Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Da li verujete da se danas mogu organizovati ORA ?
Mogu se organizovati
16.7%  (5)
Nikako
16.7%  (5)
Trebalo bi pokusati
66.7%  (20)
Ukupno glasova: 30
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Omladinske radne akcije -ORA– daleka proslost ili mozda i buducnost  (Pročitano 11533 puta)
25. Jun 2007, 22:09:33
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
 Omladinske radne akcije -ORA– daleka proslost ili mozda i buducnost

ORA ili omladinske radne akcije su bile tekovina socijalistickog drustva u bivsoj Jugoslaviji..
Gradile su se pruge, putevi, fabrike. Obnavljala se zemlja, kod zemljotresa I polava pomagalo ljudima I otklanjale njihove posledice  i sirilo drugarstvo i radni elan medju omladinom
Svaki grad je imao po jednu radnu brigade za vreme leta na nekoj od ORA..
Brigadiri su se takmicili medjusobno i gradili zemlju.Bratimili su se gradovi iz raznih republika i kasnije je – do raspada zemlje – odrzavano pobratimstvo tih gradova i gradjana .
Ucilo se na radnim akcijama,  sirilo drugarstvo- sklapali brigadirski brakovi, prijateljstva za citav zivot.
Brigadiri su se takmicili  za Udarnicke znacke – pocast koji su dobijali brigadiri za dobar rad i za politicku aktivnost.. ORA su bile veoma popularne i nije svako mogao da bude brigadir.
 Raspadom SFRJ nestale su ORA.Ratovalo se i sada se situacija smirila .

  1.  Da li smatrate da se moze povratiti duh ORA u danasnje vreme odnosno da li se uopste moze organizovati ORA ?

   2. Da li bi mladi mogli da nesto nauce na ORA ?

   3.  Da li bi ORA bile profitabilne u danasnje vreme ?

   4. Postoji li sansa da se organizuje neka ORA a da se  ne ispolitizuje  ?

   5. Da li bi ORA doprinela druzenju medju mladima i nekim novim trendovima – uz razne korisne tribune apoliticke sadrzine ?
« Poslednja izmena: 25. Jun 2007, 22:47:31 od Anea »
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
LG Nexus 5
1.  Da li smatrate da se moze povratiti duh ORA u danasnje vreme odnosno da li se uopste moze organizovati ORA ?
Tesko.

2. Da li bi mladi mogli da nesto nauce na ORA ?
Mozda.

3.  Da li bi ORA bile profitabilne u danasnje vreme ?
Verovatno.

4. Postoji li sansa da se organizuje neka ORA a da se  ne ispolitizuje  ?
Nemoguce, a da se ne ispolitizuje.

5. Da li bi ORA doprinela druzenju medju mladima i nekim novim trendovima – uz razne korisne tribune apoliticke sadrzine ?
Opet mozda.


Bilo je drugacije vreme, drugaciji mentalitet, ogromna vecina je bila simpatizer "jedne politicke partije". Spojiti radikale, cediste, kostuniceve, tadicevce, djindjicevce, ljajicevce, iliceve, dinkiceve, kariceve i sta ti ja znam koje jos......za mene samo u domenu maste.....Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
hm... javni radovi... lek za veliku nezaposlenost...
kad sam vec spomenula nezaposlenost, mislim da je poseban problem nezaposlenost u izbeglica i raseljenih lica...
u okviru ove populacije postoji skoro 37% zaposlenih, naspram 20% kod domicilnog stanovnistva...
ovo je jos zanimljivije ako se zna da je obrazovni nivo u okviru izbeglicke populacije znacajnije veci, ali i ako uspeju da se zaposle, zaposljavaju se na radnim mestima koja su daleko ispod njihovnog obrazovnog nivoa..
takodje, nemastina je veliki problem... razlog: rashodi su daleko veci...
ono sto je paradoksalno da ljudi koji su skolovani, ali su rodjeni u hrvatskoj ili bih zive od vazduha... jer.. ipak... oni su samo izbeglice...
prljave izbeglice koje ce nekome da uzmu posao...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
hm... javni radovi... lek za veliku nezaposlenost...
kad sam vec spomenula nezaposlenost, mislim da je poseban problem nezaposlenost u izbeglica i raseljenih lica...
u okviru ove populacije postoji skoro 37% zaposlenih, naspram 20% kod domicilnog stanovnistva...
ovo je jos zanimljivije ako se zna da je obrazovni nivo u okviru izbeglicke populacije znacajnije veci, ali i ako uspeju da se zaposle, zaposljavaju se na radnim mestima koja su daleko ispod njihovnog obrazovnog nivoa..
takodje, nemastina je veliki problem... razlog: rashodi su daleko veci...
ono sto je paradoksalno da ljudi koji su skolovani, ali su rodjeni u hrvatskoj ili bih zive od vazduha... jer.. ipak... oni su samo izbeglice...
prljave izbeglice koje ce nekome da uzmu posao...  Smile
Израз много ближи истини је прогнаник.

prljave izbeglice koje ce nekome da uzmu posao...

