Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Osnovan Spoljnopolitički savet MIP-a Srbije - i ko je sve u njemu ?!  (Pročitano 5482 puta)
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Vojin Dimitrijevic,Sonja Liht,Vekaric,Svilanovic,Viskovic!?
Boze Gospode... Smile



Ovo je za ne poverovati. I posle daj DSu neki resor  Smile

Pishax,

Šta je tu loše? To su ljudi različitih političkih stavova koji su dobro poznati javnosti i koji imaju uticaja i van ove zemlje i u njoj. 

To mi se čini svakako boljom varijantom nego ono što radi Koštunica koji je za ključne savetnike postavio suvoparne salonske teoretičare koji svoju distancu u odnosu na realan svet pokazuju i svojim brkovima i bradama.
« Poslednja izmena: 11. Sep 2007, 01:49:36 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
xex, zavisi iz kog ugla gledas. Meni Kostunicini deluju vrlo ozbiljno. A Vojin i Sonja mi bas i nisu reprezentativni.
Mada kao sto rekoh, zavisi od politickog opredeljenja.
Ali valjda je jasno da ta ekipa ne namerava da se bori za KiM  Smile
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Sonja LIght koja je na celu NVO i nalazi se u vrhu LDP kroz njihov politicki savt nam vodi spoljnu politiku.
Onda nije ni cudo sto vovi iz DS samo idu po okolnim nam republikama i samo se izvinjavaju .
Inace njeni stavovi o Srbiji se ne trebaju mnogo komentarisati-samo i uglavnom protiv Srbije.
E pa onda nije ni cudo sto nam je spoljna poitika ovakva kakva jeste.
I na kraju silne pare ce oni podeliti izmedju sebe na racun gradjana Srbije a sve kao savetnici.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Citat
Sonja LIght koja je na celu NVO i nalazi se u vrhu LDP

to je osnovno nepoznavanje NVO scene u Srbiji.

Sonja Liht zajedno sa svojim muzem je nevidjeno naklonjena DS i veoma jasno suprotstavljena LDP-u zajedno sa nekolicinom drugih NVO.

Sonja Liht i Milan Nikolic su za DS, kao Slobodan Antonic i Djordje Vukadinovc za DSS. tj. izuzetno su "nezavisni", a mozda se i prcaju.
« Poslednja izmena: 11. Sep 2007, 14:54:46 od vanja_gator »
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung XYZ1004
Mislim da nema razloga za zabrinutost, jer je to obicna trac grupa, koja ce se sastajati po potrebi, izpalamuditi sta ima na aktuelne teme i onda ce ta njihova govorancija da bude prosledjena Jeremicu koji ce to pogledati obrisati dupe sa tim i nastaviti spoljnu politiku onako kako se Tadic i Kostunica dogovore (malo vise Tadic nego Kostunica  Smile  )....toliko o tome
Jedino sto treba da nas brine jeste novac koji se trosi na takve gluposti, ali kad vidimo na sta se sve trosi, onda ovo i nije tako strasno - cak je onako fensi  Smile da imamo Spoljno-politicki savet, zvuci onako zajebano!  Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Sep 2007, 14:46:50 od I Posle Mene JAA »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Citat
Sonja LIght koja je na celu NVO i nalazi se u vrhu LDP

to je osnovno nepoznavanje NVO scene u Srbiji.

Sonja Liht zajedno sa svojim muzem je nevidjeno naklonjena DS i veoma jasno suprotstavljena LDP-u zajedno sa nekolicinom drugih NVO.

Sonja Liht i Milan Nikolic su za DS, kao Slobodan Antonic i Djordje Vukadinovc za DSS. tj. izuzetno su "nezavisni", a mozda se i prcaju.
 
