Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ovo je samo ruzan san..............  (Pročitano 7075 puta)
19. Mar 2004, 02:46:29
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
Grupa od oko 200 Albanaca upala je danas oko 15 sati u selo Svinjare pet kilometara južno od Kosovske Mitrovice i počela da pali srpske kuće. Dopisnik Bete nije uspeo da sazna šta se dešava sa srpskim stanovništvom iz tog sela. Most u Kosovskoj Mitrovici je i dalje blokiran bodljikavom žicom i borbenim oklopnim vozilima UN. U južnoj Kosovskoj Mitrovici oko podneva su zapaljeni konaci crkve Sveti Sava, javio je izveštač Bete iz severnog dela tog grada. Pre podmetanja požara u crkvi, velika grupa Albanaca je danas nešto pre 12 časova ponovo probila kordon policije u južnom delu Kosovske Mitrovice i krenula ka severnom delu grada. Policajci i pripadnici Kfora su uspeli da ih zaustave i razbiju tako da se sada u blizini Zelene pijace nalazi samo stotinak, uglavnom mlađih Albanaca.

U Pećkoj patrijaršiji situacija je danas mirna i pod kontrolom, jer se oko tog manastira nalazi pojačano obezbeđenje italijanskih pripadnika Kfora, potvrđeno je Tanjugu iz Pećke patrijaršije. Sestrinstvo manastira potvrdilo je da danas nije bilo uznemiravanja i napada na Pećku patrijaršiju, ali su monahinje uznemirene zbog događanja na Kosovu. I u srpskom selu Goraždevac, kod Peći, noć je protekla mirno i bez provokacija, ali su stanovnici te srpske enklave noć proveli na nogama.
Potpredsednik opštine Lipljan Borivoje Vignjević izjavio je danas da je stigao zadovoljavajući broj pripadnika finskog Kfora koji je razmešten oko crkve i obližnjih kuća u kojima isključivo žive Srbi. Magistralni put Priština-Uroševac-Skoplje Srbi i dalje blokiraju na deonici u Čaglavici jer na taj način najlakše štite ulaz u selo. Jake snage američkog Kfora na 300 metara od sela pružaju zaštitu Srbima iz ovog mesta i ne dozvoljavaju prolaz ni vozilima ni pešacima.

Nekoliko stotina Srba, raseljenih sa Kosova, blokiralo je oko 12 časova magistralni put Niš-Priština na graničnom prelazu Merdare. Okupljeni Srbi su palili sveće za ubijene Srbe na Kosovu koji su stradali u najnovijim nemirima širom Kosova i Metohije.

Kfor i UNMIK policija evakuisali su Srbe iz Prištine i okoline tog grada na bezbednije lokacije, izjavio je danas portparol misije UN u Prištini Malkolm Ešbi, izražavajući bojazan da će bilans mrtvih biti veći kada policija bude u mogućnosti da uđe u srpska sela koja su masovno napadali Albanci.

U većim gradovima na Kosovu i Metohiji su između 12 i 13 časova počele demonstracije Albanaca, javio je radio "Slobodna Evropa". Demonstracije za sada protiču bez sukobljavanja sa međunarodnim mirovnim snagama. Do incidenta između albanskih demonstranata i UNMIK policije jedino je došlo u južnom delu Kosovske Mitrovice. U tom delu grada se trenutno čuju pucnji, a primetan je i crn gusti dim u blizini pijace. Sve saobraćajnice koje vode ka Prištini su zatvorene. Vojnici Kfora blokiraju prilaze Prištini iz pravca Peći, Uroševca, Gnjilana, Podujeva i Kosovske Mitrovice. Prištinski mediji na albanskom jeziku javili su da su se danas pre podne grupe učenika dve srednje škole u Prištini sukobile sa snagama Kfora kod brda Veternik, na putu prema Čaglavici. Na prištinskom aerodromu su privremeno otkazane sve linije avio-kompanija zbog bezbednosnih razloga. Zvaničnici prištinskog aerodroma očekuju da će letovi biti obnovljeni tokom dana. Portparol Kosovske policijske službe Refki Morina izjavio je da policija i Kfor danas drže situaciju pod kontrolom, dodajući da je granica sa centralnom Srbijom i Crnom Gorom privremeno zatvorena, dok je prema Albaniji i Makedoniji otvorena.

Najmanje 22 ljudi je poginulo, a oko 500 je povređeno u jučerašnjim neredima na Kosovu, izjavio je danas portparol UN policije na Kosovu Derek Čepel, ali je moguće da ima više žrtava. Prema njegovim rečima, od ukupnog broja povređenih dvadeset dvoje je u teškom stanju i nalaze se na intenzivnoj nezi u bolnicama.