Моје мишљење је да можда 0,5 % грађана Србије има овакав став. Тако да нема говора о томе. 
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja mislims da takav stav ima 50%, mozda i vise, samo sto se o tome ne prica...
Sticajem okolnosti, i na svojoj kozi sam osetila kako je to kad kaze neku rec na ijekavici.. Wink
Ali.. sve je to posledica cinjenice da izbeglice imaju drzavljanstvo, ali su i dalje drzavljani drugog, treceg reda..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
Ja mislims da takav stav ima 50%, mozda i vise, samo sto se o tome ne prica...
Sticajem okolnosti, i na svojoj kozi sam osetila kako je to kad kaze neku rec na ijekavici.. Wink
Ali.. sve je to posledica cinjenice da izbeglice imaju drzavljanstvo, ali su i dalje drzavljani drugog, treceg reda..
Претерујеш! Имам пуно пријатеља прогнаника, и никада ми нису рекли за тако нешто.
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Mozda nisu bili dovoljno iskreni... Wink

Inace, to nije samo moj zakljucak, vec i zakljucak nekih udruzenja koja se bave problemom izbeglica.. Wink

Izbeglice su mozda i najugrozenija populacija u Srbiji.. ipak.. 8.000 - 10.000 ih jos uvek zivi u kolektivnim centrima..
Obaska sto se sredstva namenjena izbeglicama usmeravaju za podmirivanje domace socijale... i tu ne ubrajam samo Rome...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 5610
Ајде отвори тему о проблемима прогнаника. Није ред да трујемо тему о ОРА!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Smatram da bi trebalo pokusati da se organizuje neka ORA-samo gradovi da imaju brigade ali da se pokusa da se maksimalno izbegne uplitanje politike u sve to .
Znam da je to tesko - pogotovu uplitanje politike ali preko leta postoji dosta mogucnosti za organizovanje ORA.
One koji pomazu kao sponzori, dobrotvori osloboditi dela poreza i dati im neke olaksice i svima dobro a veliki javni radovi odmicu.Iskustvo nam govori a je to moguce.
Ne vidim razloga da se samo izbeglice ukljucuju u ovakve akcije vec bi prvenstveni cilj trebao da bude da se danasnja omladina nauci radu i vrednostima rada i da se malo odvoji od kompjutera, kafica,...
Nikome nece puci ledja ako malo povuku za svoju zemlju, rado bih bio ucesnik ORA.

@kombiondzija
Ајде отвори тему о проблемима прогнаника. Није ред да трујемо тему о ОРА! 


Hvala sto vracas na temu .
« Poslednja izmena: 25. Jun 2007, 23:14:27 od stami4 »
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 310
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
1.  Da li smatrate da se moze povratiti duh ORA u danasnje vreme odnosno da li se uopste moze organizovati ORA ?
Tesko, jer ce svaka politicka stranka hteti svoj deo kolaca i velika vecina ne bi htela da uzme lopatu u ruke i da radi nesto sto je korisno za sve, a ne samo za sebe, ali ipak nije nemoguce. Uz odgovarajucu kampanju bi se moglo puno toga napraviti. Jednostavno bi trebalo ograditi bilo koju organizaciju sa pretenzijama na vlast od takvog projekta.

2. Da li bi mladi mogli da nesto nauce na ORA ?
Svakako.

3.  Da li bi ORA bile profitabilne u danasnje vreme ?
Apsolutno, profitirali bi svi i danas i sutra i prekosutra. Mada bi od svega najvise profitiralo drustvo, a ne pojedinac

4. Postoji li sansa da se organizuje neka ORA a da se  ne ispolitizuje  ?
To je pored cinjenice da mladi nece hteti uzeti kramp i lopatu u ruke, najveci problem. Medjutim moguce je.

5. Da li bi ORA doprinela druzenju medju mladima i nekim novim trendovima – uz razne korisne tribune apoliticke sadrzine ?
Naravno,  to bi bilo nesto kao sadasnji EXIT bez drustvenostetnih pojava poput narkomanije i alkoholizma.
IP sačuvana
social share
"All beings tremble before violence. All fear death. All love life. See yourself in others. Then whom can you hurt? What harm can you do?'' izvor Sutta Nipata
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.