Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ono sto nismo znali o Italiji...  (Pročitano 18748 puta)
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Ovo za jezik je tačno. Letos na letovanju, išli smo brodom turu od Rodosa do Kušadasija i kada je brod stigao u luku, preko razglasa kažu 3 puta da je polazak nazad u 5 sati. Mladi bračni par(oko 30ak godina) sa detom, panično nas pita, šta su rekli kada se vraća brod i onda smo im prstima objašnjavali, pošto ni reč na engleskom ne znaju da beknu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Prica moj amajka sa kumovima iz Ceske prosle godine, pita je "je li draga, kako je vama tamo, nismo se culi sto godina..".. kaze kuma "JAO! katastrofa! nikad nije bilo gore! pa ti ne znas kako je tesko ziveti u Evropi, pa dazbine, pa zakoni, pa porezi, pa papiri, ma uzas! Ne moze covek da ustedi nista!"... okej kaze moja keva, jel ste bili negde na letovanju, ranije ste voleli da putujete po egzoticnim zemljama .. kaze kuma "jeste mila, to nas jos jedino raduje, bili smo pocetka godine na Baliju tri nedelje, mnogo nam je bilo lepo, a onda smo otisli na skijanje malo do Svajcarske.. evo sad se spremamo da odemo svi zajedno u USA, hoce deca da vide Holivud, a nama se vise smucio, ali hajde, deca su to"...

I tako...

Ta Evropa... jebena.. nema se ni cvonjka, al petoro ljudi ide 5 puta godisnje na drugu destinaciju... a to je samo jedan og stopedeset primera za koje ja znam...

I posle nismo karakteristicna govanca? .. ja ne znam kako nismo   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
ali ce ti to retko ko reci.. od nasih ljudi.. koji su bilo gde .. to je poenta cele price  Smile

Pa kako bi drugacije nahranili svoj komplekse i porasli u tudjim ocima?

"Jesam ja zaradio, ali znas li ti koliko sam se ja odricao, radio i rintao, stvorio sa ovih mojih 10 prstiju... ne moze to svako, ostani ti tamo, nije to mucenje za tebe"...  Smile

Upravo zbog ovoga sam otvorio temu.Naslov kaze za Italiju ali u biti sve je to isto,klasicno inostranstvo.Po principu pisi ono sto znas, tako pisem za Italiju.Iznoseci realne podatke kako stvari momentalno stoje u Italiji,pokusavam predociti svakome od nas istinu.Tako da sutra kada neki "baja" dodje iz Italije napucan sa meckom i lancugama oko vrata mozete na istoj razini sa njim pricati i reci "ee nije to bas tako".

Iskreno govoreci nisam od onih koji uskracuje ruku pomoci,ali to u Italiji nisam dobio od bilo koga.Mozda je bolje tako jer nikome nista ne dugujem.Zamislite sada sebe kako dolazite recimo sa jos ne dovrsenim fakultetom nekom u tudjinu a taj se zove zidar.Vase ruke doktorske a njegove lopate.Vasim kapacitetom mozga i IQ mozete istog pojesti za marendu,ali avaj sta vrijedi mi smo budale i to iz vise razloga.Prvi, dolazimo na teren zidara gdje on vec dugi niz godina obitava,a mi kao mulci zinemo i veze nemamo na koju stranu da podjemo.Drugi,mi dok smo se druzili sa olovkom,on se druzio sa ciglom.Treci,dok smo mi ucili engleski,on tuc muc ucio jezik koji vam u tom trenutku je prijeko potreban.Elem covjek se mora poklopiti,usput nesto raditi i pri tome cekati svoj trenutak.
Nakon godinu dana kada vec dodje do izrazaja vas IQ pocinjete napredovati,naucili jezik,poceli uz pomoc istog traziti nove pogodnosti itd. Tada se u ljudima javlja ono sto nikada nisam volio,zavidnost.Prvi taj zidar pocinje sa otvorenim i nekontrolisanim izljevima zavidluka na svakom koraku i to iz vise razloga (slika se okrenula).Prvi on tu vec 10 godina a Vi sa godinom svoga postojanja bolje pricate taj strani jezik.Drugi,vi pobjegli sa godinom boravka od cigle na nesto mnogo bolje, on i za 10 nije se odvojio od nje.Treci,Vi naucili bolje od njega do juce samo njegove ulice,dok on i dan danas ko papak izgubljeno luta njima.
Upravo zbog ovih stvari ljudi ljudima ne zele pomoci,jer u selu nece vise biti jedini hadzije.
Zato neka ova tema posluzi onima koji zele doci u inostranstvo i da sutra odmah u facu mogu reci tim "zidarima" slusaj nije to tako nego ovako.

