Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:54:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otvoreno psimo tadicu i kostunici !  (Pročitano 814 puta)
27. Jul 2007, 17:07:50
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sa obzirom da u pismu koje sam vam poslao juče 27. Jula. 2007. Sa maila dobrivoje1. Vizantijski@yahoo. Com
sam napravio jednu materijalnu, a vrlo važnu grešku, šaljem vam ponovo svoj zahtev da nešto pod hitno preduzmete, jer se plašim da će mi život ponovo biti ugrožen, kao što je i bio sve do pre par meseci.
 
 
gospodine predsedniče republike srbije,
za vas je ovo možda bila samo šalica ili kampanja tj kampanje od važnog državnog značaja, ali moj život je bar od 1. Juna 2003, kada sam akutno počeo da gubim razum, do skoro pre samo dva meseca bio zaista u vrlo velikoj životnoj opasnosti. U veoma mnogo slučajeva moglo je doći i do samoubistva, od čega me je izgleda samo bog spasao.
 
porodica mi se raspala, odnosi u porodici pogoršali, lični integritet mi je uništen. Zaista vam sad ne mogu navoditi sve posledice ovih kampanja, jer sam veoma iscrpljen, ali shvatite da mi je zdravlje fizički, psihički i mentalno ozbiljno narušeno.
 
osećam se veoma poniženo, kao što sam se i osećao sve ove četiri godine, a možda i duže, ali tada nisam bio svestan ove ili ovih državnih kampanja.
vrlo teško uspostavljam kontakt sa bliskim prijateljima i meni poznatim ljudima, pa čak i sa nepoznatim, jer imam neprestani utisak da svi znaju ko sam i koja je moja životna priča.
 
moja životna priča je moja lična stvar, i da sam iole osećao bilo kakvu potrebu da je ikome ispričam u detalje, ja bih to i uradio i bez ovih kampanja. Pošto za tim nisam osećao ama baš nikakvu potrebu, smatram da je prisiljavanje na intimne detalje o mom životu, težak atak na ljudska i građanska prava, po kojima čovek sam odlučuje šta želi reći drugome, a šta ne.
 
o mislima čoveka valjda ne treba ni raspravljati koliko su rezervisane samo za boga. Mislio sam da je to bar vama koji ste i predsednik demokratske stranke, koja se deklariše kao socijal - demokratske stranka,
trebalo da bude kristalno jasno. Pošto sam i ja član te iste stranke, pouzdano znam da članstvo vaše stranke misli isto što i ja.
 
kampanje su veoma negativno uticale na moje kompletno zdravstveno stanje. Više puta sam imao jake suicidne namere. Sve zajedno na mene je delovalo odvratno, bljutavo i gnusno.
 
uopšte ne verujem da je razlog ovolikog akutnog trajanja kampanje bio u meni, jer sam siguran da sam psihički bio poprilično zreo čoveki mnogo pre njenog početka, većnegde oko tridesete godine.
 
zbog kampanje sam izgubio dosta važno rukovodeće mesto u preduzeću, rukovodilac erc-a  dp "elektrošumadijia" kragujevac, koja je sastavni deo eps-a.
takođe sam propustio i vrlo moguće dalje važno napredovanje u karijeri na mesto recimo upravnika informatike elektrošumadije kragujevac, pa čak možda i na mesto deirektora informatike ed "centar", što je još značajnije mesto u mom preduzeću. Takođe sam vrlo verovatno mogao postati i direktor službe za kvalitet ed "centra" (ed "centar" je elektrodistributivno preduzeće u okviru eps-a, jasno definisano zakonom, koji je već donet i sastoji se iz "elektrošumadije" kragujevac, "elektromorave" požarevac i "elektromorave" smederevo, sa sedištem u kragujevcu, kome po zakonu koji već važi moraju da se priključe i distributivna preduzeća aranđelovca, topole, paraćina, jagodine i ćuprije), kao što sam i možda mogao postati šef prodaje ili kako se to već zove po sistematizaciji elektrošumadije, pa možda i pr preduzeća, zašta istina nikad nisam bio previše zainteresovan, jer sam nezainteresovan i ne razumem se u stručna pitanja elektrotehnike, pošto sam u preduzeću bio čist profesionalni informatičar , što vam je pre ili posle ovoga pasusa i sasvi jasno dokazano.
 
moram vam reći da više nisam zainteresovan za informatiku, što je takođe posledica baš ove, možda sada čak i vaše kampanje, a potpuno sam siguran da je počela i dosta pre vašeg mandata.
 
i sada osećam fobije tj strahove, kao posledicu onoga što sam prošao, kao i anksiozu. U kliničkoj depresiji trenutno nisam, ali naravno ne može se znati da li će mi se ona ponovo vratiti kao posledica onoga što sam prošao za sve ove godine trajanja kampanja.
 
sa druge strane, sa obzirom da sam bezvoljan, neorganizovan, povremeno sa vrlo lošim libidom, seksualno dezorijentisan i nezainteresovan, emotivno slomljen i zbrkan, vrlo loše koncentracije, možda sam se samo trenutno izvukao iz one najteže kliničke depresije koju sam imao.
 
pošto ste klinički psiholog, vi bi morali bar da znate kako se oseća čovek u kliničkoj depresiji, pošto ja to veoma i izuzetno dobro znam. Takođe bi trebalo da vam je jasno da sam još uvek u nekoj vrsti depresiji, jer sam emotivno ravnodušan i bez volje i zainteresovanosti za život. Teško mi je da zavolim nekoga, što pre ove kampanje uopšte nije bio slučaj.
 
sa obzirom da sam prošao i sve elemente psihoze, mnogih fobija, anksioza, a možda i nekih drugih psihijatrijskih ili psiholoških poremećaja i sa obzirom da bih u stvarnom životu, bar u kragujevcu, bar za pet šestina vremena brže našao podršku okoline, govormi o vremenu od početka akutne faze, znači od 01. Juna. 2003. Godine, a siguran sam da se ne bih ponašao onako kako sam se ponašao ove četri godine dai to nije bila nameštaljka, ovaj put nameštaljka u meni, koja je izgleda počela bar od avgusta 2002 godine, a rekao bih da je počela i oko pola godine pre oktobarskih promena, u šta sam ubeđen, pošto sam već dovoljno poznavao sebe i pre početka "svega" i bio sasvim zreo porodični čovek.
 
