Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:43:22
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Otkriven pernati dinosaur  (Pročitano 987 puta)
14. Jun 2007, 14:08:08
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Otkriven pernati dinosaur



Znanstvenici tvrde da je životinja bila teška oko 1,4 tone, visoka osam metara te tijela pokrivenog perjem, što je čini najvećim do sada poznatim pernatim dinosaurom.

Kineski znanstvenici jučer su predstavili otkriće nove, dosad nepoznate vrste dinosaura čiji su ostaci pronađeni u travnju 2005. godine, a koji je živio prije 85 milijuna godina.

Kosti životinje nazvane Gigantoraptor erlianensis, otkrivene su u Erlianskom bazenu u Mongoliji, a znanstvenici tvrde da je bila teška oko 1,4 tone, osam metara visoka te tijela pokrivenog perjem što je čini najvećim do sada poznatim pernatim dinosaurom.

Pronađeni primjerak, kako je istaknuto, uginuo je na pragu odrasle dobi, u jedanaestoj godini života te bi, da je poživio, dosegnuo još veće dimenzije.

Upravo je veličina dinosaura iznenadila stručnjake, budući da većina teorija ukazuje da su dinosauri mesožderi uglavnom bili manji i slični pticama.

"Nije imao zube, ali je imao kljun. Imao je vrlo dugačke prednje udove, tijelo mu je najvjerojatnije bilo prekriveno perjem, a po svemu sudeći nalikovao je ptici, što je vrlo neobično jer su takvi dinosauri inače bili vrlo, vrlo mali", izjavio je Xu Xing s Instituta za paleontologiju Kineske akademije znanosti.

"Najprije smo mislili da smo otkrili kosti tiranosaura, ovo je otkriće bilo toliko nevjerojatno da su nam trebale dvije godine da otkrijemo o čemu se točno radi. Sada vjerujemo da smo otkrili najveću životinju čije je tijelo bilo prekriveno perjem, zaključio je Xing.

Gigantoraptor erlianensis je imao i biljožderske karakteristike poput male glave i dugačkog vrata, i mesožderska obilježja poput oštrih kandži za trganje mesa, a najvjerojatnije je imao i vrlo snažne noge te je mogao brzo trčati, ali ne i letjeti, piše Novi list.

Izvor: NetPortal
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
kakav je bre ovo cirkus na slici??!?  Smile
bas me zanima sta ce toj zivotinji perije?!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Citat
kakav je bre ovo cirkus na slici??!?  Smile
bas me zanima sta ce toj zivotinji perije?!

To nije cirkus vec umetnicko vidjenje a na osnovu naucnih nalaza kako je moglo to bice da izgleda. Inace u SAD snimaju i film a video sam i neke 3D rendere.

Sta je joj perje? A kako to avion leti kad nema perje... o tome sta i kako izgleda odlucuje priroda i uslovi u prirodi a mi smo suvise mali i neznalice da bi to odgonetnuli.

U svakom slucaju- jos jedan odlican clanak od druga Soneta  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla MEGAUPLOAD
mob
Nokia 
Citat
Inace u SAD snimaju i film a video sam i neke 3D rendere.
....za ovu životinju. Smile....

pa još mnogo toga neznamo..... Smile.........ali kinezi sami ustvrdili o kojoj se vrsti radi....malo mi je neobično ali neka bude......

VIDEO!!!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 18:11:33 od HasBiba »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Где сам то беше чуо да кокошке вуку порекло од диносауруса? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Domaca kokoska je najblizi zivi srodnik tiranosaurusu. Cik ako smes- ukradi joj jaje  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 17
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Ne znam. Ova tica-dinosaurus mi je malo smesna. Milionima godina ova zivotinja se vuce po zemlji, da bi nekom mutacijom pocelo perije da joj raste po gornjim udovima. Perije bez kok danasnje ptice ne bi mogle da lete! Ispada da je njen evolucioni put bio unapred odredjen...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 01:43:22
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.