Kako mozete doci i ostati u Italiji?
Sa pasosom mozete doci i boraviti 3 mjeseca nakon cega morate izaci iz EU pa makar to bilo na 24 sata.Ako zelite ostati da bi dobili boravisnu i radnu dozvolu za Italiju je potrebno samo dvije stvari: neko da Vas zaposli i drugo mjesto stanovanja.Oni koji kazu da treba jos nekakvih more dokumenata lazu.
Najnovija stvar po pitanju Italije je ta sto od 1.januara oni koji imaju ove boravisne dozvole mogu bez problema odmah poceti raditi u Njemackoj (koja je od 1.januara izvrsila potraznju radne snage) A ReKoSe KrIzA Smile
U Italiji samo za 3 stvari se ide u zatvor...ubistvo,droga i oruzje,ostalo manje bitno sudski procesi traju godinama i na kraju zavrsavaju nekakvom novcanom kaznom.
Ako se ozenite italijankom neka Vam Bog bude na pomoci,jer prilikom razvoda (takav zakon) ona sve dobija Vi niti kasiku (pricam kroz iskustva par prijatelja balkanaca).

Edit: Ma nije Munka bas sve tako crno...upravo danas sam gledao na izlogu jedne turisticke agencije Bali 10 dana kosta 860 eura,dok Madagaskar jos jeftiniji 740 eura isto 10 dana.Neko sa platom recimo od 1500 eura  sasvim normalno da ce sjesti u avion i sprziti malo u toplije krajeve Smile

« Poslednja izmena: 09. Jan 2012, 15:35:53 od lapsus00 »
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
To nema nikakve veze sa lokalitetom. Prosečni Čeh ne ide ni u Bali ni u Holivud. I ovde si mogla da nađeš kumu koja ti ide na te destinacije. Opet mogla si da imaš kumove u Americi koji ne idu nigde, već rintaju po ceo dan fizikaliju za 1000 USD mesečno.
Ti ljudi ili rade vrhunske intelektualne poslove(direktori banke, stomatolozi sa privatnom ordinacijom, ahitekte i dr.) ili se jednostavno proseravaju i baronišu kao što znaju da rade naši gastosi, pričajući o kulama i gradovima a kada ih slučajno čovek tamo poseti ili sretne ispostavi se da životare u ćumezu, štekujući svaku paricu za kućerinu u svom selu u Srbiji i naravno mercedes za ispred kuće.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.25
Nemoj ti meni da pricas sta radi i gde ide prosecni Ceh, molim te  Smile Sigurna sam da o tome znam vise od tebe obzirom da su mi svi zivi u Ceskoj.. prosecan Ceh zivi bolje od prosecnog Srbina, to je jedina poenta.

A sto se tice price odozgo, masio si temu, tema je da kog god naseg coveka i inostranstvu (i ponovicu cast izuzecima) pitas kako mu je, on KUKA kako mu je uzasno tesko. I nije uopste vazno da li ide na Bali ili ne ide nigde, poenta je da zivi sto puta bolje nego sto zivim ja, ili vecina ljudi koje znam ovde, ali zele da ostave utisak da se muce, da rade 60 sati dnevno i da nikako, NIKAKO ni ne pomisljamo da bi slucajno dosli tu gde su oni, jer ce nas pojesti vrane  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 16.0.912.75
A sta sam ja napisao? CiTaTT...
"Upravo zbog ovih stvari ljudi ljudima ne zele pomoci,jer u selu nece vise biti jedini hadzije.
Zato neka ova tema posluzi onima koji zele doci u inostranstvo i da sutra odmah u facu mogu reci tim "zidarima" slusaj nije to tako nego ovako." zavrsen CiTaTT.
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0.1
ја кажем да је ипак срећа што постоји стока као ми...па где би онда поштени европљани,американци и аустралијанци уграђивали за 5 пута нижу цену пластичне сисе,мењали пол и филовали се ботоксом Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Eat this

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 842
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
mob
Nokia 
Opet ti ponavljam, tu može takođe jedna pravilost da se uoči. Kome je dobro, on po navici kuka da mu je loše, jer svi odavde vole da iskaju pare i slično, pa mu to dođe kao neka preventiva. Oni koji tamo fizikališu, oni se ne žale nego rade i ćute, čak su i zadovoljni. Ono što je svojevrstan apsurd jeste činjenica da ljudi koji rade teže poslove(fizikališu) šalju više novca u svoju domovinu za razliku od ljudi koji rade intelektualne poslove, čije doznake su skoro zanemarljive. Ovo poslednje iznosim na osnovu temeljnih istraživanja koja su sprovedena.





Ja znam samo da prosečni građanin iz Zapadne Evrope, ide u Češku na prosečnu jeftinu zabavu sa iznad prosečnim prostitutkama, koje u ogromnom broju ordiniraju širom Češke, a posebno u Pragu. Verovatno im je život mnogo dobar, kada predstavljaju oazu jeftine prostitucije. Uvek je bilo, što viši standart skuplja p**** i obrnuto...

[poruke spojene]



[Edit by Anea: Pisanje poruka zaredom je protiv pravila Burek Foruma, jer se na taj nacin narusava tok diskusije, a preglednost i kvalitet teme znacajno smanjuju.]
« Poslednja izmena: 09. Jan 2012, 16:45:22 od Anea »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.75
mob
Samsung SGH-E590
Prica moj amajka sa kumovima iz Ceske prosle godine
Nisam siguran da li se radi o tvojoj majci ili o nekom tvom mafijaskom kumu iz zemuna, koga zovu Mo Jamajka Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.7
Browser
Safari 534.48.3
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.