Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ova planeta je srecno mesto, zar ne? <3 ~ Na robiju jer je silovana  (Pročitano 6136 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung Galaxy IIs
Citat
uopste nema nikakve veze da li je osoba muzkog ili zenskog pola.. poenta je nedostatak prava i sloboda, u 21 veku i kanjon koji se stvorio izmedju serijata i "demokratije" uslovno receno demokratske krajnosti.. sada vec sve umerene demokratske snage, da nekazem "moderati modernog drustva" uvidjaju do koje mere je to otislo.. i zato ne treba da se prica i niti uporedjuje sa bilo cim.. to sto se desava u ovoj i slicnim zemljama je prosto pogresno, iz ugla covecnosti je pogresno. O humanosti da ne govorim.

A sto tebe (i tvoje koleginice  Smile ) pogadja nesto sto se desava u nekoj pripizdini 20.000km daleko od tebe, gde zive ljudi potpuno drugacijeg mentaliteta, verovanja, obicaja i civilizacijskih vrednosti, za koje si ti ludak, manijak i treba te obesiti o banderu, isto kao sto ti mislis za njih?  Smile

Narocito imajuci u vidu da po velikom briju pitanja/problema koje muce Srbiju imas odnos - "Sta to mene briga"  Smile


Objasni nam kako kamenovanje zena, silovanje, prisilna udaja i kasapljenje zenskih genitalija moze biti
"obicaj i civilizacijska vrednost" ?
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
@IPMJ
Pa objasnjeno je zasto u tom istom postu koji si citirao, zato sto je to nepravda prema jednom ljudskom bicu, nebitno kog je pola.

To su zakoni koje je sastavljala muska ruka koja tezi da vlada i dominira i bude postovana bez obzira na to kako postupa. Jedan covek ne moze biti iznad drugog, osim ako to nije necim zasluzio. Rodjenjem su svi ljudi isti, ako izuzmes titule i konformitet.

Ako serijat kaze da je muz duzan da svoju zenu vaspitava batinama i da sme da je ubije, bez da za to odgovara, ako mu je ona neposlusna, jel ja treba da kazem : okej, to je takva zemlja, oni tako zele, njima je okej, ne bune se, pa koji qrac bi se ja uopste tangirala.. jel tako  Smile  E pa nije tako.. jer cak i da oni na to pristaju zato sto tako zele i vole, postoji nesto sto se zove zloupotreba zakona.

Kada zloupotrebis zakon u nekoj zapadnoj zemlji, ti utajis porez, nadjes neku rupu pa napravis olaksice za kredit, prodjes nekaznjeno za pljacku i slicno.. kad zloupotrebis serijat, imas situaciju da tvoju zenu kaznjavaju silovanjem pre kamenovanja zato sto je odlucila da se pozali nekome da je silovana, tacnije usudila se da ne pozeli da primi neciji uzviseni qrac.

U serijatu zena ne sme da vozi ni bicikl. Sta treba jos reci.. sem da je to izopacenost i izopstenost iz vremena i prostora. To nisu "kulturoloske razlike", to je sprovodjenje najgoreg moguceg nacina zlostavljanja jednog pola, sakrivanjem iza "zakona" koji te stiti.

Citat
Narocito imajuci u vidu da po velikom briju pitanja/problema koje muce Srbiju imas odnos - "Sta to mene briga"

ja to vidim ovako - to sto muci tamo neku NJU, ne moze da prismrdi onome sto muci mene, tacnije obrnuto, jer je tamo neka ONA uvek u milion puta goroj situaciji. Jer nikada nece osetiti sta znaci sloboda kretanja, govora i sloboda coveka uopste. Mozda ce neka osetiti, mozda su one u stvari srecne zene kojima sve to odgovara.. ali kada podvuces liniju, tu ih ne stiti zakon. A ako ne mozes da se oslonis na svoje PRAVO i na svoju zemlju onda kada ona treba da te zastiti od nepravde, onda nije uopste vazno sta svaka od njih misli u nekom momentu svog zivota. Pogresno je iz korena, a nadgradnja je nesto drugo. Nadgradnju zivis kao deo svakodnevice i to ti je zivot. Drugo nema, to ti je sto ti je. I onda celog zivota pazis, patis i glumis, da ne bi dosla u situaciju da padnes u ruke zakonu, koji ne zeli ni da te slusa ako si neduzna, jer ti kao zena nemas pravo ni da svedocis o tome sta se desilo. I onda zavrsis u zatvoru jer si silovana. I hajde sada ti mene ubedi da je zenama u serijatu dobro i da one nemaju problem sa tim sto niko ne stoji iza njih.  Smile

sejm old stori..
« Poslednja izmena: 20. Dec 2011, 23:34:17 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Samsung XYZ1004
Citat
Pa objasnjeno je zasto u tom istom postu koji si citirao, zato sto je to nepravda prema jednom ljudskom bicu, nebitno kog je pola.