Albanci su sinoć upali u srpsko selo Drajčiće u opštini Štrpce i ubili pedesetogodišnjeg Dobrivoja Stolića, rečeno je Tanjugu u Crvenom krstu u tom gradu, u kome žive uglavnom Srbi. U selu Drajčiće živi oko 130 Srba. Prema istim izvorima, protekle noći više stotina Albanaca kamenovalo je tri objekta u Obiliću - školu, zgradu u kojoj žive Srbi i crkvu. U Lipljanu su, kako je javila TV "Most", zapaljene prošle noći dve kuće čiji su vlasnici Srbi. Strahuje se da je bilo i žrtava. Jutros su se u Dom zdravlja u Kosovu Polju, koji su juče Albanci oštetili, vratili zaposleni i pokušavaju da tu ustanovu osposobe za rad. Sve škole u severnom delu Kosovske Mitrovice, u kojem žive Srbi, danas ne rade.

Tri osobe su ubijene noćas u Gnjilanu, a grupa kosovskih Albanaca pucala je na srpske kuće u Starom Grackom kod Lipljana, preneli su agenciji Beta srpski izvori sa Kosova. Meštanin Gnjilana Ivan Todorović rekao je Beti da je ubijen Boban Perić, a da su Slavoljub Dabić i njegova majka, čije ime nije mogao da navede, "pretučeni do smrti". "Sve srpske kuće u Gnjilanu su zapaljene", tvrdi Todorović, dodajući da je poslednja zgrada zapaljena oko ponoći. U Starom Grackom, u opštini Lipljan, oko pola sata posle ponoći "jake snage Albanaca pucale su na srpske kuće", rekao je Beti meštanin tog sela Zoran Ćirković. Albanci su, kako dodaje, došli iz sela Veliki Alaš. "Za sada nema povređenih, a u selu se nalazi mali broj vojnika Kfora koji su, kako nam je rečeno, zatražili pojačanje", kazao je Ćirković.

Pleurat Sejdiu iz kosovskog ministarstva zdravlja izjavio je prištinskim medijima da je noćas poginulo 14 osoba - šestoro u Kosovskoj Mitrovici, troje u Lipljanu, troje u Čaglavici, jedna u Peći i jedna u Uroševcu, dok policija ima podatak o još jednoj žrtvi. Osim sukoba Albanaca sa međunarodnim vojnim snagama u Kosovskoj Mitrovici i u okolini Čaglavice, zapaljene su i kuće u mestima naseljenim Srbima u svim kosovskim regionima.

Savetnik šefa UNMIK-a za povratak raseljenih Nenad Radosavljević izjavio je da su Albanci kamenicama gađali sedište UNMIK-a u centru Prištine, u kome se nalazi i kabinet šefa Misije UN Harija Holkerija. "Iz zgrade sedišta UNMIK-a svi su evakuisani", rekao je Nenad Radosavljević, savetnik za povratak u kabinetu Harija Holkerija agenciji Beta. Jake snage UNMIK-a i Kfora odbile su napad demonstranata i razbile okupljene Albance na manje grupe, koje su se dugo zadržale na prištinskim ulicama.

Jedan međunarodni policajac ranjen je u zgradi YU programa u Prištini, prilikom evakuisanja grupe Srba koji žive u tom delu grada. To je agenciji Beta rekao Dragan Stolić, jedan od Srba koji je noćas napustio zgradu YU programa. Policajac UN je, kako dodaje Stolić, ranjen hicima iz vatrenog oružja iz susedne zgrade u kojoj žive Albanci. Pored Srba, iz zgrade Yu programa evakuisani su i međunarodni službenici koji su u toj zgradi stanovali. Vest da je prevodilac iz Niša Tamara Cvetanović ubijena ispred zgrade Yu programa u Prištini još nije potvrđena u OEBS, gde je bila zaposlena. Prema rečima jednog zvaničnika ove misije, Tamara Cvetanović samo je povređena. Srpski izvori iz Yu programa koji su javili ovu vest, napustili su Prištinu.