zarađivao sam za sebe i izdržavao sam porodicu, na poslu bio uspešan i imao sam ooliko prijatelja koliko sam to ja želeo. Živeo sam život koji mi je prijao.
 
zar to nije dovoljan dokaz o mojoj zrelosti pre početka kampanje ?
 
glupo je što vas uopšte to ui pitam, jer za toliko sam "čak" i ja stručan i to po diplomi prirodno matematičkog fakulteta.
 
 
unared da vam kažem, da uopšte nisam bio zainteresovan da išta naučim o psihijatrijskim bolestima, zanimala me je samo psihologija, koju sam i sam sasvim dovoljno i pre ovoga proučavao, čak sam na neki način i validno stručan za nju, jer sam imao ispit na iv godini fakulteta, pedagogija sa psihologijom, koju sam ponovo zajedno sa metodikom matematike i osnovama prava polagao i na državnom ispitu u prvoj kragujevačkoj gimnaziji, jer sam diplomirani matematičar, smer programiranje, prirodno matematičkog fakulteta u kragujevcu, sa pravom predavanja i matematike i informatike, o čemu imam jasnu potvrdu ministarstva prosvete da sam i za informatiku stručan da je predajem, i sa obzirom da mi je radni vek u konkretnoj oblasti informatike i programiranja več 15 godina, i da sam značajno uticao na formiranje informacionog sistema u elektrošumadiji kragujevac, koji je u trenutku kada sam došao bio tek započet, a koji je jedan od najboljih elektrodistributivbnih paketa, pa sam sasvim jasno stručan za sve poslove informatike, što me jako mrzi da vama dokazujem, jet teško da ste vi upoznati sa njom u iole profesionalnom smislu, u svakom slzučaju ni blizu onoga koliko sam ja upoznat sa psihologijom, ča i bio, ukratko rečeno pošto sam i profesor matematike i informatičar, diplomirani matematilčar, kao i informtičar u privredi, bio već pre 2000 godne, a da sam radeći u školama samo tri godine, poprilično toga prošao i naučio i dobro obavljao svoj posao, jer mi je i majka profesor i takođe poznati profesor, vrlo cenjen u kragujevcu, kako od kolega, tako i od učenka, a i taj nauk mi je prosto u "genima", o čemu ću vam pisati možda drugi put, kad ponovo prozuknem, jer nedokazivima je nemoguće išta dokazati.
 
i kako rekoh za te tri godine profesorovanja sam jako mnogo uradio. Pored normalnog predavanja na časovima, radio sam i raspored časova za tada najveću školu bilo osnovnu, bilo srednju u kragujevcu, oš "mirko jovanović", vodio decu na eskurziju, bio dva puta razredni starešina, imao dva učenika koji su na republičkom takmičenju u informatici delila treće, možda četvro mesto, ne sećam se tačno, od kojih jedan i radi u mojoj firmi, a drugi je bio tek vii razred osnovne škole, što je popiilično neobično, jer se tada informatika predavala samo u vii i viii, što znači da sam ga ja mogao učiti samo negde oko šest  do sedam meseci, a da učenik nije imao, ili bar nije u početku predavanja informatike, imao  kompjuter kući, nego je ostajao, kao i mnogi drugi učenici u kabinetu, radeći na kompjuteru, ulagajući sopstveni trud, kao i učenika koji je stigao takođe do republičkog takmičenja, pa tako ispada da sam praktično svake školske godine imao po jednog učenika a republičkim akmičenjima u informatici, i to čak i kada je informatika bila samo fakultativni predmet koji ije ulazio u prosek uspeha, ali i obrnuto i kada je ulazo u prosek. Što je možda i najveći uspeh, i da sam držao časove i individualizovane nastave, pa čak i problemske,koja se smatra koliko bar ja znam, a znam, jednom od najkomplikovanijih metoda učenja i koja se može primeniti samo na zainteresovane, sposobnije, da kažem "stručnije" učenike koji poprilično znaju prethodno gradivo, i na odeljenja u kome moraju biti bistrija deca, da bi shvatila u čemu je rešenje problema i da bi povukla ostalu za sobom,  a da sa možda i učio problemsku nastavu u okviru pedagogie, ali da se ja toga ne sećam, pa kada nam je pedagog pomenute škole držao nastavu o tome, ja sam sebi rekao:" pa ti si održao problemsku nastavu, a da nisi ni znao ako se to zove ! "
 
doduše ne sećam se da sam držao ugledno predavanje koje je izvođeno u drugoj oš u kojoj sam radio samo tri meseca oš "radoje domanović" u kragujevcu, prva osnovna škola u karađorđevoj srbiji.
 
tada sam preuzet od strane "elektrošumadije" kragujevac, 01. 12. 1991, bez prekida radnog staža. E sećam se ali sam verovatno morao proći kroz lekarsku, pa i psihijatrijsku kontrolu, da bih bio primljen u eletrošumadiju.
 
samo dva ili tri meseca po prijemu u elektrošumadiju, poslat sam na u mirkovce, pa u hrvatsku. Borbenisam imao, ali mi seipak vodi učešće u ratu . Znam da ima jako mnogo kragujevčana koji su na istom ili sličnim mestima učestvovali u ratu, a da im to ne piše u vojnoj knjižici.
 
uviđate li neku nepravdu ?
 
sa koliko ratnika iz kragujevca ste razgovarali, jer ovakvu nepravdu bi uočilo i malo dete. Toliko o infantilnosti !
 