Ja nisam ni reko da nije nepravda, ali da li mozes da zamislis koliko se manjih, istih ili vecih nepravdi dogodilo na ovom svetu dok sam ja kucao ovaj post?
Zamisli kad bi svaku nepravdu koja se dogodila u nekoj pickimaterini isterivao i slao bombe (ili imas neki drugi predlog kako da se te civilizacijske i kulturne razlike prevazidju....mislim, jel mozes da zamislis da neko ko je islamom trovan od malih nogu dijalogom i razgovorom resi da treba da prestane da se ponasa kako se ponasa) u kombinaciji sa gomilom mrtvih ljudi, da ih isprave  Smile

Citat
To su zakoni koje je sastavljala muska ruka koja tezi da vlada i dominira i bude postovana bez obzira na to kako postupa. Jedan covek ne moze biti iznad drugog, osim ako to nije necim zasluzio. Rodjenjem su svi ljudi isti, ako izuzmes titule i konformitet.

Ovo se ne postuje ni u zapadnim civilizovanim zemljama, a kamoli u Avganistanu.
Podji prvo od toga sto u rodjenoj zemlji imas ugovor po kome Amerikanac moze da te pregazi tenkom i da za to nikome nikad ne odgovara! Pazi, zvanican ugovor!...po kome je neko daleko iznad tebe (i mene), a da to nicime nije zasluzio! Dakle, zakonski je dozvoljeno da jedan covek moze da bude iznad drugog!
To je jedan primer....da krenem sa KiM pa da redjam jos primera, kako je nekome nesto dozovljeno, a to isto nije drugome dozvoljeno, ili da pisem o opstem ponasanju USA i zapadne Evrope po svetu?
I generalno gledano uopste...da li stvarno mislis da toga "Jedan covek ne moze biti iznad drugog, ako to nije necim zasluzio" nema u zapadnim zemljama i naravno Srbiji?

A vrlo je zanimljivo da je to, eto, lep primer kako vas nema da to na isti nacin i sa istim zarom osudite u rodjenoj zemlji, vec se, sta vise, pojavite sa zajedljivim i  ironicnim stavom prema onima koji to urade i krene sa onim cuvenim "patriJote i sl"
Zasto? Jer nisu u pitanju zene?  Smile

Ok, realno govoreci, ovo gore se ponajmanje odnosi na tebe licno, vise na tvoje forumske koleginice  Smile

Citat
Ako serijat kaze da je muz duzan da svoju zenu vaspitava batinama i da sme da je ubije, bez da za to odgovara, ako mu je ona neposlusna, jel ja treba da kazem : okej, to je takva zemlja, oni tako zele, njima je okej, ne bune se, pa koji qrac bi se ja uopste tangirala.. jel tako

Tako je

Citat
E pa nije tako.. jer cak i da oni na to pristaju zato sto tako zele i vole, postoji nesto sto se zove zloupotreba zakona.

Jel ti to ozbiljno?  Smile

Citat
Kada zloupotrebis zakon u nekoj zapadnoj zemlji, ti utajis porez, nadjes neku rupu pa napravis olaksice za kredit, prodjes nekaznjeno za pljacku i slicno.. kad zloupotrebis serijat, imas situaciju da tvoju zenu kaznjavaju silovanjem pre kamenovanja zato sto je odlucila da se pozali nekome da je silovana, tacnije usudila se da ne pozeli da primi neciji uzviseni qrac.

Dala si odlican odgovor na to .... Ako serijat kaze da je muz duzan da svoju zenu vaspitava batinama i da sme da je ubije, bez da za to odgovara, ako mu je ona neposlusna, jel ja treba da kazem : okej, to je takva zemlja, oni tako zele, njima je okej, ne bune se, pa koji qrac bi se ja uopste tangirala

Posto si ti bila kulturiska i fina, ja cu to reci sazeto - Jebe mi se, sta se desava u Avganistanu i svim ostalim nebuloznim i od Boga zaboravljenih zemljama!
Njihova drzava, njihova pravila, njihovi zivoti...ko sam ja (ili ti) da ih ucimo kako da zive? Kad si i od koga si, konkretno, dobila to pravo....ili KO je i kada je dobio to pravo?

Citat
U serijatu zena ne sme da vozi ni bicikl. Sta treba jos reci.. sem da je to izopacenost i izopstenost iz vremena i prostora. To nisu "kulturoloske razlike", to je sprovodjenje najgoreg moguceg nacina zlostavljanja jednog pola, sakrivanjem iza "zakona" koji te stiti.

