Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:21:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: otici u inostranstvo sam, sama  (Pročitano 36842 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola 
Zanima me sta mislite o sektoru koji se tek razvija u Srbiji a u Svetu je vec rasprostranjen a to je sektor bezbednosti?
Privatne kompanije u svetu obezbedjuju Zgradu Vasingtona,i druge vazne drzavne objekte,takodje obezbedjuju i manje objekte kao
sto su banke,firme,poste itd...

Da li je realno da ce odlican programer ili lik sa zavrsenim etf-om se lakse zaposliti u nekoj firmi za obezbedjenje ili lik sa zavrsenim fakultetom bezbednosti koji je sve popularniji u Srbiji?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Nokia ispo iz modu
Zanima me sta mislite o sektoru koji se tek razvija u Srbiji a u Svetu je vec rasprostranjen a to je sektor bezbednosti?
Privatne kompanije u svetu obezbedjuju Zgradu Vasingtona,i druge vazne drzavne objekte,takodje obezbedjuju i manje objekte kao
sto su banke,firme,poste itd...

Da li je realno da ce odlican programer ili lik sa zavrsenim etf-om se lakse zaposliti u nekoj firmi za obezbedjenje ili lik sa zavrsenim fakultetom bezbednosti koji je sve popularniji u Srbiji?


То вероватно највише зависи од њихове потребе за одређеним профилом. Свакако им треба и једних и других само је питање тренутка кад њима треба који профил и да ли у том моменту ти конкуришеш.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.61
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Da li je realno da ce odlican programer ili lik sa zavrsenim etf-om se lakse zaposliti u nekoj firmi za obezbedjenje ili lik sa zavrsenim fakultetom bezbednosti koji je sve popularniji u Srbiji?
Odlican programer nema nikakav problem da se zaposli na fenomenalnoj poziciji uz odlicnu platu i sve druge uslove. Problem je sto danas previse njih tako sebe naziva.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 831
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Ako ne mozes ovde da se probijes, neces moci ni tamo.
Ako ovde nisi imao ni za leba, realne su sanse da ni tamo neces imati za mnogo vise.
I tamo i ovde te gledaju onako kako izgledas... ako izgledas kao da si iz gladi uteko, ako si ocajan, to se vidi... ako samog sebe potcenjujes ili precenjujes, i to se vidi...
Totalno tačno. Ljudi žive u uverenju da će im tamo pare padati sa neba, i onda kad vide kako to nije slučaj, bude belaja.
Tačno je da ljudi u inostranstvu (Zapad, konkretno) više zarađuju, ali su im i troškovi života veći, a i radno vreme mnogo duže i ispunjenije.
Druga je priča što je prosečan Srbin navikao da ne radi maltene ništa, ili da, kada radi, vazda ima neke praznike i slične gluposti (samo da ne bi radio) i onda kuka kako mu je život težak. Ma nemoj mi ka'sti... Normalno da je težak kad neće dupe da pomere, bez obzira da li su ove ili preko...


jedan moj drugar je otisao u svedsku da zivi pre dve godine
dva moja drugara inace braca ,pre oko deset godina su otisli za cesku
jos jedan moj drugar je otisao u asutriju da zivi pre oko 5 godina
dobra moja drugarica je prosle godine otisla za norvesku
ujak od mog najboljeg druga sa decom i zenom zivi vec 15 godina u francuskoj
+ znam jos ovako X osoba koje manje dobro znam koje takodje zive preko
i naravno imam kumu koja zivi vec nekih 15 godina u belgiji

i slobodno mogu da ti kazem B@mbin@ da si se poprilicno nalupetala kada si rekla da se tamo mnogo vise radi .
tamo jesu troskovi veci ali kada se sve sabere i oduzme ,od te plate  mnogo vise mozes da ucinis nego od ove  ovde
inace cisto da znas da je hrana jeftinija u antverpenu nego ovde (drugi grad po velicini u belgiji )
eo konkretan primer , u belgiji sa osnovnom skolom bez ikakvih problema mozes naci posao koji bi bio placen negde oko 1000 evra , a tamo jedna cetvoroclana porodica (sa dvoje male dece) moze da skrpi kraj s krajem sa samo tom jednom platom .
svi ti preko koje sam nabrojao rade izmedju 8 i 10 sati , konkretno moja kuma radi 10 sati i ima dve pauze od po 15 minuta kao i jednu od pola sata. zaradi od 1 800 do nekih 2 300 evra , konkretno sa tom platom tamo placa stan i sve ostale troskove koje idu uz njega ,gorivo za automobil star par godina , vikende u i izlaske po drugim okolnim zemljama , hranu .... letovanja garderobu ... bla bla
jednom prilikom je dala otkaz , i dok nije radila drzava je njoj placala mesecno 50 % od nejne plate u tom periodu je radila kao hostesa 11 dana na sajmu ,satnica je bila 22 evra
to sto B@mbin@ kazes da se ovde ne radi ili malo ili lenjo radi to je vazilo za vreme titove jugloslavije, odavno vise ovde tako nije ,mozda je tebi isuvise ovde finansijki dobro pa pod tim uticajem il nekim drugim ne vidis pravu stvarnost ovde .
veruj mi da se ovde ljudi satiru od posla i preko 12 sati dnevno ,kako oni sa visokim skolama tako i oni bez skola , i opet nista ... sto se kaze `ni za lekara se nema `
uglavnom koliko sam ukapirao sve njih preko muci samo jedna stvar , a to je nostalgija , da se tamo vise radi i sve ostalo sto kazes...odavno bi se svi oni vratili ovde.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
i slobodno mogu da ti kazem B@mbin@ da si se poprilicno nalupetala kada si rekla da se tamo mnogo vise radi .
Направила сам генерализацију, познајући неколико случајева људи који живе у Лондону, а своје дете виђају само недељом. Зашто? Јер им радно време не дозвољава.

