Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Opšti profil savremenog srpskog ateiste  (Pročitano 14886 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 5.0.375.127
 vernici imaju problem sa nesigurnoscu pa traze utehu u veri...
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Ma ima li ko od Srbina da vise psuje Boga a slavi sve zive slave, krsti se nogama i rukama, i td itd ...


 Da li za 2 min. ima vremena da se kao prvo nova tema primeti, onda da se tekst pročita i njemu razmisli, pa napiše odgovor. Mislim da ne. Da li to potvrđuje ono o čemu Jerotić govori ?
 
 Primetio sam da su većina moderatora, (bar na temama koje ja pratim) ateisti. Možda grešim gazda foruma je ateista, zatim Anea je ateista, Bambina je ateista-džedaj to mi je nakako cool  Smile  , Lightsoft je ateista, WhiteGoa je ateista (možda agnostik nisam siguran). Ali radi se o tome da su to moderatori na "religiji"-Lightsoft i "psihologiji"-WhiteGoa koji su verovatno izabrani iz nekog dobrog razloga. I naravno na "religiji" je bio moderator Silvanus, više nije , ali on ne želi više ni da piše. I ja sam dobio nekoliko poruka da ne gubim živce jer su u pitanju antiteisti. E sad da li Srbin može da ostane samo ateista ili se podrazumeva da ako je neko ateista i Srbin da ta kombinacija obavezno daje antiteistu ili obrnuto da li je možda češća pojava da pravoslavlje od verujućeg Srbina obavezno pravi fanatika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 314
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Lično sumnjam da je postoji neki veliki broj ateista medju neobrazovanim ljudima bilo koje nacije, pa i medju Srbima.
Ateizam pre svega dolazi iz potrebe čoveka da razmišlja o stvarima kakve jesu, da ih preispituje i da pronadje istinu, a sve to se ne može bez inteligencije.
Ateista neće stati na prvoj knjizi koju pročita o nekoj temi, već će pronaći još jednu, pa još jednu, i o svakoj će imati svoj sud i mišljenje, a time se ujedno stiče i obrazovanje.
Hrabrost da se upotrebi mozak i da se pronadje istina bez obzira gde ona može da nas odvede, to su odlike svakog ateiste.

Citat
Osim obrazovanog i visokoobrazovanog, svi ostali srpski ateisti pojma nemaju sta je ateizam, kao sto nisu znali ni sta je marksizam, iako su se zaklinjali u Marksa.

Isto se može reći i za vernike, pa i za svaku drugu veliku grupu ljudi.
Navijači vole fudbal, ali su retki medju njima koji bi mogli da vode fudbalski klub. Vernici idu u crkvu i mole se, a retki medju njima poštuju istinske principe vere kojoj pripadaju.
Medjutim, verovatnije je da će neuki ateista pre naučiti šta je zaista ateizam, nego što će neki vernik zaista shvatiti šta je srž religije, jer su prvi naučili kako da uče i kako da razmišljaju svojom glavom, dok drugi moraju da bubaju. (figurativno govoreći)

Citat
Ono sto je, medjutim, svima srpskim ateistima zajednicko, to je neko, njima licno poznato ili nepoznato, ostecenje koje su pretrpeli u detinjstvu ili adolescentnom dobu. Naravno da su ateisticki ili prema religiji ravnodusni roditelji najcesci i najvazniji uzrocnici ateizma svoje dece.

Ne mogu da pričam o svakom ateisti na ovom svetu, ali to je samo zato što za razliku od pisca ovog navoda ja ne koristim i ne odobravam generalizaciju takvih razmera kao on.
Znam samo na svom primeru da je 99% mog okruženja bilo religiozno i da još uvek jeste, i da se u našoj kući jedna jedina reč nije izgovorila protiv religije i crkve i da su se pratili svi običaji. Medjutim, što sam više upoznavao svet oko sebe, što sam više čitao i učio, i što sam više nepravde na ovom svetu video, sve sam više bio uveren da ne postoji ništa iznad nas. Kao što sam prestao da verujem u Deda Mraza i Božić Batu, tako je i Bog postao samo priča i ništa više.
To je put kojim većina ateista ide, a reći da smo na neki način bili oštećeni pa da smo zato takvi postali, glupost je prvog reda.

Citat
Gradjanski rat u Crnoj Gori za vreme Drugog svetskog rata i njegove posledice vise godina posle zavrsenog rata, narocito su se katastrofalno pokazali u jarosti, mrznji i osvetoljubivosti crnogorskih ateista protiv svega pravoslavnog u Crnoj Gori.

Čudim se da pisac pravi jednu takvu početničku grešku u tome što zločine koje su komunisti napravili, pripisuje ateistima. Da, komunisti su bili ateisti, ali komunizam je politički pravac. Ateista može da bude i kapitalista, može da bude i anarhista, može da pripada bilo kom političkom pokretu.