To su civilizacijske raziike! Zato sto je to njima normalno, kao sto je tebi normalno da obuces dekolte, minjak, napijes se u diskoteci i vatas sa momcima (ne tebi licno, nego uopsteno govoreci)! Zato sto, iako nisu svi isti (ima manje ili vise umerenih), svi smatraju zenu za nize bice i tesko da ces ijednog smatrati za normalnog i civilizovanog!

Pa sa tim u vezi imam sledece pitanje - Zbog cega mislis da su tvoje civilizacijske vrednosti iznad njihovih?
Cime meris kvalitet i superiornost tvojih vrednosti u odnosu na njihove?

Na svetu ima 2 milijarde muslimana, kojima je ovo ili OK ili osudjuju, ali mnogo vise osudjuju i smatraju monstrouznim, ono sto radi ona pijana devojka u diskoteci od gore.
Na svetu ima 1.5 milijardi Kineza koji smatraju da je OK drati zivotinje na zivo,ziveti u djubretu i ubijati visak beba! (za dodatne informacije obrati se @hkj i @taxtex-u  Smile )
Na svetu imas oko 1 milijarde ljudi koji dele tvoje (a i moje ...ovo moram da podvucem, da ne pomislis da sam taliban  Smile ) civilizacijske vrednosti (USA i EU  Smile )

E sad.....ko je u pravu? Cije su civilizacijske vrednosti prave vrednosti i kako se to meri?


Ako to meris zakonima prirode, onda su njihove superiorinije, zato sto cemo mi da nestanemo (pogledaj prirodni prirastaj svake Evropske zemlje i sve ce ti biti jasno), a oni se razmnozavaju i nije im dobrobit njihove guzice najvaznija stvar na svetu....pa ako sledis zakone prirode - opstaju najjaci i najprilagodljiviji, oni ce opstati, a mi se pridruziti dinosaurusima, koji su mozda, takodje, imali fine, humane i uljudne civilizacijske vrednosti, ali sta im to sad vredi kad ih vise nema  Smile

Citat
ja to vidim ovako - to sto muci tamo neku NJU, ne moze da prismrdi onome sto muci mene, tacnije obrnuto, jer je tamo neka ONA uvek u milion puta goroj situaciji. Jer nikada nece osetiti sta znaci sloboda kretanja, govora i sloboda coveka uopste. Mozda ce neka osetiti, mozda su one u stvari srecne zene kojima sve to odgovara.. ali kada podvuces liniju, tu ih ne stiti zakon. A ako ne mozes da se oslonis na svoje PRAVO i na svoju zemlju onda kada ona treba da te zastiti od nepravde, onda nije uopste vazno sta svaka od njih misli u nekom momentu svog zivota. Pogresno je iz korena, a nadgradnja je nesto drugo. Nadgradnju zivis kao deo svakodnevice i to ti je zivot. Drugo nema, to ti je sto ti je. I onda celog zivota pazis, patis i glumis, da ne bi dosla u situaciju da padnes u ruke zakonu, koji ne zeli ni da te slusa ako si neduzna, jer ti kao zena nemas pravo ni da svedocis o tome sta se desilo. I onda zavrsis u zatvoru jer si silovana. I hajde sada ti mene ubedi da je zenama u serijatu dobro i da one nemaju problem sa tim sto niko ne stoji iza njih.

Opet, gde sam ja reko da je zenama u serijatu dobro?
Iz moje perspektive nijednoj nije dobro! Iz njihove perspektive, mozda je nekom delu njih i dobro (siri noge, cuva decu, seta sator na glavi....pa gledala si ove nase sprkinje koje su presle u islamsku veru i pricale kako je njima lepo da se pokrivaju i imaju ulogu kakvu imaju u islamskoom svetu...verovatno ima i gomila njih po tim muslimaskim pripizdinama kojima je sasvim OK zivot kakav zive)

Ali opet ne kontam, kako moze da te vise pogadja nesto sto se desava u islamskoj pripizdini u odnosu na ono sto se desava u tvojoj zemlji?  Smile
I kako za nesto sto se desava u nasoj zemlji (ne tebi licno), mozes da imas stav "bas me briga", a za nesto sto se dasava u avganistanu napises ovoliki post?  Smile

---------------------------------------------

@Stanislave

Budali tvojih razmera je nemoguce objasniti i Pitagorinu teoremu, a kamoli nesto ozbiljnije. Zato se ja necu upustati u tako besmislen posao

Hvala na razumevanju







IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
mob
HTC One
Kakav suplji post.  Smile

Citat
E sad.....ko je u pravu? Cije su civilizacijske vrednosti prave vrednosti i kako se to meri?

Covek je merilo stvari, te se prave civilizacijske vrednosti mogu jedino meriti u odnosu na stepen slobode koju covek poseduje. To je toliko zdravorazumski i samorazumljivo da dalje pojasnjavanje nije potrebno.

