Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: OVAKO DERU IZVRŠITELJI Dokument košta 300 dinara, oni naplate 6000  (Pročitano 4507 puta)
13. Avg 2015, 09:24:08
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Sony xperia
OVAKO DERU IZVRŠITELJI Dokument košta 300 dinara, oni naplate 6000

Za neplaćenu kaznu za parkiranje Petar V. je od izvršitelja dobio tri puta veći račun od samog duga pa, umesto 6.500 dinara, mora da plati 21.270.



Do tog iznosa izvršitelji su došli nakon što su mu na glavni dug dodali kamatu, taksu MUP, dostavu zaključka, taksu PIO fonda, sastavljanje podneska, dostavljanje pismena, nadzor nad izvršenjem i - nagradu za izvršitelja.

- Znao sam da postoji nagrada za izvršitelje u visini oko 4.000 dinara, ali su me ostale stavke zaprepastile. Ne mogu da verujem da ja plaćam izvršiteljima to što su tražili moja dokumenta od MUP da bi znali ko sam i gde treba da mi uruče kaznu. To je strašno! - kaže naš čitalac.

Poslednjih dana na udaru su se našli dužnici beogradskog „Parking servisa“, koji sada preko izvršitelja naplaćuje dugove onih koji nisu prihvatili ponuđeni reprogram.

Ivan Milošević iz Komore izvršitelja kaže da su izvršitelji primorani da neke od tih troškova svale na građane.

- Problem je što nije rešen pravni status izvršitelja. Oni obavljaju državni posao, ali se vode kao neka vrsta preduzetnika, pa su svi državni organi počeli da im naplaćuju podatke o tuženima koje su izvršitelji po zakonu dužni da pribave. Ako bi te takse plaćao sam izvršitelj, bio bi u minusu, pa trošak preliva na dužnike, što je skandal. Tražili smo od svih da nam obezbede da sve te podatke dobijamo besplatno, ali oni neće - kaže Milošević.

Ipak, to ne opravdava činjenicu da izvršitelji taksu koju MUP plaća 300 dinara dužniku mogu da naplate maksimalnih 6.000 dinara, pa građani treba da budu srećni kada odluče da im naplate „samo“ 1.800 dinara, odnosno šest puta više od realne vrednosti.

Na isti način uvećava se i trošak za taksu PIO fondu i katastru, koje koštaju do 720 dinara, ali za koje građani preko izvršitelja daju bar duplo.

- U tu cenu mi uračunavamo vreme koje smo utrošili na pribavljanje te takse, materijal, gorivo, radnika koji je bio zadužen za taj posao, vreme provedeno van kancelarije... - pravda se jedan beogradski izvršitelj.

Inače, izvršitelji bez naloga suda mogu da naplaćuju dugove za koje imaju račun, odnosno dugove javnih preduzeća, dok im je za privatne dugove potrebna sudska presuda.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Citat
Za neplaćenu kaznu za parkiranje Petar V. je od izvršitelja dobio tri puta veći račun od samog duga pa, umesto 6.500 dinara, mora da plati 21.270.

Могу да се кладим да ће следећи пут сигурно платити паркирање Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.130
mob
Samsung Galaxy S2
Citat
Za neplaćenu kaznu za parkiranje Petar V. je od izvršitelja dobio tri puta veći račun od samog duga pa, umesto 6.500 dinara, mora da plati 21.270.

Могу да се кладим да ће следећи пут сигурно платити паркирање Smile

Da zivi na selu. ne bi morao da placa parkiranje.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 44.0.2403.107
Inače se naplaćuje 14% Naknade*, o kojoj nema reči na Spisku #1 ?  Smile


?!??! NAGRADA ZA IZVRŠITELJA ?!??!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Palm 
Приватни извршитељи су изузетно добра ствар.Ја сам имао извршни предмет који суд није могао да заврши 9 година.За то време плаћао сам судске таксе, накнаде за излазак судског извршитеља на терен, вештачење итд, много више него код приватног извршитеља.Суд просто није био у стању да наплати потраживања 1 деценију , приватни извршитељ је то завршио за неколико месеци.

Из угла извршног повериоца приватни извршитељи су веома позитивна ствар.Из угла извршног дужника приватни извршитељи су гадна ствар јер они дугове заиста наплаћују.

За извршни поступак је много важније да ли је нешто повољније за повериоца него за дужника.Извршни поступак се води у корист повериоца а не у корист дужника, тако је прописано законом и то је ствар елементарне логике.

