Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:45:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otkud covek na zemlji-Antropologija  (Pročitano 21855 puta)
02. Feb 2008, 13:23:30
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7
Otkud covek na Zemlji? Da li ga je stvorio Bog? Ili je zivot nastao od amebe?? Ili su seme zivota doneli i posejali neki mnogo napredni vanzemaljci??? A mozda je postojala rasa drevnih carobnjaka koja je carobnim stapicima naterala ljude da rastu iz granita???? Sta vi mislite?????

O ovoj prilicno diskutabilnoj temi (prosto me cudi da nismo ranije pricali o ovome) nekoliko clanova je zapocelo raspravu. Citiracu postove koji se ticu ove teme, a pisani su negde drugde......


Citat
ATI je napisao:
Prvo. Glavna i za neke osnovna slucajnost je bila stvaranje zive celije od nezivih materija. Posto slucajnosti ne postoje, sa njom otpada i Darvinova teorija evolucije. To je samo jedna od mnogo nelogicnosti te teorije. Dalje, naucnici koji proucavaju ljudski mozak su dosli do zakljucka, da nas mozak ne moze da izmisli nista sa cim nije imao vizuelni kontakt.

Drugo. Neke stvari koje su stare civilizacije znale mi smo otkrili tek uz pomoc "savremene" nauke. Posto, ne postoje dokazi da su oni imali mocne teleskope ili super racunare, zakljucujem da su to znanje vec imali ili im je neko to znanje preneo.

Trece. Sve stare civilizacije u svojim zapisima i crtezima pominju "posetioce sa Plejada". Bez obzira koliko "moderna" nauka to ismevala i uzimala za neozbiljno, nelogicno je da neko ko je imao toliko znanje iz astronomije, matematike... nesto tako izmisljao.

Iz ovoga gore nabrojanog proizilazi da niti smo nastali od amebe niti smo evoluirali od majmuna. Na ovu planetu smo dosli davno, ko zna odakle, ili smo stvoreni. Moje misljenje je da je znanje nama poznatim starim civilizacijama ostalo od neke prethodne civilizacije koja se doselila na ovu planetu, iz kog razloga nije bitno, ili je doslo sa nekim civilizacijama koje su posecivale ovu planetu u proslosti.

Koliko god ovo zvucali neverovatno, to je nesto do cega sam ja dosao posle mnogo citanja i razmisljanja bez bilo kakvih predrasuda.

P.S. Ne bih da neko pomisli da sam kreacionista po definiciji koju propagiraju religije. Moguce da je covek napravljen, ali ako se to desilo napravila ga je neka visoko razvijena civilizacija.


Milija je napisao:
Slazem se u nekim stvarima s tobom. Glavno pitanja postanka zivota na Zemlji je nepoznanica. Pitanje je kako je nastao zivot? Slucajno nije mogao, jer od nezive materije ni danas ne mozemo stvoriti zivu. Jos uvek nije pronadjen taj predak koji je bio i majmun i covek... Pored Darvinove postoji i kreacionizam. Dok su nastanak zivota neki pokusavali da objasne panspermijom (cuveni astronom Fred Hojl).

Tesko je iole govoriti o posetama. Pretpostavljam da si citao Denikena, i ja sam . Ono sto je on napisao, ako se jednog dana ispostavi da je tacno sto on tvrdi bice to mini potres za covecanstvo.

Mi i danas otkrivamo neke stvari koje zapanjuju danas. Cak i danas otkrivamo da su bili napredniji od nas. Ne znamo ni kako su Egipcani pravili piramide. Pravili su objekte vise od nasih danasnjih.


ATI je napisao:
Panspermija je teorija po kojoj je zivot dosao iz svemira, verovatno padom neke komete na kojoj su postojali neki oblici primitivnih organizama. Nastavak panspermije je Darvinova evolucija.
Kreacionizam koji definisu religije je da je coveka stvorio Bog ovakvog kakav je sad.
Ja mogu sa obe teorije da se slozim ali samo delimicno.

Prva. Mozda smo dosli iz svemira ali nikako kao neka bakterija ili sl. vec da smo dosli ovakvi kakvi smo sad.

Drugo. Mozda nas je neko stvorio, ali ta civilizacija koja bi nas stvorila morala bi biti "svetlosnim godinama" naprednija od nase civilizacije danas.


Milija je napisao:
Ja sam procitao sve Denikenove knjige, pre nekih 3 godine sam ih nasao u gradskoj biblioteci. To su neke 3 knjige, ne znam tacno nazive.