Citat
Ako to meris zakonima prirode

Zakon prirode je za zivotinje... ljudi imaju svest...

A opet, po prirodnom zakonu svi su jednaki a sudije nema... pa bi po takvom zakonu on silovao zenu ali bi ona mogla da mu razbije lobanju macolom i da ne odgovara... osim ako neko ne ubije nju... Hobs, prirodno stanje, rat sviju protih svih, Homo homini lupus/covek je coveku vuk... naravoucenije - glupo je pozivati se na prirodni zakon, a cak ne doprinosi tvojoj tezi.

Citat
Ali opet ne kontam, kako moze da te vise pogadja nesto sto se desava u islamskoj pripizdini u odnosu na ono sto se desava u tvojoj zemlji?

Zato sto je svaka osoba prvo covek a tek onda ono sto je po nacionalnosti, veroispovesti, itd...  Smile Paje normalno da te pogadja sudbina drugog ljudskog bica koje nema kontrolu nad svojim zivotom.

Nije uopste za poredjenje stanje neke zene u Srbiji i ove u Avganistanu. Ova u Srbiju ima slobodu izbora, a cak ako i naleti na nekog majmuna koji bi je tukao, moze da prijavi ("efikasnoj" policiji), moze da se skloni kod svojih, kod prijatelja, promeni grad i nadje posao, ode u sigurnu kucu... i niko je nece uhvatiti i isporuciti poremecenim zenomrzcima koji ce je kazniti zato sto je muz zlostavlja...

Hriscanstvo, judaizam i islam imaju odnos prema zenama kao da su stihoklepci istih bili veliki "proroci" sa malim kitama, osobe pune kompleksa, nesposobni da zadovolje zenu i nesigurni u svoje kvalitet ne bi li je zadrzali... verovatno ruzni i debeli  Smile ... pa su uneli ove odrednice kao sigurnosni pojas za zivot... mozda sam ja jedna nula koja ne zasluzuje ni kozu da cuva a kamoli da ima zenu... ali sada sam smislio da bog porucuje da mogu da je kupim, ne sme da gleda drugog, mogu da je lesim, ubijem, silujem... i ne moram da razmisljam o tome kako sam nesposoban.  Smile

Srecom pa je hriscanstvo prevazislo taj problem u najvecoj meri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
@IPMJ

Mi se u sustini slazemo, samo ti ne razumes zasto konkretno ja reagujem na nesto sto se desava tako daleko i toliko nema nikakvog uticaja na nase zivote. Ja sam odavno na forumu rekla da sam vezano za dosta svetskih pa i lokalnih pitanja - Kalimero. Pogadja me nepravda i uopste nema veze da li je u pitanju zena ili muskarac ili moja zemlja ili tudja. Pa tako kad je recimo bila tema o cunamiju u Japanu i kad su se gradjani prijavljivali da dobrovoljno remontuju nuklearke, meni je to predstavljalo mozda najtezi momenat ove godine, jer te stvari uticu na mene, prosto.
Tako i ovo oko serijata.. mozda sam nekad i ranije pisala na ovakvim temama, mozda i nisam, ne secam se, ali sada konkretno sam napisla toliko dug post zato sto mi je takav momenat bio da pricam o tome.. prosto ne mora svaka tema na forumu u poslednje vreme da se svede na deset nezanimljivih neargumentovanih komentara.. svi se vec poznajemo, svi vec znamo kakvg je stava onaj drugi, svi ostavljamo cinicne komentare, smajlije i slicice.. nek bude malo i polemike nekad  Smile
A zasto uglavnom ne reagujem na desavanja u svojoj zemlji.. ili imam stav "bas me briga", je posledica toga sto sam nezadovoljna zivotom u ovoj zemlji i sto se precesto desavaju "OMG momenti" na koje oguglas vremenom, naravne nikad ne mozes da oguglas skroz.. taman kad pomislis da ne moze gore i bizarnije, desi se neko novo sranje.

Citat
To su civilizacijske raziike! Zato sto je to njima normalno, kao sto je tebi normalno da obuces dekolte, minjak, napijes se u diskoteci i vatas sa momcima (ne tebi licno, nego uopsteno govoreci)! Zato sto, iako nisu svi isti (ima manje ili vise umerenih), svi smatraju zenu za nize bice i tesko da ces ijednog smatrati za normalnog i civilizovanog!

Pa sa tim u vezi imam sledece pitanje - Zbog cega mislis da su tvoje civilizacijske vrednosti iznad njihovih?
Cime meris kvalitet i superiornost tvojih vrednosti u odnosu na njihove?