Onda sam sasvim neuk kada sam procitao a to je bilo i na temi o LDP-u da je Sonja Light i natasa kandic, Sinja Biserko,....sa mnogim liderima NVO u politickom savetu LDP-a????????
Ili ja ne znam da procitam sta pise na srpskom ili sve novine ( a vecina ih je tu vesdt objavila) lazu????????
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Motorola V3i
Ne, nego si jednostavno pogresio. A i da si malo upucen u izjave Sonje Liht i njenog muza, video bi kako i za koga oni nastupaju. Na Privatno sam ti poslao spisak clanova politickog saveta LDP, da ne bi ovde gusio ljude.
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
vanja hvala sto si mi posalo Pp i sastav pol. saveta LDp. Pogresio sam za Sonju-jer sam i ja odavno to stavljao na teme ali zaboravilo se.
medjutim da li smatras mda clanovi NVO treba da voder spoljnu politiku Srbije??
poznati su nam stavovoi NVO u Srbiji o samoj Srbiji u kojoj deluju i nakon svega sto su rqadile NVo i sto su ispricale - zaista mislis da bilo ko od njih zasluzuje da bude u ovakvom telu.
Inace na pocetku sam rekao koga je sve progurala Sonja Light iz DS - Olivera Dulica, milosa Bugarina, sada guraju anonimusa za gradonacelnika Beograda ,...
To je dovoljna preporuka da ce ona davati konstruktivne predloge i voditi spoljnu politiku za Srbiju a ovamo njena NVO se doskoro silno trudila da sa ostalima pljuje Srbiju??????????????????????????
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
Živorad Kovačević, predsednik novoosnovanog Spoljnopolitičkog saveta
Srbija mora da zna kuda ide
Autor: Duško B. Vukajlović | 14.09.2007 - 08:34

Srbija ne bi trebalo da se priklanja ni Rusiji ni SAD, to je apsurdna dilema. Ali Srbija mora da zna kuda ide. Do sada je bilo neupitno da je temeljna i dugoročna orijentacija Srbije da se pridruži evroatlantskim integracijama. Sada se to dovodi u pitanje. To bi bila kardinalna promena o kojoj parlament mora da se izjasni, ali i građani na narednim izborima, kaže za „Blic“ Živorad Kovačević, predsednik Evropskog pokreta u Srbiji i nekadašnji ambasador naše zemlje u Vašingtonu. Kovačević je nedavno izabran za prvog čoveka Spoljnopolitičkog saveta pri Ministarstvu spoljnih poslova. Zadatak tog tela je, između ostalog, i da pomogne u izradi spoljnopolitičke strategije Srbije za narednih deset godina.