pošto sam ceo život do profesorovanja razmišljao kako bih ja vršio taj zanat, jer mi je vaspitanje i obrazovanje porodična tradicija, ja sam tokom školovanja praktično sam prolazio kroz obuku za profanski zanat, što znači da sam prvo isprobavao na sopstvenoj koži, a ne na tuđoj. Naravno da sam "eksperimentisao" i sa svojim učenicima, ali samo da bih im objasnio da pamet nije dovoljna za život, da postoje i mnoge druge stvari koje čine čoveka.
 
nisam uspeo da se probijem samo do onih koji jednostavno nisu ni želeli da se promene. Pokušavao i sa njima, i istina na kraju sam dizao ruke, jer ja ne znam nijednog profesora koji će reći da je stigao do svakog učenika. Ako na takvog naletite, molim vas da mi javite da mi ispriča, kako je to uspeo.
 
dakle ja sam sam svoj zanat ispekao, ne očekujući da mesto mene to neko drugi uradi.
 
da vas nešto još priupitam. Pošto ste, što sam već mnogo puta ponovio, klinički psiholog, koji se u psihijatrijskim ustanovama najviše i cene, jer su kombinacija psihijatra i psihologa, odnosno znaju obe oblasti, da li ste aš svakog bolesnika uspeli da izlečite bez obzira o kojoj od ove dve oblasti govorili.
 
ako jeste, molim vas da i to izjavite, javno.
 
recite mi jesu li va se svideli baš svi klijenti ?
 
da li ste nekad o nekome i nešto loše pomislili ? Jeste li mu to u oči rekli ? Šta ste pomislili i o kome ?
 
ne, nemojte to reći, recite samo javno šta mislite o ležanju gospodina vojislava šešelja u haškom zatvoru ?
 
šta mislite, recimo, o verbalnom deliktu ?
 
kako vi to zamišljate demokratiju, ako kršite sva ljudska i građanska prava onom koji je znao više o demokratiji, nego mnogi drugi još početkom '90.
 
ili ako vi niste započeli ovu kampanju i eksperimente, šta mislite o onima koji to jesu, a javno se zalažu za puna ljudska i građanska prava.
 
otkad to demokratija govori da se neki čovek treba žrtvovati zbog nje ?
 
ko ovde bolje poznaje demokratiju ?
 
ja je i nisam morao do kraja znati, jer vam rekoh da sam ja običan glupi profesor, matematičar i informatičar u širokom smislu te reči, zašta imam vrlo jasne pravne i skakvde dokaze, mislim na dela.
 
čini mi se da se na filozofskom fakultetu izučava i ta oblast, a ako se tamo i ne izučava u institutu za filozofiju sam ubeđen da se izučava, jer ako ni to nije tako, onda zaista ne znam u čemu je taj institut proglašavan opozicionim.
 
znači nije mi poznato da se za demokratiju šrtvuje čovek da poludi ili možda i da se ubije.
 
također, nije mi poznato da se u demokratiji zaklanja "iza" drugog čoveka.
 
nešto mi se čini da ima visokih političara demokrata koji su se u svom životu poprilično zaklanjali iza svojih učenika, dovodeći im čak i živote u opasnost.
 
naravo, pošto postoji mogućnost da sam ja samo paranoičan, možda se meni i to čini.
 
a možda su mi i urezali neka sećanja, kojih ja nisam ni imao.
 
ne verujem u to, ali sam siguran da su mi istaknuta sećanja, na koju se meni već u tridesetoj bili praktično "lanjski sneg".
 
sećate li se vi vašeg mladalaštva. Mene ono ne zanima, ali možda zanima druge. Ja to ne znam !
 
 
što se tie psihologije i saznanja o mom životu, dubljih objašnjenja od onih koje sam imao o sebi jedva da sam u 2-3% tražio.
 
životne dileme, sam skoro sve razrešio uz adekvatnu stručnu pomoć, bar adekvatnu za to vreme, već do svoje 30.
 
reći ću vam da baš i nisam mnogo toga naučio novog o sebi, jer sam pre "akutiziranja" krize znao već skoro 70% o sebi. Više nisam ni tražio. A pravo da vam kažem nisam osetio baš neko zadovoljstvo u otkrivanju glupih detalja o sebi.
 
ja jesam ceo život gledao muškarce, ali baš u ovolikoj meri da sam bio zainteresovan kako to oni izgledaju, verujte mi na reč, baš i nisam. Ča se nešto ne sećam da sam mlade momke ni gledao. Ako sam nekog i gledao, gledao sam svoju generaciju, a fala bogu, znam i zašto.
 
koga vi gledate ? Gledate li više muške ili ženske. Možda gledate decu, a možda životinje.
 
i ima tu mnogo toga možda, ali recite mi samo još jedno.
 
kada bi ste vi poverovali nepoznatom čoveku na tv-u, bez obzira što ste tek skoro mesec dana kasnije ukapirali da se možda radi opet o generaciji.
 
smatrate li daje uopšte ormalno da jedan čovek poveruje signalima sa televizije, i kako ste uopšte to mogli očekivati.
 
ovo što sam sada rekao je dokaz da se radi o nameštaljci.
 
i da znate, da nije bilo mog grada, ja  ne bih poverovao.
 
takođe, zaista ume da čitam lica i pokrete drugih ljudi, tako da bih uvek videom podsmeh na njihovim licima. Prema tome, sasvim je jasno da je ovodupla naeštaljka.
 
a ja bih rekao trodupla, ali to prepuštam drugima da zaključe sami !
 
 
moja porodica je drastično uznemirena zbog ove kampanje i eksperimenata i verovatno je na neki način bila prisiljena da učestvuje u njoj.
 
veru u oga sam već imao u sebi, a kampanja je samo ubacila popriličnu sumnju u moju veru u boga.
 
naravno da sam imao nekih predrasuda prema ljudima, ali sam se protiv tih predrasuda ite kako i sam borio da ih u sebi otklonim i u znatnoj meri to sam i uradio.
 
upamtite, prema učenicima sam bio maksimalno nepristrasan, koliko god je to ljudskom stvoru moguće. Kasnije sam bio običan programer, to bi se danas reklo informatičar, i moj posao uopšte nije bio da otklanjam predrasude kod ljudi, već samo kod sebe.
 