Ti nazivas razliku u sprovodjenju zakona civilizacijskom vrednoscu, a ja ne mogu sa tim da se slozim. Kod Maja ili Inka, ne znam sad nisam toliko pametna  Smile je najveca sreca pojedinca bila kad ga zrtvuju tako sto mu prerezu vratnu zilu pred hiljadu ljudi da nahrane nekog boga sa totema da im podari plodnu godinu.. ok taj "srecnik" nije znao za bolje. Civilizacija je bila na nekom nivou razvitka i nije se preterano razlikovala od ostalih civilizacija, kad kazem "preterano" mislim da nije postojao kanjon izmedju razvoja i napretka, kao sto je slucaj danas. E sad podjimo od pretpostavke da je to njihov nacin zivota koji njima svima odgovara, oni su tako naucili, i uzvaju u svojim zivotima, i svi mi uslovno receno zapadnjaci da jedemo govna i da gledamo svoja posla, njima je super. Ok, ako tako gledas i svi se slazemo.. ali civilizacija je donela sa sobom jednu zajednicku tekovinu koja vazi za sve zemlje na planeti, to je vladavina prava. Vladavina prava kaze da je ljudsko pravo neotudjivo. I sad imamo drzavu, jednu, dve, dvadeset i dve, koje primenjuju neki zakon gde je ljudsko pravo svedeno samo na jedan pol, a drugi pol je kompletno diskriminisan. A u pitanju je drzava, a ne plemenski savez, ne skup ljudozdera iz brazilske prasume, mada to je taj nivo, ali oni zive u drzavnom uredjenju u 21. veku.

Jel si pravna drzava? Daj pravo njenim gradjanima na slobodu. A oni ako su tradicionalisti, oni ce se ponasati i delati po tradiciji bez obzira na zakon. Samo zastiti ljudsko bice od zloupotrebe.

Evo stize "demokratija" u muslimanske zemlje.. mnoge. Sta mislis, da li ce njihovi gradjani nastaviti da zive po starim pravilima iz starih "zakona"? Sta mislis, koliko ce zena zeleti da se obrazuje? Koliko ce se njih razvesti? Koliko njih ce prijaviti muzeve i familiju za zlostavljanje? Koliko ljudi uopste ce zeleti da pristupa neogranicenom internet sadrzaju? .. i slicno.. sigurna sam jako mnogo njih. I za zadrte idiote koji su iz strahova i komplekasa se drzali serijata kao pijani za plot, to ce predstavljati kao sto i predstavlja, dolazak "sotone".

Citat
Ovo se ne postuje ni u zapadnim civilizovanim zemljama, a kamoli u Avganistanu.
Podji prvo od toga sto u rodjenoj zemlji imas ugovor po kome Amerikanac moze da te pregazi tenkom i da za to nikome nikad ne odgovara! Pazi, zvanican ugovor!...po kome je neko daleko iznad tebe (i mene), a da to nicime nije zasluzio! Dakle, zakonski je dozvoljeno da jedan covek moze da bude iznad drugog!

Ne pricamo mi o tome, nego o pravu na jednakost. Kad se rodis ti i rodim se ja, i stave nas jedno pored drugog, zasto se unapred zna da si ti predodredjen da vodis, a ja da budem vodjena? Zasto ti smes da se skolujes, a ja ne smem? Zasto ti smes da imas 4 zene, a ja ne smem ni da budem sa drugim muskarcem u istoj prostoriji bez pratnje rodjaka? Zasto ti smes mene da silujes i da prodjes nekaznjeno, a ja ne smem da te prijavim? Dve bebe, dve potpuno razlicite slobode.

Citat
Posto si ti bila kulturiska i fina, ja cu to reci sazeto - Jebe mi se, sta se desava u Avganistanu i svim ostalim nebuloznim i od Boga zaboravljenih zemljama!
Njihova drzava, njihova pravila, njihovi zivoti...ko sam ja (ili ti) da ih ucimo kako da zive? Kad si i od koga si, konkretno, dobila to pravo....ili KO je i kada je dobio to pravo?

Okej, tebe boli uvo sta se tamo desava, mene takodje u neku ruku, jer nisam tamo. Ali to me ne sprecava da imam misljenje.. pa nisam ni izvan planete, pa me opet zanima sta se desava u Univerzumu.. imam svoje misljenje i diskutujem na tu temu sa prijateljima i porodicom. Ne ucim ja nikoga kako da zivi.. meni je krivo zato sto se iz oholosti, bahatosti i strahova zloupotrebljavaju ljudski zivotu bilo gde na svetu. A serijat je sistematska zloupotreba zenskog pola i dominacija muskaraca, a svemu je koren ono iskonsko, musko-zenski odnos. Dakle "zakon" koji datira iz vremena pecinskog coveka. Ako moja zena, moje vlasnistvo se nadje sa nekim drugim muskarcem u prostotiji, autobusu, vozu, ona dolazi u iskusenje jer je gresna i prljava.