Jedna kuća u selu Kišnici kod Gračanice zapaljena je, a porodicu koja je tu živela evakuisali su srpski pripadnici Kosovske policijske službe, javio je izveštač Bete iz Gračanice. Prethodno je 20-ak porodica koje još žive u Kišnici evakuisano u Gračanicu, a srpski izvori naveli su da je u to vreme viđena i grupa od 200 naoružanih Albanaca u pokretu prema Kišnici. (RTS)
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 29
Mnoogo ruzan san...
IP sačuvana
social share
...:::Your soul is mine:::...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 273
prava nocna mora
nadam se da ce ovo sto pre proci...
ali......
IP sačuvana
social share
Sve, sve, ali ZLATO!!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
Nije ovo san nego JAVA .. probudite se dok nije kasno ..
:anger:
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
SVITAC , a što bi ti napravio ? Pa na ovim prostorima mir nikada nije ni postojao , zar to nitko ne vidi ?!? Kad se probudite iza sna opet vas dočeka grozomorna java , ružnija od bilo kakve noćne more , a ti bi još? Ne shvaćam .
Reći ćeš da je nama Hrvatima lako prodavat priče kad nas se to ne tiče i nismo mi upleteni , ali nije samo stvar u uplitanju , nego u sagledavanju situacije sa strane , mirnije i hladnije glave , jer strasti nas vode svuda , di triba i di ne triba . Strasti su pola-pola , jednom dobre , drugi puta strašno loše . Zar je potriba paliti i  ubijati , da bi dokazao kako su ovi drugi zločinci ??? I kako bi to napravio ?
Imam godina koje mi daju za pravo raspravljat o ratu koji sam doživila i zbog kojeg sam danas ovo što jesam , jer laže onaj ko kaže da je sam kovač svojeg života i sriće , nije , to garantiram . No ,zbog svega toga nisam osvetoljubiva , niti želim biti . TOLIKO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 954
Нити у укупном збиру имаш за шта да се светиш, побили сте и протерали Србе и геноцидом направили етнички чисту државу. А неко има разлога да се свети онда смо то ми Срби...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
Komandant južnog krila NATO, admiral Gregori Džonson ocenio je danas da je masovno nasilje koje i dalje traje na Kosovu - etničko čišćenje. "Takve aktivnosti su zapravo etničko čišćenje koje ne sme da se nastavi i zato smo i došli na Kosovo", izjavio je admiral Džonson novinarima u Prištini nakon sastanka sa šefom UNMIK-a Harijem Holkerijem. "Ubeđen sam da su građani Kosova bolji od onoga što smo videli u protekla dva dana, ovog nasilja rulje, ovih kriminalnih postupaka. Moramo raditi zajedno da izađemo iz problema u kome se nalazimo", kazao je komandant južnog krila NATO. Kfor će danas, prema rečima generala, nastojati, "kao i prethodnih dana, da da svoj maksimum kako bi obezbedio sigurnost". Admiral Džonson je pozvao građane Kosova da pokažu "odgovornost" i da "poštuju zakon". Džonson je juče ocenio da je masovno nasilje na Kosovu "orkestrirano" jer "postoji obrazac" po kome se nemiri odvijaju. "Na savesti onih koji su za to odgovorni je činjenica da je ovo jedan veoma tužan dan za istoriju Kosova i, što je još važnije, tužan dan za budućnost Kosova", rekao je on. U nasilju koje se već treći dan nastavlja na Kosovu ubijena je najmanje 31 osoba, a povređeno više od 500, saopštio je UNMIK. (Beta)
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3021
mob
Nokia n80-1
miaana - kao prvo svojim postom nisam pozivao na klanje pa mi nije jasno šta te je to iritiralo ili imaš neke predrasude ... jednostavno Srbi su pali u neku melanholiju iz koje su po današnjim reakcijama očigledno izašli .. mislim na odziv humanitarnoj akciju 'Pomozi Srbijo!'  namenjenoj stradalim Srbima na Kosovu ..
Deca su donosila svoje najdraže igračke, penzioneri koji inače jako loše žive ovde donosili su po 2-3 jabuke, 200 g. kafe i sl.
Naravno bilo je i druge robe u ogromnim količinama koje neće biti lako sortirati o prebaciti na Kosovo .. biće potrebno nekoliko dana .. itd .. itd ..

