Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:11:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pagani Huayra  (Pročitano 19947 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung i8510 innov8
Realno AMG je takodje "mala" firma kao i Pagani samo shto su 1990 potpisali ugovor o saradnji sa Mercedesom i njihovi preradjeni modeli su pocheli da se prodaju u njihovim salonima...Prave motore, shta je tu loshe? Mislish da ne placaju za to? Uzmu proveren prozivod, chachnu ga malo i cao..Ili ga naruchuju u AMG-u tachno kako zele i oni im naprave...Nije jedina kompanija koja to radi...Shta je sa Spykerom? Koshta isto boga oca, mozesh da birash shta god hocesh na auto kako da ti se uradi, nadgledash gradnju tvog auta preko interneta i sve, al opet, koriste Audijev 4.2 motor...Ali su opet ekskluziva...

Navodish Brembo...Pagani ima isto svoje kochnice, ali ugradjuju i Brembo, jel to loshe? Samo cu staviti citat...

Citat
Brembo brakes are standard equipment on supercar marques such as Aston Martin, Audi, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Mercedes-Benz, Pagani and Porsche

Shto se tiche karbonskih vlakana, ne bi bila materijal buducnosti...Evo ti Koenigsegg, on je isto od karbona skroz, primer bochnog udara, nishta... Smile

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Tattoo
Realno AMG je takodje "mala" firma kao i Pagani samo shto su 1990 potpisali ugovor o saradnji sa Mercedesom i njihovi preradjeni modeli su pocheli da se prodaju u njihovim salonima...Prave motore, shta je tu loshe? Mislish da ne placaju za to? Uzmu proveren prozivod, chachnu ga malo i cao..Ili ga naruchuju u AMG-u tachno kako zele i oni im naprave...Nije jedina kompanija koja to radi...Shta je sa Spykerom? Koshta isto boga oca, mozesh da birash shta god hocesh na auto kako da ti se uradi, nadgledash gradnju tvog auta preko interneta i sve, al opet, koriste Audijev 4.2 motor...Ali su opet ekskluziva...

Navodish Brembo...Pagani ima isto svoje kochnice, ali ugradjuju i Brembo, jel to loshe? Samo cu staviti citat...

Citat
Brembo brakes are standard equipment on supercar marques such as Aston Martin, Audi, Ferrari, Lamborghini, Maserati, Mercedes-Benz, Pagani and Porsche

Shto se tiche karbonskih vlakana, ne bi bila materijal buducnosti...Evo ti Koenigsegg, on je isto od karbona skroz, primer bochnog udara, nishta... Smile


Daj frontalni test,ali sa zondom,jel ima to negde,živo me interesuje šta će se desiti sa automobilom.

AMG je firma koja se bavi doradama automobila,značii,zna se šta oni rade.

Pošto navodiš ko sve koristi brembo,sad mi navedi od tih firmi ko koristi tuđe motore. Smile O tome govorim. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung i8510 innov8
Nisam nashao nikakve sudare sa Zondom, s'obzirom da ih ima malo ali nashao sam evo sliku gde se velikom brzinom zabila odnapred...Otishao joj je prednji deo shto je normalno jer je on prazan ali auto i sama "celija" vozacha je ne dirnuta, samo je hauba stradala...Ne znam shta si ochekivao, da se raspadne ko lego kockice? Ma daj...




Pa ja sam ti naveo jednog proizvodjacha superautomobila koji koristi tudje motore...A o obichnim modelima da ne pricham, ne zna se ko je vishe uzeo chiji motor...

Pagani je relativno mala firma i mozda nema uslove, vremena ili ko zna chega da pravi motore...Mislim kad vec kazes da je sve shto su oni to uradili sprdnja..Shto Mercedes nije napravio neki auto koji ce da bude brzi od Pagani Zonde F na stazi? Mislim imaju vec motor, samo da naprave neku karoseriju (njima je bar to lako, imaju ogromne fabrike)...Ne bi cenili ljudi Pagani toliko da je to tek samo tako...Zar ne?

A to što se tako pokazao na stazi mogu da zahvale mercedesu,i karoseriji od lakih materijala,nabiješ 700 konja u auto koji je težak tonu,i mora da ide kao zmaj. Smile

Delom Mercedesu al' to nije sve. Eto Veyron ima chudo od motora, i snage koliko hoces, pa na stazi je opet sporiji...To ti je pricha kao i sa Bockovim WRX STI, 2.0 300KS ali pojede mnogo ozbilnije automobile po krivudavom putu, stazi ili tako neshto...

Jeste Mercedesov motor, ali auto nije mala stvar, ima tu mnogo stvari da bi on bio kompletan..
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Sony Xperia Neo L
jbg. vejron je ipak auto pravljen za velike brzine,pa je mnogo tezi od zonde
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung i8510 innov8
Pa mozemo i obrnuto, evo ti Nissan GT-R koji ima 3.8 - 450ak konja je brzi oko Nürburgring-a nego Lambo LP 650-4 koji ima 6.5 V12 640 konja a pritom je GT-R tezi za 100kg!