Potpuno identican sistemski proces imas i u drugim religijama. Na primer, na Svetu Goru zensko ne moze da kroci stopalom, zato jer je "prljava". Kaze drevni zakon Atosa. Nabijem ih sve zajedno na dzinovski pilon. Ako se dozvoli zenama prljavusama i gresnicama da posete sveto mesto, rusi se tajna jednog svetog mesta starog vise od hiljadu godina... zasto zena ne moze da udje u oltar crkve? zasto zena ne moze da bude svestenica? itd.. nije da bi i jedna normalna htela da se bakce sa religijom u tom svestenom smislu.. ali ajde, da spomenemo i to..

Tako da civilizacijska tekovina i vrednost.. moze da se okaci macku o rep.. ako nema civilizacijske nadgradnje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Iranka će, ipak, biti pogubljena
Izvor: Tanjug

Teheran -- Lokalni sudski zvaničnik saopštio je da će Iranka Sakineh Mohamadi Aštijani, osuđena na smrt zbog preljube, biti pogubljenja kamenovanjem ili vešanjem.

To će se ipak dogoditi iako se verovalo da je ta presuda ukinuta u julu, nakon međunarodne intervencije.

Malek Aždar Šarifi, šef pravnog odeljenja provincije istočnog Azerbejdžana, gde se Aštijani nalazi u zatvoru, kazao je da sudske vlasti još raspravljaju o tome da li da pogube Aštijani kamenovanjem ili vešanjem, javila je danas poluzvanična iranska agencija ISNA, a preneo AP.

Aštijani je osuđena 2006. godine, zbog preljube, na smrtnu kaznu kamenovanjem, a kasnije je osuđena da je bila saučesnik u ubistvu njenog supruga.

блеее92

ех те цивилизацијске тековине ... Судске власти, расправљају да ли жену треба обесити ил умлатити камењем ... дакле нису у питању јбна племена и сеоске старешине, затуцани талибани по пасивним крајевима ... већ судске власти једне ДРЖАВЕ ...
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.63
A ko kaze da je covecansto danas civilizovano?

Prirodni zakoni....niko od nas ne zivi po zakonima prirode. Posle cu nesto reci malo vise o ovome.

Ljudska priroda....Zivimo u gradovima, selima, dakle blize ili dalje od prirode. Kada nam je hladno, prostor u kom zivimo zagrejemo, nas posao od 7 do 15 je nauceno ponasanje, neprirodno. Tip koji zagleda ribi u dupe ili sise je takodje naucio to ponasanje. Rasizam, nacionalizam, religija, nasa imena i prezimena, obicaji, sve je to nauceno. Nauceni smo tome da bi u datim uslovima zivljenja mogli da opstanemo. Menjanjem uslova zivota, menjaju se i obicaji, verovanja. Stalna promena se desava i desavace se kao sto se i desavala. Naravno, ljudima kad pomenes promenu, dize im se kosa na glavi....Kasnije cu i ovo malo detaljnije opisati, takodje.

Hteo bih malo detaljnije da udjem u problem zakona, ali ovih pisanih, vestackih. Mnogo promenljivih i njihove medjusobne reakcije uticu na stvaranje pisanih zakona. Pisani zakoni se donose i opstaju ako i samo ako postoju oskudica, takodje, donose se i stvaraju tako da odrze stanje oskudice, da odrze stanje onako kakvo jeste, a ne da bi, kako mnogi misle, nesto promenili. Nekada davno, su plemenske vodje donosile zakone ali tako da uvek idu njima na ruku, odnosno da dobiju najvei deo kolaca. Danas je stvar identicna, plemenske vodje zamenjuje tzv "vladajuca klasa-elita", neki vole da kazu "krem drustva" : )) Ako ovo nekom nije jasno, neka uzme najprostiji primer: Da li je koriscenje vadzuha zakonom regulisano (u smislu koliko mozes/ne mozes dnevno da udahnes/izdahnes istog)? Koliko ja znam-nije (jos uvek ali me ne bi cudilo da privatizuju i vazduh). Dakle, oskudica namece pisane zakone. Drugi primer: Zasto bi 200, 300 ljudi medjusobno ratovalo oko vode, ako zive ispod vodopada?

Kada postoji nestasica bilo cega, covek donosi zakone! Tada na scenu stupa druzina politicara i advokata, filovana sa menadzerima.

Ako bi postojalo izobilje hrane, vode, resursa, niko ne bi mogao da nalepi cenu na to. Pisani zakoni se donose i postoje samo i uvek zbog oskudice i pospesivanja iste. Pisani zakoni se ne mogu odrzati ako bi nastupio period izobilja. Sigurno, period izobilja bi znacio i drugaciji pristup vaspitavanju dece/ljudi, drugacijem sistemu vrednosti.

