Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:29:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Orić ponovo u Hagu  (Pročitano 14017 puta)
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Posteno od Haaga sto radi svoj posao... ako Republika Srpska i Srbija nisu uspijele da dokazu da je Naser Oric kriv onda je pravedno sto je oslobodjen...

Bunila se i Hrvatska kada je vukovarska trojka prosla onako kako je prosla, same su drzave krive za to ako ne mogu da dokazu da je kriv netko koga oni zele vidjeti krivim...

Тигре, ово је била судска фарса.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Тако је клао Насер Орић
Један од оснивача Странке демократске акције у БиХ Ибран Мустафић, у својој књизи „Планирани хаос“ тешко оптужује бившег команданта Армије БиХ у Сребреници Насера Орића, за злочине над сребреничким Србима.
Мустафић у свом делу износи крваве детаље клања Срба која је починио Орић, кога је Хашки суд ослободио кривице за убиство најмање шест заробљених сребреничких Срба током рата у Босни, који је завршен пре 13 година.
Мустафић сведочи:  Орић не само да је  добро знао да су поменути српски заточеници побијени, него је и сам у томе учествовао.
- Када смо екипу заробљених на Залазју из затвора поново повели према Залазју и кад је почело клање, мени је допао Слободан Илић. Попео сам му се на прса. Био је брадат и чупав као животиња. Гледао је у мене и није проговарао ни реч. Извадио сам бајонет и директно га ударио у једно око, а затим провртео ножем. Није ни запомагао. Затим сам га ножем ударио у друго око. Нисам могао да верујем да не реагује. Искрено речено, тада сам се први пут уплашио, тако да сам га одмах после тога преклао - дословце је Орић препричао свој подвиг Ибрану Мустафићу.
Мустафића је у априлу ове године претукла група сребреничких муслимана због књиге „Планирани хаос“, у којој пише о злочинима над Србима током рата у Босни.


--------------------------------------------------------------------------------


  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Nokia E
Тако је клао Насер Орић
Један од оснивача Странке демократске акције у БиХ Ибран Мустафић, у својој књизи „Планирани хаос“ тешко оптужује бившег команданта Армије БиХ у Сребреници Насера Орића, за злочине над сребреничким Србима.
Мустафић у свом делу износи крваве детаље клања Срба која је починио Орић, кога је Хашки суд ослободио кривице за убиство најмање шест заробљених сребреничких Срба током рата у Босни, који је завршен пре 13 година.
Мустафић сведочи:  Орић не само да је  добро знао да су поменути српски заточеници побијени, него је и сам у томе учествовао.
- Када смо екипу заробљених на Залазју из затвора поново повели према Залазју и кад је почело клање, мени је допао Слободан Илић. Попео сам му се на прса. Био је брадат и чупав као животиња. Гледао је у мене и није проговарао ни реч. Извадио сам бајонет и директно га ударио у једно око, а затим провртео ножем. Није ни запомагао. Затим сам га ножем ударио у друго око. Нисам могао да верујем да не реагује. Искрено речено, тада сам се први пут уплашио, тако да сам га одмах после тога преклао - дословце је Орић препричао свој подвиг Ибрану Мустафићу.
Мустафића је у априлу ове године претукла група сребреничких муслимана због књиге „Планирани хаос“, у којој пише о злочинима над Србима током рата у Босни.


--------------------------------------------------------------------------------


  Smile Smile Smile
dzaba sad sve...
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


KOSMET SRCE SRBIJE!!!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 196
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung D900
Gale10 - E i ja sam ovo isto hto sad da postavim,ali si me prestigao..I nek sad kaze neko da nije klao,pa treba mu presuditi istom merom.. Smile A ove proustase,balije i anti-srbi sto seru ovde i prosipaju mi tu neke price neka procitaju malo tu knjigu,napisana je od strane balije..Srbin junacki ni glas nije pustio,to su bre Srbi,nisu picke kao ostali narodi!!!
Jadno je sto nas narod i dalje nevidi da je evropa protiv nas,jadno!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Панчевац

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1086
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
HTC Wildfire
Јел има неко даунлоад до те књиге. Унапред Хвала   Smile
IP sačuvana
social share
Vegetarian stuff is wrong ! You're supposed to eat the cows. They're big, lumbering, stupid things...They'd be everywhere if we didn't eat them.
Pogledaj profil WWW Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pretučen Ibran Mustafić
Grupa Bošnjaka napala i teško povredila autora knjige „Planirani haos” u kojoj je, pored ostalog, opisao ubijanje Srba u Srebrenici i međubošnjačke obračune i likvidacije
 
Naslovna strana Mustafićeve knjige Od našeg stalnog dopisnika

Banjaluka, 27. aprila – Ibrana Mustafića, autora knjige „Planirani haos”, u kojoj je, pored ostalog, opisao kako su Naser Orić i njegove pristalice ubijali Srbe u Srebrenici i međusobnim likvidacijama Bošnjaka, preksinoć je napala i teško povredila grupa Bošnjaka. Mustafić je napadnut u centru grada, i prva medicinska pomoć mu je ukazana u srebreničkom domu zdravlja, a juče je pregledan u sarajevskom Centru urgentne medicine gde su lekari konstatovali ozbiljne povrede glave, grdi i kolena.