Наравно, у том процесу мора зарадити и приватни извршитељ јер њему не пристиже плата сваког месеца већ зарађује зависно од учинка.Зато постоји и ствака награда извршитељу, јер нико не ради џабе па ни приватни извршитељ.На пример, судски извршитељи редовно примају плату али ту своју плату не зарађују, јер неки од њих годинама нису радили свој посао па су и заборавили шта им је у опису радног места.



« Poslednja izmena: 17. Avg 2015, 13:16:20 od milanb2014 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 309
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Приватни извршитељи су изузетно добра ствар...


Neces dugo cekati kada cete vi botovi sendvicari zajedno sa privatnim izvrsiteljima da dobijete po glavi ono sto ste odavno zasluzili.    Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.155
privatni izvrsitelji treba da imaju ovlascenja da naplacuju samo privatne dugove,sve ostale dugove prema drzavi treba da naplajuje drzava

privatni dug se mora kad tad naplatiti i tu bi izvrsiteljima dao jos veca ovlascenja,virtuelni dug prema drzavi i javnim preduzicima treba da preuzme sudstvo uz minimalne takse i reviziju duga gde on postoji(naravno tu mislim na dugove obicnih gradjana a ne tajkuna)
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0.5
privatni izvršitelji su pravnici koji nisu mogli da nađu posao do reformskih promena.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Palm 
privatni izvrsitelji treba da imaju ovlascenja da naplacuju samo privatne dugove,sve ostale dugove prema drzavi treba da naplajuje drzava


privatni dug se mora kad tad naplatiti i tu bi izvrsiteljima dao jos veca ovlascenja,virtuelni dug prema drzavi i javnim preduzicima treba da preuzme sudstvo uz minimalne takse i reviziju duga gde on postoji(naravno tu mislim na dugove obicnih gradjana a ne tajkuna)

Судови треба да се баве својим послом а не продајом дужникових телевизора и фотеља због намирења комуналних дугова.Сва извршења треба да спроводе приватни извршитељи а да суд само одређује извршење и врши надзор над приватним извршитељом.

Поступак пред судом је скупљи него ангажовање приватног извршитеља.Постоји судска такса(минимум 1900 динара), накнада за судског извршитеља, а врло често је нужно ангажовати и адвоката, то чине и јавна предузећа( 1 поднесак 6 000 динара 1 рочиште 7 500 динара) .Приватни извршитељ на неки начин заступа повериоца и нема реалне потребе за адвокатом у поступку пред приватним извршитељом.

Судови углавном не раде по извршним предметима па се чини да су трошкови судског извршења много мањи.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0.5
a nagradu izvršitelju plaća dužnik ? cijena prava sitnica.    Smile
kako lupaš. dal se vi botovi stidite nekad ?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.155
privatni izvrsitelji treba da imaju ovlascenja da naplacuju samo privatne dugove,sve ostale dugove prema drzavi treba da naplajuje drzava


privatni dug se mora kad tad naplatiti i tu bi izvrsiteljima dao jos veca ovlascenja,virtuelni dug prema drzavi i javnim preduzicima treba da preuzme sudstvo uz minimalne takse i reviziju duga gde on postoji(naravno tu mislim na dugove obicnih gradjana a ne tajkuna)

Судови треба да се баве својим послом а не продајом дужникових телевизора и фотеља због намирења комуналних дугова.Сва извршења треба да спроводе приватни извршитељи а да суд само одређује извршење и врши надзор над приватним извршитељом.

Поступак пред судом је скупљи него ангажовање приватног извршитеља.Постоји судска такса(минимум 1900 динара), накнада за судског извршитеља, а врло често је нужно ангажовати и адвоката, то чине и јавна предузећа( 1 поднесак 6 000 динара 1 рочиште 7 500 динара) .Приватни извршитељ на неки начин заступа повериоца и нема реалне потребе за адвокатом у поступку пред приватним извршитељом.

Судови углавном не раде по извршним предметима па се чини да су трошкови судског извршења много мањи.

batice ja kad sam dugovao neku sicu za komunalije oko 3000 din platio sam sudsku taksu oko 200dinara to su bili svi troskovi suda ,kakvi bre advokati i podnesci,platis dug i tu taksu i zavrsen poso
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Palm 
Минимална судска такса је 1900 динара већ 7-8 година(за дугове до 10 000 динара), 200 динара је било 90-тих година.