Marija, hajde objasni kako su preuzimali ideje Maje i Egipcani Mora da su imali satelitski internet i neki Maya-Nil-messanger (MSN hehe). Vrlo zanimljive cinjenice je naveo. On je svoje knjige bazirao na tome da su neke napredne civilizacije vec posecivale Zemlju. Nije iskljucio da su nas i one stvorile. Pozabavio se nekim zanimljivim pitanjima. Secam se jednog pitanja iz knjige, kao zasto danas ne gradimo svemirske letelice u obliku kugle? Uvukao se u milionske dugove, uzimao je kredite da bi proputovao pola sveta i kada je zaglavio u corci ("prdekani") napisao je knjiga, otplatio dugove i postao poznat. Ima dosta stvari koje je Deniken kao laik izneo, zapravo koristio se cinjenicom da ni sama nauka ne zna mnogo o starim civiliacijama. Sam Tesla je negde napisao da je vrlo verovatno da je Jezikeljove sinove ubila struja iz kovdzega kog su nosili (cini mi se Bajka o elektricitetu). Deniken je 'ladno uzeo to i stavio kao svoju ideju... Toliko o postenju.

Kreacionizam predstavlja ideju da je zivot na Zemlji stvorilo neko vise bice. Kreacionisti tvrde da je njihova teorija u skladu sa naukom i njenim principima. U sustini to vise bice po njihovom shvatanju ne mora biti Bog. Teoriju je podrzao Benedikt XVI, dok vecina hriscana i nije za nju...

Ideja o panspermiji Radi se o teoriji koja tvrdi da je zivot na Zemlji nastao dolaskom materije iz svemire. Zapravo da je materija koja je dosla putem udara asteroida ili meteora ta koja je pokrenula prve zivotne procese. Kao sto rekoh, veliki pobornik ove ideje sve do svoje smrti bio je Fred Hojl.

Ja sam pisao nesto u kracem obliku Nadam se da je ovo dovoljno za jednog noob-a


Iva je napisala:
Pansmermija znaci cini mi se kada bukvalno prevedes "svugde seme" (ili tako nesto). To je neka teorija da se kroz svemirski prostor prenose klice zivota. Prvo se ideja pojavila pre par vekova, a nedavno su je dopunili neki naucnici koji su rekli da je zivot na Zemlji nastao kad je kometa udarila u nju. Kometa je poticala sa neke druge planete i na njoj su se nalazili najprimitivniji oblici zivota. Iz nje su se razvili danasnji oblici zivota, itd. itd. itd.

Kreacionizam je verovanje da je neko "vrhovno bice" (npr. Bog) stvorilo sve, svemir, zemlju, ziva bica itd (uglavnom doalzi do ovakvog verovanja zbog necije religije ).

Pa, Fred Hojl (Hoyle) je ne samo podrzao nego i veoma znacajno doprineo do razvoja ove teorije. Jos je izneo i teoriju da je do nekih pandemija doslo isto usled ovakvih udara kometa


ATI je napisao:
Ta teorija ima velikih problema jer je usko povezana sa Darvinovom teorijom evolucije, koja opet ima jos vise problema.


Iva je napisala:
ja se ne secam da smo mi u osnovnoj uopste nesto posebno spominjali razvoj coveka, jedino smo Darvinovu ali nista posbno.


ATI je napisao:
U skolama se sve pominje povrsno. Pomenuta je knjiga "Poreklo vrsta" i receno da je to napisao Darvin i sa tim dokazao teoriju evolucije?!, ali NIKAD nije pomenuto da u toj knjizi i sam Darvin ima sumnje u svoju teoriju.


Milija je napisao:
Da to si u pravu, to je stajalo u udzbeniku za osnovnu skolu iz biologije 8. razred (kada sam ja bio ) pre 2 godine...

Inace u Americi su ceste debate izmedju evolucionista i kreacionista i tome se pridaje veliki znacaj u obrazovanju u SAD-u.

Tacno je da je sam Darvin izrazio sumnju, ali inace sta bi sve mogao da napises u udzbeniku za osnovnu a da ne bude povrsno


Iva je napisala:
Negde sam procitala da kreacionista ima najvise u SAD-u.

A ovo za knjige, haha, ma postojao je i onaj pokusaj ministarke Colic da uvede kreacionoizam i izbaci Darvinovu teoriju.. ne? lol.
Iskreno, ja se ni ne secam da smo pominjali tu knjigu.. doduse, verovatno je bilo u knjizi, a citala sam.. ali stvarno se ne secam.





Za pocetak, evo nekog mog cistog razmisljanja: ako je "u pocetku" nastala ameba, od nezive materije... Manje vise, ja to zamisljam da i nije bila slucajnost, vec da su se sve cestice od pocetka svemira ponasale po zakonima fizike. To bi dakle znacilo da se sve kretalo, razvijalo, spajalo i razdvajalo shodno odredjenim zakonitostima, parvilnostima. Ovu moju lepu zamisao, doduse, kvare one slucajnosti kojima su pokorene kvantne fluktuacije (i dalje ne znam da izgovorimnapisem tu rec :$ ). Shodno tome, u jednom trenutku, dok se tako nekoliko makromolekula kretalo, a uslovi oko njih bili idealni, oni su reagovali i stvorili amebu (skup jedinjenja koji funkcionisu ujedinjeno). I tako se dalje sve to razvijalo... Nadam se da bar shvatate delimicno na sta time ciljam. To moje filozofiranje, doduse, dosta je surovo i lici malo na onu mehanicisticku granu fizike.
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
Pitanje nije dovoljno dobro - mozda je bolje - sa kojim razlogom se covek pojavio na Zemlji - odakle od pukog trazenja izvora odakle smo dosli dolazimo do RAZLOGA zbog koga smo dosli.

