Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:49:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Osoba od stila: Irena Mišović  (Pročitano 6602 puta)
17. Maj 2006, 09:28:44
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Osoba od stila: Irena Mišović
Moda ulepšava život
Irena otkriva zašto svaka žena u sebi treba da nađe lepotu, ko je ikona stila, a ko modni genije, zašto su cipele kruna stajlinga i zbog čega je važno negovati se.

Irena Mišović je prva manekenka stare i nove Jugoslavije koja se našla na naslovnoj strani "Kosmopolitena". Otkako je završila manekensku karijeru, posvetila se porodici, a poznavanje mode, modne industrije i biznisa konačno je ostvarila kroz mesto glavne i odgovorne urednice našeg izdanja italijanskog časopisa "Gracija".
Irena u intervjuu za Press objašnjava zbog čega za nju moda nije samo stil oblačenja, već i životni stav koji odslikava kakvi smo mi u stvari.
Koliko je lepota bitna za ženu?
- Lepota je uvek predstavljala inspiraciju i filozofima i slikarima i piscima, i uvek je slavljena. To traje kroz vekove, a tako je i sada kada se i devojčice još kao male uče da budu lepe. Posebnu prekretnicu predstavlja pubertet, kada devojke preispituju sebe i upoređuju se sa drugim devojkama da li su dovoljno lepe. Bez obzira na to kakav si, treba u sebi da nađeš lepotu, jer nisu sve žene prelepe. Uostalom, lepota i nije najbitnija za sreću žene, a i nije pravo oružje ako žena ne zna pravilno da je upotrebi.
Na šta te asocira moda?
- Moda je za mene deo života i nikada je nisam gledala kao posebno poglavlje. Ona je važan i bitan deo istorije i ma koliko to prepotentno zvučalo, dosta sam se posvetila proučavanju mode, njenih stilova, kao i odlika raznih podneblja, i u svakom trenutku mogu da napravim presek i kažem gde se šta nosilo i kada. Scenografija i kostimi su neka preteča mode, koja postoji još od davnina.
Kakav je tvoj modni stil privatno?
- Moda i garderoba mene zabavljaju. To je deo nečega što me ujutru čini veselijom. Kao što nekoga uveseljava šoljica kafe, neki poziv ili osmeh, mene uveseljava moda. Ona mi ulepšava život i ona je neka vrsta igre. Sa druge strane, ona govori o ličnost i o njenoj kulturi. Stil je povezan sa životnim stavom i pokazuje ono što mislimo.
Koji su tvoji omiljeni domaći i strani kreatori i gde se oblačiš?
- Nemam nijednog omiljenog kreatora. Ja ih samo cenim. Međutim, kod nas Verica Rakočević predstavlja vrlo značajnog kreatora, kao i Dragana Ognjenović, koja je uspela da obuče našu ženu u crno a da ne izgleda kao da ide na sahranu. Te dve kreatorke će u budućnosti predstavljati značajna imena naše modne industrije. Sa druge strane, tu je dosta naših mladih dizajnera, koji su zbog loših uslova otišli u inostranstvo. Oni su najbolji ambasadori naše zemlje. Od stranih kreatora Japanac Joži Amamoto je jedan od retkih kreatora koji već decenijama uspeva da finansijski opstane, a da sa druge strane nije izgubio nimalo od svoje kreativnosti. Izdvojila bih i Džona Galijana, predstavnika generacije novih dizajnera. On je čist genije. Što se tiče toga gde se oblačim, mogu reći da nemam takvih predrasuda. To ostavljam kao slobodu i predlažem svim ženama da urade isto, jer je to lepota oblačenja. To nije više ni pitanje kreatora ni novca, već stila oblačenja.
Šta misliš o modnim detaljima?
- Detalji su zvezde modne industrije. Oni teraju žene da razmišljaju o miksovanju stajlinga. Pomoću njih je moguće izmešati stvari koje je inače nemoguće spariti, i u svemu tome pronaći meru. Od detalja bih izdvojila cipele koje su kruna stajlinga, zatim kaiševe koji su i ove sezone jako bitni jer vraćaju struk na pravo mesto, i torbe koje su na Zapadu merilo svake žene.
Kako održavaš top formu i kako se neguješ?
- Nikada nisam vežbala kampanjski. Ni kao devojčica se nisam hranila instant hranom. Vežbanje i pravilna ishrana je stvar kontinuiteta koji se godinama nadograđuje, jer ako to godinama radiš, kasnije nećeš imati problema. Isto je i sa negom. Ako sam nečemu bila verna, to je sopstvena nega. Još od osamnaeste godine koristim kreme i to ne bilo koje već prirodne, u skladu s godinama. Morate biti umereni u svemu i priroda će vam se zahvaliti. Moram napomenuti i da genetika tu obavlja veliki deo posla.
Šta misliš o plastičnoj hirurgiji?
- Plastična hirurgija može da učini ljude srećnim, ali samo u humanom smislu. Inače, zgrožena sam što žene nebrigu o svom organizmu žele da nadomeste plastičnom hirurgijom, što će im se kasnije osvetiti. Bojim se da je to loša medijska kampanja. Ne treba slepo pratiti te trendove, bar ne do 45. ili 50. godine. Mislim da plastična hirurgija nadomešćuje samopouzdanje kod žena. Zbog toga je bitno da se u pubertetu uravnotežite sa samom sobom.
Ko je za tebe osoba od stila kod nas i u svetu?
- Kod nas je to svakako Ružica Đinđić, koja predstavlja modnu ikonu koja može rame uz rame da bude sa bilo kojim svetskim ikonama. Ima još osoba od stila kod nas, i mnogo ih je više van estrade, onih koje ne gledamo po medijima. U svetu je to Kejt Mos, koja je pravi ekvivalent Brižit Bardo. Ona je ta koja diktira svetske trendove, ne boji se da eksperimentiše i moda i dizajneri je prate.
Šta nikada ne bi obukla?
- Ima milion stvari koje nikada ne bih obukla. Tačno znam šta mi ne stoji. Mnogo je stilova, dizajnera i trendova u čijim modelima i kreacijama to ne bih bila ja.
Koji je tvoj omiljeni deo garderobe?
- Definitivno haljine. Može se reći da su mi one fetiš. One predstavljaju savršen i jednostavan simbol ženstvenosti.
J. MARKOVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 21:49:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.