Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Online kladjenje tutorijal  (Pročitano 3568 puta)
08. Jan 2006, 13:19:12
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ukoliko ima ljudi koji bi htele da otpocnu sa online kladjenjem evo mali vodic kroz sve sto bi trebalo da ih zanima

Broj ljudi koji je vec krenuo sa online kladjenjem je jos uvek nije veliki, ali i na tom polju se stvari polako menjaju.
Prvi i osnvni problem je naravno nacin uplate depozita kladionicama.
Postoji nekoliko nacina, i nijedan od njih nije toliko komplikovan kao sto izgleda u prvih mah.
Najcesce koricena uplata je uplata depozita preko platnih kartica.
Sami mozete vrlo lako dobiti karticu, a koju ce kartica biti vas izbor zavisi od vase platezne moci i novcanih sredstava.
Ukoliko imate vise novca na raspolaganju mozete uzeti bilo koju deviznu karticu za placanja prema instranstvu.
Kazem ukoliko imate vise novca, jer za dobijanje ovakve Visa ili Master, nase banke traze razlicit orocen devizni depozit koji se krece od 250 do 1000 evra, u zavisnosti od banke.
Prednost ovih kartica (osim kamate koju dobijate na orocen ulog) je to sto SVE kladionice primaju ovu vrstu kartica i skoro sve daju mogucnost isplate vaseg dobitka nazad na karticu, odnosno na vas devizni racun u banci.
Drugi nacin je bankovni transfer novca. Jednostavno, banka prosledjuje vas novac na racun kladionice. Mana je potrebno vreme od nekoliko dana, da novac "legne" na vas nalog otovren u odredjenoj kladionici.
I treci, mozda trenutno najpristupacniji i najdenostavniji: uzimanje Visa Virtuon kartice kod Raiffeisen banke.
Za to vam je potrebno 20 evra kao depozit, koji i dalje ostaje vas novac ali ga ne mozete koristiti, placanje clanarine od oko cini mi se 400 dinara godisnje. I to je sve. Dobijate Visa Virtuon karticu, na sopstveni racun uplacujete odredjeni iznos koji zelite, nakon sto se registrujete kod odredjene kladionice, otavarte nalog i za nekoliko sekundi stavljate ulog koji zelite.
Mana ove kartice je sto je jos uvek malo kladionica prima (provereno je da je primaju Gamebookers i Globet, pretpostavljam i jos neke za koje ne znam jer nisam imao razloga da tragam), kao i cinjenica da je to kartica samo za "Internet use only", sto znaci da kad povlacite ulog ne mozete ka povuci direktno na karticu, vec to mozete uciniti vec pomenutim bankovnim transferom.
Ovu karticu sam i sam uzeo i koristim je bez vecih problema.
Sve to mozda na ovaj nacin izgleda komplikovani ali nije.
Prednosti online kladjenja ima dosta:

1) prva i mozda najvaznija: nema apsolutno nikakvih uslova kao kod nasih kladionica da bi se tiket mogao uplatiti (nema minimuma od 4 para ili bilo sta slicno)

2) veliki i mnogo siri izbor sportova i igara (ti mislim na over i under u kosarci ili NHL-u, kao i jos mnogo stvari koje nemaju nase kladionice)

3) ne morate trcati u kladionicu, svaku uplatu mozete izvrsiti minut pre pocetka odredjenog dogadjaja i u bilo koje doba

4) Asian Handicap koji nema nijedna nasa kladionica ( o Asianu ukoliko bude potrebe u odvojenoj temi)



Gamebookers

Gamebookers takodje jedna od najpopularnijih i deo je Gamebookers Group Ltd London, ali se egoticnim zvanicnim sedistem na  Antigua i Bermuda (neko je rekao porez?  ). Racuna se da imaju oko 120.000 svojih registrovanih klijenata.


Izbor sportova i igara za kladjenje

Ponuda, veoma siroka i bogat. Zastupljeni su gotovo svi sportovi koji se nude u kladionicama (izbor je mnogo veci nego recimo u nasim domacim), a same igre su mozda najslicnije nasim na koje ste navikli.

Fudbal: zastupljene su apsolutno sve Evropske lige (kao i njihove druge lige), osim onih koje sam spominjao i za WH.
Siroka ponuda igara za kladjenje, bogat Asian Handicap, HT/FT, igra na golove, razni specijali, i ono sto recimo imaju a nema WH kao i dosta drugih online kladionica je dupla sansa gde su kvote sasvim u redu, i gde cete najvise uociti koliko se u nasim kladionicama krade na kvotama za duplu sasnsu.

