Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Отворено писмо Мајклу Полту, амбасадору САД у Београду  (Pročitano 2373 puta)
11. Jul 2007, 17:32:31
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k310i
   Много вам “хвала”

Отворено писмо Мајклу Полту, амбасадору САД у Београду

Ускоро завршавате дипломатску мисију у нашој земљи. Из бојазни да не закаснимо и да не чујете глас оних које је ваша земља силом оружја (противно свакој земаљској и Божјој правди) протерала са својих огњишта, кућа и имања, одвојила од гробова својих најмилијих и наших светиња, грабимо прилику да вам кажемо оно што нам душу кида и као тежак камен притиска.
Ваљда се можемо сложити, господине амбасадоре, да је основни и најузвишенији чин вашег посла да радите на успостављању што чвршћих и пријатељских односа између наших земаља и наша два народа. За такав уобичајени и у дипломатији опште прихваћени начин рада потребно је (поред много чега још) основно поштовање народа и државе у којој службујете.

Ова два основна дипломатска начела нисте поштовали зато сте и пали на испиту. Вероватно се са овом нашом оценом нећете сложити, али ми ћемо вас подсетити на неке ствари јер онај камен нас сваким даном притиска свејаче и све болније.
Као прво, чињеница је да су, нажалост, данас дипломатски односи између наше две државе и народа (у два светска рата савезника) ко зна од када најхладнији (да не употребимо неку тежу реч). И то држава које гаје дипломатске односе ево читавих 125 година, са чиме мало која држава у свету може да се похвали. Данашњи односи нас боле, али кривце видимо у вашој држави и вама лично, односно у вашем односу према нама. Ви сте велика, а ми мала земља, али однос пријатељства подразумева међусобно поштовање, што је са ваше стране и ваше земље овога пута изостало.

Истине ради, ваша држава нас у много чему и још и данас помаже, али све то уз условљавања, а зашто не рећи, уцењивања у стилу "штапа и шаргарепе". Изгледа да ви Американци никако да упознате у бити српског човека, који у односу на многа материјална и остала добра далеко више цени неке друге вредности као што су част, понос и национално достојанство. Као што изгледа тешко схватите да се овај народ не може купити.

Ево једног малог примера који ће вам у томе можда помоћи. Наше удружење "Огњиште" од дана кад сте нам завичај на Косово и Метохији бесправно силом оружја окупирали (са 17 демократских земаља културног запада), иако грца у немаштини и беспарици и без просторија за рад, никада није и неће затражити било какву материјалну помоћ од представника било које државе агресора на нашу земљу. Исто тако као што никада не бисмо могли исказати захвалност (што би у таквој прилици био основни ред) онима који су нам онако бездушно изровали земљу крстарећим ракетама и касетним бомбама (чија је употреба забрањена) "обогаћеним" осиромашеним уранијумом.

Убили сте велики број невиних грађана - жена, деце, стараца, све заједно од ваше земље срамним оправдањем названим колатерална штета. Рушили сте све редом, и војне, а још више цивилне објекте - болнице, породилишта, фабрике, рафинерије, далеководе, мостове, градове, намерно погађали возове и аутобусе пуне путника. Хтели сте нас што више унесрећити, понизити, покорити, сломити, али "тврд је орах воћка чудновата" (нека вам ово неко "преведе"). Никада од вас не чусмо ниједну реч осуде, већ напротив, оправдања за све зло и несрећу коју су нам окупатори на челу са Америком бездушном агресијом нанели.
Као друго, ви сте као амбасадор злоупотребили наше гостопримство јер немате мере ни границе у вређању најдубљих осећања нашег народа. Ви својим безбројним, непримереним изјавама у вези Косова и Метохије (колевке српске духовности, културе и државности) рушите нашу државу, чији су темељи око три милиона српских глава. Ви нам у школама малтретирате и оптерећујете децу причама (као да немате паметнија посла) да је за њихов народ најсрећније и најбоље решење независност Косова и Метохије (не гради се срећа једног на несрећи другог народа). Као да смо сви заједно толико малоумни да нам неко други треба да објашњава шта је за нас добро, а шта није. Свашта од вас, господине амбасадоре?! Али никада не заборавите да су наша деца ваше сутрашње судије. Чувајте се њихове осуде.
Баш нас занима како бисте ви реаговали када би се неки амбасадор у вашој земљи понашао као ви у нашој. Можда ми заиста не разликујемо боју ваше кравате, али и наша деца знају да разликују зло од доброг и пријатеља од онога који то није.

И да завршимо.
Има Бога, свако ће на крају добити оно што је и заслужио. Ми се Божјег суда не бојимо. Ништа није вечно, ничија није горела до зоре, па неће ни америчка (нек вам и ово "преведу).
Вама срећан повратак у Америку, која нас је као и ви дубоко повредила, разочарала и изневерила, са искреном жељом да се више никада не сретнемо.
Рекосмо, душу спасисмо.

Владислав Раичковић
Удружење расељених са Косова и Метохије "Огњиште", Подгорица
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
 Smile Smile Smile...toliko.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Sprem`te se Sprem`te

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 231
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Motorola V550
problem je sto taj tvor neco to pismo ni pogledati
IP sačuvana
social share
Заклињем се са три прста и овога часног крста живот дајем за спас српства
Српска гарда Илиџа
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Možda neće, ali je sva suština njegovog diplomatisanja u tom pismu.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Ne pravi sebi idola niti kakva lika;nemoj im se klanjati niti im sluziti.

Zodijak
Pol
Poruke 513
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
Bas tako..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
neka mu je slava...!!!  Smile Smile
ne mora da se vraca...kao ni ona bezobrazna Svapcina...caaooo!!! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Never Be Friends...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2180
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
SonyEricsson P910i
ma ja sam za to da ga sacekamo ispred ambasade pa  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
svako od nas moze da sroci to pismo,kao i mnogi drugi gradjani sirom sveta ciju su zemlju amerikanci "demokratizovali"...
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Samsung Z 240
Meni je bio dovoljan debilizam kada je nedavno skrnavljenje manastira na Kosovu, i srpska osećanja povodom toga, uporedio sa rušenjem WTC...uporediti nešto što je staro 500-600 godina, nešto što predstavlja svetinju i kulturni spomenik i staklenu zgradu, kao simbol kapitalizma i USA ekonomske snage, sagrađene pre 30-tak godina je ravno imbeciliji. Prosto se čovek zapita koga nam Amerikanci šalju za ambasadore, koji su diplomate i nemaju prava da se mešaju u politiku zemlje u kojoj službuju.
Neka mu je večna slava i hvala.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.2
ma ja sam za to da ga sacekamo ispred ambasade pa  Smile Smile Smile
  pa,to breeee!!!!!taman sam sad u stosu za to... Smile sta reci...gimnazija SV.Sava... Smile
Udri Polta na Veselje... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 13 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.