Због чега би се неко бринуо око тога што дужници мисле да су им трошкови приватног извршитеља превелики?Када прими закључак извршитеља дужник може да одмах  плати дуг и тиме се избегавају даљи трошкови.Пре тога дужник је добијао рачуне у којима пише када је доспелост плаћања рачуна, па је и тада дужник могао да плати дуг.

Ниси хтео да платиш 2 пута, онда лепо  плати и  трошкове приватног извршитеља, шта је ту проблем?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.155
200dinara je bilo 2005 kad sam ovo platio

i jos jednom kazem za privatni dug treba jos vise da deru za dugove nejavnim preduzecima mora se naci drugo resenje
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 309
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 40.0
Vučićeva Srbija: Zbog duga od 5.000 u zatvor a bivša firma mu duguje 300.000 dinara

 Smile

Nekadašnji radnik „Želvoza“ Miroslav Paunović je dve godine posle odlaska iz firme uz otpremninu postao praktično socijalni slučaj.

Novac koji je tada dobio bio mu je dovoljan da vrati dugove, kao i onaj najveći - za struju.

Posle dve godine bez posla, Miroslav ponovo ima dug za struju, ali i dve presude: onu pravosnažnu da mu „Želvoz“ isplati zaostale zarade od 2008. do 2012. godine, s kamatama nekih 300.000 dinara, i drugu, da zbog toga što navodno „nije ovlašćenim licima dozvolio pristup uređajima za merenje utroška električne energije“ plati 5.000 dinara ili da ide pet dana u zatvor.


- Kada su došli da nam isključe struju, videli ljudi o čemu se radi i s kim imaju posla, sami su mi rekli da potpišem da im kao nisam dozvolio. Da žena i ja ne ostanemo u mraku - objašnjava Miroslav, ali sudija za prekršaje to nije tako video.
Miroslav je mašinbravar, ima 37 i po godina staža. Odskora dobija socijalnu pomoć od 11.000 dinara. U njegovim godinama, još posle dve operacije, kičme i žuči, zaposlenju se više i ne nada.

- Uplatio sam 3.000 za kaznu, nisam mogao sve. Valjda, tako su mi rekli, sada opet teče rok, pa neću u zatvor. Hoću i struju da platim, ali odakle? Ne smem više da pozajmljujem, od sestre sam prošle godine uzeo 100 evra, sramota me, još nisam vratio. Ponudio sam EPS-u da se prebijemo, da preuzmu ono što mi je „Želvoz“ dužan, što je duplo više od duga za struju. Imam pravosnažnu presudu, ako ja ne mogu da izvučem novac, možda oni mogu, ali neće - jada se Miroslav.

U EPS-u kažu da to nije opcija, nikakva prebijanja te vrste ne rade. Kažu i da je trebalo da iskoristi mogućnost reprograma onda kada je to nuđeno svim potrošačima pa i njemu.

- Hteo sam, ali minimalna rata, kako su sračunali, bila je oko 6.000 dinara. Više od pola moje socijalne pomoći. Rekli su: ne može - priča Miroslav, dok stiska presudu u kojoj stoji da je „Želvoz“ obavezan da mu s kamatom isplati zarade za četiri godine.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/585154/SUDBINE-Teraju-ga-zbog-duga-od-5000-dinara-u-zatvor-a-njemu-bivsa-firma-duguje-300000-dinara
« Poslednja izmena: 24. Avg 2015, 13:29:22 od izgrednik »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP x64
Browser
Mozilla Firefox 40.0
mob
Palm 
Сигурно је да постоји сиротиња која нема од чега да плати, али је то мањина међу неуредним платишама.Ти људи углавном немају од чега да живе и сигурно се не налазе међу дежурним интернет-букачима.

У Београду на 1 становника долази 1 предмет извршења а у најсиромашнијим општинама у Србији 1 предмет извршења долази на 5, 6 или чак 10 становника.Слична ситуација је и са другим већим градовима у Србији.

Јасно је да богатије средине имају више неуредних платиша, а тешко је то објаснити сиромаштвом.Да је сиромаштво узрок сиромашније средине би имале далеко више извршења у односу на Београд(у односу на број становника).Становници сиромашнијих општина уредније плаћају своје дугове од становника Београда и других богатијих локалних самоуправа, и зато има мање извршења у овим општинама.

Реч је о дрскости и безобразлуку у преко 90% случајева а не о сиромаштву.За такве постоје приватни извршитељи који ће наплатити све то са каматом.




IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 38.0.5
jes vala, doklegod imaš stan i živu rodbinu nisi siromašan. ima odakle da se naplati. kako si ti mudar.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
Izvršitelj „otimao“ predmete

Izvršitelju Ivanu Steviću je odlukom disciplinske komisije Ministarstva pravde zabranjen rad jer je na prevaru preuzeo 1.130 predmeta za izvršenje od jednog poverioca i za to naplatio avans od 45.000 evra.
Nema tolerancije za nepravilnosti: Sudski izvršitelj na zadatku


Nema tolerancije za nepravilnosti: Sudski izvršitelj na zadatku

Stević je, prema saznanjima „Blica“, prekršio zakon u pokušaju da ostvari dobru zaradu. Naime, od 26. decembra 2014. važi odredba po kojoj raspodela predmeta izvršenja ide preko Komore za izvršitelje kako bi ona bila ravnopravna, što do tada nije bio slučaj i zbog čega su se mnogi izvršitelji žalili.

Njega je angažovala privatna firma „Metroparking“ iz Beograda. Preuzeo je od njih 1.130 predmeta mimo odluke Komore i za to naplatio avans od 45.000 evra.

Iako je na prijemnom štambilju „ortačkog društva Izvršitelji“ stajao datum 25. decembar, dan pre stupanja na snagu novih pravila, disciplinska komisija je utvrdila da je on lažan. Naime, uz predloge izvršenja na adrese dužnika istovremeno su dostavljene i opomene pred utuženje.

Ispostavilo se, a to je potvrđeno i na osnovu kopije prijemnog lista pošte, da su i rešenja i opomene poslate u januaru i februaru ove godine, a ne 25. decembra 2014. Na ovaj način, Stević je, kako je zaključila komisija, prekoračio ovlašćenja koja su mu data zakonom i oštetio druge izvršitelje.

Prema saznanjima „Blica“, rezrešenjem Stevića slučaj nije završen. Istraga će ići dalje i time će se baviti tužilaštvo.

Kazne zbog nepravilnosti
Još dvojici izvršitelja su izrečene novčane kazne zbog niza nepravilnosti. Izvršitelj iz Vranja Žikica Trajković platio je 500.000 dinara, a Ivan Mladenović 300.000 dinara. Izvršitelju Marku Marjanoviću iz Novog Sada zabranjen je rad tri meseca. On je, kako je utvrđeno, skoro godinu i po dana istovremeno radio kao izvršitelj i kao pravni savetnik u Agenciji za privatizaciju, što je bilo protivzakonito.

Disciplinska komisija kaznila je još četiri izvršitelja. Dragan Dragović iz Novog Sada kažnjen je sa 50.000 dinara, i to zbog navoda u izveštaju koji je sam napisao. Dragović je, naime, imao verbalni, a umalo i fizički obračun s jednim od dužnika.

Njihov sukob je počeo prvo preko telefona, da bi se nakon toga dužnik pojavio u njegovoj kancelariji. A kako je tekao dalji tok događaja, doslovce je opisano u obrazloženju disciplinske mere Ministarstva pravde: „U jednom momentu izvršitelj je, kako navodi u svom izjašnjenju, preleteo preko stola s namerom da ga zaista zgazi i da ga ko najveću tranju izbaci s noge na nogu napolje, međutim, dužnik videvši njegovu reakciju u momentu se povukao i počeo pristojno da mu se obraća, što je bilo od uticaja da se ovaj trenutno sabere i odustane od namere“.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.101
mob
Samsung 111111
Koje smeske..a sta se desava kada je drzava duzna nekom.Jel i u tom smeru deluj izvrsitelji ili ne ?
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 41.0
Stara dugovanja izvršiteljima!

U novembru pred poslanicima izmene zakona o izvršenju i obezbeđenju. Dva miliona nenaplaćenih presuda, 80 odsto dugovi za komunalije

SRBIJA prednjači u Evropi po broju nerešenih izvršnih predmeta - ima ih oko dva miliona! Uskoro će sve njih, kako saznajemo, preuzeti izvršitelji.

U pitanju su odavno presuđeni sporovi za koje je doneto rešenje o izvršenju, ali već godinama građani i firme ne mogu da naplate potraživanja. Prosečni izvršni postupak traje 650 dana, odnosno više od dve godine!

U novembru će se prvo pred Vladom, a zatim i pred poslanicima, naći izmene Zakona o izvršenju i obezbeđenju, posle čega će postupci, tvrdi ministar pravde Nikola Selaković, biti četiri do pet puta brži.

