Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:46:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otvaranje Web Dizajn firme  (Pročitano 13114 puta)
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 9
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
Kad imas siguran promet veci od 1000 EUR i stalne musterije (tj. malo ozbiljnije)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
I kad imas dovoljno iskustva u poslovanju, makar radeci za nekoga....
Nista od toga nije u kamenu zapisano, ima smisla nekada i za manji promet otvarati firmu, ali covek mora jako dobro da zna sta radi da ne bi dosao u situaciju da nema novca, a da ima troskove od 200-300 evra svaki mesec bespotrebno....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.55
Ja se slazem sa markoni_car.  Za pocetak ti je najbolji freelance, bar dok ne nadjesh neke stalne klijente i dok ti ne krene posao.  Za pocetak trazi posao na stranim freelance sajtovima i neka ti uplacuju na devizni racun koji mozesh da otvorish u bilo kojoj banci.  Ako te pitaju da obrazlozish priliv mozesh reci da ti salje neko iz inostranstva, ali mozesh reci i da je honorar (ja sam moje prilive sve vodio kao honorar).  Jedino morash da pazish da ne odesh u extraprofit, ali ako do toga bude doshlo onda ti nece biti problem ni da otvorish firmu.  Takodje preporucujem da, kada bude doshao momenat da otvarash firmu, da otvorish agenciju, tj.  da budesh paushalac postho se najlakshe otvara, najjeftinije je a mozesh da je zatvorish kada god hocesh i to bez ikakvog placanja ili naknade drzavi.  Morash znati samo znati da kao paushalac ne mozesh da radish sa fizickim licima osim ako nemash fiskalnu kasu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.61
mob
Apple iPhone 6s
Ti mozes da primas novac na svoj devizni racun i da u principu nemas previse problema da nekih 1.5 mil. dinara. Tj 14K EUR godisnje. I tu moze biti problema, ali ih u principu nema.

Agencija je ok, ali ona sluzi da se covek posluzi kada mu to ponekad treba... nije resenje za ozbiljnije poslovanje, i zato je bolje, ako je to u planu, u startu krenuti kako treba.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1348
Zastava Сурдук
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
Nokia N97 Mini
Dobra je ideja ova za freelance.

1. Da li je to legalno?
2. Da li ima neki domaci freelance?
3. Ako ste imali iskustva sa tim sajtovima, dajte neke sajtove koje to nude i koji su dobri. (a ako postoje domaci sajtovi, jos bolje) ali ipak mislim da je bolji promet sa stranim sajtovima.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.10
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1. Da li je to legalno?
Siva zona.
Citat
2. Da li ima neki domaci freelance?
Ne, ali imas sve sto treba na temi o zaradi.
Citat
3. Ako ste imali iskustva sa tim sajtovima, dajte neke sajtove koje to nude i koji su dobri. (a ako postoje domaci sajtovi, jos bolje) ali ipak mislim da je bolji promet sa stranim sajtovima.
Imas sve sto treba na temi o zaradi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Život je igra u kojoj ne postoji save game

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2544
Zastava ko zna kad i ko zna gde
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.55
mob
SonyEricsson W950, Z1010
@MarkoMarko91: Evo i ja da se priključim kao student ekonomije Smile