Naravno, sto je veca oskudica, to su zakoni "stroziji". Zasto je zlato skupo? Zato sto ga nema u izobilju. Kada bi sutra padala kisa zlata, ljudi bi kupili zlato u kamione, a prekosutra shvatili da isto vise nema nikakvu vrednost.

Neko rece "sta se to mene tice, to se desava 10 000km od mene". To je vrlo cest, politicki naucen odgovor za stvari koje ne razumemo ili ne zelimo da razumemo. Danas je svet medjusobno povezan vise nego ikad pre. Problem radijacije vise nije nacionalni problem jedne drzave, vec interkontinentalni, globalno zagadjivanje planete je takodje problem svih nas, oruzija za msovno unistenje su takodje problem svih itd...totalno nebitno da li se to nekom svidja ili ne. Stvari stoje tako kako stoje.

Konkretno, ova tema: ovako stanje svesti, po kojem se zena kamenuje do smrti ako "prevari" muza je samo pokazatelj da je ta nacija/podneblje uslovljeno raznim faktorima za ovakve stvari. Kako je Hitler zaludeo Nemce? Tako sto je Nemacka tada bila vrlo pogodno tlo za razvoj tadasnje drustvene svesti.
Kojim to trikovima dvoje ljudi stupa u nesto sto se zove "brak"?? Ko je uopste maticar? Kako je taj tip dobio posao? Ljudi pre svega treba da nauce da vole, da znaju sta to znaci. Tada ne bi bilo potezanja lovacke puske, noza na bivseg muza/zenu, rasprave po tzv sudovima o podeli imovine, ne bi, na kraju bilo ni kamenovanja zena jer je "prevarila" muza.
« Poslednja izmena: 26. Dec 2011, 14:04:09 od 85Kristal »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
stoka
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
mob
Samsung 
Iranka će, ipak, biti pogubljena
Izvor: Tanjug

Teheran -- Lokalni sudski zvaničnik saopštio je da će Iranka Sakineh Mohamadi Aštijani, osuđena na smrt zbog preljube, biti pogubljenja kamenovanjem ili vešanjem.

To će se ipak dogoditi iako se verovalo da je ta presuda ukinuta u julu, nakon međunarodne intervencije.

Malek Aždar Šarifi, šef pravnog odeljenja provincije istočnog Azerbejdžana, gde se Aštijani nalazi u zatvoru, kazao je da sudske vlasti još raspravljaju o tome da li da pogube Aštijani kamenovanjem ili vešanjem, javila je danas poluzvanična iranska agencija ISNA, a preneo AP.

Aštijani je osuđena 2006. godine, zbog preljube, na smrtnu kaznu kamenovanjem, a kasnije je osuđena da je bila saučesnik u ubistvu njenog supruga.

блеее92

ех те цивилизацијске тековине ... Судске власти, расправљају да ли жену треба обесити ил умлатити камењем ... дакле нису у питању јбна племена и сеоске старешине, затуцани талибани по пасивним крајевима ... већ судске власти једне ДРЖАВЕ ...

Pricamo o muslimanima, pravim muslimanima, ne ljigavim, dvolicnim, za Zapad ulepsanim, doteranim, friziranim, sledbenicima religije mira. O pravim muslimanima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 481
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
A ko kaze da je covecansto danas civilizovano?

Prirodni zakoni....niko od nas ne zivi po zakonima prirode. Posle cu nesto reci malo vise o ovome.

Ljudska priroda....Zivimo u gradovima, selima, dakle blize ili dalje od prirode. Kada nam je hladno, prostor u kom zivimo zagrejemo, nas posao od 7 do 15 je nauceno ponasanje, neprirodno. Tip koji zagleda ribi u dupe ili sise je takodje naucio to ponasanje. Rasizam, nacionalizam, religija, nasa imena i prezimena, obicaji, sve je to nauceno. Nauceni smo tome da bi u datim uslovima zivljenja mogli da opstanemo. Menjanjem uslova zivota, menjaju se i obicaji, verovanja. Stalna promena se desava i desavace se kao sto se i desavala. Naravno, ljudima kad pomenes promenu, dize im se kosa na glavi....Kasnije cu i ovo malo detaljnije opisati, takodje.

Hteo bih malo detaljnije da udjem u problem zakona, ali ovih pisanih, vestackih. Mnogo promenljivih i njihove medjusobne reakcije uticu na stvaranje pisanih zakona. Pisani zakoni se donose i opstaju ako i samo ako postoju oskudica, takodje, donose se i stvaraju tako da odrze stanje oskudice, da odrze stanje onako kakvo jeste, a ne da bi, kako mnogi misle, nesto promenili. Nekada davno, su plemenske vodje donosile zakone ali tako da uvek idu njima na ruku, odnosno da dobiju najvei deo kolaca. Danas je stvar identicna, plemenske vodje zamenjuje tzv "vladajuca klasa-elita", neki vole da kazu "krem drustva" : )) Ako ovo nekom nije jasno, neka uzme najprostiji primer: Da li je koriscenje vadzuha zakonom regulisano (u smislu koliko mozes/ne mozes dnevno da udahnes/izdahnes istog)? Koliko ja znam-nije (jos uvek ali me ne bi cudilo da privatizuju i vazduh). Dakle, oskudica namece pisane zakone. Drugi primer: Zasto bi 200, 300 ljudi medjusobno ratovalo oko vode, ako zive ispod vodopada?