Kosarka: sve vaznije evropske lige kao i NBA sa standardnom ponudom.

Hokej:redovna ponuda NHL-a za sve igre koje se traze, kao i za vecinu evropskih liga.

Tenis: takodje prisutnost ponude za skoro sve turnire koji se igraju tokom sezone.

Dobre strane i prednosti: Osim standardnih prednosti online kladjenja koje sam pominjao za William Hill, Gamebookers ima verovatno najraznovrsniju i najbogatiju ponudu sportova i igara za kladjenje.

- Navigacija sajtom je izuzetno laka i pregledna, kao i samo sacinjavanje tiketa koji se moze lepo odstampati

- Korisnicki servis uglavnom brzo odgovara na vasa postavljena pitanja

- Za ljubitelje Live bettinga ima mnogo mogucnosti skoro svai dan, najcesce su u ponudi fudbal i tenis, mada ima uzivo kladjenja i na hokej i kosarku

Mane i slabosti:

Gamebookers je u jednom delu sezone bio cesto pod hakerskim napadima pa je sajt bio nedostupan sto je nerviralo mnoge koji se klade kod njih. Nakon resavanja tog problema, svi racuni su ostali netaknuti i koliko ja znam nije bilo nikakvih posledica za obicne klijente.

Mana Gamebookersa je sto je sve do sad dosta nemarno vodio racuna o ljudima iz malih zemalja kao sto je nasa, pa nisu preterano bili zainteresovani za resavanje odredjenih problema ukoliko ste ih imali, odnosno procedura je znala biti sporija.

Druga mana je, koja je takodje sad prevazidjena, bila je neprihvacena Visa i ostalih kartica sa ovog podrucja. Sada se uplata ponovo moze vrsiti sa tim karticama.

Moja iskustva sa GB: uglavnom zadovoljan zbog velike ponude igara i dosta fer kvota za ono sto ja igram, izuzev nerviranja oko stvari sa uplatom i isplatom zbog problema sa karticama koje sam pominjao i komplikovanijim prenosom novca alternativnim putem preko Moneybookersa ("sestrinska" kompanija GB).

Uplata i isplata: Kao sto rekoh, ponovo moguca sa Visa Virtuon i Master karticama koje imate u nasoj zemlji, a druga mogucnost je Moneybookers.
Nekad je isplata mogla ici direktno na karticu (sad ne znam da li je tako, ako neko zna najnoviju informaciju neka je napise ovde), a isprobao sam i isplatu preko Moneybookersa (detlaje o toe mozete procitati u ovom delu foruma u topicu "Online kladjenje neophodne stvari...).
Novac preko Moneybookersa sam dobio u roku od 3 dana na devizni racun banke.

Pogodnosti: Gamebookers ima u zavisnosti od broja opklada kod njih i statuse Srebrnih i Zlatnih clanova. Kad dostignete taj nivo (zlatni clan=250 opklada x minimum 5 evra po tiketu) dobijate 1% bonusa povrata uloga na svaku vasu uplatu. Nedavno je isto to uvedeno i za svkai combo tiket.

Kako otvoriti racun i kladiti se:
Gamebookers nudi mnostvo mogucnosti za prvu uplatu. Imaju sirok izbor platnih kartica (kreditnih i debitnih), kao i mogucnost prebacivanja novca bankovnim transferom, Wester Unionom itd...

Za nas iz SiCG (a verovatno i ostale zemlje koje imaju filijale Raiffeisen banke ) je najlaksi nacin uplate pomocu Visa Virtuon kartice.
Uputstvo za dobijanje kartice mozete procitati ovde: http://www.raiffeisenbank.co.yu/srps...a_virtuon.html i to vam je najjeftinija moguca varijanta za uzimanje kartice.
Koliko znam moguca je i upotreba Master Card Standard ( u SiCG izdaje je Delta banka) i Visa Classic ( u SiCG Continental banka).

Nakon sto dobijete jednu od navedenih kartica, potrebno je da na svoj racun kartice uplatite sredstva sa kojima se zelite kladiti i da se registrujete na Gamebookers.


William Hill

William Hill kladionica ima tradiciju dugu 65 godina, osnovani su 1932. godine, imaju preko 1500 kladionica u UK i zaposljavaju preko 9000 ljudi.

