Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:50:12
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oskar 2015  (Pročitano 12746 puta)
15. Jan 2015, 17:15:52
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Izašle nominacije

Birdman i The Grand Budapest Hotel sa po 9, The Imitation Game 8, Boyhood i American Sniper sa po 6, The Theory of Everything, Whiplash, Foxcatcher i Interstellar sa po 5...

Dodela je zakazana za 22-i februar, voditelj će biti Neil Patrick Harris.

Best Motion Picture of the Year

American Sniper (2014): Clint Eastwood, Robert Lorenz, Andrew Lazar, Bradley Cooper, Peter Morgan
Birdman (2014): Alejandro González Iñárritu, John Lesher, James W. Skotchdopole
Boyhood (2014/I): Richard Linklater, Cathleen Sutherland
The Imitation Game (2014): Nora Grossman, Ido Ostrowsky, Teddy Schwarzman
The Grand Budapest Hotel (2014): Wes Anderson, Scott Rudin, Steven M. Rales, Jeremy Dawson
Selma (2014): Christian Colson, Oprah Winfrey, Dede Gardner, Jeremy Kleiner
The Theory of Everything (2014): Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony McCarten
Whiplash (2014): Jason Blum, Helen Estabrook, David Lancaster

Best Performance by an Actor in a Leading Role

Michael Keaton for Birdman (2014)
Benedict Cumberbatch for The Imitation Game (2014)
Eddie Redmayne for The Theory of Everything (2014)
Bradley Cooper for American Sniper (2014)
Steve Carell for Foxcatcher (2014)

Best Performance by an Actress in a Leading Role

Felicity Jones for The Theory of Everything (2014)
Rosamund Pike for Gone Girl (2014)
Julianne Moore for Still Alice (2014)
Reese Witherspoon for Wild (2014)
Marion Cotillard for Two Days, One Night (2014)

Best Performance by an Actor in a Supporting Role

Edward Norton for Birdman (2014)
Ethan Hawke for Boyhood (2014/I)
Mark Ruffalo for Foxcatcher (2014)
J.K. Simmons for Whiplash (2014)
Robert Duvall for The Judge (2014)

Best Performance by an Actress in a Supporting Role

Patricia Arquette for Boyhood (2014/I)
Laura Dern for Wild (2014)
Keira Knightley for The Imitation Game (2014)
Emma Stone for Birdman (2014)
Meryl Streep for Into the Woods (2014)

Best Achievement in Directing

Richard Linklater for Boyhood (2014/I)
Alejandro González Iñárritu for Birdman (2014)
Bennett Miller for Foxcatcher (2014)
Wes Anderson for The Grand Budapest Hotel (2014)
Morten Tyldum for The Imitation Game (2014)

Best Animated Feature Film of the Year

The Boxtrolls (2014)
Big Hero 6 (2014)
How to Train Your Dragon 2 (2014)
Song of the Sea (2014)
The Tale of The Princess Kaguya (2013)

Best Foreign Language Film of the Year

Tangerines (2013): Zaza Urushadze
Ida (2013): Pawel Pawlikowski
Leviathan (2014): Andrey Zvyagintsev
Wild Tales (2014): Damián Szifrón
Timbuktu (2014): Abderrahmane Sissako

Best Documentary, Feature

Citizenfour (2014)
Finding Vivian Maier (2013)
Last Days in Vietnam (2014)
The Salt of the Earth (2014)
Virunga (2014)

Sve nominacije
« Poslednja izmena: 15. Jan 2015, 17:33:29 od Baki1410 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.17
mob
Apple 5
Voleo bi da Duval uzme za sporednu ulogu jer je pokido.Nisam jos pogledao sve filmove.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Interstellar je carski ispusio.
Kao i Gone Girl.
A tek Dzenifer Aniston.

Good.

Zao mi je zbog lika koji igra Zero u The Grand Budapest Hotel - c\p Tony Revolori, ali bice vremena...
J.K. Simons je vidjen za oskara za najbolju sporednu musku ulogu.

Ves Anderson FTW!
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Nemam pojma, za najbolji film Birdman, glavna muška uloga Keaton ako ne on onda Cumberbatch, ženska Rosamund ili Julianne, sporedna muška Duvall ili Simmons, Norton posle njih, ženska Keira, režija Iñárritu ili Anderson, takođe njega za screenplay, animirani Big Hero ili Dragon, mada mogli su i Lego da stave, za foreign Ida.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2015, 18:21:08 od Baki1410 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ove godine baš i nemam favorite... obično ustvari navijam protiv nekog filma, a sad su mi svi kandidati podjednako... njah. Ustvari, navijam da Američki snajper ne dobije ništa. Nulu. Ziro. Nada. Potejto. Potato.

Najbolji film - pretpostavljam da će dobiti Boyhood, nisam izmislio toplu vodu, znam, obzirom da je dobio Globus i potenciraju ga ubedljivo više od ostalih kandidata. Neki moj favorit bi bio Birdman, jer mi deluje da se Injaritu vraća u formu posle PrIlipog koji je bio teška dosada.