O napadu, u kojem je nekoliko udaraca dobio i Ćamil Duraković s kojim je bio u društvu, Mustafić je danas, u telefonskom razgovoru, našem listu rekao: „Da nisam napadnut u centru grada, pred mnogo ljudi, i da u blizini nije bila policija, možda ne bih izvukao živu glavu. Uveren sam da je napad na mene organizovan i da su napadači plaćeni za obavljanje svog prljavog posla. Napadnut sam zbog istine iznesene u knjizi 'Planirani haos', koja, očigledno, nije po volji mnogima.”

Mustafić nam je rekao da ne veruje da iza napada na njega, koji kvalifikuje kao pokušaj ubistva, stoji ratni komandant Srebrenice Naser Orić, kojeg je označio kao čoveka koji je zaklao bivšeg sudiju srebreničkog Opštinskog suda Slobodana Ilića. „Razgovarao sam juče sa Orićem i on mi je rekao da me mrzi, ali da sa napadom na mene nema ništa. Verujem mu, jer znam da on nije naivan i znam da je potpuno svestan da bi mu se svaki pokušaj da se na ovakav način obračuna sa mnom razbio o glavu. Takođe, za mene nije nikakva tajna da je mnogo ljudi kojima smeta istina o Srebrenici”, kazao je Mustafić, dodavši da mu od objavljivanja knjige „Planirani haos” neprekidno stižu ozbiljne pretnje. On je, inače, bio poslanik Stranke demokratske akcije u predratnoj i ratnoj Skupštini Bosne i Hercegovine i predsednik Izvršnog odbora Skupštine opštine Srebrenica.

Mustafićevu informaciju da su dvojica osumnjičenih za napad na njega uhapšena, potvrđena nam je u bijeljinskom Centru službi javne bezbednosti. U Operativnom dežurstvu rečeno nam je da su „zbog osnovane sumnje da su učestvovali u napadu na Ibrana Mustafića dva lica lišena slobode i predata nadležnom tužiocu”. Takođe, saopšteno nam je da se operativni rad na ovom predmetu – otkrivanje ostalih napadača i, eventualnih, nalogodavaca – nastavlja i da zbog toga ne možemo dobiti više detalja.

Povodom brutalnog napada na Ibrana Mustafića, predsednik Skupštine opštine Srebrenica dr Radomir Pavlović je za „Politiku” rekao sledeće: „Istina o Srebrenici cenzuriše se više od 15 godina, sa osnovnim ciljem da u javnosti ostane nerealna slika o ratnim događajima u ovoj opštini koja je stvorena bošnjačkom propagandom i uz pomoć međunarodnog faktora i strane štampe. Mustafićeva knjiga je demanti 'zvanične istine' o Srebrenici i zato je on na udaru, prvenstveno određenih sarajevskih političkih krugova.”

Pavlović tvrdi da se samo na realnim činjenicama i punoj istini može postići pomirenje i Srebrenici omogućiti da se normalno razvija, a njenim stanovnicima, bez obzira na nacionalnost, miran i normalan život. Nevolja je, međutim, naglašava naš sagovornik, što mnogim bošnjačkim zvaničnicima nikako ne odgovara to što se „klupko srebreničke istine počelo odmotavati, a pogotovo im smeta što u tome učestvuju i pojedini Bošnjaci”.



Boro Marić
[objavljeno: 28/04/2008.]

rado bi ti pomogao ali nemam knjigu

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Ibran-Mustafic.jpg
(8.93 KB, 148x220)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
Knjiga se može kupiti koliko znam samo u Srpskoj. Nisam je pročitao samo djelove. Ali dosta o toj knjizi imate na temi Kako se dogodila Srebrenica!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Bivši komandant Armije BIH dolazi na komemoraciju u Srebrenici

Orić nije tražio posebnu zaštitu
Sarajevo - Direktor policije Republike Srpske Uroš Pena izjavio je, povodom najave Nasera Orića da će prisustvovati obeležavanju 13. godišnjice genocida u Srebrenici, da Orićeva bezbednost nije ugrožena.
Orić je bio ratni zapovednik muslimanskih snaga u Srebrenici, koji je pred Haškim tribunalom bio optužen za zločine nad Srbima u tom gradu 1992-93. Prvostepenom presudom, izrečenom u leto 2006, bio je proglašen krivim što nije sprečio zločine nad Srbima i osuđen na dve godine zatvora.
Apelaciono veće Tribunala je 3. jula pravosnažno oslobodilo Orića od optužbe. Orić je najavio da će 11. jula u Potočarima prisutvovati obeležavanju 13. godišnjice genocida u Srebrenici i komemoraciji srebreničkim žrtvama.
- Kada je reč o prisustvu Orića, u ovom trenutku nemamo nijedan podatak koji bi ukazivao na to da bi njegova ličnost u bilo kom pogledu mogla biti ugrožena. Takođe, koliko sam upoznat, on nije tražio posebnu zaštitu, niti obezbeđenje na komemorativnom skupu, izjavio je Pena za Dnevni avaz.
Vlada Republike Srpske je na prošloj sednici formirala tim koji će u njeno ime 11. jula prisustvovati skupu. U Potočarima će Vladu RS predstavljati potpredsednica Jasna Brkić, ministar za izbegla i raseljenja lica Omer Branković i savetnik premijera RS Miladin Dragičević. Skup u Potočarima 11. jula osiguravaće više od hiljadu policajaca. Beta

Izvor: Danas
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0
Ето прилике!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


KOSMET SRCE SRBIJE!!!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 196
Zastava Novi Sad Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung D900
Јел има неко даунлоад до те књиге. Унапред Хвала   Smile

Nazalost ja nemam,samo sam procitao neke delove..a neznam ni dali ima negde na netu da se skine..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:29:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.124 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.