reći ću vam iskreno: i danas imam neke predrasude o ljudima, zaista manje nego što sam ih imao.
 
iskreno mi odgovorite:koje predrasude vi imate prema ljudima, koje grupacije ljudi i građana se vama ne sviđaju ?
 
kada mi to odgovorite, ili ako izjavite da ih uopšte nemate, odmah ću vas nešto načiti da znate za ubuduće i to konkretnim primerom zapadne evrope, znači primerom vrhunca demokratije.
 
ako postoji neka mana u meni, koje u vama nema, molim vas da mi to javite ili da još bolje za vas, to izjavite u javnom servisu rts-a, ali da pri tom saopštite sasvim iskreno i vaše mane.
 
vi mi delujete iskreno, ali pošto je i vama potreban dokaz, potreban je i meni.
 
 
a ako slučajno baš ništa ne znate o "kampanjama" u koje sam sasvim nevoljno ušao i na koje sam pristao samo u meri da jednom već potpuno prestanu i da saznam kompletnu istinu o svemu, onda mi nije jasno kako ste na položaju na kom jeste, kada barem čitav kragujevac o svemu ovom zna, a mislim da je u pitanju i nešto daleko veće.
 
 
da vas obavestim da sam već podneo tužbu protiv države, sa obzirom da postoji osnovana sumnja da sam žrtva vukovarskog sindroma iz više razloga. Kad kažem vukovarski sindrom mislim na oštećeno i psihičko i fizičko zdravlje. Posledice bombardovanja, stresni život od 1991. Godine, je na mene drastično uticao, isto kao što je i uticao na bilo kog građanina srbije. Za to vam valjda neće trebati neko dodatno objašnjenje, verovatno ste šetajući knez mihajlovom o tome već razgovarali sa građanima srbije, objašnjavajući im ono za šta ste i izabrani, što je vaš, a ne moj posao, zašta ste i birani od glasača na neposrednim izborima da ih zaštitite i iskažete svoje mišljenje o budućnosti države, kao i o njenoj bezbednosti.
 
akcija "sablja" je na mene takođe delovala izuzetno razajuće psihički, jer je za mene stvarno bilo nezamislivo da se u demokratskoj srbiji, može tako nešto desiti, sa obzirom da se nije desil ča ni za vreme diktatorskog tirovog režima, bar ne u toj razmeriod šezdesetih.
 
čini mi se toliko o demokratčnosti današnjeg sistema.
 
smatram da su ove kampanje za mene bila katastrofalni tuk na utuk, na moje već sasvim jasno razoreno psihičko i fizičko stanje.
 
mislim da već naslućujete šta ovim želim reći, mislim da niste glup čovek, a pošto ste iz porodice poznatih intelektualaca, pretpostavljam da vam je moral, onakakav kakvim se i prestavljate biračima pre izbora i tokom predsednikovanja.
 
ja verujem u vašu moralnost, ne verujem da ćete obrukati oca akademika i majku poznatog psihologa.
 
mogu vam reći da smo u tradicionalnom narodskom smislu reči i kumovi, odnosno u nekom dalekom indirektnom smislu vam dođem duhovni bratanac.
 
koliko ja poznajem crnogorski narod kumstvo je sveto, a koliko je meni poznato vaš otac je crnogorac.
 
neću vas pitati koje je vaša nacionalnost, jer je u pitanju lična stvar čoveka, koju ova država dokazano ne poštuje.
 
sa druge strane, nešto mi nije poznato da psihologija, a vi ste ponavljam klinički psiholog, uči da cilj po svaku cenu, po cenu prolupljavanja ili smrti opravdava sredstvo.
 
kada kažem prolupljavanja i ugroženosti života, ne mislim samo na svoj, nego i na mnoge građane, a možda baš sve i to na različite načine i različite oblike.
 
kako ste bili sigurni, da nikog neću povredit, kada u to ni ja nisam bio siguran.
šta mislite o stresu ljudi o kojima sam ja znao nešto, bilo šta. Šta mislite da li su oni prošli bez stresa.
planirate li da grad kragujevac, proglasite domom za penzioenere svih uzrasta koji plus imaju pravo na naknadu štete i pretrpljen stres.
 
šta mislite kako je stres direktno uticao na njihovo zdravlje.
 
šta mislite o ljudima sa kojima sam bio u kontaktu pre početka ove sveobuhvatne akcije, a ne žive u kragujevcu ili ne žive u srbiji !
 
šta bi bilo sa njima ?
 
 
da li je neko mogao da odbije učešće u ovoj "igri" ?
nije li bio stavljen pred svršen čin ili bi onda on možda bio odbačen.
da li ste stvarno želeli toleranciju.
 
znate li nekog ko nema strah od odbačenosti ?
 
ja ne verujem !
 
nije li cilj "igre" bio zavadi pa vladaj ?
 
meni nemojte dokazivati da nije, meni je sve jasno !
 
a zna i kragujevcu.
 
za dalje ne tvrdim, ali koliko ja znam ljude u srbiji, nešto mi nije poznato da je iko za građane srbije, ikad pričao da su glup narod !
 
mje ideje su možda vama i smešne, ali su bar pobožneideje, koje bi jasno izbegle rat na ovim prostorima.
 
vaše ideje su vodile u novi rat inove sukobe.
 
šta ste vi u stvari hteli.
 
čini mi se da ste želeli da srbija nestane !
 
ja sam srbin, pravoslavac, čime se ponosim i planiram da to i ostanem !
 
svoju tradiciju poštujem, kao i bilo čiju tuđu !
 
i za to mi uopšte vi niste bili potrebni !
 