Dosli smo jer smo tako izabrali a sa jednim razlogom - da bi iskusili nasu pravu prirodu i sustinu u svoj njenoj velicini. U svetlosti razloga "zasto" - izvor "odakle" postaje manje vazan.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Pravo pitanje koje rusi tezu o evoluciji je sledece ako je prvi zivot nastao iz necega sto je ze ziva materija zasto onda ako idem tom teorijom slucajnosti ne moze  da se kaze sledece eto stvori se jednocelijski organizam , pa trci malo malo pa eto ga visecelijski organizam pa amebica, racici krokodilcici, slonici , zeke lije, ljudi eto mozad kojim slucajem postoji i Bog?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Bosch ima centrifugu
Ljudi se uglavnom pozivaju na slucajnost i verovatnocu kada pokusavaju da objasne ono sto ne razumeju. Ni u stvaranju ni u evoluciji nema slucajnosti. Dokaz sa kreacionizam smo mi sami jer stvaramo savkog sekunda naseg postojanja mada cesto to i ne primecujemo na nasu veliku zalost. Dokaz za evoluciju smo opet mi jer nikada nismo fiksni jer se uvek menjamo i disemo u ritmu univerzuma i razvijamo se zajedno sa njim.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Iz gore do gore teme... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 
Ne,naprotiv,ovo je odlicna tema koja je i u svetu jako popularna,a evo i jos malo varijanti da saznamo od cega smo mi u stvari nastali,pogledajte ovde,pa cemo dalje razgovarati Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9097
Zastava
OS
Linux
Browser
Mozilla (gutsy)
mob
SonyEricsson k310i
Citat
Pitanje nije dovoljno dobro - mozda je bolje - sa kojim razlogom se covek pojavio na Zemlji - odakle od pukog trazenja izvora odakle smo dosli dolazimo do RAZLOGA zbog koga smo dosli.
Iz ljubavi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
@Silvanus

Citat
Е заиста је пријатно са тобом дискутовати и шалити се. Да је више таквих саговорника, где би нам крај био...

Zahvaljujem.  Smile

Citat
" .... jer Gospod Bog jos ne pusti dazda na zemlju, niti bese coveka da radi zemlju."
" A stvori Gospod Bog coveka od praha zemaljskog, .... "

Zar nesto nije sumnjivo ?? Petog dana stvara musko i zensko, a onda nema ko da radi zemlju ( jel' nam to svrha postajanja i stvaranja ?) pa stvorio coveka od praha zemaljskog. Sta sad' ?? Cas ima, pa nema, pa opet ima, ..

Па ово је текст из друге главе Постања, ово можемо да гледамо као појашњење онога из прве главе. Детаљније се објашњава стварање људи... Не буди буквалац, дај ширине духу своме, па ти се уметношћу бавиш...

Opet ti o bukvalizmu.  Smile Aman ne kategorisi ljude i ne donosi sud o njima.  Smile  Zasto sam to pitao ??  Iz jednog razloga, sto u toj verziji objasnjenja,  stoji da je po Sumerima postojao tok evolucije. Stvaranje petog dana, musko i zensko, a da su stvaranjem Adama bogovi taj tok ubrzali. 
E sada o jednini i mnozini, tu vec postoji mnogo kompetentnijih ljudi u tome.

A o samom stvaranju coveka, po Sumerima i po Bibliji, evo izvoda iz knjige "Dvanaesti planet" autora Dr Zecharia Sitchin, strucnjaka za Sumersku i Vavilonsku kulturu.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
12 - Stvaranje cov... (2481.87 KB)
« Poslednja izmena: 07. Feb 2008, 06:14:58 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Nadam se da Liv  Smile nece zameriti na postovima zaredom, jer zbog velicine attachmenta, nisam u mogucnosti sve staviti u jedan.

Spev Enuma Elis, na srpskom, i ja sam trazio, ali jos ne nadjoh. Zato i koristim razne knjige sa izvodima iz tog speva, jes' da je razbacano, ali bolje ista nego nista.

Ako te interesuje, taj spev, kada mi je vec pri ruci, od istog autora iz prethodnog posta, njegovo vidjenje, sa citatima iz tog speva. Ujedno da ostalima kazem da spev govori o stvaranju Suncevog sistema, Zemlje i ostalih planeta.

P.S. Zbog velicine morao sam podeliti u dva rar fajla. Skinite oba, i pokretanjem raspakovanja prvog, bice raspakovan i drugi.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
07 - Ep o stvaranj... (1953.13 KB)
« Poslednja izmena: 07. Feb 2008, 06:30:29 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Sony xperia
Drugi deo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

*
07 - Ep o stvaranj... (1625.53 KB)
« Poslednja izmena: 07. Feb 2008, 06:35:33 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:45:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.379 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.