Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 49 50 52 53 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Online trgovina ~ Moneybookers, PayPal, Google checkout  (Pročitano 422830 puta)
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Odustao sam od paypala. Sad za jedan sajt za koji radim oni placaju preko Wire Transfera ili PayPala. posto Paypal otpisujem, jel moze neko da mi objasni sta je to Wire Transfer? Bio bih jako zahvalan!
Sta mi treba sve za wire transfer osim deviznog racuna u banci? I sta da kazem ovima u banci ako me pitaju nesto u vezi tog novca kojeg iz inostranstva primam?
Znam da su oni veoma sumnjicavi oko toga i ispituju kao detektivi. Kad mi pre neku godinu slao brat pare iz Amerike preko western uniona ova me sve ispitala ko mi salje kako mi se zove brat itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
To ti je nemoguca misija.... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Wire transfer je prenos direktive za placanje, tj. isplatu novca putem kodova... Obicno imas tri banke - banku osobe koja salje, posrednika i banku osobe koja prima.
Odes u banku i trazis da ti na osnovu tvog broja izdatog racuna daju IBAN broj i SWIFT kod banke..
SWIFT kod je adresa banke, IBAN je broj tvog racuna u medjunarodnom obliku.
Kada ti neko placa preko wire, trazice ti te dve opcije.
Svrha doznake bi trebalo da bude donacija, pomoc ili tako nesto.
Po pravilu, za male sume niko nista ne pravi problem.
I po pravilu... sve svoje doznake iz inostranstva bi trebalo da prijavis poreskoj.

Po pravilu kazem.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ja sam @dakon (nisam banovan)

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1305
Zastava Apatin
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 23.0
mob
Nec Vivaz U5i
Naj bolje ti je da napravis moneybookers acaunt i da ti preko toga puste pare dovoljno ti je da imas visa karticu deviznog racuna kako bi mogao da povuces pare sa moneybookersa na devizni racun.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Ne bih preko paypala zato sto svi na tom sajtu koliko sam citao kukaju kako cekaju po 15 dana i dalje im nije stigla isplata. A preko wire transfera su svi zadovoljni.
To ti je nemoguca misija.... Smile
sta je nemoguca misija?
Malo me zbunio inicio.

Anea hvala na detaljnom objasnjenju, pokusacu tako da uradim.
Inace suma za sada  je 200$ ali u bliskoj buducnosti moze mnogooo vise da bude mesecno preko 1000$ zato se plasim da me iz banke ne ispituju.
A ima jos jedna treca opcija ako mozete da mi pojasnite, placanje putem Chekovima, meni stoji tamo oznaceno kao da mogu da primam preko Check:

Default/USPS First Class ($4)
USPS Priority ($8)
2 Day Express ($35)
1 Day Express ($45)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.8.5
Browser
Safari 536.30.1
mob
I-mate 30 Pro
Ja sam jednom slao...putovalo mesec dana...i naplatili mi dve provizije...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 364
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.76
Ja sam jednom slao...putovalo mesec dana...i naplatili mi dve provizije...
Koje si slao wire transfer ili ovo sa cekovima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
NBS ne da da zaradimo preko Pejpala


Beograd -- Narodna banka Srbije odbila je predlog Pejpala da se u Srbiji dozvoli plaćanje preko tog servisa u valutama sa kojima on inače radi, saznaju “24 sata”.

To znači da će preko ovog servisa iz Srbije moći samo da se šalje novac i kupuje u inostranstvu, dok opcije primanja novca i prodaje neće biti dostupne građanima Srbije.

Zoran Torbica iz Centra za razvoj interneta kaže za “24 sata” da je to koči onlajn biznis jer, primera radi, ako neko drži onlajn prodavnicu igračaka u Nišu, a kupac je u Beogradu, oni moraju da trguju u dinarima, a Pejpal nema dinar u svojoj korpi valuta.

"Totalno je iluzorno očekivati da će Pejpal u svoje opcije da uvede srpski dinar. Zar nije bolje rešenje da se izmeni regulativa koja bi omogućila plaćanje u drugim valutama makar jedino na internetu. Ali kod nas je sve naopako, pa neki ljudi po institucijama koji odlučuju, a verovatno još štampaju mejlove pa ih čitaju, ne pokazuju volju da reše probleme razvoja internet biznisa", kaže Torbica.

Ako bi postojala dobra volja NBS, Ministarstva finansija, Poreske uprave, Carine - i ako bi se promenili pojedini propisi - to bi poguralo internet biznis u Srbiji, koji bi zaposlio najmanje 100.000 građana u jako kratkom roku, Torbica.

On kaže da je ovakav stav NBS dokaz elementarne neodgovornosti za razvoj internet preduzetništva i nedostatak volje za rešenje problema.

U NBS kažu za “24 sata” da rezidenti preko Pejpala, po Zakonu o deviznom poslovanju, mogu da naplate i plaćaju prema inostranstvu u devizama po osnovu prodaje i kupovine sa nerezidentima preko tog servisa.

“Plaćanja i naplate po osnovu kupoprodaje roba i usluga između rezidenata u Srbiji ne spadaju u platni promet s inostranstvom i vrše se u dinarima”, kažu u NBS.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17305
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
Ako moze malo pomoci, bio bih zahvalan. Interesuje me da li je moguce sa stranog paypal akounta poslati pare u nasu banku tj. na Srpski bankovni racun? Mislim da je moguce, ali ipak bolje da pitam. Hvala Smile

Nasao, ne moze. 'ebiga.
« Poslednja izmena: 18. Nov 2013, 19:08:09 od pleybeck »
IP sačuvana
social share

Calmly.. walk down the road.. and into your death..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
 Da ne duzim pricu, zanima me postoje li jos neki nacini zarade osim pravljenja sajtova,Youtubea,Ad sensa,programiranja,dizajna. . . tj.  neki nacin gde bi bilo ko mogao da zaradi,bez odredjene skole ili obrazovanja.  Imao sam iskustva sa raznim PTC sajtovima ali svi su bili lazni. . . radio sam na Profitclickingu ali su trazili da se uplati jos 10$ pa sam se uplasio i tu odustao,pravio sam razne klipove na Yt ali nisu dostigli neku gledanost  pa me zanima ima li jos neki nacin ili nesto sto nisam isprobao posto jos uvek ne bih da pravim sajt i da. . . jel se moze nesto zaraditi od Peoplestringa ili je to samo jos jedna prevara ? Hvala unapred :))
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 49 50 52 53 ... 56
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.