Kada postoji nestasica bilo cega, covek donosi zakone! Tada na scenu stupa druzina politicara i advokata, filovana sa menadzerima.

Ako bi postojalo izobilje hrane, vode, resursa, niko ne bi mogao da nalepi cenu na to. Pisani zakoni se donose i postoje samo i uvek zbog oskudice i pospesivanja iste. Pisani zakoni se ne mogu odrzati ako bi nastupio period izobilja. Sigurno, period izobilja bi znacio i drugaciji pristup vaspitavanju dece/ljudi, drugacijem sistemu vrednosti.

Naravno, sto je veca oskudica, to su zakoni "stroziji". Zasto je zlato skupo? Zato sto ga nema u izobilju. Kada bi sutra padala kisa zlata, ljudi bi kupili zlato u kamione, a prekosutra shvatili da isto vise nema nikakvu vrednost.

Neko rece "sta se to mene tice, to se desava 10 000km od mene". To je vrlo cest, politicki naucen odgovor za stvari koje ne razumemo ili ne zelimo da razumemo. Danas je svet medjusobno povezan vise nego ikad pre. Problem radijacije vise nije nacionalni problem jedne drzave, vec interkontinentalni, globalno zagadjivanje planete je takodje problem svih nas, oruzija za msovno unistenje su takodje problem svih itd...totalno nebitno da li se to nekom svidja ili ne. Stvari stoje tako kako stoje.

Konkretno, ova tema: ovako stanje svesti, po kojem se zena kamenuje do smrti ako "prevari" muza je samo pokazatelj da je ta nacija/podneblje uslovljeno raznim faktorima za ovakve stvari. Kako je Hitler zaludeo Nemce? Tako sto je Nemacka tada bila vrlo pogodno tlo za razvoj tadasnje drustvene svesti.
Kojim to trikovima dvoje ljudi stupa u nesto sto se zove "brak"?? Ko je uopste maticar? Kako je taj tip dobio posao? Ljudi pre svega treba da nauce da vole, da znaju sta to znaci. Tada ne bi bilo potezanja lovacke puske, noza na bivseg muza/zenu, rasprave po tzv sudovima o podeli imovine, ne bi, na kraju bilo ni kamenovanja zena jer je "prevarila" muza.


Potpuno se slazem s ovim. Hteo bih samo da dodam da uprkos tome shto svi misle da u zapadnom kapitalistichkom svetu zakoni sluze da bi obezbedili nekome tu famoznu ,,slobodu'' da uglavnom nije tako. Ljudi ce uvek gledati da prigrabe shto vishe za sebe na ushtrb drugih, a takvo stanje ce onda gurati kroz pravne norme i ozakonjivati i konstatno opravdavati takvo stanje raznim ideologijama. Takvo stanje je uvek bilo i sada je i uvek ce i da bude. Najveca arogancija modernog choveka je ta shto je bez pogovora ubedjen u to da je sistem u kome sada zivi najnapredniji i najslobodniji. Ako se uzme u obzir sva pravila i norme modernog zivljenja u nekoj drzavi zapadnog sveta videcete da jako malo sotaje od te slobode za individualnog choveka.

Shto se tiche ovog sluchaja nema tu mnogo shto da se doda, sherijatsko pravo je sherijatsko pravo. Bash shteta shto se da pogube ovu zenu jer ne verujem da ona predstavlja bash toliku pretnju. Ipak mislim da je to malo previshe surovo. Sa druge strane zapadni svet ima jednu divnu naviku da zabada svoje prste u ochi svakoj drzavi chiji gradjani ne rade ili ne misle onako kako zapad misli da treba. To se i sa nama desilo. Da bi nas ubedili kako su u pravu, morali su malo da nas bombarduju i u tom ratu su pobili par hiljada stanovnika Srbije sve vreme pozivajuci se na ,,pravo'' i ,,slobode''.

Posmatrano onako sa strane taj predivno razvijeni zapad uopshte nije toliko daleko od Irana
IP sačuvana
social share
If you are strong feign weakness. If weak, pretend strength. Whatever your position, conceal it from the enemy, and he will waste his armies fighting his own phantoms.

Warhammer 40k - Tactica Imperium
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.14 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.