Najbolji glumac - red bi bio da dobije Majkl Kiton, kad ako ne sad... ali da se kladim, kladio bih se na Stiva Karela, nazovimo to mojim 5 i po čulom. Ne znam čak ni ko je ovaj Redmejn, Kamberkukumav me nervira, kao i Kredli Buper.

Najbolja glumica - koliko sam shvatio, Džulijen Mur ima najveće šanse, mada nemam pojma ni koji joj je to film, ni kad je nju neko počeo da shvata ozbiljno. Navijam za Kotijarovu, iako je već osvojila jedanput, jer je jedina ozbiljna glumica među ponuđenima. Preostale tri su dobre za one stvari.

Sporedna muška - ponovo, čujem da je Simons veliki favorit, pa nek mu bude, pamtim ga po dobrom iz Reda i zakona i Džuno... mada je to i jedino po čemu ga znam. Rufalo i Itan Huk - ma ajte, molim vas, jedan nije snimio dobar film bez Linklejtera još od Društva mrtvih pesnika, a drugi glumi Hulka ili šta već.Ne bih se bunio za dedu Duvala, a čak bi mi i za Nortona bilo drago, svakako je među najboljima u svojoj generaciji, plus mu je ovo treći put.

Sporedna ženska - ne mogu da verujem da su opet nominovali Meril Strip. Ozbiljno. I to za onaj bajkoviti mambo-džambo-seramando. Sreća pa Kejt Blanšet ništa nije snimila ove godine. Ali stvarno, vreme joj je ili za penziju ili za umiranje, pošto sama ne ume da stane, a ovi je još podržavaju. Favorit je Arketova koliko shvatam, još jedan kad-je-kog-đavola-ona-počela-da-glumi slučaj, a lično navijam za Loru Dern jer me najmanje nervira... a uz njen "talenat" to puno govori o ostalim kandidatkinjama. Kira Najtli je nepovez, Ema Stoun... jel to beše ona iz Zečice na koledžu? Sprdnja.

Režiser - pretpostavljam da je ovo najnepredvidivija kategorija, maltene trojica izjednačenih kandidata... na Milera i Tilduma neću da trošim reči, jer ko su koj moj ti ljudi uopšte. Računam da ne bi bilo iznenađenje da posle Kuarona i Injaritu pokupi Oskara, tako da ću reći da je on favorit, a za njega ću i da navijam jer njegove filmove najviše volim (ako ne računamo Školu roka koja je remek-delo. Ozbiljno).

Najbolji crtić -

Favorit je pretpostavljam Zmajčik 2, jer ako sam i ja čuo za prvi deo, znači da je neko veliko mudo. Navijam za Japance, zbog Perl Harbora.

Najbolji strani film - verovatno će Levijatan dobiti, film koji se bavi društvenom kritikom Rusije je maltene sure thing u Americi. Po običaju, najkvalitetnija kategorija, planiram sve ove filmove da pogledam u dogledno vreme, a lični favorit nek bude Timbuktu jer sam nakon Teze zapaljen za afričke filmove, mada mi je zaista svejedno, recimo i ovi Argentinci deluju odlično.

Najbolji dokumentarac - pazi da ne dobije Snouden, ipak je to AmUrika... moj favorit je Venders sa Salt of the Earth jer je to ipak Venders, a dobiće kao i prošle godine neki bezveze umesto onih koji zaslužuju... ove godine je srećni dobitnik Last Days in Vietnam, jer kao što rekoh - AmUrika...

Ostalo, ukratko:

Originalni scenario - moj favorit Birdman, dobija Boyhood (mada mu je Grand Budapest za vratom)

Adaptirani scenario - moj favorit Inherent Vice, jer mu je to jedna od dve nominacije, dobija Imitation Game jer konkurencija i nije neka

Kamera - moj favorit Ida, dobija Birdman (ne mogu da verujem da je Džolijkino sranje nominovano)

Montaža - moj favorit Grand Budapest, da ne bi baš skroz izvisio (mislim da će biti najveći gubitnik ove godine), dobija Snajper (jebo mu ja mater)

Scenografija - navijam za Mr. Turnera, jer je i njemu to možda jedina šansa, a dobiće Budapest ili bajkovito sranje. A da, tu je i Interstellar, seća li se uopšte neko tog filma? Maria Đurković nema šanse.

Kostim - slično kao malopre, navijam za Tarnera, dobiće jedna od dve bajke (ponovo Anđelinaa Džoli, jebo je bog)

Tip-top, šminka i frizura - samo da ne dobiju Čuvari galaksije, navijam za Fokskečera da dobije nešto, mislim da je on i favorit.

Muzika - u ovakvoj konkurenciji, navijam za Tarnera, a dobiće ili Desplat ili Desplat. Taj čovek baš imao posla ove godine.

Pesma - ne mogu da verujem da su Selmu nominovali za najbolji film, a nema nijednu drugu nominaciju sem ovde. Valjda u tom filmu još nešto valja sem pesme, čim je nominovan za najbolji film? A da... crnci. Čisto zainat, a i zato što ne volim Džona Ledženda i Komona, navijam za sve sem za njih. Dobro, ne navijam ni za Kiru Najtli... ni za Lego... ni za ovu limunadu... dakle, Glen Kembel for d vin, čovek je ionako hodajuća legenda. Ali dobiće Lego, jebali ih crtaći.