- Novim zakonom biće omogućeno da stari izvršni predmeti, od kojih je 80 odsto komunalnih, budu dodeljenji u rad izvršiteljima. Tačnije, poverioci će moći da se izjasne da li žele da sud završi postupak ili da se predmet ustupi izvršitelju. Izvršitelji su u prethodne tri godine pokazali da mogu efikasno i u znatno kraćem roku da reše te predmete, a i komunalna preduzeća su pokazala zainteresovanost za ovakvo rešenje - kaže Nela Kuburović, pomoćnik ministra pravde.

Krivac" za ovako veliki broj neizvršenih predmeta je dugogodišnja neažurnost suda, koji sa postojećim kapacitetima i tehničkom opremljenošću nije mogao da savlada veliki broj predmeta. Kako objašnjava Svetlana Manić, portparol Komore izvršitelja, izvršitelji, koji će se ubuduće zvati javni, su kvalifikovaniji i opremljeniji. Oni funkcionišu kao preduzetnici - mogu da zaposle onoliko ljudi koliko im je potrebno da bi savladali pristigle predmete, imaju dovoljno kompjutera, štampača, automobila za teren, dostavnu službu - sve bez čega ne bi bili operativni. Sud za to nema novca.

- Jedna od najvećih primedaba na postojeći Zakon je nedovoljna zaštita dužnika. Izmenama ZIO uvodi se žalba i prigovor, odnosno dvostepeni i trostepeni postupak - kaže Manić.

Nacrtom je predviđeno i da izvršitelji ubuduće budu nadležni za sprovođenje svih izvršenja, izuzev onih u porodičnim sporovima i vraćanju zaposlenog na rad, koje ostaje u nadležnosti suda. Sudovi će odlučivati samo o predlogu za izvršenje, kao i o pravnim lekovima.

- Osnovni i privredni sudovi biće znatno rasterećeni, s obzirom na to da sprovođenje izvršenja podrazumeva veće angažovanje suda i traje znatno duže nego samo odlučivanje o predlogu za izvršenje - kaže Kuburović.

Dakle, u novim predmetima koje poverioci budu podnosili sudu posle donošenja ZIO, poverilac će rešenje o izvršenju dobijati od suda, a sprovodiće ga javni izvršitelj.

- Što se tiče starih predmeta, poverilac ima rok od 60 dana da se izjasni da li postupak sprovodi sud ili izvršitelj. Ako se ne izjasni, sud obustavlja postupak - kaže Manić.

Kod komunalnih predmeta poverilac će se takođe izjašnjavati da li želi da ih izvrši sud ili izvršitelj, ali neće moći sam da bira javnog izvršitelja, već će se obraćati Komori koja će ravnomerno raspoređivati predmete.

Ovaj nacrt je rezultat usaglašenih stavova različitih zainteresovanih strana koje su učestvovali u javnoj raspravi od aprila, i predstavlja novu praksu Ministarstva pravde u izradi zakonskih akata - kaže Kuburović.

Citat
MANjE TAKSE
DO sada se čulo mnogo primedaba na visoke troškove, pa će se zato menjati i Zakon o sudskim taksama i naknadama izvršiteljima. Sudske takse za izvršenje biće smanjene za 30 odsto, a smanjiće se i takse koje poverilac plaća izvršiteljima.

Izvor http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:574112-Stara-dugovanja-izvrsiteljima
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
UZELI mu CELU PENZIJU Zbog 2.300 dinara traže mu 300.000!


Penzioneru iz Novog Sada E.B.(66) izvršitelji su oduzeli celu penziju, tako da je trenutno ostao bez dinara!

Zbog neizmirenog duga za komunalije za četiri meseca od oko 2.300 dinara, njemu izvršitelji traže da plati neverovatnih 40.000 dinara svaka četiri meseca a on procenjuje da bi, ukoliko bi nekim čudom uspeo da skupi novac, platio ukupno neverovatnih 300.000 dinara.

