Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ostati u braku zbog dece  (Pročitano 5870 puta)
03. Jun 2005, 07:32:04
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Je li za decu je najbolje odrzati brak pod svaku cenu?

Sta ucimo nasu decu ako ostajemo u braku radi njih, a inace bi se okrenuli i pobegli glavom bez obzira?

Zar mozemo biti toliko neiskreni prema vlastitoj deci da smo pred njima sretni, smeskamo se, veselimo... a dusu nam razdire jad i bes? Mozemo li s ljubavlju pred sinom ili kcerkom zagrliti mamu, ako je to zena koju inace ne volimo, s kojom se svaki dan gledamo preko nisana?

Treba ostati u braku pod svaku cenu? A kakvi su to ljudi koji ostaju u takvom braku? Kakvi su ocevi i majke svojoj djeci? Puni optimizma i vere u ljubav i sretan brak? Vide li njihova deca onako, iz dana u dan, sitne paznje koje roditelji pokazuju jedno drugom, osmehe, oci koje govore "volim te"?

Ili vide umorne i uplakane oci svoje mame, cuju tresak vrata koje je tata zalupio kad je otisao u sobu... povremenu viku nocu iz spavace sobe... tata se vraca s posla kasno, ni ne pogleda mamu, uzima daljinski upravljac i odsutno vrti programe... Sitne, zajedljive uvrede, prekori ocima, teska atmosfera su svakodnevica...

Ako neko misli da ove stvari moze sakriti od dece, vara se. Djeca su osetljivi indikatori nedostatka ljubavi i svaki ih nedostatak ljubavi potrese. Izlagati dete svaki dan teskoj atmosferi neizrecenih optuzbi okrutno je i traumatizirajuce za njih. Interesantno je kako se ljudi uvek i iznova zavaravaju da svoje nezadovoljstvo u braku uspesno skrivaju pred svojom decom. Ne, ne skrivate ga, ne mozete ga sakriti. Dete ga vidi... i bolji mu je bilo koji izlaz od teske atmosfere za zajednickim vecerama, koje se odrzavaju samo "radi dece".

Ostajanjem u losem braku, ucimo svojim primjerom svoje dete da mora ostati u losoj situaciji ma koliko bio potcjenjivan i ponizavan. Ono će takav stav preneti na svoj brak i dozvoliti da bude maltretirano, pa i zlostavljano... jer se brak mora ocuvati pod svaku cenu, pa i njegov je otac to cinio i trpio.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
Bolje dobar razvod nego los brak
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
@ljut123
potpuno se slazem
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
itekako se slazem sa vama,moji roditelji su se 2 puta razvodili i vencavali,kao zbog nas,dece,ali bolje je da su ostali razvedeni jos onaj prvi put Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Nikada roditelji ne ostaju u braku zbog djece, nego zbog sebe samih. Djeca su samo izgovor.
Oni ionako znaju sta se desava izmedju roditelja, tako da je razvod uvijek najmanji problem. Najveci problem su odnosi izmedju bracnih partnera nakon razvoda.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Nemoj da budes tako sigurna. Ima slucajeva gde roditelji vide da nemogu zajedno vise ali ipak ostaju u braku radi dece, da ona osete ipak da imaju oba roditelja i uopste neznaju sta se desava dok neudju u neke zrele godine gde im se moze reci sta i kako.

Ipak neki moj pogled na to iako nisam u braku i neznam kako to izgleda, ni svadja i slicne stvari izmendju muza i zene, ja bi ostao u braku i pravio se da je sve ok da moje dete to neoseti jer ipak ja zivim radi njega a verovatno i njegova majka i uradice sve za njega, sve da njemu bude bolje i neoseti sta znaci zivot bez jednog roditelja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


It's a state of mind.

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 144
mob
SonyEricsson T230
Ne mogu ni da zamislim da nekoga toliko ne podnosim, da ne mogu da zivim sa njim. Cak sam i sa svojim bivshim "horror&terror" cimerima uspevao da izadjem na kraj.
IP sačuvana
social share
Stavi pravu stvar na pravo mjesto i cini to cesto.
One hoce isto sto i mi.
Izgubio sam ideale. Posteni nalazac moze slobodno da ih zadrzi. Neka mu je Bog u pomoci.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
ljuti ga je srocio extra
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 6861
mob
LG 
Ma mislim Mladjo da nisi u pravu. Jesi li ti ikada primjecivao kada su ti roditelji ljuti jedno na drugo? Dijete podsvjesno misli da je ono krivo za njihovu ljutnju. Drugo, kada si ljut, tada tesko kontrolises emocije i cesto reagujes drugacije nego inace, pa i na djecu, sto ona tumace kao njihovu krivnju. Djeca znaju da nesto nije u redu izmedju roditelja i to ne mozes sakriti
Lako je trpiti cimere kada ne postoje slozene emocije izmedju vas, ali je to drugacije kada trpis nekoga koga si volio.
IP sačuvana
social share
Bolje je biti bogat cijeli zivot, nego jedan dan siromasan.
 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Krajnje beznadezan


...jednom, davno, negde daleko...

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 11837
Zastava
mob
Nokia 5110
Ja nisam rekao da sam u pravu, vec samo svoje misljenje. Cimere iskreno nisam nikada imao.

Ja samo rekoh kako bi ja pokusao da sepostavim u toj situaciji, jer kao sto rekoh trudio bi se da dete odrasta uz oba roditelja kod nebude dovoljno zrelo da prihavti da mama i tata nisu vise zajedno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.