Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oslepeli zbog lasera na muzičkom festivalu  (Pročitano 1450 puta)
14. Jul 2008, 21:49:48
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Više desetina mladih oslepelo je, među kojima neki trajno, zbog snopova laserskih zraka na jednom muzičkom festivalu nedaleko od Moskve, piše danas dnevnik "Komersant".

"Više od 30 osoba, starih između 16 i 30 godina, smešteno je u bolnicu u prestonici zbog oštećenja mrežnjače 7. jula", navodi list citirajući lekare.
"Svi pate od opekotina na mrežnjači, na kojoj su vidljivi ožiljci. Gubitak vida u nekim slučajevima dostiže 80 odsto i malo je verovatno da će im se vratiti", navode lekari.
Mladi ljudi su oslepeli kada su laserski snopovi namenjeni osvetljenju neba usmereni na publiku.
Festival Akvamarin održan je nedaleko od grada Vladimira, 170 kilometara istočno od Moskve.

izvor: Beta
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 164
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile   strasno...ni krivi ni duzni
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Ako si mi prijatelj ne razgovaraj sa mnom!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 9793
Zastava Mallevila
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Alcatel Mikajlo Pupin
увек се нађе неки мозак који направи срање Smile
IP sačuvana
social share

Ko je nasadjivao ovu sikiru oca mu jebem?!
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone SE 2020
Tragična žurka u Rusiji
Laser oslepeo učesnike festivala!
Autor: CDC/JS | 15.07.2008 - 08:20


Više od 30 ljubitelja tehno muzike, koji su prošle nedelje bili na Festivalu „Akvamarin“ u Vladimirovskoj oblasti kod Moskve, mogli bi da ostanu invalidi - delimično ili potpuno slepi, zbog lasera koji je greškom bio uperen u publiku.



U bolnice u prestonici od 7. jula stalno pristižu osobe uzrasta od 16 do 30 godina s opekotinama mrežnjače, koje su nastale zbog laserskog snopa uperenog u publiku. Kod nekih pacijenata gubitak vida iznosi i do 80 odsto, a lekari tvrde da se takva oštećenja nikada u potpunosti ne izleče.
Povređeni su ispričali da su za festival pod vedrim nebom saznali na sajtu ljubitelja tehno muzike. Uveče 5. jula oko 1.000 mladih okupilo se kod stanice metroa „Novogirejevo“, odakle su prebačeni na mesto događaja.
„Na ovakvim koncertima laserski top je obično usmeren u nebo“, ispričao je posetilac po imenu Denis. „Međutim, pošto je padala jaka kiša, organizatori su morali da razapnu šator iznad plesnog podijuma, tako da je laser s vremena na vreme bio usmeren ispod šatora, pa su laserski zraci prelazili po publici.“
„Nikada neću zaboraviti trenutak eksplozije kad me je laser pogodio u lice. Odmah mi se u očima pojavila mrlja nalik na onu koja se javlja kad dugo gledate u sunce“, priča Dmitrij, drugi pacijent oftalmološke klinike. „Nisam tome pridavao značaja. Radio sam dva dana misleći da će sve samo od sebe da prođe. Trećeg dana sam morao u bolnicu. Odmah su me hospitalizovali, ne daju mi čak da odem kući po stvari.“
Organizator „Akvamarina“, izvesni Aleksandar, poznatiji kao di-džej Saši, rekao je da je „laserski šou naručen od firme koja ima sve potrebne sertifikate o bezbednosti“. „Uređaj je bio usmeren u nebo, ali je ta firma povremeno spuštala zrake“, izjavio je on.
„Ako je snaga lasera premašivala 3-5 vati ili je to bio impulsni laser, po svim pravilima bezbednosti on nije smeo biti usmeren u ljude. Takav laser momentalno izaziva opekotine na mrežnjači“, tvrdi stručnjak za lasere firme EQ Valentin Vasiljev.
„Ukoliko se dokaže direktna veza između izloženosti laserskim zracima i oštećenjima vida, pacijenti imaju pravo na nadoknadu od nekoliko desetina hiljada do nekoliko miliona rubalja“, smatra advokat Igor Trunov.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Slucjno sam gledao prilog na ruskoj televiziji. Organizatori ne da su najebali...
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 6496
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Citat
Ukoliko se dokaže direktna veza između izloženosti laserskim zracima i oštećenjima vida, pacijenti imaju pravo na nadoknadu od nekoliko desetina hiljada do nekoliko miliona rubalja“

dzabe novac, posledice su kobne   Smile
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
mob
HTC Wildfire S
O Boze!  Smile
Zajebano....
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Žena
Poruke 193
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6085
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.133 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.