 
 
ne slažem se da zato što je neko političar postao, može toliko da zgazi prethodnu profesiju, naročito ne onu koja je tradicionalno u njegovoj porodici.
 
filozofija ima raznih. Naravno ima i različitih tumačenja psiholoških, ali sva tumačenja vode samo ka jednom cilju: poštovanju čoveka prema drugom čoveku.
 
ne poznajem ni jedan pravac u psihologiji, ili bar ja takve knjige nisam čitao, da se ponižavanjem drugog čoveka, može uspostaviti stbilna ličnost.
 
stručnjak kao vi, možda zna nešto više o tome, ali ja odlazih kod više psihologa, što na lečenje, što su mi prijatelji. Nijedan mi nije pomenuo ni jedan takav pravac, pa bih se usudio da takve
pravce, pošto se intimno nimalo ne slažem sa njima, nazvao kvazipsihologijom.
 
takože posle globalnijeg sagledavanja stvatri, nisam primetio ni da psihijatri podržavaju takve pravce, ali ako ih ima vi mi molim vas javite koi su, da slučajno ne bih nekad otišao kod njih ne lečenje.
 
jer činjenica je da svako može prozući, iako ja ne planiram da prozuknam ponovo, ali ja to nisam planirao ni prvi put, dok je očigledno da organizatori ovog sranja, jesu !
 
specijalno što ste vi predsednik republike, kome je posao i da se bori za ljudska prava i slobode, a nikako da ih krši. Ar ste to vi stalno naglašavali u vašoj kampanji.
 
pa da ste i predsednik vlade, to ama baš nikakvo, ali apsolutno nikakvo pravo vam ne bi dalo da žrtvujete običnog građanina bez njegove same jasne dozvole za to.
 
da li ste nekad imali suicidalne misli ?
 
da li to znači da ste želeli da vas neko ubije ?
 
ne znam šta ste vi želeli da postanete kao dečkić, ali ja sam želeo da postanem pilot, nešto kao emir šišić, ili doktor možda kao ljiljana milenković ili goran mihajlović,. . . Međutim ništa od toga nisam postao i nisam se pokajao zbog toga.
 
šta vi niste probali u životu, a želja vam je. Ako ste stvarno mišljenja da je ovaj eksperiment za normalne ljude, da li biste mogli javno da izjavite:
- da ste probali u životu, sve što vam je palo na pmate ili
- da ćete to probati, pa da nam javite kad to uradite.
 
mislim da i vi nemate grižu savest, baš kao i ja, s timšto sam je ja nekad fala bogu zaista imao, i time se opet jasno ponosim.
 
priznajem da sam se jako i veoma ozbiljno zainteresovao za visoku politiku i diplomatiju u nekoj vrlo uticajnoj zemlji sveta, gde sam siguran da bih zaista dobro obavljao svoj posao.
 
ne znam da li znate, ali i to sam želeo da budem i to ne samo kao dete, nego pomalo i ceo život.
 
ali ja sam izabrao smiren, porodični život sa verom u ljude i njega sam i bio ostvario sve dok me niste razgradili do samog rođenja.
 
izlečio me je kragujevac, možda i cela srbija, pa verovatno i šire.
 
nešto ne verujem da su me organizatori ovog idotizma iole izgradili.
 
pre bih rekao da sam ja njih izgradio. Ali ne kroz ovaj život, nego u prethodnom životu do 40 godine.
 
međutim sa ovakvim zdravstvenim,psihičkim i mentalnim stanjem, čak mi je i to nemoguće, prema tome, ja skoro ništa pametno nisam naučio od ovog idotluka, već sam samo upropašćen čovek.
a sa ozirom da sam vam već objasnio da je sve ovo u ogromnoj, velikoj,većoj ili osrednoj meri uticalo na sve koji su bili u makakvom kontaktu sa mnom tokom celog mog života, pa makar i misaonom, trebalo bi das vam je jasno da ste narušili zdravlje unajširem smislu te reči . . . Ni sam ne znam kome sve ne.
 
koliko ste brakova rasturili ?
 
koliko ste dece uplašili ? Dece koja su se brinula za svoje roditelje.
 
šta ste hteli da napravite od ljudi. ? Robove ?
 
sada kada znaju da je sve ovo moguće, mislite li da će mirno spavati sa obzirom da znaju da se sve ovo može i njima desiti.
 
za njih ne znam, ali ja strahovito loše spavam, budim se jako umoran, kratko spavam i živim životom koji nisam želeo, što nije bio slučaj do moje 40. Godine, kada sam zavisio samo od društvene situacije na koje sigurno nisam mogao da utičem, jer to bi već bilo previše smešno.
 
a da sam mogao, rata ne bi bilo nigde na balkanu.
 
ja jesam jugonostalgičar čime se takođe ponosim, ali se ovim eksperimentima pokazalo da nova demokratska vlast se ne razlikuje od politačara koji su i rasturili sfrj.
 
ja naravno nisam mesija, niti ičiji klon. Ali onaj dobrivoje miljković pre svoje četrdesete godine, pa i već pre tridesete nije bio baš mnogo daleko od sveca. Naravno, fala bogu, bio je čovek.
 
pre celokupne kampanje, ne sećam se da me je neka državna medicinska služba testirala, o tome kakvo je moje psihičko stanje, pre početka ovih ili čak svih dešavanja, za koje pretpostavljam da u nekim oblicima traju od negde '93, ili možda '95. Ali za mene nije problem da traju od bilo kada, mada sam vrlo radoznao da saznam o čemu se zapravo radi.
 
nije li i to jedno od ljudskih i građanskih prava.
 
molio bih vas da se o tome jasno izjasnite na medijima, reciom  utisku nedelje na b92.
 
jedini zvanični test inteligencije i ličnosti, mi je rađen na regrutaciji, a to je bio iv razred gimnazije. Na tom testu sam za inteligenciju dobio 7,što je značilo da sam poprilično bistar, ali da nisam genije, nego prosto nadprosečnije inteligencije.
 
verovatno se kroz te testove može jasno utvrditi da sam bio potpuno zdrava psihološka ličnost, jer ako to nisam bio, zašto su me onda slali u vojsku.
na kraju krajeva, sve i da nisam bio, niko me o suprotnom nikad nije obavestio da moje psihološke stanje prelazi okvire normalnog ponašanja, ili je za psihijatrijsko lečenje. Naravno govorim o peridu do 2003 godine.
 