Izbor sportova za kladjenje:

WH nudi veoma sirok izbor, pa tako u glavnom meniju mozete naci sledece sportove i dogadjaje za kladjenje:

Antepost Dogs
Baseball
Basketball
Boxing
Cricket
Football
Gaelic Football
Golf
Greyhounds
Horse Racing
Hurling
Ice Hockey
Motor Racing
Motorbikes
Politics
Rugby League
Rugby Union
Snooker
Specials
Speedway
Tennis
U S Football
Lotto

Sto se tice glavnih sportova, u delu Fudbal zastupljene su gotovo sve glavne lige koje mozete naci i u nasim kladionicama, kao i druge lige pojedinih sampionata. Naravno, ostrvski fudbal je kompletno zastupljen sa svim divizijama i konferencojom.
Osim fiksnih kvota, za pojedine lige se nude i druge igre kao sto su HT/FT (prelazi), igra na golove, Asian Handicap, specijalne opklade za velike utakmice i derbije.
Kvote su na pristojnom nivou, pad kvota je moguc prilikom velikih uplata.

Kosarka- zastupljena NBA, za vreme trajanja i Evroliga, kao i lige Spanije, Italije, Grcke, Francuske i Nemacke.
Izbor igara za NBA ogroman. Nudi se klasicni hendikep, zatim igra bez hendikepa (racunanje produzetka) over/under igra na koseve.
Osim ovoga nude se tzv.specijali gde se nudi specijalni hendikepi sa vecim kvotama u odnosu na normalne. Isto to postoji i za o/u.
Veoma zanimljiva stvar ovde je i igra Winning margins gde se nudi mogucnost opklade da ce odredjeni tim pobediti u rasponu od 1-12 koseva ili 13+koseva razlike.
Primer za danas: San Antonio (1-12) @2,10, San Antonio (13+) @4,33 Dakle isplativija kvota na SA za (1-12) nego za SA da pobedjuje sa -5 koseva hendikepa. Naravno i rizicnija.
Igrao sam ovu igru skoro cele sezone i pokazala mi se kao profitabilnija od igre protiv obicnog hendikepa

Hokej Zasupljenost NHL-a u svim mogucim varijantama, kao i pojedinih evropskih liga za vreme trajanja sezone.

Tenis Zastupljenost skoro svih turnira koji se igraju tokom sezone i nalaze se na listama kladionica.

O ostalim sportovima istrazujte sami, samo da dodam da se u delu Specijal nalizi i kladjenje za sad aktuelni Eurosong.

 Dobre strane i prednosti :

- ne postojanje bilo kakvog uslova za igru kao u domacim kladionicama (moguce svako kombinovanje parova i naravno singl igra). Znaci, ovde mozete igrati i samo dva para na tiketu, ili recimo jedan par na golove i jedan fiks itd...

- moguca uplata tiketa minut pre pocetka utakmice bez trke i zuljanje djonova po domacim kladionicama

- sigurno i pozudano kladjenje i sigurna isplata (isplata je direktna na karticu ukoliko ste karticom izvrsili uplatu  )

- usluzan korisnicki servis koji dosta brzo odgovara na vasa pitanja ukoliko ih imate

- prebacivanje novca sa kartice na vas racun kladionice je momentalno

- brza isplata vaseg novca sa naloga kladionice na vasu karticu ili devizni racun (ako idete bankovnim transferom), obicno 2-3 radna dana.

- moguc pregled svih transakcija koje ste cinili od momenta otvaranja naloga na WH ( sve uplate i isplate na racun i sa racuna, svi do tada uplaceni tiketi sto vam daje mogucnost vodjenja evidenicje za tekuci period)


Mane i slabosti: Gotovo da ih nema.
U slabosti se moze ubrojati nemanje vecine Balkanskih liga i Istocno evropskih (postoji Grcka, Poljska, Rusija), ukoliko vam je to preko potrebno.

Moja iskustva: Vrlo zadovoljan.
Lako otvaranje racuna i bez problema zbog zemlje iz koje dolazimo (sto zna biti problem kod nekih online bookie-ja), bez ikakvih problema sam podizao i prenosio novac na svoj racun.

Kako otvoriti racun i kladiti se:

WH nudi mnostvo mogucnosti za prvu uplatu. Imaju sirok izbor platnih kartica (kreditnih i debitnih), kao i mogucnost prebacivanja novca bankovnim transferom, Wester Unionom itd...

Za nas iz SiCG (a verovatno i ostale zemlje koje imaju filijale Raiffeisen banke ) je najlaksi nacin uplate pomocu Visa Virtuon kartice.
Uputstvo za dobijanje kartice mozete procitati ovde: http://www.raiffeisenbank.co.yu/srps...a_virtuon.html i to vam je najjeftinija moguca varijanta za uzimanje kartice.
Koliko znam moguca je i upotreba Master Card Standard ( u SiCG izdaje je Delta banka) i Visa Classic ( u SiCG Continental banka).