Neko je predložio da čovek osnuje DOO. To se isplati jedino ako ostvaruje znatan profit, ali ima i tolike obaveze koje po obimu prevazilaze spremnost rizikovanja lične imovine. Takvih rizika u ovom poslu teško može da bude. Trebao bi da se odlučiš ili za Inokosno preduzeće ili za Ortačko preduzeće. Prednost inokosnog preduzeća je u tome što njegovo osnivanje po pravilu ne podleže oporezivanju (posle se plaćaju ostali porezi poput poreza na imovinu, na promet, na dohodak...), i što si u poslovanju potpuno samostalan i možeš da angažuješ onoliko kapitala koliko smatraš da ti je potrebno ili koliko dobiješ na zajam. Ortačko preduzeće, njegovu osnovu predstavlja sporazum o iznosu pojedinačnog doprinosa formiranju kapitala preduzeća, raspodeli dobitka, snošenju gubitaka u poslovanju, učešću u upravljanju preduzećem... Vi tu možete da se dogovorite dal ćete obojica da uložite novac u preduzeće ili će jedan da uloži novac, a drugi znanje ili u tvom slučaju originalni software, na osnovu čega posle određujete pojedinačni procentni udeo u osnivačkom kapitalu izraženom u novcu (npr. uzima se tržišna vrednost software-a koji unosiš u preduzeće). Tvoj udeo u osnivanju preduzeća je veći ako si u preduzeće recimo uneo i poslovni prostor. Računanje udela u osnivanju je bitno, jer se na osnovu toga vrši raspodela dobitka među ortacima. Sad, nešto i o manama ova 2 tipa preduzeća. Mana inokosnog je u tome što svi poslovni gubici koji mogu nastati padaju na tvoj teret, odnosno, ti svojom ličnom imovinom neograničeno odgovaraš za sve obaveze preduzeća (al to ne treba da te brine jer obaveze za ovu delatnost nisu baš tolike da moraš da rizikuješ ličnu imovinu, osim ako ne uzmeš veliki kredit). Druga mana je upravo vezana za kredit. Naime, banka će odlučiti da li će ti i pod kojim uslovima dati kredit na osnovu poverenja koje preduzeće uliva banci. Banke prvo utvrđuju kreditnu sposobnost preduzeća proverom kretanja stanja na računu i pošto, logično, uvek će biti malo gotovine, a samim tim veći je rizik da kredit nećeš moći da vratiš, pored redovne kamatne stope, banka će zaračunati i premiju na dodatni rizik i uzimanje tu kredita postaje besmisleno. Što se tiče mana ortačkog preduzeća, jedino čega sada mogu da se setim je to što u slučaju nekih gubitaka, svaka od ortaka odgovara ličnom imovinom sa onolikim procentom kojim učestvuju u raspodeli dobitka. Npr. ti učestvuješ sa 65% udela, i samim tim ti odgovaraš za 65% gubitaka, dok ortak odgovara sa 35%. U slučaju da neko od vas ne može da izmiri gubitke, drugi pokriva svih 100% gubitaka. Zaboravio sam ranije da kažem da je kreditno zaduživanje ortačkog preduzeća znatno povoljnije nego kod inokosnog. Kod ortačkog preduzeća banke na osnovu celokupnog kapitala preduzeća (pokretne i nepokretne imovine) i npr ugovorenih poslova, banka će uvideti da je rizik vraćanja kredita manji i stoga će kamatna stopa biti znatno niža. Stoga, moja topla preporuka je Ortačko preduzeće. Još jedna jako bitna stvar. Pošto ćeš pretpostavljam imati logo i ime firme, bitno je da iste zaštitiš. To se obavlja preko Zavoda za intelektualnu svojinu. Na njihovom sajtu imaš detaljne informacije i obrasce vezane za proces zaštite. Znam da ovo maltene nije vezano ni za šta što si pitao, ali smatram da može biti od pomoći. Takođe se nadam da će se pojaviti neko od starijih kolega sa Ekonomskog koji će ti više pomoći.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
SonyEricsson K750 on Linux
sve sto si rekao je knjiski tacno ali kako se realan ekonomski zivot razlikuje od onoga napisanog u knjigama ipak je bolje imati DOO. Naravno u ovom konkretnom slucaju vec sam rekao nije potrebna nikakva firma

u odonosu na predhodne komentare dodao bih jos da po meni  svi koji se dvoume da li da upisu fakultet to i urade kako zbog beneficija ( zdravstveno ili mozda sportska penzija) tako i zbog radnih navika koje ce steci...
Imacete dovoljno vremena za obe aktivnosti znam po sebi... A kasnije izmerite sta vam vise odgovara.

IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:46:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.