pošto sam negde oko 86 godine odlazio kod psihijatra već tada specijalizovanog za mlade osobe,  gospođe slavice đukić dejanović, koja je priznaćete jedan od najpoznatijih psihijatara srbije, pa i stare jugoslavije, i pošto tada nisam od nje dobio ama baš nikakvu psihijatrijsku dijagnozu niti ikakvu sličnu sugestiju, jer je tada bilo malo psihologa, pa su se i psihijatri bavili problemom psihologije, i pošto tada nisam pio zbog tih mojih mladalačkih problema ama baš nikakve lekove, a pošto sam tada radio čini mi se samo test ličnnosti i projektivni test, a nije mi saopšteno da imam išta drugo sem običnih mladalačkih problema, a sam sam zaključio u razgovoru sa dr slavicom da je u pitanju strah od odbačenosti, jer sam bio usamljen, a pošto je ova kampanja, baš na to ciljala, ja vas pitam, da li je tu bilo zdravog i pošteog razuma i šta je uopšte bio cilj ovog eksperimenta ?
 
iako se dokumentacija po zakonu, koji je i tada važio, a pretpostavljam važi i sada, bacala posle samo pet godina od odlaska psihijatru, a ja sam se psihijatrijski lečio, možda i samo godinu dana i to možda i samo jednom mesečno, i to i nije bilo pravo lečenje, nego je bio običan, danas bi rekli psihološki razgovor, isti kao što je danas kod bilo kog psihologa, sem možda kliničkog što ne znam kako izgleda, a vala nemam nameru ni da saznam, pa prema tome ja nemam pravni dokaz da sam apsolutno psihijatrijski bio zdrav, i sasvim psihološki stabilan ceo šivot, da nikad nisam upao, koliko ja znam u iole veću depresiju nego što je upao bilo koji mladi ili prosečan čovek u srbiji, ja vam moram kao dokaz priložiti ne časnu reč, nego samo svoju reč.
 
a trebalo je dosad da ste shvatili da to i jeste dokaz, pored ostalih indirektnih koje mogu izvesti, ali me nešto mrzi.
 
imate li vi dokaz da ste psihički stabilni, i da li ste se proveravali pre nego što ste postali recimo ministar odbrane. Mislite li da je to nebitna funkcija.
 
ako ga vi nemate, zašto bih ga morao ja imati, kad ste vi izabrani da radite posao, koji mi se čini i ne radite, nego podmećete drugog.
 
ma ko da je ovu glupost započeo, ona nije mogla uću u akutnu fazu bez vašeg znanja o njoj. Sa obzirom da ste baš vi jedini klinički psiholog dos-a, zaista bi mi bilo čudn da su sem žatka koraća, još nekog ubacili za smišljanje najodvratnijih delova ovog preblago rečeno iživljavanja na ljudima.
 
da li to znači da su organzatori ovog sranja sadisti.
pošto sam ja siguran da mazohista nisam, jer sam jasno tražio da se ovo sranje završi samo mesec dana posle počinjanja akutne krize i radio bukvalno sve da ovo svršavanje perverznjaka okončam, sasvim je jasno da sam tu tvrdnju o mazohizmu i dokazao.
 
ja samo znam da usmerim bes na onog koji mi je i zaista kriv, a ne na bilo koga.
 
naravno u borbi za ovoliki opstanak moglo je biti i drugačije.
 
neko bi bio osramoćen. Ili ja ili neki drugi nevin čovek.
 
u svakom slučaju radilo bi se o običnom građaninu.
 
kako stemislili da razrešite tu situaciju.
 
kako b srbija izgledala akobi izgubila dostojanstvo. Cena dostojanstva kao i svega na svetu postoji, to je rako čak i preveliki gandi i ulaziti u takvu glupost, pa o tome raspravljati je besislica.
 
ali pošto ste imali taj ispit na fakltetu sumnjam da za gandijeve reči upućene engleskoj kraljici niste znali.
 
u čemu je onda eksperiment.
 
ja sam uvek želeo bogatstvo, ali ga nisam imao. A psihologija tvrdi, da vas malo poučim, da se čovek treba da pokušava da navikne na ono što ima. Hoće liuspeti u tome teško je reći.
 
međutim, naknade štete ne moraju imati veze samo sa želom da se bude bogat, nego mogu davati čovekun i drugu satisfakciju.
 
molim vas da me posavetujete, pošto ste u predizbornoj kampanji obećavali da čete formirati tim koji će to uraditi, pa ja retpostavljam da ste svoje obećanje i ispunili:
šta mislite, imam li ja i u kojoj meri, osnova za naknadu štešte i kome treba da se obratim odnosno kome treba da se obrati moj advokat.
 
imam ja i jednu drugu reč koju bih upotrebio.
 
tvrdim da se radi o čistoj nameštaljci prvenstveno mene, a zati i svih građana srbije, a možda i o prodaji države srbije.
 
naravno svako ima svoju cenu i ja to potpuno razumem.
 
naravno ima i ljudi, kao što je npr gandi, koji je umeo da napravi vagu između cene i dostojanstva.
 
a ne moramo tražiti primer iz sveta, dovoljno je setiti se miloša velikog.
 
mislim da bi ste vi kao predsednik srbije, mogli da pokušate da me ubedite, da se ne radi o nameštaljci, baš kao što sam ja ubeđivao kragujevčane u sve i svašta.
 