Miksovanje zvuka - navijam za Birdmena, ali će dobiti Snajper, jebi ga (ne mogu da verujem da je Džolijkino sranje nominovano)

Montaža zvuka - šta, to je zasebna kategorija? isto kao malopre, Birdmen, Snajper, ne mogu da verujem da je Džolijkino sranje nominovano.

Vizuelni efekti - ko im jebe mater svima. Ozbiljno. Dobiće Interstellar da Nolan ne plače, a navijam da sve umešane u produkciju i nastanak ovih filmova zgromi pravednički bes boga Tora. A ne, on se ne pojavljuje u Kapetanu AmUrici, moja greška.

Kratki dokumentarac - vidi Manuela. Recimo da navijam za Ripera ili Džoanu, a recimo da će dobiti Bela zemlja ili Krizni hotlajn. Recimo.

Kratki crtani - ovo već postaje smešno. Recimo da navijam za A Single Life ili Me and My Moulton, i recimo da će dobiti Feast ili The Dam Keeper.

Kratki igrani - ovo je već druga stvar, svake godine ima zanimljivih kandidata, čak je jedne godine bolji film pobedio ovde nego za glavni film (2010, God of Love, kada je pobedio King's Speech). Svi filmovi deluju dobro osim Phone Call (stvarno, zar Džim Brodbent nije premator da bi se igrao sa decom), i nažalost, verovatno će on dobiti. Moj favorit neka bude Butter Lamp.

Jedva čekam da pročitam ovo posle dodele, da se smejem koliko sam se zajebao.

P.S. Još jednom čestitke dobitnicima specijalnih nagrada, Mijazakiju, Karijeru, Morin O'Hari i Belafonteu (prosek godina 85), jedina kategorija koja me nikad nije razočarala.

Citat
A tek Dzenifer Aniston.

Za šta je trebalo da bude nominovana?

Citat
Ves Anderson FTW!

Napisao sam već da mi se čini da će on da bude veliki gubitnik ove godine, mada mislim da bi bilo fer da on, Birdman i Boyhood imaju otprilike isti broj nagrada, naročito da podele bitne kategorije.
« Poslednja izmena: 15. Jan 2015, 18:31:33 od dzonipascal »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Zato sto je vodila ubedljivo najagresivniju kampanju za Oskara pored Bena Afleka...

Cinjenica da je ona svoju ulogu opisala hrabrom jer su joj docrtali oziljak i smanjili sminku, te da je uzduz i popreko izvukla sve svoje bivse ljubavi... i o svakom pricala do beskonacnosti, da je njen publicista radio 27 sati dnevno da je stavi u svaki medij koji postoji i da su ljudi generalno bili - meh Rejcel Grin posle filma... govori o kakvom je grebanju bilo rec...

I zaista mi je drago zbog Bena Afleka... sad bar par meseci necemo morati da gledamo kako okolo vucara onu svoju zenu sa dvadesetoro dece koja je nekada bila glumica...

Bar ne do najnovije Betmen katastrofe...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ne, mislim, za koji film, pošto nisam nigde čuo da je pominju, a nisam pratio nominacije za Globus, samo pobednike? Smile

Pridružujem se u mržnji prema Anistonovoj i gospodinu Garneru, inače.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Apple iPhone SE 2020
A, izvinjavam se...

http://www.imdb.com/title/tt3442006/?ref_=fn_al_tt_1

Vidis... to je jos jedna od stavki... niko nije promovisao film, vec njenu ulogu u filmu... tj. "Dzenifer Aniston igra ozbiljnu ulogu"... tako da niko za postojanje filma i ne zna Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 35.0
Ništa zato, hvala Smile

Eto, prvi put čujem za ovaj film... mada nije da nešto pratim strane medije, ali opet sam čuo za većinu filmova ovde. Tako da će biti da je u pitanju to što ti kažeš, mada njoj nije ovo prvi put da pokušava da glumi za ozbiljno, ima ono čudo s Klajv Ovenom koje takođe ne znam kako se zove...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.1
Browser
Safari 600.2.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, znas sta... ovo je mozda poslednja sansa da se vaspostavi kao ozbiljna glumica.
Ima skoro 46 godina i def. nije kalibar Meril Strip ili cak Cher (http://www.imdb.com/title/tt0093565/?ref_=nmawd_awd_1) da u pedesetim izrodi neku ozbiljnu karijeru... a i bez obzira koliko dobro izgleda, mislim da je sve manje ljudi koji zele da je gledaju kako igra oko sipke i izigrava naivnu zavodnicu u nekom filmu...

Mada.. mislim da je film sve doveo do usijanja i unistio ama bas svaku sansu da bude nominovana za neku ozbiljniju nagradu ikada...


http://www.imdb.com/media/rm4164745216/tt3442006?ref_=tt_ov_i#

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 23
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:50:12
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.