- Imam penziju od 14.000 dinara, a moj mesečni račun za komunalno-stambene usluge je oko 500. Kada mi je stigao prvi izveštaj od izvršitelja ja ni ne znam koliki je bio moj dug jer oni sve obračunavaju kumulativno za 4 meseca, i vidi se samo ukupno dugovanje, koje se takođe odnosi na različite periode, čak i godine, a račune ispostavljaju različiti izvršitelji. Do sada sam platio oko 100.000 dinara a verujem da dugujem bar još 200.000 koje nikad neću moći da isplatim jer mi je od novembra prošle godine potpuno blokiran račun u banci i ne mogu da podignem ni dinar od penzije - kaže on i dodaje:

- Pre nego što su mi izvršitelji blokirali primanja, sam vreme sam isplaćivao dve trećine penzije - oko 9.000 na ime duga, a da pri tome nisam dobijao nikakvu priznanicu. Pošto ne mogu da podignem ni dinar od penzije ne mogu sada da plaćam račune za vodu, struju... Za 4 meseca oni će mi ispostaviti novi račun od 40.000 a ja više ne znam šta da radim, jer mi je i struja isključena od avgusta prošle godine.

Prema njegovim rečima, kontaktirao je banku, međutim tamo kažu da su nemoćni dok mu izvršitelji ne odblokiraju račun. Advokat Sava Anđelković kaže za naš list da u svakom slučaju nije moguće oduzeti sva sredstva dužniku već samo određeni procenat.

- Ne možete nekom da oduzmete šporet ili krevet, tako ni ceo iznos penzije kao da ne postoje takve zabrane. Izvršni organi su dužni da izvrše obračun i samo uzmu procenat - odnosno dve trećine primanja, a preostalu trećinu ostave za život, jer to zakon tako propisuje - tvrdi on.

Sa navedenim se slaže i advokat Miloš Radulac, koji za “Alo!” ističe da po zakonu ne možete oduzeti nekom više od dve trećine primanja, ili polovinu kada se radi o minimalnoj penziji.

- Takođe, treba uzeti u obzir da blokada računa može da nastupi i iz razloga kao što su administrativna zabrana ili aktiviranje menice.

Izvršiteljku, za koju E.B. tvrdi da je odgovorna za blokadu računa, do zatvaranja ovog broja nismo uspeli da dobijemo.

Inicijativa protiv izvršitelja

Igor Jakšić predsednik pokreta “Narodna jaka Srbija” kaže za naš list da su oni pokrenuli inicijativu i predali zahtev u Skupštinu za ukidanje privatnih izvršitelja. Inicijativa za sada uživa podršku od oko 20.000 ljudi, jer su, kako navodi, određene radnje izvršitelja neustavne.

 Građani privatne izvršitelje doživljavaju kao “uterivače dugova”, koji naplatu duga mogu vršiti i na pokretnoj i na nepokretnoj imovini dužnika ali i na imovini trećih lica ako se zadese u posedu istih, što je protivno Ustavu. Prema Zakonu o izvršenju i obezbeđenju, koji reguliše rad i postupanje izvršitelja, privatni izvršitelji su preduzetnici i pritom im je poverena sudska vlast, dok u skladu sa ustavom sudska vlast pripada samo sudovima. Ali im je takođe omogućeno, protivno Zakonu o Policiji, da kao Privatni preduzetnici traže i dobiju asistenciju policije u izvršenju naplate. Po svojim tarifama privatni izvršitelji uvećavaju osnovni dug i do deset puta i basnoslovno se bogate na teret građana, znam jer nam se svakodnevno javljaju ljudi koji smatraju da su oštećeni. Upravo, to je i slučaj penzionera E.B. koji ne zna kako da se izbori sa njima. Svi građani koji žele da se pridruže inicijativi mogu se javiti na mail jakasrbija.info@gmail.com - kaže Jakšić.



Kako nas deru izvršitelji

Radi naplate duga za četiri meseca za komunalije E.B. od ukupno 18.881 dinara nastali su troškovi postupka izvršenje od 29.220 dinara koje čine sledeće stavke:

Sastavljanje predloga 6.000

Vođenje predmeta 3.600

Dostava pismena poveriocu i dužniku 1.080

Podaci o penziji 1.800 Podaci iz MUP-a 1.800

Provera imovine 1.800

Podaci o motornom vozilu 1.800

Posao van kancelarije 2.880

Sastavljanje Zaključka (2015. god) 1.440

Sastavljanje Zaključka (2016. god) 1.800

Dostavljanje priloženog Zaključka 2.520

Nagrada za izvršitelja 2.700
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
pola piju pola aleku daju

legalizovani reketasi mafije
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
bas to mamicu im jarecu.
umrezeno isisavanje para od populusa.
a ovi ih redovno izglasaju na izborima.
totalno ludilo.. Smile
IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 [Sve]
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.