Smile

Ima tu raznih varijabli koje su ukljucene tu, tipa:
1) inteligencija
2) prakticna znanja o stvarnosti
3) mudrost (+ duhovnost)
4) obrazovanje

Kad sve to sklopim..postajem?
Pametan?


Citat
Pametan covek ne mora da bude niti skolovan niti socijalno snalazljiv.

Pa sta treba da bude ?
Sta treba da zna da bude pametan ?

Citat
Pamet je previse individualna kategorija tj svako ima svoju definiciju iste. Meni je pametan neko ko je visoko inteligentan i dovoljno socijalno ostvaren (tj uspeo je da tu svoju inteligenciju iskoristi u nekoj sferi zivota kao sto je npr posao)

Rekao si da za pamet ne treba skola.Ok ne treba..Kako onda da radis neki posao ako nemas znanja? Posao se uci..ja ne znam nikog ko nista ne zna..radi neki posao...ustvari jesam,djuberetari

Citat
Ako se pod pamecu podrazumeva inteligencija onda postoje testovi po kojima se ona meri i tako se moze izvrsiti selekcija ali cak i u tim testovima ima "propusta" pa se desi npr na Mensa testu da neko ko ima 130 "na srecu" ubode 155-160 tako da ni oni nisu neko merilo (ispravice me Bambina ako gresim)

Sta ti znaci ovo "Ispravice me Bambina"...ona je presla 160 iq pa zna  Smile
Sta ti znaci kada bih ti rekao da najpametnija zena na svetu po toj skali..vozi taksi ?
« Poslednja izmena: 13. Sep 2010, 20:58:11 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.55
Au, sad ste me provalili da nisam ni čitala postove ne temi, samo naslov.  Smile

Ne mogu, života mi, toliko je prežvakano da bih se osećala kao šarulja kad bih je (ponovo) čitala. Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2010, 21:09:37 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.50
mob
Samsung 111111
Ja ne vidim da te neko tera da citas..a i ne vidim da te je neko provalio da nisi citala postove
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.55
Oh, nemoj se odmah duriti. Marko me je pomenuo u svom postu, a kako sam ja lepo vaspitana mlada dama, uvek obično odgovorim ako me neko pita nešto ili mi se obrati... pa zato.  Smile

Nije mi tema neinteresantna zato što si je ti otvorio, već zato što smo o tome pričali več 80 puta. Ali očito da nije sve rečeno, o čemu govori posećenost teme. Uživajte. Wink

Sta ti znaci ovo "Ispravice me Bambina"...ona je presla 160 iq pa zna  Smile
BTW, jako si blizu pravom broju.  Smile
« Poslednja izmena: 13. Sep 2010, 21:15:34 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.