 
što se tiče mog fizičkog stanja, imam jasnu dokumentaciju o lečenju diskusa hernie, u periodu posle vukovara. Ne sećam se da mi je ikakav drugi medecinski pregled vršen, ne znam da imam čak ni klasičan sistematski pregled. Iako znam zasigurno da nemam aids, sigurno je da ga pre 1. Juna. 2003 nisam mogao imati jer sam čak 7 puta bio dobrovoljni davalac krvi u kragujevačkom kliničko bolničkom centru. Isto to važi i za hepatitis b ili c.
ali znajte da moje generacije nisu vakcinisane od hepatitisa b, kao što se danas deca vakcinišu.
 
kako ste bili sigurni da ja nemam sidu ili hepatitis b ili c ? Nije li uzimanjem šprica posle mene mogla biti ugrožena čitava narkomanska populacija.
 
eto vam i dokaza da je neko zasigurno saznao da ja stvarno nikad u životu nisam probao drogu, čak ni u obliku tableta, cigareta, lepka iako sam normalno to stvarno želeo kao mlad do nekih tridesetih godina.
 
niste mi valjda samo verovali na reč ?
 
ja vama ne bi !
 
eto vam dokaza da baš i nisam toliko naivan kao što vam izgledam. Spoljašnost vara, ali ja sam to znao, izgleda da vi baš i niste.
 
dakle,  iscrpljen sam i psihički i fizički. Koncentracija mi je drastično smanjena, vid oslabio. Imam glavobolje, probavne smetnje, veoma sam uznemiren. Bezvoljan sam i ne zainteresovan za rad.
finansijski sam skoro uništen, a preda mnom je i razvod.
 
sa obzirom da mi je i dalje vrlo neprijatna situacija i da vrlo teško kontaktiram sa ljudima, niste me zbližili sa ljudima, nego ste me drastično udaljili od njih, pošto sam počeo da ih drastično izbegavam.
 
a naravno da i ljudima ne može biti prijatno, jer se svako ko razgovara sa mnom pita, pošto hvala bogu ima grižu savest, za razliku od mene i vas, da li će baš on/ona/ono biti krivo i odgovorno ako zbog te osobe ponovo prolupam.
 
ogroman broj osoba koje su za ove četri godine bili u ikakvom kontaktu sa mnom su imale grižu savest, što sam im jasno video po očima, licu, ponašanju, glasu, trzajima, podsvesnim reakcijama, mislima. I svemu onome što pouzdano znam moderna psihologija priznaje.
 
a koliko ja znam, do tog saznanja je psihologija odavno i došla.
 
čak i ako ne kontaktiramo mislima, ostaje fakta koju vi bi trebalo dobro da znate, da pojavom paranoične i depresivne osobe u nekoj sredini, cela porodica i prisno okruženje, kumovi i kolege sa posla, kao i prijatelji, mogu početi da se paranoično odnosno depresivno ponašaju i da su skloniji psihijatrijskim ili barem psihološkim odstupanjima.
 
da li znate da je u koldicu, koncentracionom logoru, zarobljenik koji je glumio ludog i sam poludeo.
 
da li znate da svi  koje ja srećem se ponašaju barem nebično da ne upotrebi neku težu reč ?
 
da li znate da foliranjem tikova, tikovi mogu trajno ostati ?
 
ako i to ne znate ne znam šta su vas na tom vašem fakultetima učili, jer čak i da ste filozof, koliko je meni poznato u ovoj zemlji se školuju samo profesori filozofije, pa pretpostavljam da su imali psihologiju kao ispit i državne ispite, jer pretpostavljam da i profesori na univerzitetu polažu te ispite, jer je i univerzitet sastavni deo obrazovanja i vaspitanja građana.
 
u moje doba školovanje je bilo skoro besplatno, čak i na fakultetu, bar za redovne studente.
 
ali mi smo učili naše fakultete izgleda bolje nego neki u inostranstvu.
 
ne bih cvam poželeo da saznate kroz šta sam ja prošao, jer bi mi se verovatno ponovo pojavila griža savest. Sa druge strane sama ova rečenica govori da ko ima grižu savest, on je prosto ima, a ko je nema, teško da će mu se ikad stvoriti.
 
doduše to je u suprotnosti sa iskrenom željom pravog hrišćanina.
 
ali nisam siguran da je u suprotnosti sa razumom.
 
šta v mislite o tome, trebalo bi da ste kompletno stručni po pitanju superega.
 
šta beše alterego ne mogu da se setim, ali ako mi veruijete, mnogo me zabole dupe, šta je to, to ostavljam vama da otkrijete !
 
već bar četri godine neko pokušava da kontroliše moj um, misli pa čak i pokrete. Sada sumnjam da je sve to počelo i mnogo pre toga, ali ne mogu da procenim koliko pre, bar ne za sada.
 
ne postoji nikakvo pismeno, a kamoli pravno prihvatanje da učestvujem u bilo kojoj od ovih kampanjama, a o eksperimentima ne želim ni da vas previše opteretim, mislim na jedan evolutivni eksperiment.
 
čak da kod nas važe i zakoni koji su u engleskoj, gde se prihvata i usmeni dogovor, ja ni o tome nisam nikada obavešten da je takav zakon donešen. Nigde to pročitao,video ili čuo nisam.
 
jedva ste uspeli ustav da promenite i to uz debelu pomoć srpske radikalne stranke. Ili je srpska radikalna stranka najpatriotskija stranka u srbiji, ili ste i vi kao predsednik, sarađivali sa njima.
 
ja kad sarađujem sa nekim, ja to i ne krijem. Ali ja nisam predsednik republike i ne pada mi na pamet da se tako obrukam kao što jesu neki naši visokomoralni političari.
 
sećate li se moralno - političke podobnosti.
eto to vam je to.
 
dakle ne postoji nikakvo ni čak usmeno prihvatanje da baš ja učestvujem u bilo čemu vezanom za ove kampanje/eksperimente, a još manje da bilo ko bez njegove jasne volje i jasnog saznanja učestvuje u tome.
 
jasno sam se zgrozio na ideju da neko treba da prolupa zbog glupave istine, ako je u tom trenutku mi prićano o istini, a čini mi se da nije.
 
dobro, to pretpostavljam da i sami znate jer ste po novom ustavu na čelu saveta za nacionalnu bezbednost u čijem sastavu je i služba državne bezbednosti, a dosijei su bar koliko je to meni poznato dozvoljeni da se vide samo na lični zahtev.
 