I šta ja to hoću još .. jel nekom smeta što pozivam Srbe da se ujedine da odbace zablude koje ih sukobljavaju proteklih 15 god. najmanje .. ja živim u  JAVI od najranijeg detinjstva ..
Neću da Srbija živi u Matrixu .. želim da živi u JAVI ma kakva ona bila .. vreme je da se mnoge stvari nazivaju pravim imenom ovde u Srbiji .. da prestane zid ćutanja koji su sprovodile sve vlasti koje su se do danas smenjivale na leđima građana ..
Ćutali smo zarad mira i pružili Šiptarima sve ono što na teritoriji bivše SFRJ nije datoto Srbima .. ali njima to nije dovoljno .. znaš li da je na NOVO Albanskoj karti u njihovu teritoriju ulazi i Vranje .. Pirot .. Niš ..
|ArThAs| je iz Niš .. treba li za dve godine da gledam kako on i njegov brat takođe član ovog foruma prolazi ovo što danas prolazi Srpski narod na Kosovu ..
JA to neću dozvoliti .. i uzeću i oružje u ruke kada za to dođe vreme ..  
(za pušku nije svako i to je ok)

Pitala si me šta bih ja uradio .. ono što sada radim je sledeće i sve moje aktivnosti su u tom obliku delovanja .. kao i ceo moj život .. pomažem koliko mogu na razne načine .. inače sam i radio amater a ako znaš ko su oni ja .. ja sam onaj izvorni .. u vreme pomenute oluje i pre toga 4 godine sam radio na pronalaženju ljudi i povezivanju raseljenih lica sa cele teritorije SFRJ .. školu sam batalio zbog toga sada živim kako živim ali mi nije žao .. jedna od delatnosti koju trenutno obavljam je i širenje ISTINE  o dešavanju na Kosovu .. možeš se i ti pridružiti ako stvarno tako misliš kao što govoriš .. u smislu ljubavi pomirenja itd ... prati link ..
http://www.kosovo.co.yu/forum/viewtopic.php?t=598&start=15
IP sačuvana
social share
Svi za jednog - jedan za sve! Te noći kad me stignu potere, kurve sudbine .. sa dva lica ..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 102
SVITAC , moje mišljenje i nije bitno , to je vaša država kakva je da je . I vi je volite . O.K.  No , ako se nešto voli , tada se stvari postavljaju realno i sve aktivnosti idu u smjeru da ta ljubav procvjeta , tj. , da svi građani ( ali baš svi ) mogu normalno živit . Nikada neću kazati da je Hrvatska savršena ili da ovakvih problema nema , dapače , uvik ću progovarat o njenim greškama i propustima , sve u cilju da BUDE BOLJA !!! Obično se kaže da svaki narod zaslužuje vlast koju ima , što je po meni velika istina . Možeš se ljutit na mene , ali razmisli kako tvoji sunarodnjaci misle , većina ima stavove koji nisu miroljubive prirode spram ostatka svita . Ta teorija zavjere vanjskog neprijatelja ili ideologija masovne histerije , na ovim prostorima uvik je palila i žarila . Toga moramo bit svjesni svi , ni mi nismo cjepljeni protiv takvih stvari . Ali je to uzimalo danak u povjesti Balkana u ljudskim životima , i koliko krvi još mora poteći da bi se ljudi sitili da bi mogli živjeti jedni pokraj drugih ne pitajući tko je , odakle je , .....
Zar misliš da je rat dokazao tko je bio pošten ?
BRANITI SE .
Branit se može na tisuću i jedan način , a nasilje ne bi tribalo postojat . Možda živim u iluzijama , ali mi je bolje i tako nego da imam na duši nečiji život . Svi smo mi ljudi , od Boga , jednog jedinog , stvoreni na njegovu sliku i priliku .... a što to radimo ????
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 626
@miaana

Tvoji stavovi su uistinu miroljubivi i humani. I to je O.K. Ali, da bi se ostvarilo to sto pominjes: "da ljudi zive jedni pored drugih, ne pitajuci ko je, odakle je", potrebno je da obe strane razmisljaju tako. Odmah da ti kazem da siptari ne razmisljaju tako. Siptari su jedan krajnje pogan, sirov, nasilan i primitivan narod koji civilizovani jezik ne razume i koji jos uvek zivi po drevnim kanonima kao sto su krvna osveta, itd...  Jednom recju-stoka. Sa takvima se ne moze ziveti na "tolerantan" nacin. Ne mozes ziveti sa komsijom koji ce ti danas-sutra zapaliti kucu. Ne mozes ziveti sa komsijom koji misli da si ti na njegovoj zemlji. Ne mozes i kraj price. Uzeli su nasu zemlju uz blagoslov mocne amerike. I to su cinjenice i istina, a ne neka nasa fiktivna teorija zavere. Ali, nijedno carstvo nije vecno trajalo, pa nece ni ovaj americki novi Vavilon. A kada taj trenutak dodje, veruj mi, na Metohiju ce se vratiti Srbi, na svoje, a globalna populacija siptara ce opasti za nekoliko stotina hiljada.
Zivecu u toleranciji sa onima koji razumeju sta ona znaci. Za stoku-stap i tor!
IP sačuvana
social share
high tech low life
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.