Kada kapitalistički sistem zloupotrebljava siromašne da li to znači da su automatski svi ateisti eksploatatori? Ili kada anarhisti žele da sruše državni aparat, da li to znači da su svi ateisti protiv države?

Kada su komunisti ubijali popove to su činili zato što su komunisti i zato što u njihovom političkom uredjenju nije bilo mesta za Crkvu. Isto tako su ubijali i lekare, novinare, advokate i ostalu inteligenciju. Da li to znači da ateisti mrze i Znanje i Kulturu?

Citat
Pravoslavlje je siroko, otvoreno, slobodno i radosno ispovedanje vere u Bogocoveka Isusa Hrista. Malo je pravoslavnih hriscana kojima "um u srcu pociva", pa onda sve mogu: da budu siroki, trpeljivi i dobrostivi prema svima, da budu otvoreni prema drugacijim, bez straha da ce im vera biti uprljana ili oslabljena, da budu slobodni, sto znaci da postupaju bez preteceg unutrasnjeg policajca, ali i da tacno osete dokle sloboda moze da ide ("Sve mi je slobodno..." - apostol Pavle); radosni su i radost sire iz sebe i oko sebe, pa svi ljudi traze njihovo drustvo. Nema ih mnogo, vec rekoh, ali ih ima jos uvek dovoljno da hriscanska hrana ne obljutavi.

Ako je „pravo“ pravoslavlje zaista tako široko, trpeljivo i otvoreno prema drugačijima zašto se Pravoslavna Crkva ne obrati svojim vernicima i ne kaže im da prestanu da mrze drugačije od sebe?

Pa valjda su najveći crkveni velikodostojnici pripadnici te male grupe „pravih“ vernika?
A ako oni nisu, gde su ti „pravi“ vernici? Zašto se oni ne javljaju i ne govore svojim kolegama pravoslavcima da prestanu da mrze pripadnike drugih religija, ljude druge boje kože, ljude drugačijih seksualnih sklonosti?

Umesto toga imamo popove u džipovima koji zavisnike leče lopatama (ako ih pre toga seksualno ne zloupotrebe), da bi se posle pojavili na televiziji i u novinama da osude homoseksualce i lezbejke koji hoće da naprave paradu.

Prava mera uredjenosti neke države i nekog društva je količina prava i slobode koje imaju manjine.

Bez obzira voleo ja ili ne nekoga, odobravao ja ili ne nečiji način života, nije na meni da uskraćujem pravo te iste osobe da prošeta gradom u društvu svojih istomišljenika.
Ako pederi nemaju pravo na to, ko nam kaže da sutra ista sudbina neće zadesiti jevreje, ili rome, ili ateiste?

Ja bih prvi skinuo kapu i poklonio se pred sveštenikom koji bi imao hrabrosti da stane na čelo jedne takve parade i koji bi time postupio u duhu pravog hrišćanstva. (Dobro, ne bih se poklonio na licu mesta da me ne bi neki učesnik parade zaskočio sa ledja, ali kasnije sigurno bih.)

Vaš Isus je hodao medju gubavcima, lečio je leprozne, i govorio je „Ljubi bližnjeg svog.“
Zašto ga ne poslušate već jednom?
(Ja sam svestan da ja ovo poslednje, malo-malo, pa u svakom postu napišem, ali to je verovatno posledica moje ateističke tvrdoglavosti, jer do sada nisam dobio odgovor zašto hrišćani ne žele da poslušaju najveću zapovest svoje svete knjige.)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
 Samo da dodam da ja ne smatram sebe modernim krstaškim ratnikom pa sam otvorio ovu temu.
Što se tiče mog obrazovanja bilo bi logično prema gornjem postu da sam ateista , ali eto nisam. Duhovan sam i ne isključujem ni jednu religiju , i verovatno (možda grešim) imam više znanja iz prirodnih nauka , od recimo Miles-a za koga mislim da je student na primer FPN-a.
« Poslednja izmena: 31. Avg 2010, 23:30:37 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.127
mob
Nokia 
Nisam bas shvatio sta je Vladeta hteo da kaze, cak mi se cini da tekst nema poentu. Proziva srpske ateiste da ne znaju sta je ateizam, a vecina medju ateistima su visokoobrazovani za koje kaze da znaju sta znaci biti ateista. Kaze da je vecina tvrdoglava sto nije karakteristika ni teista ni ateista, i nema nikakve veze sa tim, nego zavisi od same licnosti. Srpski ateisti, agnostici i svi oni koji ne veruju u boga a ne znaju kako se to zove se bar slazu u jednoj stvari, a to je da su savremene religije totalna glupost. To da li oni znaju jel se to zove ateizam ili agnosticizam ili nesto trece je potpuno nebitno. Kaze jos da se srpski ateisti veoma razlikuju isto kao i pravoslavci, bas mudro zapazanje za jednog akademika.
Koliko vernika u Srbiji zna nesto o Starom i Novom zavetu, koliko njih zna sta je Sveto trojstvo?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46907
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.19
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Možda grešim gazda foruma je ateista, zatim Anea je ateista, Bambina je ateista-džedaj to mi je nakako cool  Smile  , Lightsoft je ateista, WhiteGoa je ateista (možda agnostik nisam siguran)

Хајде да те испарвим пошто боље познајем форумаше.