Citat
to sto B@mbin@ kazes da se ovde ne radi ili malo ili lenjo radi to je vazilo za vreme titove jugloslavije, odavno vise ovde tako nije ,mozda je tebi isuvise ovde finansijki dobro pa pod tim uticajem il nekim drugim ne vidis pravu stvarnost ovde .
Да си лепо прочитао целу тему, схватио би цео контекст, а овако упасти на тему, нападати Бамбину са навођењем примера ''од мог комшије друга поштаров шурак'' није аргумент.

Уосталом, овде су цене европске, плате афричке; али, заиста не видим разлог да се расправљам са неким ко одмах напада, из не знам којих разлога.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Ne gresi Bambina u svom postu...
Tamo se apsolutno radi vise.
Cak i u situacijama gde se ista kolicina vremena provodi na poslu, tamo se radi vise.

A prica o nekim proslim vremenima ne stoji...
Danas postoje, cinjenica, oni koji se ubijaju od posla za smesne pare, ali to je vec x puta elaborirano do sada.
Kasirke koje rade po ceo dan u Maxiju, i slicne tuzne zivotne price...
Nemam previse razumevanja za to...
Prosto, covek mora da se izbori za nesto vise...

Sa 1000e u Antverpenu covek moze da zivi isto kao sa 400e u Beogradu.
Prica o cetvoroclanoj porodici je nerealna, narocito ako je to jedini prihod.
Moze da ima neugledan stancic i da krpi kraj sa krajem.
Nekome je to dovoljno.
Cenim da vecini ipak ne bi trebalo biti.

Hrana i neke osnovne stvari su jeftinije ili u rangu sa cenama ovde, ali tu se sve zavrsava.

Ako neko 5 dana u nedelji radi 10 sati dnevno to znaci da bukvalno nema nikakav zivot to vreme, o deci, brizi o njima, vidjanju i druzenju sa porodicom da ne govorimo.
Pritom... to je posao, ozbiljan, odgovoran, iscrpljujuc.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zavisi sta podrzaumevamo pod "inostranstvo". Ja mogu izneti neka moja iskustva sa poslovima u USA. Opet, bitno je sta radis.
Dok sam studirao, dzeparac mi je trebao vise nego sad, zato sam i isao par puta u Ameriku ... imam neku rodbinu tamo (nebitno). Za tri meseca sam promenio 3 radna mesta, tri razlicite vrste iskustva sa ljudima, tri drzave u kojima sam boravio... Amerika i taj stil zivota mi je dosta doprineo da shvatim kako stvari funkscionisu u real life. Boravak i zivot u Americi je za mene bio vrlo dragocen.

Mogao bih da kazem par reci o svojim iskustvima, ali me realno mrzi da tipkam (potrajalo bi  Smile ), zato, ako nekog zanima, mozemo na pm.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Nokia N70

Sa 1000e u Antverpenu covek moze da zivi isto kao sa 400e u Beogradu.


Okej,a sta cemo sa ljudima koji zive u Leskovcu,Vranju,Smederevu itd...  Smile

Mislim da Srbija,nije samo Beograd...
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
Naravno da nije.
Ni u jednoj zemlji na svetu situacija po manjim gradovima nije ista.
Plate su nize, troskovi takodje. Nazalost cesto nesrazmerno.
Ja se slazem da je u unutrasnjosti teze, ali to ne znaci da je neizvodljivo.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Kod nas su ljudi pasivni. U velikim gradovima postoji mnogo starih kojima treba nega, koji imaju kapitale u nekretninama i nemaju dovoljno novca da plate negu. Šta bi uradio neko u Britaniji?

Tamo recimo postoje mala mesta sa lepom klimom gde se meštani organizuju, naprave kompleks apartmana i kotidža pogodnih za život starih. Obrazuju se za negovatelje, medicinske tehničare, naravno u posao se uključi i lokalna bolnica. Tako sebi naprave posao od koga će živeti, starcima obezbede vrhunsku profesionalnu negu.

Pre nekoliko godina pokušanmo je da se u Levču u Rekovcu organizuje takav metod samozapošljavanja kroz negu usamljenih staraca. I šta se desilo? Nije uspelo jer su negovateljice bile grube, neprofesionalne i sklone krađi a negovani starci sitničavi, nepristojni i nespremni da plate za usluge.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 18 19 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 07:21:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.