Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:18:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otto Scorzeny [ss]  (Pročitano 19514 puta)
15. Jul 2003, 04:07:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Da li ste nekada culi za SS pukovnika Otto Scorzeny-ja?

Najveceg Hitlerovog operativca?
Coveka iz senke koji je sve najvece poslove predvodio?
Najveceg komandanta koji za 75 godina zivota nije ni jednom pogresio u proceni?
Zelite li da znate vise o njemu?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Hm...da...nisi ga dugo pominjao...
Ajd reci šta znaš Smiley
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Oto Skorceni bio je najbolji strucnjak za atentate i kidnapovanje. Bar tako ga bije glas. On i njegovi ljudi vec su imali za sobom nekoliko uspesnih atentata. Imao je vise kampova za obuku u Nemackoj, Italiji i Spaniji. Kada je nakon prodora saveznika na teritoriju Italije (do kog nikada ne bi ni doslo da nije bilo CosaNostre koja je , a narocito Kum Laki Lucano bila pro saveznicki orijentisana I saveznicima , tj anglo-americkim snagama podelio mape svih utvrdjenja I kasarna Italije …) elem (LM , LM , Bonda Bonda), nakon prodora saveznika uhvacen je Duce (Benito Musolini) I odveden u jednu barakicu u Alpima gde je bio cuvan od strane 10 karabinjera. Hitler je hteo izbaviti bivseg saveznika (jer je Italija vec kapitulirala , tako da je mogao samo bivsi biti J ) I za tu akciju je odabrao coveka kome je najvise verovao i koji mu je cak jednom prilikom spasao zivot , naravno Ota Skorcenija, Ovaj je sa svojom grupom specijalaca SS jedinica nemacke vojske uz pomoc jedrilica izvrsio diverziju i vrlo lako i sigurno izveo akciju oslobadjanja i odveo Musolinija u Berlin gde je napravljena parada u njegovu cast. Kasnije poznate akcije koje je Skorceni obavio bile su naprimer otmica Miklosa Hortija koji je hteo da preda Madjarsku nadolazecima snagama Crvene Armije , ali naravno nakon uspele akcije otmice nije se ni razmisljalo o daljoj predaji. Njegov plan je bio i pozadinsko zaobilazni napad na Francusku. Po planu je bilo da Oto predvodi i jedinice koje su trebale da izvrse atentat na Zukova, medjutim Gebels i Himler odlucuju da to povere drugom (protiv volje Hitlera) i akcija ne uspeva i naravno nakon toga krece ruska kontra ofanziva i polako slamanje Treceg Rajha. Dakle da je 1000 puta spomennuta osoba dobila da obavi posao za koji je rodjena , verovatno bi sve bilo drugacije. Inace ima dosta zanimljivih stvari u biografiji ovog nemackog oficiran. Na pocetku rata bio je obican kapetan koji se svojom genijalnoscu na polju planiranja strategija uzdizao stepenik po stepenik , kraj rata je docekao kao general-major specijalnih snaga SS. Zanimljiva cinenica je u tome da je on kao i Hitler rodjeni Austrijanac, kao mladic isao je na studije tehnike i bio jedan od najboljih studenata , voleo je viteske borbe macevanjem i prilikm jedne je zadobio oziljak koju mu je ostao celoga zivota , preko levog obraza. Sa Nacistima prvi put dolazi u vezi preko NAZI SOC partije Autrije 1930 godine , nakon prikazane vestine u borbi dodeljen mu je na kratko zadatak Hitlerovog licnog telohranitelja, ali nakon nekog vremena dodeljeno mu je da vodi i obucava jednu jedinicu komandosa (kasnije ce se uspostaviti najsavrseniju ljudsku masinu koja je ikada ratovala). Jedan od operativaca komandosa koji us bili pod njegovom obukom bio je i Ginter Brum kasnije preraspodeljen u jedinicu SS-OBERFUHRER zbog nediscipline, covek koji je takodje 1942 spasao Hitleru zivot prilikom jednog pokusaja atentata. Nakon toga i on postao vodja SS Komandos grupe FRIDENTAL. Skorceni je jedan prilican deo rata proveo i u Jugoslaviji resavajuci probleme SHS i Grcke. Jedna od jos zanimljivih operacija je bila akcija na Kipru izmedju engleskih i nemackih (Skorcenijevih) komandosa.  U okviru rasisticke propagande na put je poveden i Maks Smeling (nemac , prvak sveta u boksu koji je samo par dana pre toga pobedio Dzoa Frejzera (black J ) u borbi za pojas svetskog sampiona) da bi se pokazalo kako nemacki arijavci imaju maltene super moci … Naravno vise je ljudi njega cuvalo engo sto se borilo , ali otprilek u odnosu 7:1 i korist Engleske SS snage su izvojevale pobedu … Maks se vratio u Nemacku i vec u sledecem meacu popio KO (Knock Out) u 2. rundi (Zivot je surov J ). Covek Srocenijevih sposobnosti nikako nije mogao da bude ubijen , morao bi se naci neko bolji … a to … jebiga bas i nije bilo moguce. Rat je zavrsio time sto su ga Americki marinci uhvatili i odveli ga na sudjenje u US , medjutim kada je deoneta presuda da je ratni zlocinac i sl , morao je biti prebacen nazad u Nemacku da bi se kazna (smrtna naravno) mogla izvrsiti , uspeo je pobeci , prebegao u Spaniju u kojoj je cak 20ak godina posle rata bio kaudiljo (General Franko) fasisticki rezim i gde je bio pod zastitom … Umro je prirodnom smrcu 5.7.1975. Zanimljiva zivotna prica…