Nakon sto dobijete jednu od navedenih kartica, potrebno je da na svoj racun kartice uplatite sredstva sa kojima se zelite kladiti i da se registrujete na  William Hill


Deltasportbet

Deltasportbet o sebi kaze:

Deltasportbet je prvi sajt za Internet kladjenje na nasem prostoru.
Mi pokrivamo sve najznaajnije sportove na Evropskom i US tržistu.
Deltasportbet je deo Sportingbet-a koji posluje na Internetu od 1998.
i predstavlja jednu od najuglednijih kompanija u ovoj oblasti.

Cilj nam je da budemo lideri u oblasti Internet klaenja na ovim prostorima.

Kvalitet usluga i zadovoljstvo klijenata nam je na prvom mestu i zbog toga snažno podržavamo i ulažemo u razvoj kako bi naš cilj ostvarili.

Naš intenzivni rad je spoj najboljih svetskih tehnologija, i domaeg iskustva i znanja kako bi naše usluge bile uvek za korak ispred svih.

Svakodnevno kroz praenje najnovijih dostignua i intenzivnog kontakta sa našim klijentima svoju ponudu proširujemo
u pravcu, novih mogunosti za igru, naina plaanja i promotivnih aktivnosti.

Sve promene želimo da pratimo i uvodimo zajedno sa našim igraima, kako bi zadovoljstvo bilo potpuno.



Izbor sportova i dogadjaja za kladjenje: Izbor je veoma sirok i mozete videti kompletan meni u levoj strani stranice.
Klikom na jedan od linkova iz menija ulazite u izbor sporta koji ste izabrali, i nakon toga mozete birati ponudu po danu, ponudu po ligama ili kompletnu punudu za taj sport. Oznacavanjem kucice kraj odredjenog dogadjaja sami spravljate tiket.

Oni koje vole FUDBAL imaju sledece mogucnosti:

zastupljene su gotovo sve glavne lige koje mozete naci i u nasim kladionicama, kao i druge lige pojedinih sampionata.

Osim fiksnih kvota, za pojedine lige se nude i druge igre kao sto su HT/FT (prelazi), igra na golove, Asian Handicap (koga posebno imate u meniju  ), specijalne opklade za velike utakmice i derbije.



Kosarka - zastupljena NBA, za vreme trajanja i Evroliga, kao i lige Spanije, Italije, Grcke, Francuske i Nemacke....

Izbor igara za NBA je velik. Nudi se klasicni hendikep, zatim igra bez hendikepa (racunanje produzetka) over/under igra na koseve.

Tenis-Tenis Zastupljenost skoro svih turnira koji se igraju tokom sezone i nalaze se na listama kladionica.

Dobre strane i prednosti: Osim sigurnosti za igru jer je Sportingbet kao partner renomirana kladionica i kladionice Meridian koji je domaci partner online kladjenje u ovoj kladionici ima sledece prednosti:

 nema bilo kakvog uslova igre! Moguce svako kombinovanje parova i naravno singl igra). Znaci da ovde mozete igrati i samo dva para na tiketu, ili recimo jedan par na golove i jedan fiks itd...


 sigurno i pozudano kladjenje i sigurna isplata (isplata je direktna na karticu ukoliko ste karticom izvrsili uplatu!

 Online pomoc koja je aktivna tokom celog dana! Tokom dana klikom na online pomoc otvorice vam se prozor za razgovor sa operaterom koji zaista odgovara na sva vasa pitanja i nedoumice vezane sa ovaj sajt. U vecernjem terminu, poruku korisnickom servisu mozete ostaviti u toku dan i odgovor ce te dobiti u toku sledeceg dana.
Ovo je vrlo dobra stvar jer se na lak nacin resavaju svi problemi!

Mane i slabosti: Ukoliko ih ima, moracemo da ih otkrjemo zajedno sa vama.

Kako otvoriti racun i kladiti se:

Depozit i uplatu na vas nalog mozete izvrsiti svim Visa i Master karticama, kao i pomocu:

NeTeller-a
Moneybookersa
Earthport-a

Sa moje strane provereneo je funkcionisanje nase Visa Virtuon kartice

(Uputstvo za dobijanje kartice mozete procitati ovde: http://www.raiffeisenbank.co.yu to vam je najjeftinija moguca varijanta za uzimanje kartice.)
izvor: www.betadvice.cg.yu

(02. May 2007, 21:49:19)
« Poslednja izmena: 08. Jan 2006, 17:04:45 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.