- Jako je dobro da se pristupa izradi te strategije, jer bi ona, ako se usvoji, mogla da otkloni neke dileme koje su u poslednje vreme otvorene i u pitanjima za koja se mislilo da postoji uverljiv većinski konsenzus. Nacrt te strategije će pripremiti jedini za to nadležan organ, Ministarstvo spoljnih poslova, a članovi Saveta će dati svoja mišljenja. Vreme je takođe da ministar izađe sa svojim ekspozeom o spoljnoj politici (koga dugo nije bilo) i da ga Skupština prihvati (ili odbije). I jedno i drugo bi predstavljalo onda obavezu za sve državne organe, a ne da svaki ministar ima svoje viđenje spoljnopolitičke orijentacije zemlje i sa njim istupa u domaćoj i inostranoj javnosti.
Stoji li teza da je sada prvi put ruski ambasador u Beogradu uticajniji od američkog?
- Stoji. To je donekle razumljivo jer Rusija, iz sopstvenih interesa, drži stranu Srbiji u razrešenju kosovskog čvora, a Vašington ima potpuno drugačiji stav. Ipak, kao što nije bilo dobro kad se američki ambasador ponekad ponašao kao neopozivi arbitar i netraženi savetodavac, bilo bi jednako loše da to čini ruski ambasador.
SAD najavljuju jednostrano priznanje nezavisnosti Kosova, mimo odluke SB UN?
-To je najgora solucija. Bilo bi to treći put da SAD zaobilaze jedino kompetentni organ u tim pitanjima - Savet bezbednosti (posle bombardovanja Jugoslavije i napada na Irak), čime bi se jedini sistem globalne bezbednosti koji svet ima - Ujedinjene nacije - doveo na potpunu marginu u međunarodnim odnosima.
Vlada oštro reaguje na izjave Kurta Vokera, a izostala je slična reakcija kada je podršku nezavisnom Kosovu iz Tirane uputio predsednik SAD Džordž Buš?
- Na Vokerovu izjavu je trebalo reagovati. Misija trojke i pregovori nemaju nikakvog smisla ako se unapred kaže da će se jednostrano proglašenje nezavisnosti priznati. Mislim da je uputnije bilo protestovati i tražiti objašnjenje od Vašingtona, nego obaveštavati SB „o otvorenoj pretnji SAD“. Stejt department je ipak odgovorio da je reč o pogrešnoj interpretaciji. Reagovanja i vokabular Vlade su u poslednje vreme jako zaoštreni i sve više konfrontirajući. To ne doprinosi jačanju naše pozicije.
Kakve su posledice diplomatskog rata sa SAD?
- Upotrebili ste krupnu reč. Bilo bi loše ako neko stvarno namerava da vodi rat, makar i diplomatski, sa SAD. Sve se može reći odlučno i jasno, a da se baš ne stavlja prst u oko.
Ako SAD jednostrano priznaju nezavisno Kosovo, da li će članice EU biti podeljene povodom tog pitanja?
- One su već podeljene. Više zemalja članica, bilo zbog blizine regiona ili uporedivih problema kod kuće, rezervisano je prema ideji nezavisnosti Kosova, a posebno da se pitanje reši van SB. Među njima je i uticajna Španija, a izgleda da je i Berlin u nedoumici. To je pravi test za EU - kako obezbediti jedinstvo i reafirmisati se kao treći, relativno nezavistan ključni faktor, pored SAD i Rusije... Očigledno je vrlo teško naći formulu koja neće ugroziti: atlantsko savezništvo, ulogu UN, bezbednost u regionu, ali i jedinstvo Unije. Nije bez razloga Kušner rekao da je važnije jedinstvo EU nego samo rešenje kosovskog problema. Ako SAD i Rusija ostaju nepomerene u svojim stavovima, jedini dinamičan element u rešavanju ove enigme jeste stav EU a ne pregovaranje između Beograda i Prištine, od koga se realno ne može očekivati da stvar pomeri sa sadašnje mrtve tačke. Treba sačekati predloge Išingera, jer se stavovi druge dvojice u trojci znaju.
Kako će se ponašati Rusija?
- Rusija svakako ostaje na svom već proklamovanom stanovištu i ona će biti žestoko protiv priznavanja nezavisnosti van SB, u kome ima pravo veta. Ranije se moglo spekulisati da će Rusija možda napraviti neki dil sa Amerikom i za popuštanje u pitanju Kosova u zamenu za američke ustupke u pitanjima raketnog štita ili uključenja Gruzije u NATO. Međutim, ispostavilo se da su u pitanju strateški stavovi Moskve. Putin je pred kraj svog mandata veoma jak, ima veliku podršku u ruskoj javnosti (za razliku od Buša koji ima vrlo nizak rejting i kome i republikanci odriču lojalnost u strahu da ne izgube svoja mesta u Kongresu), Rusija dobro stoji finansijski i ekonomski, u stanju je da ucenjuje isporukom gasa itd. Putin praktično kaže: „Ja vam nisam Jeljcin, niti je ovo Jeljcinova Rusija - ne možete ni u jednom pitanju zaobići naš stav i naš glas.“ U toj situaciji, Kosovo nije više jedan od pregovaračkih poena, već je deo dugoročnije strategije. Ostaje pitanje da li se pri tom želi i jače instaliranje na Balkanu. Ako Rusi prihvate neku kompromisnu formulu, srpska strana će morati to da prihvati.

Balkan pod kontrolom

Hoće li nasilna nezavisnost Kosova dovesti do novih sukoba na Balkanu? - Ulazimo u period pojačane nestabilnosti, bez obzira na to kakvo rešenje bude doneto, ali ni sa produžavanjem statusa kvo stabilnost ne bi bila održana. Ipak, ne verujem u mogućnost novih oružanih sukoba i velikog talasa nasilja. Međunarodna zajednica je u drugoj situaciji nego na početku raspada Jugoslavije i može da obezbedi kontrolu. Ako to ne bi bila u stanju, izgubila bi svaki kredibilitet i legitimitet.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ajmo, droga, petarde, ulosci na komad!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 3545
Zastava Dry Valley Nis Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
SonyEricsson K510i
bas me zanima kako Vladeta Jankovic i Ljiljana Smajlovic mogu "da pomognu u traženju rešenja koja će Srbiju približiti svetu" Smile
A Vatroslav Vekaric moze, to je kao da si rekao Anto Djapic je clan ovog sranja u Srbiji ili Borislav Mikelic u Hrvatskoj.
IP sačuvana
social share
Najzad sam pobedio u fantaziji!!!

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.