jedan mali deo beleski za jedan diplomski rad koji sam pisao....
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2879
Dobar si dobar Smiley

Ajd mene mrzi da se cimam,stavi još o njemu šta imaš...ili šibni na mail

Jedini period istorije koji me stvarno zanima je WW2
IP sačuvana
social share

Ja sam tamo gde si ti
Kad kazem ja, ja mislim mi
I neka znaju svi
Ona sto mi treba, to si ti
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Revolution in their minds!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
mob
Nokia 3650
Ja sam cuo za njega ali nista vise osim imena...Zanimljivo...Stavi sve sto imas...stvarno zanimljiva osoba...
IP sačuvana
social share
Life is ours, We live it our way!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Lako cu ja postaviti sta imam, mene vise zanima sta na temu ove osobe imaju da kazu moderatori posto je ovo ipak njihov fah.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Puma, Nokia, Telenor, Renault 25 only.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3154
Zastava Sabac, Serbia
mob
Nokia 5800 XM
Odlično, ovo nisam znao. Čuo/pročitao sam za njega ali samo kao definiciju:
-bio je ovo
-radio je ovo..

Priča je zaista zanimljiva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Samo sam jednu jedinu knjigu nasao u kojoj ima ljudsko poglavlje o ovom coveku, on nije bio neko ko ce se pokazivati, covek iz senke koji radi sve prljave poslove.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Citat: SerbianFighter
Lako cu ja postaviti sta imam, mene vise zanima sta na temu ove osobe imaju da kazu moderatori posto je ovo ipak njihov fah.


Ako misliš na svrhovitost teme (a znam da ne misliš! :wink: ). Tema je OK.

Ako misliš na moje znanje o Scorzenyu.....otprilike što je Radiša rekao.....znam što je bio, Austrijanac mađarskog porijekla, sjajan operativac....uglavnom uzgredne informacije. Naime više sam se zanimao uzrocima rata nego njegovim tijekom. A u za tijek su presudnije neke druge bitke, koje su vodili neki drugi generali.

Što se postavljanja novih informacija tiče, samo bih te molio da postavljaš pomalo (osim ako tako ne bi narušio neku logičku cjelinu), da ne bi ispalo ko s ovim postom o ulozi ćirilice. Zanimljiv je, al predug.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vrlo je ipak cudno da na fakuletetu se o tome nista ne govori, kad recimo u svakoj ratnoj enciklopediji on zauzima veliki prostor kao jedan od najvecih operativaca u istoriji.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 14:18:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.