Газда - потпуно коректан, ОК човјек, атеиста. Да су сви атеисти такви уопште се не би видјела разлика.

Anea - агностик ближи атеистима

WhiteGoa - исто што и анеа

Lightsoft - агностик ближи вјерницима (или народски речено "наш човјек"Smile)

Bambina - овјерени атеиста

Silvanus - Најбоља могућа варијанта вјерника. Учитељ и асистент нама осталима...

« Poslednja izmena: 31. Avg 2010, 23:49:52 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Srpski ateisti, agnostici i svi oni koji ne veruju u boga a ne znaju kako se to zove se bar slazu u jednoj stvari, a to je da su savremene religije totalna glupost. To da li oni znaju jel se to zove ateizam ili agnosticizam ili nesto trece je potpuno nebitno.



 Eh sad , ako oni kako ti kažeš čak ni ne znaju da su ateisti , taj pojam im je stran , ali su zato proučili sve svetske religije i zaključili da su to budalaštine.
 Sa jedne strane to su erudite koje poznaju svetske religije bolje nego Mirča Elijade , ali još nigde nisu čuli za reč "ateista" . Razmisli malo.......


Možda grešim gazda foruma je ateista, zatim Anea je ateista, Bambina je ateista-džedaj to mi je nakako cool  Smile  , Lightsoft je ateista, WhiteGoa je ateista (možda agnostik nisam siguran)

Хајде да те испарвим пошто боље познајем форумаше.

Газда - потпуно коректан, ОК човјек, атеиста. Да су сви атеисти такви уопште се не би видјела разлика.

Anea - агностик ближи атеистима

WhiteGoa - исто што и анеа

Lightsoft - агностик ближи вјерницима (или народски речено "наш човјек"Smile)

Bambina - овјерени атеиста

Silvanus - Најбоља могућа варијанта вјерника. Учитељ и асистент нама осталима...



Hvala Magic, i ja imam dosta prijatelja ateista ali za divno čudo ne razgovaramo o tome, ta informacija meni nije bitna da bi mi neko bio prijatelj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Sony xperia
Citat
Da li za 2 min. ima vremena da se kao prvo nova tema primeti, onda da se tekst pročita i njemu razmisli, pa napiše odgovor. Mislim da ne. Da li to potvrđuje ono o čemu Jerotić govori ?
Verovao ili ne, moze. Ako si sve vreme tu, na smeni, s obavezom da sve pratis, nakon nekoliko sec primetim temu. A za citanje nije problem.  Smile

Sada, koliko su bitne etikete ? Za mene ne toliko. Bitinije mi je ono sta jeste. Istina. Bilo kakva da je, samo neka je istina.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.61
Citat
Da li za 2 min. ima vremena da se kao prvo nova tema primeti, onda da se tekst pročita i njemu razmisli, pa napiše odgovor. Mislim da ne. Da li to potvrđuje ono o čemu Jerotić govori ?
Verovao ili ne, moze. Ako si sve vreme tu, na smeni, s obavezom da sve pratis, nakon nekoliko sec primetim temu. A za citanje nije problem.  Smile

Sada, koliko su bitne etikete ? Za mene ne toliko. Bitinije mi je ono sta jeste. Istina. Bilo kakva da je, samo neka je istina.

 A bio sam ubeđen da si ateista, mada kao što kažeš to etiketiranje nije toliko ni važno. Po meni čovek koji malo razmišlja ne sme sebi da dozvoli da totalno isključi neko učenje iz svog života. To mogu samo površni ljudi.
 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
Фина тема ... само је уводни текст скроз у много-хтео-много-започео фазону ... дотакао се човек толико тога а да ништа конкретно није рекао, ал' ајд' онолики чланак није довољан ни за увод у такву тему.

Елем ... конто саме теме. Мрзим све и једну генерализацију, па тако и ово укалупљивање било атеиста било верника у одређене профиле. Реално гледано ако предпоставимо да имамо вернике са једне стране, атеисте са друге и по том питању аморфну масу између не би требало да је тешко доћи до закучљука да је та аморфна маса огромна већина. Сад да ли ти неопредељени гравитирају тамо или овамо небитно долази се у ситуацију да и вернике и атеисте оцењујемо и укалупљујемо на основу особина оних који нису ни једно ни друго. Чиста математика  Smile
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.