Motor je jako bitna stavka, al' ako se sve ne uklopi kako treba, dzabe...
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Tattoo
Tu sliku što si postavio,taj se slupao u gradu,i nije vozio sumanuto,nego mu je auto pobegao,a to je jedna slika ima još slika gde su se deovi razleteli po ulici,jel vidiš da je neka prometna ulica u centru grada u pitanju,a on se ceo raspao,taj prednji deo što je odpao,to je to što govorim,govno izliveno u kalupu,i kad udariš ostaneš bez pola auta,a mogu da zamislim šta bi ostalo od auta da je vozio jedno 200-250,. Smile

Porediš vejrona sa ovim,ovaj kad bi mogao da dostigne 400 na sat ne bi se lepo proveo baš zato što je lak i od tih kompozitnih materijala.Smile

Pogledaj enteijer vejrona i sve ti je jasno o kakvom se automobilu radi,a o spoljnem izgledu da ne govorim.

Zonda je bruka auto u to nema spora,ali mu je cena mnooogo prenaduvana,ne vredi on toliko.Vredi kao prosečan ferrari,možda i manje. Smile

I da se vratim na prvi post,pogledaj malo bolje auto,pogledaj detalje,sve je to skromno odrađene,a pogledaj vejron,vejron je umetničko delo a ne auto.Ovaj bedno izgleda za vejron. Smile


« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 18:59:52 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung i8510 innov8
Da, delovi koji su rasuti po zemlji su samo prednji deo, znaci hauba sa krilima...Ti malo malo pa povecavas a? Prvo 100-150? Pa sada 200-250? Vozio je po gradu vracajuci se sa trke, nigde ne pishe koliko je vozio ali ne verujem da je ispod 100...Mada je to nebitno, koji kod superauto da zakachish/slupash koshta ce te boga i oca, Zondi ce mozda popadati delovi ali celija ce ostati netaknuta kao kod trkackih automobila...ALi videcemo vremenom posto nema nijedan ozbiljni sudar za sada...

Ja sam uporedio sa Veyronom zbog MOTORA, nisi mi nista odgovorio?  Smile A shto se tiche luksuza, jeste Veyron je dosta luksuzniji auta, ushushkaniji si, ali Zondin cilj je bio da bude shto vishe trkachki ispirisan kao shto moze da se primeti...  Smile

Pored Veyrona, dao sam ti i druge primere u vezi motora...  Smile

A shto se cene tiche, slazem se da je visoka, ali verovatno postoji razlog zasto je tako, i onaj ko ga kupuje verovatno zna razlog...
« Poslednja izmena: 23. Jan 2010, 19:15:49 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Meni se na prvu isto ne svidja C9-ka. Mozda bude to posle doradjeno.

SIGURNOST KOD EVROPSKIH AUTOMOBILA pa i kod Zonde je strogo kontrolisana. I to ti je deo tako skupe cene Zonde

Karbon-fiber je ekstremno skup. Pogledaj po netu koliko kosta sam materijal, pa dizajn za takav materijal, njegova priprema i na kraju oblikvanje i zastita.

Zonda nikada nece praviti motore jer znaju da vrhunske performanse samo mogu dobiti uz pomoc ljudi iz AMG koji se time bave vec decenijama. Dok se oni bave ostalom (isto tako kompleksnom) problematikom vezanom za nove modele.

Po meni gde je Pagani nadmasio sam sebe je Pagani Zonda R. Mislim da tom autu se vrlo tesko moze prici (i performansama i dizajnu). Dosta ljudi misli da je to ruzan dizajn...ali to su takvi likovi sto dizajniraju super-aute pa imate Lamborghini Reventon, jahtu Wally Power 118. To je vec do osobe da li joj se takav (nekim neugledan, militaristicki i previse ostar) dizajn ne svidja.

Ko voli super-sportske aute sa dozom luksuza Veyron je pravi izbor.

Sa ovim bas i ne mozete ici na neku elegantnu veceru (to je za neobuzdano divljanje sa ekstremnom dozom pravog neobuzdanog i nekontrolisanog uzitka)  Smile


A vec sa ovim nije nikakav problem (prava kombinacija gde mozete i da divljate, ali i da se "pokazjete" po fancy mestima)


Sve zavisi od kupca sta hoce od auta, jbg  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Samsung i8510 innov8
Upravo tako. Evo josh malo informacija u vezi Paganija C9 koje je izjavio Horacio Pagani:

"Pagani says the new car was designed to "transmit the sensation of a jet at liftoff." It will be powered by a new engine that was developed exclusively for Pagani by Mercedes-Benz AMG. Beneath the rear clamshell will be a 6.0-liter bi-turbo V12 producing 700 horsepower and 1,000 nm (737 foot-pounds) of torque."

"The C9 will feature a carbon-titanium chassis like the Cinque, forged Avional aluminum alloy suspension, specially developed tires from Pirelli, Bosch electronics etc.."
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8869
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Sony Xperia Neo L
sumnjam da ce je neko od nas kupiti,zato...   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:11:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.