Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:03:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Oskar 2013  (Pročitano 8286 puta)
10. Jan 2013, 20:36:16
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Tel.Me Your.Number
„Linkoln“ favorit i za Oskara!

Upravo su objavljene nominacije za prestižnu nagradu Oskar, a u čak 12 kategorija dominira film Stivena Spilberga „Linkoln“. Ovo ostvarenje je nedavno dobilo i najveći broj nominacija za BAFTA nagrade.

Film Linkoln Stivena Spilberga dobio je najviše nominacija za nagradu Oskar, 12, ispred Pijevog života Anga Lija sa 11, saopštila je američka Akademija filmske umetnosti i nauke.

Linkoln se nedavno izdvojio i kao favorit za BAFTA nagrade (Britanske filmske akademije) sa 10 nominacija.

U konkurenciji za Oskara za najbolji film, pored ova dva filma, nalaze se i Jadnici (osam nominacija), Silver Linings Playbook (osam), Argo (sedam) i Zero Dark Thirty (pet), Đangova osveta Kventina Tarantina, kao i Ljubav Mihaela Hanekea, koji je kandidat i za najbolji strani film (pet nominacija).



Za najbolju mušku ulogu nominovani su Danijel Dej-Luis (Linkoln), Bredli Kuper (Silver Linings Playbook), Hju Džekmen (Jadnici), Hoakin Feniks (Master) i Denzel Vašignton (Flight).

Francuskinja Emanuela Riva (85) nominovana je za najbolju žensku ulogu u filmu Ljubav. Nominovane su i Džesika Čestejn (Zero Dark Thirty), Dženifer Lorens (Silver Linings Playbook), Naomi Vots (The Impossible) i Kvenzane Volis (Beast of the Southern Wild).



Nominacije za najbolji strani film su dobili Ljubav, No, War Witch, A Royal Affair i Kon-Tiki.

Za režiju su nominovani Haneke (Ljubav), Ben Zeitlin (Beast of the Southern Wild), Ang Li (Pijev život), Stiven Spilberg (Linkoln) i Dejvid O. Rasel (Silver Linings Playbook).

Autoru popularne crtane serije Family Guy Setu Mekfarlenu i zvezdi hit filma Gangsterski odred Emi Stoun pripala je čast da saopšte nominacije.

Svečana ceremonija dodele Oskara biće održana 24. februara Los Anđelesu. Zanimljivo je da su nominacije za Oskara objavljene pet dana ranije kako bi se umanjio uticaj konkurentskog Zlatnog globusa.

Izvor: RTS

Sve nominacije na: IMDb
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Opet film koji je doobar et' al nije tolko dobar (jedino glavni glumac)..

al je veoma americki, kao Hurt Locker.

To je kao kad se solidno talentovani debili pojave na Talentima, niko ne smije da ih izbaci.

Jebem ti politicku korektnost.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
Nema En Hatavej za "Jadnike". Smile

Juce bas gledao Djanga, vrlo slab film, a mogao bih ovih dana ovaj "Silver Lining Playbook" ili "Lincoln" posto mislim da ima dobar snimak.

Edit, tek sad pogedah sve nominacije, Hatavej je za sporednu nominovana.  Smile
« Poslednja izmena: 11. Jan 2013, 01:24:47 od marko 284 »
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Znači francuzi nisu izabrali Rust and Bone za svog kandidata a onda su ga ispušili sa Intouchables a ne zna se koji je bolji film. Oba ladno šiju ostale. Ne mogu da verujem. Jebo ih Haneke. Navijam za dance, i to je odličan film.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows 7
Browser
Chrome 23.0.1271.97
Dej-Luis bi trebalo da je siguran.

Edit: 1.15 kvota, i Linkoln je prilično veliki favorit, kao i Dženifer Lorens..
« Poslednja izmena: 10. Jan 2013, 23:16:58 od dzejson »
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Ovde ce izgleda biti tri polufinala

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11678
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Apple 5
 Linkolna sam poceo da gledam pa prekino,jebiga znam sta ce biti na kraju  Smile
Ne znam nisu mi bas neki kandidati za najbolji film  Smile Ima dosta boljih Atlasa su skroz zaobisli.
A ovaj Silver Linings Playbook bi voleo da pogledam cini mi se po trejleru da nije los,tako da nemam bas nekog favorita.
Za strani sam pogledao normalno danski i norveski,voleo bi da vidim cileanski a nek pobede danci.
« Poslednja izmena: 11. Jan 2013, 12:10:00 od vasabi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 24.0.1312.52
mob
Tel.Me Your.Number
Cenim da će biti mrtva trka između Linkolna i Pija gde će domaćin prevagnuti.
Dženifer forsiraju samo tako što je meni lično drago Smile ali ipak su preterali. Te riba godine, te 2. nominacija za redom, ne bi me čudilo da ga sad i osvoji. Mislim da romantična komedija ma koliko dobra bila ne zaslužuje toliko nominacija.

Dej-Luis bi trebalo da je siguran.

Edit: 1.15 kvota, i Linkoln je prilično veliki favorit, kao i Dženifer Lorens..
Film koji pokupi najviše oskara obično izduva za glavne uloge. Tipujem na Džekmena.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.12
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Hahaha, tek sad vidim da ga Master ispušio za najbolji film. Sumnjam da će oskara dati nekom drugom pored Linkolna. Politika je u pitanju.

Za originalni scenario sam ubeđen da uzima Zero Dark Thirty iz istog razloga.

Daniel Dej Luis, meni je ono jedna od najboljih uloga ikada. On je postao Linkoln na snimanju.

Za sporednu tipujem na Sejmur Hofmana.

Za glavnu žensku ne bi me iznenadilo da ode Naomi Vots ako ne Dženifer Lorens.

Za kostime je jaka konkurencija ali to bi trebalo da ide Jadnicima.

Režiju možda daju Ang Liju kao i vizuelne efekte za Life of Pi.

Za strani film se nadam da će uzeti Royal Affair ali svršavaju na Hanekea.

Adaptirani scenario opet iz političkih razloga za Argo.



U mozzart-u svake godine izlaze kvote za klađenje pa ću da uplatim takav tiket.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
HTC Sensation
Ako Argo dobije bilo kog Oskara u zivotu treba da se samoubiju svi koji budu glasali za taj fil a imaju oci...

Bredli Kuper u nekoj konkurenciji za Oskara i to kao naj glumaca ahahahahaha Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
од ових кандидата гледао сам lincoln,django unchained,flight...знам да сигурно нећу гледати Les Misérables јер не гледам најглупљи филмски жанр тј мјузикл
деј луис је досадио и богу и народу са својим оскаровским улогама а и филм је брутално досадан
највише се радујем гледању the master...не верујем да феникс и хофман имају неке шансе за оскара али ко зна...
cloud atlas као и hobbit су масакрирани...hobbit ваљда има једну или две номинације а cloud atlas ниједну

као и прошле године...take shelter је био убедљиво најбољи амерички филм снимљен те године и није имао ниједну номинацију
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:03:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.