čak se i za pregled telefonskih razgovora u ptt, insistira na ličnoj karti vlasnika telefona, a podsetio bih vas da sam ja jedini pravni vlasnik stana u kome živim i da se telefon vodi na moje ime, o čemu svemu imam potpuno jasnu dokumentaciju.
 
zgražavanja da neko prolupa bez obzira na razlog odnosno svrhu "igre" je bilo čak i sasvim jasno vidno, kao što je i uzvicima naglašeno, a bar vi bi morali da poznajete mimiku o čemu ste učili na psihologiji.
 
pa ako sena psihologiji uči grafologija, ne vidim zašto se ne bi učila i astrologija.
 
znate li vi neki razlog ?
 
moje misli i negodovanje da ja prolupam, je bilo toliko jasno, da opet tvrdim da je u pitanju nameštaljka !
 
ko je sve to namestio ja ne znam, ali sam u potpunosti siguran da vi znate. Ako ne znate, onda se zaista pitam, koliko vas obaveštavaju.
 
moj stručni savet je da malo razmislite o svemu što sam vam ovde napisao.
 
takođe, vi ste baš rekli u utisku nedelje da vama treba verovati, obraćajući se rečima:"olja, veruj mi ! "
pošto se radi o tv emisiji, vi ste u stvari svim gledaocima rekli:"verujte mi! ", što u prevodu za političara znači da obećavate.
 
vi ste izvesno znali da se nalazite u tv emisiji i da vas svi gledaju. I da niste ja sam vas gledao, a bila je prisutna i moja majka, kao naravno i sama olja bećković.
 
pa eto ja vam verujem, samo se pitam dokle ću . . .
 
pretpostavljam takođe da u objektima koji su pod video nadzorom po zakonu mora na vidnom mestu stajati nalepnica:"objekat je pod video nadzorom" i da bar zaposleni moraju biti jasno upoznati gde se tačno nalaze kamere.
 
ja znam da je u mom preduzeću kamera u holu, i na spoljašnosti zgrade.
 
u kragujevcu juče nije bilo nijednog dežurnog novinara, u sledećim medijima:
 
- radio televiziji kragujevac,
- radio kragujevcu,
- nedeljnom listu "svetlost",
 
ceo dom kulture, zgrada od recimo desetak spratova, gde je studio kanala 9 je bila zatvorena. Portira nije bilo.
 
- javni servis rts-a za koji placam redovnu pretplatu je bio zatvoren.
 
eto i vami malo "problemske" nastave.
 
eto tako to izgleda.
 
za sve vas je ovo mozda bilo čak i smešno, ali za mene toliko teško i naporno kao da sam bukvalno prošao kroz sam pakao !
 
zato ja nemam nikakvih više živaca da učestvujem u daljim kampanjama, jer sam vam ionako osmislio onu glavnu.
 
to nijebila aša ideja, već zaista moja, jer je to moj životni način borbe.
u krajnjem slučaju možda, ali samo možda smo istomišljenici, s tim što ste vi predsednik, a ne ja.
 
primite to k' znanju !
 
očekujem da uradite ono što i jeste vaša dužnost, zašta ste izabrani od strane naroda, pa čak i mene budale i to na neposrednim izborima i da kako ste obećavali u predizbornoj kampanji da ćete pomoći svakom građaninu srbije koji je u nevolji, a ja jesam bio i to u životnoj opasnosti, kao i mnogi drugi  meni bliski, jer sam isto bio kao što i sada jesam, u izuzetno kritičnoj životnoj situaciji, a pošto tuđu kontrolu i danas jasno osećam, mislim da mi vrlo lako život može biti u ponovnoj opasnosti.
 
takođe sam uplašen i za živote celokupne svoje porodice, kumova i prijatelja.
 
 
s'poštovanjem !
 

Edit by canelane: Licni podatci obrisani radi mogucih zloupotreba. Ostavljene samo e-mail adrese.

bata@eskg.co.yu
dobrivoje1. Vizantijski@yahoo. Com
 
 
p. S.
 
nemojte misliti da pokušavam nešto da vam dokažem, još manje da se dokažem, pišem iskreno što zaista i sam mislim.
mogu se nadati u bolje sutra, ali nisu mi dovoljno poznate vaše sposobnosti, pošto izgleda da ni u sopstvenoj stranci niste baš vodeći.
glas vam jeste umirujući, ali to znači i da ste jako suzdržani i da baš i ne volite da otkrivate sebe.
to vam je moja početna dijagoza !
slažete li se s'njom !
 
p. S. I
 
juće sam javno objavlio da se radi o nameštaljci i prisiljavanju mene da radi ono što uopšte nije praktično ni poželeo, a da se kontrola nada mnom nastavlja.
 
sama činjenica da ja znam šta sam uradio, je dovoljan pravni osnov da ste i vi obavešteni, pa i svako u republici srbiji.
 
zato me mrzi da ovo pismo u duplikatu šaljem i gospodinu predsedniku vlade vojislavu koštunici, kao i celoj vladi i svim strankama u srbiji, jer kad kažem svi,
onda dragi bratko na tatko zaista mislim bukvalno svi !
 
a valjda ste bar toliko obavešteni ? !

svi građani srbije bez obzira na punoletnost,
od vas hitno traže vaše reakcije !

i to nema šta ja da mislim, tako zakoni kažu, to su naša građanska prava !

zahvaljujem vam se na strpljenju !

ja ga više nemam !


[Edit by Anea: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] zabranjeno Pravilnikom Burek Foruma. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako zelite nesto naglasiti!]
« Poslednja izmena: 27. Jul 2007, 20:43:39 od canelane »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
svi građani srbije bez obzira na punoletnost,
od vas hitno traže vaše reakcije !

LOL... Ja ne trazim.. Smiley

Znam da nije lepo podsmevati se ljudima sa psihickim poremecajima, ali ova prica, a posebno onaj deo koji se odnosi na strah za zivot rodbine, prijatelja, etc. me uzasno podseca na film "A beautiful mind", pricu o zivotu nobelovca Dzona Nesa...
Srecom, Nes je uspeo da do danasnjeg dana kontrolise svoje demone... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:54:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.