Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Osoba bez samopoštovanja i samopouzdanja  (Pročitano 3810 puta)
05. Jan 2009, 18:33:29
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 15
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Šta se to desi u jednoj osobi koja nema samopoštovanja nikako, također i samopouzdanje nula, koja se osjeća bezvrijedno, koja nema nekog drustvenog zivota, koja zna cesto pasti u privremene depresije ... kako pomoci takvoj osobi ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Razocaraju se u svoje izbore i procene...
Neki to mogu da preguraju, nekima treba pomoc...

Inace... jedan dobar linkic na ZenHabits...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
također i samopouzdanje nula, koja se osjeća bezvrijedno, koja nema nekog drustvenog zivota, koja zna cesto pasti u privremene depresije ... kako pomoci takvoj osobi ?

Ukratko... motivisati ga.
Naci sta voli i u cemu uziva.

Mene licno motivise muzika i par sitnih poroka svakodnevno.  Smile
Dugorocno su tu pojedini prijatelji koji me inspirisu, porodica za koju zivim i posustali sluchajevi u okolini od kojih ucim na njihovim greskama.

Šta se to desi u jednoj osobi koja nema samopoštovanja nikako

Ne znam kol'ko je dobar savet, mozda ce strucniji na ovom forumu imati drugacije misljenje i neka me isprave slobodno, ali pomogao je nekolicini ljudi kojima sam ovo predlozio.  Smile

Uzmes parce papire i podeli ga po sredini sa linijom.
Na levoj strani navedi sve dobre stvari. Stvari koje volis, stvari koje vrede, stvari koje te cine srecnim i teraju ti osmeh na lice, neke sposobnosti u kojima si dobar... generalno receno sve sto te asocira na nesto pozitivno koji god to kriterijum ispunjavao u tvojoj glavi.
Na desnoj stavi sve kontradiktorno od malopre navedenog. Znaci stvari koje mrzish, stvari koje te iritiraju, ono sto ti ne prija i sve negativno.
Na kraju treba da dobijes jedan kontrast.

Prvi korak je da temeljno analiziras i jednu i drugu stranu. Npr. ono u cemu si dobar to forsiras vise nego inace, okruzis se pozitivnim stvarima i tezis svim silama ka njima jer moras imati jasno definisan cilj. Organizovanost i raspodela vremena je veoma kljucna stvar u ovome (ono sto ja nikad necu imat, ali hej... ja imam dovoljno samopostovanja i patim od kompleksa vise vrednosti Smile ). S druge strane negativne stvari ili izbegavas ili ignorises ili se trudis da ih poboljsash ili ih ne zaboravis ali uchish na njihovim greskama itd.
Drugi korak je prepoznas ljude koji te asociraju na pozitivne, koji umeju da postuju i vole tvoje sposobnosti i okruzis se njima. Od onih drugih se ogradis.

Ovo je sve malo uprosceno, mogu malo detaljnije da pisem o ovome ali nadam se da si skapirao poentu.  Smile

Nalazenje problema. <-------------------|
Analiziranje problema.                         |
Njegovo resavanje u teoriji.                |
Resavanje u praksi.                            |
Konacan cilj, odrzavanje cilja i unapredjivanje odnosno poboljsavanje postojeceg uspeha ponavljaljem celog procesa .

Mi buduci programeri imamo ovaj nacin rada.  Smile Malo sam ga modifikovao i predlozio nekim ljudima. Sta znam, vecini je pomoglo nekima opet nije. Nije jer nisu u sushtini duboko zeleli u sebi da se promene.  Smile

*E da! Zapizdi ona papiric na plafon iznad kreveta da bude prva stvar koju ces ugledati kad se probudis!  Smiley
« Poslednja izmena: 05. Jan 2009, 20:14:33 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
ala si ga opravio...ma,svaka ti cast... Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
HTC Wildfire S
ala si ga opravio...ma,svaka ti cast... Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
LG Frizider
Danas mu bas idu analize na ovu hladnocu Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
WhiteGoa, mladi kognitivista.  Smile
Bravo, nemam ništa da dodam.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
o samopouzdanju niko, al niko ne pita od psihić ljude, jer oni kao i Freud kazao, duševni bolest promene , destruišu u svakidnevni nesrećnosti.. a sad da li to vredi Smile
(Bambina svidjaš mi se Smile )
« Poslednja izmena: 05. Jan 2009, 22:00:52 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone 6s
@onodys

Molim te, ubaci u potpis da si Madjar i da ti srpski nije prvi jezik, da ljudi imaju razumevanja.
Postovi su ti stvarno dobri, ali ponekad treba mnogo truda da ih covek procita.
Mi znamo kako stoje stvari, ali novi ljudi koji dodju uglavnom ne znaju.

@ontopic

How to build self confidence
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia 
Neki ljudi nikad nisu ni imali samopouzdanje, nekima je ono priovremeno poljuljano, a nekima ubijeno u korenu još od detinjstva delovanjem okoline. Da bi popraviop samopouzdanje prvo treba da nađeš uzrok nedostatkui samopouzdanja i oblasti u kojima je ono poljuljano ili zdravo. Onda treba krenuti u neku vrstu analize i autogenog treninga baš kao što je rekao Goa. Forsirati zadovoljstva i sitne zadatke koji se uspešno rešavaju. Posle svakog uspeha nagrada i pohvala. Neuspehe ne treba tretirati kao smak sveta nego jesi pao, ustani i nastavio dalje.

Nadam se da je u pitanju dete jer kod dece je takav trening daleko efikasniji nego kod odraslih.

Borilački sportovi i umetnost takođe podižu samopouzdanje, druženje sa mnogo starijima koji tu osobu tretiraju ravnopravno isto može biti korisno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.